Expedice - "Hraniční čára"

Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod DanielDvo » 09 črc 2012, 10:33

Jsem tu nový a konečně jsem našel nějaké takové forum. Nevím jestli jsem to dobře zařadil.

Čeká nás asi něco přes 1800 Km po dobrých i špatných silnicích na skútrech které nepojedou víc jak 60 km/h nevíme jak bude nevíme 100% jestli se nám vždy podaří ubytovat vždy v nějakém kempu nevíme ani to jestli dojedeme zpátky i přesto zítra vyrážime a doufáme v nejlepší že všechno klapne a my dojedeme a nevyužijme při tom žádnou složku Integrovaného záchranného systému ČR. Plán je jasný snažit se co nejvíce kopírovat hranice naší republiky vyrážíme z Jižní Moravy . Bereme stany karimatky oblečení nářadí a hlavně skútry (50ccm). Zítra v 6:00 ráno výražíme. Hodily by se rady skutrystů a že jich tady na foru je dost :) . Jestli je zájem můžu každý den shrnout a napsat to sem jak jsme každý den dopadli a kolik jsme urazily km. Jestli je zájem :lol: . Děkuji.
DanielDvo

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2012, 09:33

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod saimon1 » 09 črc 2012, 10:41

Ahoj. Odkud přesně vyrážíte? :)
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod DanielDvo » 09 črc 2012, 10:57

No vyrážíme z jižní Moravy z vesnice která je od Brna asi 10 km jižně ale v 6:00 vyrážíme z Pasohlávek.
DanielDvo

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2012, 09:33

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod DanielDvo » 09 črc 2012, 14:01

No tak čekal sem víc rad :wink:
Nemám žádné zkušenosti tak jsem čekal nějaké rady na co si dávat pozor a podobně. ? ? ?
DanielDvo

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2012, 09:33

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod angel2904 » 09 črc 2012, 15:22

Zdá se, že chcete zažít dobrodružství, tak na co rady ? Co chceš slyšet ? Koho znáš kdo by něco takovýho absolvoval ? Tedy kromě místních borců viz. "Krajskými městy za 48hod"(mj.startuje se v pátek).. Dávejte si bacha na mikro spánek, jestli máte máte dovču nebo prázdniny kochejte se krajinou, nikam nespěchejte, s posledními paprsky Slunce ať máte vždy postavenej stan a s ranní rosou v klídku zase do sedel. Přeji dobré počasí a šťastný návrat :P
Standa Mlejnek, t.: 604 787 309, mlejneks@atlas.cz
Živí mě toto: http://www.fitham.cz
Heslo: pořád se učím !
Ex: Piaggio X9 250, FJS600SW, Honda SH300i, Suzuki Burgman AN650 K9, NC750X, Vision 110(2014), NSSForza 300, CB125F, ...
Uživatelský avatar
angel2904

1500+
 
Reputace: 104
Příspěvky: 2161
Registrován: 03 kvě 2011, 15:02
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda NSC 110 Vision(2017)

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod DanielDvo » 09 črc 2012, 16:32

tak děkuji zítra sem napíši jakej byl 1 den
DanielDvo

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 09 črc 2012, 09:33

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod Simson » 09 črc 2012, 16:35

Dobrá rada: Mobila chyť, vypni ho a zahrabej do batohu. Když si chceš užít svobodu, s.... na něj. Ale měj ho sebou, kdyby se něco po*****. :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 19:53, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Není motorkář ten, co jezdí na hlučným Hárleji proto aby si ho lidi všimli, ale ten, kdo jezdí srdcem, třeba na babettě či skůtru.
Uživatelský avatar
Simson

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 10 zář 2011, 11:43
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Sfera 125, Hero Winner 50, Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: Snad nějaké budou časem

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod malincik » 09 črc 2012, 18:50

Tak já jsem takovou cestu absolvoval. Ale bylo to ještě za Československa a jeli jsme na třech babetách. Už nevím, kolik jsme tehdy najeli, myslím okolo 2500 km, ale měli jsme na to tři týdny, nějakej den nám propršel a jezdili jsme brzy ráno, tak asi tři hodiny, pak zámky, koupání, apod. a zase odpoledne tak tři čtyři hodny jízdy, někdy do kempu, někdy jen tak pod širák, tehdy se na to až tak nehledělo, i když u Hrušovan n.Jev. nás nějací fízli budili v noci a dlouho vyzvídali co a jak (tehdy tam byl západ na dohled). Takže denní plán byl 200 km, ovšem v Tatrách se nám babety přehřívaly a to až tak, že se motor zakousl a po schládnutí se naštěstí znovu roztočil. Byla to cesta zajímavá a na tehdejší dobu určitě neobvyklá. Někde mám doma ještě diapozitivy (pro mlaďochy - fotografie, které se daly promítat na plátno). Jó, jak jsem už kdesi psal, ve dvaceti nebylo nic problém. A to nebyly mobily, GPS, ani stany Qeuchua, které váží dvě kila...
Jo, ještě ty rady: Když někam přijdete, slušně pozdravte. Kdyby jste jeli až na Slovensko, poradil bych vám, abyste zdůraznili, že jste Moraváci. Nejezděte úplně po kraji silnice, neposbíráte všechny hřebíky co tam leží. Neváhejte si prodloužit výlet, kdyby se objevila nějaká krasavice, ale vždycinky opatrně! Vemte si dostatek prádla na převlíkání, kdyby náhodou pršelo, velice snadno se dá prochladnout (stalo se mi v Německu, v noci horečka, nucená pauza atd. ). Nedejte na kecy že funkční prádlo je samospasitelné. Sice nesmrdí ani po třech dnech, ale na druhý den je v tom člověk jak v igeliťáku. Doklady zabalit do sáčku se zipem. Nechlastat a mít čistou hlavu. Fotit, ať máte na co vzpomínat, rychle se ty detaily ztrácí a fotky je připomenou. A hlavně z rozvahou, neriskovat zbytečně.
Renault Espace IV 2.0T pro rodinu, Gilera Nexus 500i.e. pro mne. Na fotovýlety přibaluji Pentax K-7 a plnou brašnu fotoharampádí.
Najeto: celkem dost, ročn tak 12-15 tis. na Nexusovi a tak 30-40 tis Espacem. Pěšky jen do hospody přes cestu:-)) na KOFOLU!
Uživatelský avatar
malincik

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 137
Registrován: 02 dub 2011, 07:14
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky
Skútr / moto: Gilera Nexus 500ie
Tuning / úpravy: lak drásaný asfaltem

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod Strmal » 09 črc 2012, 21:53

na motorkářích je cestopis z cesty kolem ČR, kdyžtak na něj mrkni...
Přeji šťastnou cestu.
Malaguti Madison 200 Blak Rider

Dříve bylo - Malaguti F15 Firefox
___________________________________
http://skutrkyjov.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Strmal

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 319
Registrován: 12 kvě 2008, 13:07
Bydliště: Kyjov / Brno
Skútr / moto: Malaguti Madison S200 Black Rider
Tuning / úpravy: Multivárek, LeoVince GranTurismo

Re: Expedice - "Hraniční čára"

Příspěvekod Vratas » 09 črc 2012, 22:09

S tím mikrospánkem mě angel předběhl, na ten bacha a nepodceňovat. Další důležitá věc je pořádně se najíst před jízdou a během jízdy si udělejte fakt pauzu a nejezte se zase, nejlépe pokud to půjde tak někde v nějaký hospodě či restauraci a něco teplýho.

Je to fakt voser jezdit naprázdno, si unavenej, nemáš sílu a pak je to taky o vředy, ale víc by ti o tom pověděl náš soukromý týmový dietolog..
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet


Zpět na Reporty 2012

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků