Výběr skútru 125 až 300ccm - který?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: cca 125 až 300ccm

Příspěvekod laďa » 14 srp 2011, 19:35

cca pred rokem a pul jsem resil to same co ty, takze ti sem napisu nejake me postrehy:
horky favorit byl pro me (ostatne jak pises i pro tebe)
Derbi GP1 - 250. Zaplat panbuh ze si ji kamos koupil cca 2 tydny prede mnou. Je to takove... na oko z dalky hezky, z blizka nic moc. Je to takove odflaknute. Co me osobne odradilo bylo ze uz na funglovce jak to po 100km dovezl nesli poradne dovirat kastliky a to, ze na tom kufr vypada vylozene prasacky. Navic na cestovani to neni, spis na mesto a sem tam zablbnuti si na okrskach. No a minus pro spolujezdce je, ze sedadlo pro nej je spis jen takova nouzovka.
Honda PCX 125 Ma ji druhej kamarad a jediny problem co s ni mam je, ze je to pouze 125tka. A ma uzoucky kola. Jinac je pohodlna, svizna a pro jizdy prevazne mestem idealni. I na obcasny vylet ve dvou je to skvely stroj a je za super penize.
Aprilia Sportcity 300 cube O te jsem uvazoval ale nakonec zvitezil vzhled pred dalsimi 100 kubiky. Tuhle bohuzel uz zadny kamarad nema, takze k ni moc infa nedam, ale osobne si myslim, ze by take vyhovovala tvym predpokladum.
Gilera Runner 200 Tu mam pro zmenu ja a jsem s ni velice spokojen. Za 4 mesice uz spolu mame najeto temer 7tis. km a zatim jsem hodne spokojen. Mame za sebou i par vyletu se spolujezdem a shrnul bych to takhle: pokud je to holka tak v pohode, pokud vetsi kluk tak ridic sedi vcelku nepohodlne, ale i tak se to da prezit. Ma ale tvrdsi sedlo, takze po nejakych 200km (coz je i dojezd nadrze ;) ) je potreba prestavka na protahnuti. Je to super stroj i na vetsi vylety. Koupil jsem si brasny givi a do nich a do kufru nacpu uplne vsechno vcetne stanu, spacaku a veci na tydeni stanovani. Samozrejme ze ma i nejake slabsi stranky, ale ty pomalu odstranujeme. Pribyly vyhrivane rukojeti, zasuvka na 12V a multivar a je to super stroj ;) jeste mozna prez zimu necham udelat gelove sedlo a bude to bez chybicky. Jedine co, tak by mohla jet trosku rychleji a tah ve vetsich rychlostech by mohl byt lepsi, ale na to, ze je to 200vka je to v pohode. No ale mit zajimavou nabidku na takovou 400-500 motor tak hodne uvazuju o prestavbe :D :D :D

Kazdopadne rozhodnout se musis sam co chces na skutru delat nejvic. Derbi je stylovka, Honda je levna, Aprilka a Gilera jsou ideal na mesto, ale nezaleknou se i nejakeho toho vyletu. Pokud ale hledas stroj ciste na vylety zapremyslel bych spis na Gilerou Nexus, Aprilii SR max, Piaggio X7 evo, Malaguti Madison nebo Kymco Downtown
pro skutrare z jihomoravskeho kraje a nejen pro ne, dojedte za nama, budu se na vas tesit a nejen ja - Scooter Club Brno (http://www.scbrno.cz)
Uživatelský avatar
laďa

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 68
Registrován: 16 kvě 2010, 17:39
Bydliště: hlavni mesto Moravy
Skútr / moto: Gilera Runner ST 200

Re: cca 125 až 300ccm

Příspěvekod fyluta » 14 srp 2011, 20:55

uplne vynechals Yamahu .. .) treba x-max je docela ok
Obrázek Obrázek
Chorvatsko na skůtru 2011 - 1880km
Uživatelský avatar
fyluta

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 283
Registrován: 18 bře 2010, 08:37
Bydliště: Královéhradecký kraj
Skútr / moto: Yamaha Versity 300 r.v.2005
Tuning / úpravy: http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php? ... 40#p137565

Re: cca 125 až 300ccm

Příspěvekod Myschan » 14 srp 2011, 21:12

Netroufám si navrhnout konkrétní stroj, každý má jiný požadavky. Já třeba z SW 600 přesedlal na SH300, protože jezdím nejvíc po městě a jsem spokojenej a nelituju. Manévrovat ve stísněném prostoru s SW a SH je velkej rozdíl. 250 považuju za základ s tím, že o b č a s se na tom dá jet i ve dvou. Kdybych nebyl omezen parkováním a financema, tak nechám 300 na město a pořídím ještě alespoň 1000 choppra na výlety. Pro mě ideální kombinace
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: cca 125 až 300ccm

Příspěvekod Huskyman » 15 srp 2011, 14:03

Na tohle je jediná rada - vyzkoušej, projeď se a sám uvidiíš :lol:

třeba mě vůbec nezajímal vzhled, chtěl jsem přibližovadlo na chalupu, nechtěl jsem maxíka, ale klasický spíš menší skůtr, dál jsem chtěl, aby to trochu jelo (ale nemuselo to být moc, na blbnutí mám ještě motorku 950ccm), aby se s tím dalo rozumně jezdit i dál něž jenom kolem vesnice - tj. rychlost přes 100 km/h i v kopci a´t mě nepředjíždějí náklaďáky prstě nebýt brzdou provozu

sehnal jsme levně kymco people 250 - sice v neudržovaném stavu, ale to pro mě není problém, a celkově splňuje co jsem chtěl - jede přes 120kmh, 110 se dá držet dlohodobě i na dálnici, ani v kopcích moc neztratí, místo pod sedlem potěší a je praktické na nákupy i když tam mám i kufr, sedlo pohodlné i pro spolujezdce 8) - ale díky tomu je skůtr mohutnější než bych chtěl a taky těžší na manipulaci na místě :(
Huskyman

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 13 dub 2011, 13:52
Bydliště: Praha
Skútr / moto: KTM 950 Adventure, Kymco People 250

Re: cca 125 až 300ccm

Příspěvekod tuningcarklub » 27 srp 2011, 00:16

Díky za super příspěvky, je vidět že každý na skůtrech preferuje něco jiného a to je na objektivní názor to nejlepší co si můžu přát. Já osobně upřednostňuju sportovní vlastnosti, ale to je na každém.Jezdím většinou sám, přítelkyně se mnou jen max. po okolí cca 20km na což 50ccm stačí/ Derbi Atlantis co s námi jede dle GPS 65km/h je v poho/ ale já bych rád posílil na něco silnějšího a hlavně rychlejšího. Počítám s tím na cesty cca 100-200km, a pokud by jela i přítelkyně,tak aby si to spíše užila a netpěla. Já si na pohodlý nepotrpím, pokud je to total tvrdé, pro mě fajn, ale beru ohledy na mojí polovičku, prostě kompromis. Můj favorit je pořád DERBI GP1 250, ale to asi nebude to pravé.
tuningcarklub

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 31 kvě 2010, 20:22
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50 2001
Tuning / úpravy: Motor Derbi - chystá se v zimě jiné přetryskování a hlavně variátor Malossi, dál uvidíme.

Re: cca 125 až 300ccm

Příspěvekod nedory » 18 zář 2011, 17:19

hlavně si, až budeš kupovat, vyzkoušej jízdu ne na kilometry, ale na čas - třeba hodinu. Potom uvidíš, jak se Ti na tom jede, kam se vejdeš s nohama, jak z toho bolí zadel a jak záda. Po půlhodině to opravdu nezjištíš.

d
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: cca 125 až 300ccm

Příspěvekod tuningcarklub » 18 zář 2011, 22:37

Včera jsem si zkusil od známého Gigi Nexus 300, a je to nezkutečný mazec!!!!!!!!!!!! Zvuk, zrychlení a celkově dojem je neskutečný!!!!!!!!!!!!!!!!!! A váha není tak hrozná, aby se nedalo jen tak jezdit po městě. Asi to bude můj favorit na příští rok, ale ještě uvidíme!
tuningcarklub

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 31 kvě 2010, 20:22
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50 2001
Tuning / úpravy: Motor Derbi - chystá se v zimě jiné přetryskování a hlavně variátor Malossi, dál uvidíme.

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků