Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod ElTorpedo » 04 črc 2011, 21:03

Zdravím vespolek, sháním jako divý nějaký maxík s fin. limitem +-50 tis.Kč. Skútr by jsem chtěl využít jako druhý dopr. prostředek pro mne a mou přítelkyni. Cestovní náplní by byly cesty do práce 25 Km tam a 25 zpátky, cestování po městě (Plzeň) a občasné výlety. Jsem limitován hlavně tělesnými proporcemi, kdy máme zatím vyzkoušeno, že přítelkyni se pohodlně uvelebí na místo pilota na AN 400. Burgové v této cenové relaci toho ovšem mají mnoho za sebou. Dále mám horké favority Atlantic 500 a X9. Otázky zní: O kolik jsou vyšší sedla u X9 a Atlantica? Jaký z uvedených modelů má nejlépe dostupné ND. Vím, že Burg je na cestování TOP, ale nevím o žádném co by mě chytil za seeerdce :D . Mým favoritem je zatím tahle X9:
http://www.tipmoto.com/motorky/piaggio/ ... ution.html.
Brňáci viděli jste ho někdo live?
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 zář 2013, 05:14, celkově upraveno 1
Důvod: Téma bylo přesunuto do správné sekce
ElTorpedo

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 04 črc 2011, 20:38
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Yamaha YP 400, r.v. 05

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod wictor » 04 črc 2011, 21:20

Ten vypadá dobře a vzhledem k tomu, že je ze Scootlandu je i záruka půl roku na motor což určitě neni k zahození! Kilometry reálné asi nebudou, ale vzhledově to je za palec nahoru. Skoč se na něj podívat a uvidíš sám. Pokud se nepletu, tak KYBLÍK kupoval X9, taky ze Scootlandu :wink: :P

a co se dostupnosti ND týče, tak na netu seženeš dnes už vlastně úplně všechno :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod ElTorpedo » 04 črc 2011, 21:26

Km neřeším u auta jsem je taky neřešil, nemá to cenu. V dnešní době stejně nic neříkající údaj o stavu dopr. prostředku. Jsem až z Plzně tak jsem chtěl jen tak ťuknout jestli ho někdo z fóra neviděl live.
Navíc řeším jestli přítelkyně se 160 cm dosáhne tlapkama, u Burga úplně v poho. U Kymca nedosáhla a na Majesty vadí řídítka vs. kolena zase mně.
ElTorpedo

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 04 črc 2011, 20:38
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Yamaha YP 400, r.v. 05

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod foky » 04 črc 2011, 21:31

Burgman je všeobecně branej za nejnižšího maxíka na trhu. Nic nižšího asi neseženeš. Mě to vyhovuje, ale někomu ten "leho-sed" může vadit.

Jinak dostupnost náhradních dílů neřeš, je všude stejně v pohodě (obvyklé díly cca do týdne).

Každej ti stejně doporučí zrovna to co má 8) Mrkni třeba na TOHOHLE.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod ElTorpedo » 04 črc 2011, 21:41

to foky: taky jsem na něj koukal asi před 14 dny a já myslel, že je už pryč. Znáš toho scoota (je na značkách)?
ElTorpedo

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 04 črc 2011, 20:38
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Yamaha YP 400, r.v. 05

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod foky » 04 črc 2011, 21:55

Nene, bohužel ho neznám. Asi ani nevidim důvod proč by neměl bejt na značkách.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod FRAG » 05 črc 2011, 09:13

Ahoj, moje postrehy (mel jsem AA500) ....co se tyce vysky sedla...B400 nejnizsi pak AA500 a nejvyssi je X9. Nicmene X9 je uzka a AA500 je siroky takze to ve finale vyjde na stejno...moje zena ma podobne cm a ve finale je problem i u B400 kde stala na spickach kdyz jsme to zkouseli.
Takze pokd je to tva podminka bral bych B400.
Jinak co se tyce poruch atd rekl bych ze to bude plus minus nastejno ...pravdou je ze X9 a AA500 (oba jsou motory piaggio) maji nizsi cenovou dostupnost ND (i kdyz nekdy to je casove o nervy).
FRAG

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 275
Registrován: 23 bře 2009, 08:07
Skútr / moto: B650EXEK5
Tuning / úpravy: AA500-Prodano

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod mk-tec » 05 črc 2011, 09:19

...tak X9 i Atlantic mají stejné motory Piaggio, takže s díly žádný problém, jsou spolehlivé a dlouho vydrží ...akorát jsou to taliáni (tím myslím jejich pracovní morálku při dodání náhradních dílů), na buráka jsou díly o chlup dražší ...ale jsou to prověřené a oblíbené stroje nejen u nás, ale i ve světě, vždyť X9 bývala etalon třídy a s ní se ostatní srovnávali ...a spousta dílů je na ně skladem a jezdí jich i u nás už spousty, takže díly určitě budou. Co se týče srovnání s burákem, tak jsou trochu méně těžkopádné, než burák, lépe se s nimi ve městě manipuluje, hlavně pak ta X9, která je z nich nejužší a prostě ve městě v kolonách je k nezaplacení. Naproti tomu burák je o trochu pohodlnější a trochu větší, tím pádem trochu lepší ochrana proti větru a nepřízní počasí. Taky jsem řešil stejné dilema a měl jsem stejné požadavky, chtěl jsem buráka, ale když jsem je pak projížděl, tak mi jako nejlépší kompromis padla ta X9...

...nejlépe je opravdu si každý stroj projet a vybrat to, co bude vyhovovat TOBĚ.
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod ElTorpedo » 05 črc 2011, 11:01

to mk-tec, FRAG: ta těžkopádnost buráka bude asi fakt, je to fakt masa na dvou kolech,ale zase to pohodlíčko. Známej mi říkal, abych si projel vše, kromě buráka (buráka až naposled), protože prý kdo na béčko vleze, tak nebude chtít něco jinýho. Snažím se být objektivní a holt objedu půl republiky a vyzkouším vše, ach joo...
Zatím mně to hodně táhne k X9, mít nižší posez, tak neváhám a jdu do ní. Uvidím....
Kdyby jste o něčem věděli, co stojí za návštěvu prskněte mi to sem nebo na SZ.
ElTorpedo

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 04 črc 2011, 20:38
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Yamaha YP 400, r.v. 05

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod libor_m » 07 črc 2011, 10:01

S tou výškou přítelky a dosáhnutím na stupačku, u mě je to stejné.

Přítelkyně má stejnou výšku a dosáhne na stupačky úplně v pohodě, jen je pravda, že ne každému musí vyhovovat tvar stupaček, resp. prostoru pro nohy pro spolujezdce (prostě nemáš špičky nohou ven, ale spíš tak trochu dovnitř - ale zase na ně nefouká 8) ). S vyšším plexi je to super stroj, hezky se dá klopit a ve městě si nedokážu představit, jak bych jezdil s Burákem - i když chápu, že v Plzni je trochu jiný provoz, než v Praze, ale i tak.
Piaggio X9 500 Evolution, stříbrný, 2005
Uživatelský avatar
libor_m

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 253
Registrován: 13 bře 2011, 22:45
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution
Tuning / úpravy: žádný tuning, pouze GIVI Maxia 3 s brzdovými světly, opěrkou a zahrádkou

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod rose » 07 črc 2011, 14:05

Ahoj,

ja som riesil kupu skutra na podobne ucely, ako ty.... cesta do/z prace + kedy tedy vylet po kraji. Jedina volba bola Burg400. U mna K4. Dovody:
- na 650 neboli peniaze :D
- pod sedadlom to ma priestor nakladneho auta (2x integrala + zamky + bunda + lekarnicka); do roboty bezne (notebook 15.6" + druha integrala, kedze jednu mam na hlave
- vykon 23.5kW...... viem, ze tie AA500 a Piago maju urcite viac, ale na ten ucel 23.5kW staci a kedze je to pod 25kW platim 1/2 zakonnu poistku 8)
- spotreba.... zatial mam za sebou prvu meranu nadrz a cca 4.2l cisto mesto a na kazdej krizovatke pole position....

Robo
rose

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 11 dub 2011, 10:37

Re: Suzuki Burgman/Piaggio X9/Aprilia Atlantic - který?

Příspěvekod FRAG » 07 črc 2011, 17:41

Chlapci kazdy haji sve....

OBEKTIVNE.....

Je to uplne jedno

X9 je sportovnejsi, uzssi a ma nejlepsi akceleraci.
B400 je nejnizsi, ma nejmensi spotrebu (otazka rozdilu cca 0,3l)
AA500 - Take prezdivany jako GW pro chude...nejvyssi rychlost

Co se tyce Mesta je to uplne jedno mel jsem AA500, ted mam B650 a kosim to uplne stejne jako kluci s Nexikama ...takze je to spis o zvyku.

Sedni projed se na vsech trech a co ti padne do oka to si kup...tot je moje rada....nic neni lepsi nez druhe....neb kdyby to tak bylo tak se prodava pouze jeden stroj :-)
FRAG

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 275
Registrován: 23 bře 2009, 08:07
Skútr / moto: B650EXEK5
Tuning / úpravy: AA500-Prodano


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků