Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod rof-pisek » 06 čer 2010, 10:34

já se teda taky přidám... :)
měřím 187cm a vážím cca 108kg.
minulý rok jsem si koupil peugeot speedfight II, 50 ccm. byl překitován na 70ccm v závodní úpravě. měl jsem řidičák stejně jako ty, pouze do 50ccm. když jsem s lidma od motorek řešil, jakej skútr, všichni mi řekli, že jsem magor, ať si koupím aspoň 125 a to i pouze pro cesty po městě (máme tu poměrně velký táhlý kopec, který jezdí 50ccm tak 35 max..). postavil jsem si hlavu, koupil piškota. bylo to září. v provozu super, po městě super, lítal 90km/h. zrychlení z křižovatek mazácké, auta se nechytaly. ale ouvej... spotřeba v tomhle naladění šplhala k 5 litrům... a o tom to je. něco za něco. měl jsem skútra, byl svižnější, ale žral jak kráva. takže moje plány o spoření vůči autu byly v háji...:D navíc, vyjel jsem mimo město... po 15km jsem nevěděl, jak sedět, bolely mi záda... a pak jsem naložil přítelkyni... 158cm, 48kg. sjeli jsme si jednou. byla nadšená z jízdy na motorce. a zároveň mi řekla, že na tohle už nikdy nesedne, protože těch 25km bylo pro ní utrpení.
a jak to dopadlo? naštval jsem se, prodal piškota a šel do autoškoly. pravda, dal jsem 5 000 kč. udělal jsem řidičák rovnou na neomezenou motorku. zjistil, že VŠECHNY testové otázky jsou dostupné volně na netu, takže neudělat testy prakticky nejde. navíc, když náhodně neuděláš (nedokážu si však představit důvod), nehrozí ti ztráta řidičáku jako tomu bylo dříve. a autoškolu jsem měl po domluvě hotovou za 14 dní.
takže výsledek byl ten, že jsem měl jen starosti s koupí piškota, pak s jeho prodejem, následně zase s koupí něčeho většího...
a na tvé cestování to chce rozhodně aspoň 125, spíš 150 - 200. spotřeba u těhle skútrů osciluje mezi 2-3 litry. a to padesátka ve dvoutaktu žere taky. a luxus sezení a jízda samotná se nedají srovnat. pokud máš tu možnost, zkus se svézt na padesátce a pak na 125. poznáš a pochopíš sám.
a poslední, co napíšu... přečti si reakce lidí. není k zamyšlení, že každej, jak tys to nazval "skútr jezdec" ti radí totéž? nekupovat 50tku?
přeju šťastnou ruku při výběru.
přišel jsem. sedl jsem. nastartoval jsem. odjel jsem. boural jsem. a jezdím dál. AVE jáááááá :)))))
ICQ 209712473
Uživatelský avatar
rof-pisek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 93
Registrován: 12 dub 2010, 04:58
Skútr / moto: Yamaha Tmax 500
Tuning / úpravy: nou tjuning, only základ :)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod crhy » 06 čer 2010, 10:59

Tak aby vás nebylo málo, tak 8) taky trošku přidám šafránu: Na to na co koukáš, tak se mi zdá, že nosíš růžový brýle. Pročti si celou sekci o čínských skůtrech, dále si uvědom, kolik ti je let a také kolik vážíš, no a potom z toho vychází: 1. buďto jezdi autobusem, nebo na kole
2. Dodělej papíry jako já a plno dalších, co mají všech 5p ( osobně jsem je dělal minulý rok - to byl právě ten rok, kdy jsem získal to páté P, abych je měl konečně pohromadě :D :D :D ) a kup si mírně jetého , nebo nejlépe nového skůtra o obsahu 125 a vyšším, nejlépe stříkačku. vyhneš se tak zbytečným ztrátám a nenávratným investicím. Já mám nyní to co mám a se spotřebou 2,8l jsem totálně spokojený a to mám 82Kg.Nikdy by jsem si žádnou padinu už nekoupil , neboť obsah ničím nenahradíš! :wink: Jinak je pravdou, že svého skůtra splácím, ale dva roky utečou a vůbec toho nelituji, neboť mít nového skůtra se dvojnásob vyplatí - hlavně v tom, že jenom jezdíš Samozřejmě, že jsem před tím měl značkového ojetého skůtra, s kitem na 70ccm, ale malá kola 12" a tím i značná nestabilita, spíše labilita na skvělých českých výmolech, která dodávají jízdě patřičný adrenalín a také to, že jsem se v tom furt jen hrabal ( platil drahé díly )a málo jezdil mě vyléčily ! Kup něco na větších kolech , vždyť i babeta je má :P :D
Jinak : Komu není rady - tomu není pomoci. :wink:
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod mijuna » 06 čer 2010, 11:08

ahoj..ve všem musím souhlasit co tu kluci povídaj..na čínu se vyprdni....a na padesátku tuplem...já mám taky něco málo přes 100kg a je mě slabá 500ccm3.....udělej si řidičát na větší pokud mužeš....-)jinak ti asi nic jiného než nějaká padina zbývat nebude:-)
Uživatelský avatar
mijuna

500+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 603
Registrován: 09 lis 2009, 11:49
Bydliště: Rohoznice u Pardubic či Hradce Králové-Kolín(Radim)
Skútr / moto: Bandit PYČO..1200S rv 2004
Tuning / úpravy: uvidíme:-)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod EMM » 06 čer 2010, 19:22

Opravdu Všem děkuji co zde napsali svoje zkušenosti nebo jen malou větu... po přečtení některých postu mě to hodně láká jít do autoškoly ;)

:lol: chlapi Vy mi dáváte... teď nejde zda si nenechám poradit, ale nevím zda toho většího skútra pro co ho potřebuji na 100% využiji. Nyní je pro mě otázka zda investice do větší kubatury včetně řidičáku bude správná nebo bude stačí ta 50ccm :idea: Jak jsem psal v prvním postu ten dodatek brali jste ho v potaz co mi doporučujete vyšší stroj?

dodatek z 1 postu:
Aby se přiznal tak do nového řidičáku pro vyšší kubatury se mi pravě moc nechce proto jsem si začal hledat informace, která 50ccm by pro mě byla. Také do budoucna určitě plánuji automobil (mám rodinu) proto moc nechci utráce a pořizovat si 125ccm. Skútr jsem chtěl hlavně na sezónu do práce kvůli nízkým výdajům než má auto a zrušit tu krásnou cestu busem, který mě stojí měsíčně přes 800,- a občas nejezdí moc často. Co se týče té cesty do budoucí práce je můj plán, který může trvat cca 2-4roky proto i přes mé změny v postu mi tu 50ccm nedoporučujete?

Výlety se ženou nejsou tak naší prioritou ten hlavní důvod je ta cesta do práce přes sezónu. Má tu někdo i auto a raději jezdí přes sezonu na skútru?
Proč jsem chtěl raději 50ccm a ne vyšší kubaturu:
- obavy že mi seberou řidičák pokud něco pos.... nejsem blby ale stát se to může ;) a další investice na kterou teď nemám
- chtěl jsem raději nový stroj než starší kvůli nedostatek financí

Pokud rozšíření skupiny A bude kolem 5000,- nebo je to víc nevíte?
Pokud to náhodou neudělám tak co bude následovat - když tu napsal rof-pisek že nehrozí ztráta řidičáku?
Pokud vše dopadne dobře tak když si pořídit starší 150ccm a bude mít nalítáno cca 30 000km je to moc - do kolika by měl kupovat skútry nad 125ccm?
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 23:43, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
EMM

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2010, 17:41
Skútr / moto: zatím bez... :(
Tuning / úpravy: určitě budou ;)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Danda » 06 čer 2010, 20:20

Všichni tady sice píšou že si máš rozšířit řidičák, ale pokud by to stálo dalších 5000,- a máš nedostatek financí tak bych šel do té 50-tky. Vzal bych toho jetýho runera buď novějšího za cca. 40000,- nebo staršího za méně ale pod rok výroby 2004(2005) bych nešel. Pokud nekoupíš zmetek tak to pojede 80 po rovince a to ti bude bohatě stačit na těch 12,5km do práce a těch necelých 30 na tom taky bezproblému ujedeš, a když ne tak toho runera prodáš a půjdeš do autoškoly. Ale nebude to taková ztráta jako kdybys koupil číňana.

"chtěl jsem raději nový stroj než starší kvůli nedostatek financí" - tuhlentu větu moc nechápu, naopak starší bude levnější než nová čína. A s čínou tě ta jízda nebude bavit když tě i ve městě budou předjíždět auta.

A pak také pokud si rozšíříš řidičák za 5000,- a kolik ti pak zbyde na skůtra? Ty větší obsahy jsou dražší. A když koupíš hodně jetej tak ti taky nemusí dlouho vydržet a bude chtít nějakou investici, které taky nejsou zrovna nejlevnější.

PS. já na 50-sátce jezdím už 2 roky, teď mě to ani nebaví, ale jezdí mi to jen 63 podle tacho, kdybych měl značkovýho tak to bude taky o něčem jiném. A vím že by to bylo levnější.
Uživatelský avatar
Danda

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 62
Registrován: 06 kvě 2009, 18:24
Bydliště: Třebechovice pod Orebem

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Miro11 » 06 čer 2010, 21:12

čím viac o tom premýšľaš, tým viac si nebudeš istý..takže zhrnutie:
-chceš 50ccm
-cena cca 25tis
-nechceš si robiť rozšírenie ŘP
schvaľujem, nemá zmysel hľadať autoškolu, stresovať sa keď možeš jazdiť..to bude po lete a čo potom? zase dilema akú 125ccm
pre Tvoje potreby je jeden z kandidátov a to Peugeot Speedfight II 50
za prvé - vyzerá atraktívne (neskor ho zase výhodne predáš)
za druhé - rozmerovo je vhodný na väčšie postavy, zmestia sa na neho v pohode dvaja (nebudeš na ňom vyzerať ako "osa na bonbóne")
za tretie - výkon má okolo 3 kW (a dá sa ešte poladiť roznymi dostupnými záležitosťami)
za štvrté - v cene sa dostaneš na požadovaných 25tis
za piate - ušetríš za autoškolu (nervy, stres a pod)
a konečne za posledné- ak sa rozhodneš pre vyššiu kubatúru a pre iné potreby jazdenia, je času dosť na to aby si to všetko premyslel neskor..rozhodne akchceš jazdiť niet prečo váhať, iba sa vyhni exotickým značkám z dovozu čo vyzerajú všetky rovnako akurát sa inak volajú :wink:

Speedfight
Speedfight
Speedfight
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod ScooterMarty » 07 čer 2010, 00:56

No dotaz jestli máme auto a jezdíme radši na skútru je malinko mimo. Myslím, že auto tu máme skoro všichni, ale já kdybych měl jet někam autem, tak bych se osypal. Toho mám dost v obou zaměstnáních. I s těhotnou manželkou k doktorovi jezdíme na skútru. A to je právě ono. Skútr ti sice auto nenahradí, ale pokud budeš mít dostatečně výkonného a pohodlného skútra, nebude to jen o ježdění do práce. Budeš na něm jezdit všude, kde to jen trochu půjde. Zatímco když budeš mít skútra, na kterém tě to nebude bavit, nebo se na něm nebudeš cítit bezpečně, je to jako bys žádného neměl. Mira ctím jako zkušeného člena fóra, ale s jeho příspěvkem nemohu souhlasit. Podle mne je 50 slepá ulička. Podívej se na čem tu kdo jezdí. Z těch co ti tu odpovídají snad jen Danda má 50, ale nějak zvlášť vodvařenej z ní není...
Ale jestli je to rozšíření opravdu takhle drahé a budeš muset vzít zavděk 50, tak to chápej jako nouzové řešení a hledej jedině ZNAČKU A DVOUTAKT. Jestli Speedfight, nebo Runner, nebo Aprilii atd, to už je druhotné. Na něčem takovém to sice nebude zábava, ale alespoň to půjde vydržet...
Já to finančně taky plácám z ruky do huby, ale kdyby bylo ještě hůř, vyměním stávající auto za Favorita ani nemrknu. Ale se skútrem bych pod objem 250, nebo radši 400ccm už nešel, ani kdybych se kvůli tomu měl zadlužit. jenomže kdybych tohle věděl vloni, když mi to všichni říkali, mohl jsem cca 30 litrů ušetřit...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Miro11 » 07 čer 2010, 07:26

guttata píše: Mira ctím jako zkušeného člena fóra, ale s jeho příspěvkem nemohu souhlasit...


:D oooo dííky... :oops: :wink: súhlasím s Tebou, je aj cesta vyššej kubatúry..no lenže vidieť, že sa mu do toho nechce, na jeho mieste... šiel by som tou cestou 50 ccm, ak bude chcieť vyššie može nechať malý skúter manželke, nemusí ho nutne predávať ak sa mu osvedčí :) Priznám sa auto nemám, občas si ho požičiam od priateľky, radšej jazdím jednou stopu aj keď viem, že občas zmoknem...no za ten pocit to stojí...v zime je to síce "mastná tyčka" ale to len preto, že som si nekúpil Fuoco :lol: keby áno, tak by to bolo jasné: vyhrievané hefty, tucano-deka, vyššie plexi a zimné pneu...není co řešit :lol: :lol: ale to sme niekde inde...
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod FRAG » 07 čer 2010, 07:44

EMM ja ti shrnu co tu vsichni omilaji dokola.

A) 50cm3 urcite nekupuj ...ta je vhodna tak na popojizdeni po meste
B) Pokud uz chces skutra na dojizdeni ...rozsir si ridicak i kdyz to nese sve uskali
C) Pokud nemas penize jezdi nejakou dobu jeste autobusem a setri
D) Dojdi se nekam na 50cm3 svest a nebudes se dele ptat
FRAG

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 275
Registrován: 23 bře 2009, 08:07
Skútr / moto: B650EXEK5
Tuning / úpravy: AA500-Prodano

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod Myschan » 07 čer 2010, 08:56

Pochopil jsem, že asi momentálně nemáš peněz nazbyt. Ale věř tomu, že právě proto bych do 50 nešel. Za týden ježdění z toho budeš otrávenej a nakonec to prodáš s asi takovou ztrátou, že Ti to prakticky zaplatí tu autoškolu. Radím dodělat papíry, vzít si třeba menší půjčku - ušetříš za autobus či za benzin do auta - takže splátky zas tak moc nepocítíš - a koupit jetou značku v dobrém stavu. Dá se najít. Nedávno jsem koupil Hondu SH 125 po prvním majiteli z Čech, serviska, 100% stav, fakt jak nová. Rok 06 a cena poloviční. Stačí jen trochu hledat. Já hledal a chrochtám si :D . Jo a až budeš jezdit se ženou, tak věř tomu, že i ta 125 se Ti začne jevit časem jako slabá. A ještě k dotazu, co se týče auta. Mám SUV, rok staré a v létě jezdím na skůtru. Auto tu má asi každý, ale pokud je slušný počasí, tak zvláště v městských zácpách je skůtr výhra a auto utrpení (pokud Tě nesejmou :? ).
Rozmysli se rozmysli, na své štěstí pomysli :!: :D
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod sollik » 07 čer 2010, 09:03

Asi bude opravdu nejlepší kdyby se ti povedlo si od někoho půjčit tu 50 ccm a pořádně se svézt. A uvidíš sám jestli by ti to stačilo a byl bys schopen takhle jezdit v budoucnu těch 28,5 km do práce a 28,5 km zpátky......
Jinak s tím autem: Jezdím raději na skutru, je to levnější a hlavně rychlejší. Když jedu odpoledne z práce tvoří se na výjezdu z průmyslové zóny kolona jako blázen. Všichni co makají na směny končí ve stejnou hodinu a pak je to masakr. Já hodím levý blinkr a celou kolonu předjedu. Před kruháčem se zařadím a frčím dom. Kdybych jel autem tak v okamžiku kdy bych s ním teprve přijížděl do garáže sedím díky skůtru už doma u kafe :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod rof-pisek » 07 čer 2010, 16:11

EMM píše:Opravdu Všem děkuji co zde napsali svoje zkušenosti nebo jen malou větu... po přečtení některých postu mě to hodně láká jít do autoškoly ;)

:lol: chlapi Vy mi dáváte... teď nejde zda si nenechám poradit, ale nevím zda toho většího skútra pro co ho potřebuji na 100% využiji. Nyní je pro mě otázka zda investice do větší kubatury včetně řidičáku bude správná nebo bude stačí ta 50ccm :idea: Jak jsem psal v prvním postu ten dodatek brali jste ho v potaz co mi doporučujete vyšší stroj?

dodatek z 1 postu:
Aby se přiznal tak do nového řidičáku pro vyšší kubatury se mi pravě moc nechce proto jsem si začal hledat informace, která 50ccm by pro mě byla. Také do budoucna určitě plánuji automobil (mám rodinu) proto moc nechci utráce a pořizovat si 125ccm. Skútr jsem chtěl hlavně na sezónu do práce kvůli nízkým výdajům než má auto a zrušit tu krásnou cestu busem, který mě stojí měsíčně přes 800,- a občas nejezdí moc často. Co se týče té cesty do budoucí práce je můj plán, který může trvat cca 2-4roky proto i přes mé změny v postu mi tu 50ccm nedoporučujete?

Výlety se ženou nejsou tak naší prioritou ten hlavní důvod je ta cesta do práce přes sezónu. Má tu někdo i auto a raději jezdí přes sezonu na skútru?
Proč jsem chtěl raději 50ccm a ne vyšší kubaturu:
- obavy že mi seberou řidičák pokud něco pos....... nejsem blby ale stát se to může ;) a další investice na kterou teď nemám
- chtěl jsem raději nový stroj než starší kvůli nedostatek financí

Pokud rozšíření skupiny A bude kolem 5000,- nebo je to víc nevíte?
Pokud to náhodou neudělám tak co bude následovat - když tu napsal rof-pisek že nehrozí ztráta řidičáku?
Pokud vše dopadne dobře tak když si pořídit starší 150ccm a bude mít nalítáno cca 30 000km je to moc - do kolika by měl kupovat skútry nad 125ccm?


Milý chlape...
Když neuděláš zkoušky, zaplatíš 400 a uděláš druhý pokus. :D
jinak, já tu měl nabídku za 5000 na 14 dní. a nebo 4500 za měsíc. ale na neomezenou motorku. ty pro tvé účely můžeš dělat jen autoškolu do 125ccm klidně, ta tě vyjde levněji.
Co se týče cen 125, nejsou vůbec nějak daleko od cen kvalitních 50ccm. A nežerou víc, jsou užitkovější, někdy i celkově větší, což přináší větší místo pod sedačkou na nákupy a helmu. Já měl toho speedfighta, co ti byl doporučen nejen mnou... ale pod sedačkou bylo místo vyloženě jen na tu jednu helmu a vůbec nic k tomu. VŮBEC nic. A to upozorňuju, že nemám integrálku.
Co se jízd týče v sezóně... Zrovna zítra potřebuji jet do Berouna. Vezu tam na opravu čerpadlo. Proč jet autem za 7litrů s klimou... Když můžu jet pro radost na skútru za 3.5 litru??? A začneš uvažovat stejně... Budeš potřeboval pro něco do města malého, radši nasadíš hrnec a dojedeš na otočku na skútru... Ta užitnost pak vzrůstá postupem času.
Takže jak jsem psal... Přemýšlej i tímhle směrem...
A nebo aspoň poslechni Mira11 a kup toho peugeota. Ale investuj pak ještě do kufru dozadu.
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 23:42, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
přišel jsem. sedl jsem. nastartoval jsem. odjel jsem. boural jsem. a jezdím dál. AVE jáááááá :)))))
ICQ 209712473
Uživatelský avatar
rof-pisek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 93
Registrován: 12 dub 2010, 04:58
Skútr / moto: Yamaha Tmax 500
Tuning / úpravy: nou tjuning, only základ :)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod EMM » 07 čer 2010, 23:13

chlapi opravdu Všem děkuji toto jsem potřeboval :lol: takže po dlouhém rozvážení jsem si dal dvě cesty které je třeba probrat se svou ženou a potom jít danou cestou.

1 cesta by byla pokud chci nyní jezdit je třeba pár tisíc přiložit a pořídit si tu značkovou 50ccm ;) po zkušenostech věřím že by přešel na větší stroj také v budoucnu očekávám i lepší finanční situaci a 50ccm by zůstala ženě ;) co se týče nabídek skútru by tedy volil volbu Gilera Runner 50 a to protože Peugeot Speedfight II 50 je velikostně menší a také má menší kola ;) ...ale co kdyby Gilera Runner 50 nenašel nebo jak na něho sednu by mi něčím nevyhovoval... Můžete mi prosím napsat jiné tipy nebo spíše jaké starší skútry mám hledat? Vím že nyní doporučujete 50ccm - 2T, Výkon: přes 3kW, čím větší kola tím lepší ale co dál? Na dalších vlastnostech už moc nezáleží?

Rád by se přiučil technický co je lepší a co nebrat ;)

2 cesta udělat si tento rok řidičák a postupně šetřit nyní z mého pohledu a to také díky Vám na starší cca 250ccm možná vyšší věřím že v budoucnu tak skončím pze to cítím stejně jak zde píše rof-pisek ;) přesně to je má úvaha proč chci skútr (auto jen v zimě)... nejsem nebo spíše necítím se jako motorkář ale skútry mě nějak přitahují hlavně ty pořádné kobyly (4kg a vyšší) jak zde na nich sedíte proto jsem zřejmě toužil po robustní skútru a chtěl jsem to zalepit 50ccm čínou ;)

Kdyby jste napsali pro mě ještě pár technických dat co je třeba při výběru starších skútru 50ccm a 250ccm byl by určitě velmi spokojen ;)
EMM

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2010, 17:41
Skútr / moto: zatím bez... :(
Tuning / úpravy: určitě budou ;)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod rof-pisek » 08 čer 2010, 04:05

zjisti si tu na foru, jak je to s dostupností náhradních dílů na Gilery?
a co je podstatné? technický stav, projezd KM... rok výroby až tolik podstatnej není, relativně.:) každopádně, dycky to chce kupovat s někým, kdo tomu drobet rozumí.
přišel jsem. sedl jsem. nastartoval jsem. odjel jsem. boural jsem. a jezdím dál. AVE jáááááá :)))))
ICQ 209712473
Uživatelský avatar
rof-pisek

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 93
Registrován: 12 dub 2010, 04:58
Skútr / moto: Yamaha Tmax 500
Tuning / úpravy: nou tjuning, only základ :)

Re: Rady a zkušenosti pro nováčka - výběr skútru

Příspěvekod ScooterMarty » 08 čer 2010, 15:20

Hlavně stav, stav, stav. Nájezd km až tak ne, protože tam si každý nastaví co chce. Ale pokud sebou budeš mít odborníka a stav stroje ti bude vyhovovat, tak kolik to má najeto je celkem nepodstatná informace. I po málo km to může být šrot a na druhou stranu i s najetým hektarem to může být super udržovaný mazlík. Teď jsem prodal Suzuki DR 650 z roku 93 a s minimálně 70 tis. km a dal bych za ní ruku do ohně, že najede ještě jednou to samé...
dříve guttata
Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz
Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka"
Jezdím za Obrázek
Uživatelský avatar
ScooterMarty

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 652
Registrován: 30 črc 2009, 01:50
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400, L0, bílá
Tuning / úpravy: Topcase, turistické plexi,

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků