První skútr - do práce

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod Marty108 » 05 kvě 2013, 19:44

u dovozených skútru japonec - ital prezentované km 14tis - 25tis, je nesmysl :shock: tyto stroje mají hodně přes 50tisíc, ale toho je to tu popsaného hodně. Jinak Sigi má Japonce X-CITY 125 v dobrém stavu, nevím zda ještě je prodej aktuální, ale za dotaz nic nedáš.

21:30 edit:
ok - má rada zní, resp. hlavní zlom u mě byl TUNER, nekupuješ rohlíky a v tom jsem začal přemýšlet, vyhodit 30 tisíc, nebo trochu přidat... ono je to jen ze začátku, do práce, ale při té cestě zjistíš Já chci víc a boom. Pozor, nejprve zjisti, projeď se ať víš, jestli opravdu chceš jenom jezdit těch 7 km...
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 bře 2014, 07:59, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod Alcalar » 05 kvě 2013, 22:44

Doporucuji novy Kentoya FEVER, budes spokojeny a za ty penize nebudes investovat do staryho kramu.... Az se na tom naucis, tak s minimalni ztratou prodas a muzes investovat do znacky....
Uživatelský avatar
Alcalar

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 24 bře 2013, 11:55
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: KENTOYA FEVER 125 4T

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod novaka » 05 kvě 2013, 22:52

Bollku máš nějaké speciální požadavky na skútr do práce ? Proč chceš skútr ? ... statisticky mě to zajímá.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod Yaryn » 06 kvě 2013, 09:22

to Alcalar : doporučovat někomu jako první skútr čínskou mrchu s výkonem 6,3 kw, s 12" koly a spotřebou 3,6 litru mi přijde fakt neskutečné...
za dva roky (né-li dřív ) to bude prodávat s 50% finanční ztrátou .... :roll:
Já bych ti doporučil si k tvým 25 ti tisícům půjčit od vašich nebo ještě našetřit 20 tisíc a koupit si Hondu Visiona...spotřeba do 2,5 l, svižný, obratný skůtřík, velká kola...a hlavně osvědčená značka
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod bollek » 06 kvě 2013, 11:33

Alcalar píše:Doporucuji novy Kentoya FEVER, budes spokojeny a za ty penize nebudes investovat do staryho kramu.... Az se na tom naucis, tak s minimalni ztratou prodas a muzes investovat do znacky....

No konečně nějaký odvážlivec co se rozhodnul něco doporučit a o tohle mi šlo, jen tak dále ať už je to čína, ital, japonec a nebo něco úplně jiného.
Jo a rozhodnul jsem se pro 125cmm

novaka píše:
Bollku máš nějaké speciální požadavky na skútr do práce ? Proč chceš skútr ? ... statisticky mě to zajímá.

Alternativa auta - do práce jsem nucen dojíždět a oproti autu je zde velká úspora.

Yaryn:
Ale já víc peněz za skútr dát nemůžu :( bydlím v Jeseníku a sezóna na ježdění je zde hodně ovlivněna počasím (hory jsou hory) i proto jsem se rozhodnul pro 125.

Bollek
bollek

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 30 dub 2013, 18:16
Bydliště: Lipová-lázně

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod Vratas » 06 kvě 2013, 15:30

Promazáno zbytečné OT a nepřínosné příspěvky, držte se prosím tématu,

díky Vratas.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod medved.m » 06 kvě 2013, 20:27

bollku,
tak já bych si Ti přece jen dovolil dát doporučení - i když tak trochu z opačného konce: http://www.skutrforum.cz/viewforum.php?f=9. Mně to, myslím, při výběru pomohlo.
A možná to ani nemusíš přečíst celý. Jen titulky :idea:
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod PBM2 » 06 kvě 2013, 20:38

Nezavrhuj čínu, nezavrhuj značku. Koukni se do peněženky, popřemýšlej, kolik do toho opravdu můžeš dát, část si dej bokem, protože jen helma, bunda, rukavice a pár dalších věcí, včetně povinné výbavy, tě bude taky něco stát. Počítej s několika tisíci, podle toho, co a kdy budeš kupovat, jakou značku a podobně, pak s tím, co ti zbyde, mrkni na inzerci a nabídky prodejců, pokud je to inzerce, je třeba počítat s nějakou investicí v základu na výměnu náplní atd., takže opět něco dolů z částky, co máš k dispozici. A pak vybírej, srovnávej, projeď si více strojů, značek, typů, případně je sem rovnou nahoď (odkazy na inzeráty, typy, atd.) a místní ti k nim řeknou, co od nich můžeš čekat a co ne. Obecně ti bude každý "doporučovat" to své, což je pochopitelné. Výběr ti nezávidím, je toho moc a nenaletět je umění (tedy pokud to nebude funglovka). Držím ti palce 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod meloon » 06 kvě 2013, 20:47

Ahojky, tak to tu možná trošku rozvířím, nedoporučiji, jenom píši z vlastní zkušenosti, ..popřemýšlej o Kentoya Fever 125 4T, pokud bys potřeboval více info, klidně se ozvy.
Uživatelský avatar
meloon

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 05 kvě 2013, 18:17
Bydliště: Usti nad Labem
Skútr / moto: Kentoya Fever 125

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod TUNER » 06 kvě 2013, 21:58

To jsou zase rady...přesně jak psal PBM2....každej doporučuje to svoje....ale je tady spousta lidí,co sedlají prvního skútra a na ničem jiném v životě neměli tu čest se ani svézt.....neni tohle už trochu špatně ? Doporučovat prvního skútra kterýho si pořídim bez jakýchkoliv dalších zkušeností a osobních srovnání dalších strojů ? Podle mě je lepší takovýchto doporučení se zdržet,protože nejsou relevantní....
Něco jiného by bylo - vybíral jsem mezi třema skútrama A - B - C. Na A mi vadilo tohle a tamto a moc na něm foukalo na B zase tohleto,tamto a moc žral a proto a další jsem zvolil stroj C s největšim úložnym prostorem,který má pro mě nejvíce plusových bodů za již zmíněné přednosti atd...... pak bych takovýhle doporučení bral....ale prosazovat "svůj stroj" protože se na něm za 1000 km nic nerozbilo a ostatní stroje prakticky neznam,je dle mého názoru vcelku špatné.
Teď nemyslim konkretní poslední případ,ale všeobecně.

Tak lidičky,než začnete radit,nebo kupovat,doporučuju se na pár strojích projet a vyzkoušet,porovnat a nekupovat první co vám cvrnkne do nosu. ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod MMMM » 06 kvě 2013, 23:22

Sláva. Konečně někdo napsal něco logickýho. Bravo TUNERe líp to těžko někdo dá dohromady. Je vidět, že nejsem sám, kdo by si moch ukroutit hlavu u čtení některých příspěvků (teď nemyslím tohle téma, ale skútrforum obecně)
Suzuki Burgman 650 - přestup - Kawasaki VN 1500 - přestup Yamaha Midnight star 1900
Yamaha neos 50 - poslán do věčných lovišť, prohrál souboj s Toyotou yaris
Uživatelský avatar
MMMM

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 346
Registrován: 28 črc 2008, 03:06
Bydliště: Příbram

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod sollik » 07 kvě 2013, 00:02

TUNER: Jistě máš pravdu, ale jsem-li se strojem spokojený, nemám důvod jich zkoušet (tím myslím opravdu na nich najezdit alespoň pár set km) víc. Já osobně když vezmu čistě skutry jsem sedlal Simson (ten samo doporučovat nebudu - je to z říše veteránů), Leada (šlape jak hodiny) a momentálně i Dylana 125 (výhodná koupě, zatím se s ním zžívám a hledám hranice - ten je finančně mimo Bollkovi hranice ochoty utratit za skutr) ............ ale kolik je tu lidí, kteří sedlali víc než řekněme dva skutry? Resp. kteří by mohli opravdu zodpovědně komentovat zkušenosti? Proto sem píší převážně uživatelé jednoho konkrétního skůtru ......
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod Lubik » 07 kvě 2013, 00:33

Ja se hlasim, sedlal jsem vice jak 2 skutry. Nic ti ale nedoporucim, ale co ti povim? Vyhni se Kentoye a tomu podobnemu braku. Ale ... jezdi na cem chces, hlavne ze te to bude bavit (jezdit nebo opravovat - vyber si)
Lubik
 

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod Yaryn » 07 kvě 2013, 09:57

to Tuner : tak mi nějak není jasné co je na těch radách špatně ? Že mu někdo doporučí konkrétní stroj mi přijde logické, protože s ním má zkušenosti.
Podle mě si stejně dotyčný koupí dle peněz a vzhledu. Já jsem se projel na Visionu, PCX, Piaggio Fly, seděl na Yamaha, Kymco a já už nevím na čem a výběr bude stejně ve finále zúžen financemi a samo tím co se mi líbí. Troufám si říci, že ty stroje jsou celkem výkonostně stejné ( jen Vision měl o něco méně ), maj jiná řidítka, trochu jiný posed, ale to by jsi asi musel najezdit aspoň 100km aby jsi věděl co ti vyhovuje a to v praxi asi nelze...mě se celkem dobře sedělo na všem, všecko mělo odpich,jelo a brzdilo....takže nevím....kdybych nevěděl co s prachama tak si koupím Yamahu za 100 litrů, ale live je to jinak, prostě se mu každý snaží nějak poradit, nevidím v tom nic špatného a ani si nemyslím, že je to tu o ničem...a snad to tady k těm účelům slouží...otázkou je, že kdyby tady prolistoval vlákna tak ty odpovědi na svůj dotaz najde a nemusel se ptát...to je taky pravda...
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: První skútr - do práce

Příspěvekod meloon » 07 kvě 2013, 11:31

Zdar panove, jako hrdy majitel nove Kentoyi 125 za 30tis vite co dnes udelam, poslu ji ze skaly, vezmu si pujcku a za 100litru si koupim nejakeho japonce ci itala..ptate se proc? Preci na Kentoye se neda jezdit.. Naopak, da a uplne v poho..Pravda, bral bych nejaky stroj renomovane znacky, ale pri koupi hraly hlavnim hrdinou kacky.. a uprimne, jsem spokojeny..a at si kazdy pise co chce.. :D
Uživatelský avatar
meloon

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 05 kvě 2013, 18:17
Bydliště: Usti nad Labem
Skútr / moto: Kentoya Fever 125

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků