Oblečení

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Oblečení

Příspěvekod Kiper » 18 čer 2013, 19:32

Zdravím, možná je to hloupý dotaz, ale myslíte že má smysl si kupovat nějakou super drahou koženou kombinézu na skútra s obsahem 50ccm ? Chtěl bych si 100% koupit páteřák a možná nějaký kalhoty :wink: . Díky za názor :wink:
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Oblečení

Příspěvekod PBM2 » 18 čer 2013, 19:44

Nemyslím, že je to hloupý dotaz. Ale dávat, jak píšeš, hodně peněz, do kombinézy, když jezdíš na 50 ccm, asi nebude zrovna to pravé. Navíc mi nejde moc dohromady to "kombinéza" a "kalhoty". Kombinéza bych chápal jako jedno nebo dvoudílný komplet, pokud by to ale s těmi kalhotami platilo tak, jak myslím, spíše jsi měl asi na mysli bundu a kalhoty k ní. Nevím, na čem přesně jezdíš, ale kožená bunda/kombinéza, kromě samotné ceny, má své jisté nevýhody. Nebude zřejmě tak prodyšná, jako bundy textilní, hlavně v letních vedrech, při případném pádu budeš mít vyšší škodu a kožená bunda, na rozdíl od textilní, je náchylnější na poškození a potřebuje větší údržbu, aby si zachovala svoje vlastnosti. Pokud se ti líbí a máš na ni, kup si ji. Ale zvaž, proč právě koženou. Chápal bych to u vyššího obsahu, ale u 50-ky... nevím, nevím. Ale pokud koupíš, tak ať dobře slouží. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Oblečení

Příspěvekod kolsa » 18 čer 2013, 19:48

kombinézu bych asi na skutra nekupoval. Ale kalhoty a bunda s chráničema není k zahození. K tomu rukavice - přeci jen při pádu nastavíš jako první ruce. A že máš 50ccm? A co ti co jedou proti tobě v plechovkách?
Já z padesátky už spadnul při rychlosti cca 30km\h. Měl jsem na sobě jen normální kalhoty a bundu a všechno na odpis a odřenou ruku do krve. takže za mě doporučuju určitě si něco pořídit, ale ne kombinézu.
Nikdy se nehádej s blbcem - klesneš tím na jeho úroveň a tam tě on porazí, protože v tom má větší zkušenost.
Uživatelský avatar
kolsa

100+
 
Reputace: -9
Příspěvky: 200
Registrován: 02 dub 2012, 12:37
Bydliště: Ledce u MB
Skútr / moto: FJS 600
Tuning / úpravy: ne

Re: Oblečení

Příspěvekod Kiper » 18 čer 2013, 19:50

OK díky za rady :wink: já jsem původně chtěl jenom kalhoty a bundu že bych si koupil nějakou ve sportu, ale když čtu to co píšete tak už váhat nebudu. :D
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Oblečení

Příspěvekod PBM2 » 18 čer 2013, 19:54

Přesně, jak píše kolsa. Stačí ta textilní bunda s chrániči plus dobré kalhoty s kevlarem nebo alespoň chrániči na nejexponovanějších místech a dobré rukavice o chranou kloubů a výztuhou na dlaních, protože pokud "spadneš dobře", jen po nich pojedeš a pak je taková ochrana k nezaplacení. Sice před případnou zlomeninou většinou neochrání, ale neodřeš se až na kost. A když dobře koupíš tu bundu a kalhoty, často při lehké havárii je lze ještě spravit, jsou firmy, co se na to specializují, při těžší sice už ne, ale finanční ztráta bude menší, než u té kožené. :)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Oblečení

Příspěvekod Marty108 » 18 čer 2013, 20:19

také přidám trochu do mlýna. Určo doporučuji nějaké oblečení jak textil, tak kožené, sice se přikláním k tomu textilu, ale rozhodnutí nechám na tobě. V letním počasí se budeš potit v obojím, ale ruce a nohy máš jen jednou. ono i v malé rychlosti se můžeš pořádně zranit, ale oblečením tomu můžeš trochu pomoci a hlavně zmírnit rozsah následků. Ono sedřít kůži na kost není nic moc.
Takže i na 50 ccm je dobré mít oblečení. I když dnes v Praze jsem potkal snad jednoho co byl oblečen do motorkářských věcí. No každý ať jedná jak chce.
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: Oblečení

Příspěvekod Vratas » 18 čer 2013, 20:29

Pravdou je, že kůže je kůže a je lepší vždy při nějakém neštěstí dřít tu navléknutou vrchní kůži, než tu svou. Ochrana u té kůže je oproti textilu s kevlarem určo lepší, avšak na skútra se ne příliš hodí, aspoň ne komplet.

Zkus se ale ještě podívat na kombinaci oblečení textilního, které má na "důležitých" místech kožené prvky jako zesílení.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Oblečení

Příspěvekod Kiper » 18 čer 2013, 20:29

Jelikož ještě ani nemám papíry ale v autoškole budu končit tak za 14 dní :D tak už mám helmu: http://prilby.heureka.cz/astone-modular ... 3godD38Axg a kožený rukavice. A ještě se zeptám kolik může stát nějaká slušná textilová bunda a kalhoty ? tak + - :wink:
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Oblečení

Příspěvekod Marty108 » 18 čer 2013, 20:38

vše se odvyjí od kvality. Průměr kalhoty kolem 1500 -2000 bunda 2500 - 4000 myslím tím textil. Nevím jak jsi na tom finančně, ale doporučuji kupovat tak, aby jsi byl při případném pádu co nejvíc chráněn. Přeci jen žijeme jednou a ruce nohy a ostatní části těla potřebujeme...
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: Oblečení

Příspěvekod Kiper » 18 čer 2013, 20:45

Co jsem se díval jen tak letmo tak jsem našel tuhle bundu: http://www.worker-moto.cz/1296/bunda-na ... ker-foibos a tyhle kalhoty: http://www.worker-moto.cz/1905/motocykl ... twg-00g144 :wink:
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Oblečení

Příspěvekod Marty108 » 18 čer 2013, 20:50

ok Já tam také nakoupil a jsem spokojen...co se týče bundy super.
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: Oblečení

Příspěvekod Losky » 20 čer 2013, 09:58

tak pokud jseš nějaký střelec, tak bych se kombinézy nebál, protože pak nějaké lumpárny se dělají líp, když víš, že se neodřeš. Kamarád položil motorku ve 130 a jel několik desítek metrů po asfaltu a zlomil si obě zápěstí, jinak nebyl nikde odřenej atd. Nechal si jen opravit na kombinéze koleno, protože to bylo docela dodrbané, ale on byl v cajku.
Prostě to s textilem nejde srovnat. Já spadnul asi v 80 a roztržené kalhoty, na bundě se zbrousily švy atd. Prostě bída, ale je pravda, že to byla bunda v ceně 2tis a kalhoty taky - takže bych to srovnal asi s Workerem.
Já jsem si teď koupil bundu MBW Lime, protože se teď v létě dá sundat obal bundy a pak má síťovinu a kalhoty zatím neřeším. Tady po městě jezdím teď v kraťasech, jinak v lehkých outdoorových kalhotách, ale vím, že při pádu by ty kalhoty nepobraly vůbec nic. Každopádně pokud člověk není řádně oblečen, tak i na skútru jede opatrněji, pokud člověk není úplný bezmozek:)
Když jsem jezdil v 15 na simsonu skútru, tak jsem ho složil v zatáčce na písku asi v 50 a měl jsem jen tričko a kraťasy a byl jsem sedřenej jako prase. Tričko se samozřejmě vyhrnulo, kraťasy mi to skoro sundalo:)))))))))))
Takže bych tohle vše nepodceňoval, ono je hezké jezdit jen v tričku a kraťasech, ale v našich zeměpisných podmínkách to má velké ale, každý s plechovkou s tebou hned závodí atd... To v jižních zemích takhle není, tam je skútr uznávaný dopravní prostředek, který má vždy přednost a člověk se nemusí tolik bát.
Když jsme byli minulý rok v Řecku, byl jsem z toho unešen, jezdit na lehko a nebát se aut. Bohužel se člověk zase bál posolených silnic od moře:))
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: Oblečení

Příspěvekod epicus » 20 čer 2013, 12:29

jo, jo taky přemýšlím o pořádném oblečení na skůtra. Zatím používám jen běžné věci ,kalhoty a bundu. Určitě se stačí vyválet jen v malé rychlosti. Na to raděj čekat nebudu. Jo a já mám zkušesnost z Francie z provozem a tam je to také jiné než u nás a moto mají velký respekt všude. Dokonce jsem několikrát viděl jak si gesty rovnaj plechovkáře do pruhů. Nikde žádnej karambol a stovky skůtrů co se problétají v kolonách.
Uživatelský avatar
epicus

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 30 dub 2013, 16:58
Bydliště: Červený Kostelec
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Ermax, hodiny T&T, kufr Givi


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků