Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod pepahoblikkolin » 25 zář 2012, 11:33

Planuju jeden z techto dvou stroju proto se chci zeptat co by ste poradili cena noveho je srovnatelna u obou připadu a vemte prosim i v uvahu cenu servisu a nahradnich dilu nemam vubec žadne srovnani jde mi oto aby třeba nebylo na honde neco co je třeba 3 krat dražši než u kymca nebo tak neco.proste bych nerad potom zistil že cena nahradnich dilu na hondu po zaruce je opravdu velka hlavne nemam vubec představu co by se mohlo na tehlech skútrech odejit dekuju za jakoukoliv radu
pepahoblikkolin

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 25 zář 2012, 02:07
Bydliště: kolin
Skútr / moto: Piaggio NEW FLY 125ie 3V

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod j3nda » 25 zář 2012, 11:43

u Kymca budou dily levnejsi, hlavne u motoru to bude znat, pac pudou pouzivat i cinsky na GY6 kdyby bylo treba - treba dat 900 za valec s pistem neni spatne, nemusis resit vybrus :D
Vision ma modernejsi motor se vstrikovanim, nizsi spotrebu, ale nizsi vykon i maximalku a taky se dela v cine
kvalita je podle me obdobna, jak jsem tak cetl v tematu o Visionu, bych se nebal rict, ze bude u Kymca vyssi - vyber si podle svych priorit
jeste bych se byt tebou zamyslel nad agility city - ma vzadu kotoucovku a vetsi kola za mensi cenu
na DJ uz je moc videt, ze je levnej
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod pleeky » 02 pro 2012, 13:32

Já bych bral asi Kymco. Vypadá lépe a náhradní díly budou levnější. Záleží ale na osobních preferencích.... :wink:
Nesnáším pokuty!
pleeky

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2012, 13:04

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod Vratas » 02 pro 2012, 13:50

Já bych nad tim ani nepřemejšlel a bral bych Hondu - je to značka jistoty, kvality, tradice a v neposlední řadě má jeden z nejlepších přístupů k zákazníkum a dodání náhradních dílů.

Ono když v odpoledních hodinách zavoláš do Hondy, že potřebuješ polovinu plastů na skútra v určité barvě již nalakované a on ti řekne frajer, že to nemá na skladě, ale zejtra to po obědě budeš mít dovezený ze skladu z Rakouska a můžeš si je převzít rovnou hotový, v barvě a stačí je na skútra jen namontovat nebo nechat namontovat....u mě je to velké plus a ukázka řádného chování k zákazníkum a starání se.

Když jsem se podíval na to Kymco na fotkách, tak to vypadá skoro stejně jako čínské skútry Maxon Matador a Maxon Ardour prodávané v Autokelly - ono Kymco je vlastně taky výtvor pánů šikmých soudruhů z Taiwanu a jiných režimových zemí, kde se věci vyrábějí kvantitativně, než kvalitně.

PS : abyste si nemysleli, že jsem Hondofil (i když, kdo ví), tak kdyby se to jmenovalo Yamaha, Suzuki či Kawasaki, tak bych to bral samozřejmě taky. Japonec je Japonec ! ! !

Hodně štěstí a rozumu při výběru ! ! !
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod dbar » 02 pro 2012, 16:16

pokud by ses rozhodl pro Kymco , tak mám na prodej Agility city 125 . uplně nové a je to určitě lepší než to Super 8 .
BURGMAN 650
INTRUDER M1800R
Uživatelský avatar
dbar

1000+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: OSTRAVA
Skútr / moto: SUZUKI BURGMAN AN 650 , SUZUKI INTRUDER M1800R

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod wictor » 02 pro 2012, 21:57

V první řadě bych ti doporučil se na obou dvou skútrech projet! V dnešní době už to zase tak velký problém neni a pokud chce dealer prodat, tak musí vyjít zákazníkovi vstříc!
V druhé řadě bych prolítnul trochu net a zjistil zkušenosti přímo od uživatelů + přečetl nějakou tu recenzi. Ne visiona: http://www.skutrportal.cz/463-honda-vis ... -vizi.html a na Super 8, ale 50: http://www.skutrportal.cz/669-kymco-sup ... ortak.html
Alespoň co vím ti nejvíc zkušeností k Super 8 125 může dát Fispe, takže mu zkus napsat SZ :wink:

Má rada zní: ber ten, který ti víc sedne a na kterém se budeš líp cítit. Spousta lidí ti sice poradí vem Visiona nebo ber Super 8, ale moc by mě zajímalo kolik z nich mělo možnost se projet na obou dvou popřípadě alespoň na jednom z nich. Ať se rozhodneš pro Visiona nebo pro Super 8, tak chybu neuděláš! Měl sem možnost projet se na obou. Jde o to se rozhodnout, který z nich ti bude přeci jen o něco víc vyhovovat. Další variantou je Agilitka, kterou tu prodává dbar ... za nový stroj cena nižší o 7000,- Kč už stojí za zvážení a mimochodem právě ojetá agilitka prochází teď testem Skutrportalu.
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod mickielli15 » 03 pro 2012, 00:26

...opravdu je nejlepší se na oba jet podívat naživo. Celkem tu padly už i výhody a nevýhody toho kterého. A celkem souhlasím i s tím, že bys měl do výběru zahrnout Agility City 125. Tu znám, Visiona znám taky. Agilitka je vzhledově i pocitově dospělejší, než Super8 i Vision. Vision bude míň žrát, je to taková milá malá skůtřice. Agilitka je docela robustně působící proti ní.
Spotřeba - Vision
Velikost - Agility
Dostupnost dílů - tady Honda nemá konkurenci.
Cena dílů - Agility
... atd, nic mě teď nenapadá.

.. no, být v Tvé kůži, měl bych dilema. Ale já bych nakonec bral asi Kymco, ale každej má jiné preference (pro mě je Visionek už malej)...
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod jakattara » 03 pro 2012, 07:44

Já jsem tedy vyloženě Kymkař, tudíž jestli ten, nebo onen neřeknu, ale co se týká náhradních dílů, objednávám si většinu origo,ceny se mi zdají nízké, navíc jde objednat i maličkosti (a né zbytečně celé díly) a pokud se zboží musí objednat, jeho doba dodání byla max 7pracovních dní. A je asi jedno, že to šlo z německa až do Ostravy ...
Jen pro porovnání -
můj poslední nákup -
1.) plast který je na Kymco Downtown 300i mezi světlomety/takové tanga (skútr byl bourán na předek, né výrobní vada) .... 286,-,
2.) 2x ložisko + 2x gufero předního kola (opět ta bouračka) ... 600,-
3.) gumové těsnění pod ventinové víko (původnímu majiteli ho skřípli při první garančce a on si nevšiml, že mu kape olej ... 459,-,
4.) kytka na XC 500 evo na řídítka - rozřízl ji kvůli montáží gps, tu pak vyřešil jinak - 230.- .... objednal jsem minulé pondělí, ve čtvrtek to bylo v Hlučíně u Ostravy.

Ani jednou jsem neplatil poštovné a co se komunikace s pobočkou v německu týká - naprosto 100% přístup. Kluk, ke kterému jezdím pro díly říká, že opravdu nedělají problémy a kolikrát se stalo, že pokud to bylo výrobní vadou - byť i po záruce!!!!, díl dodali zdarma. A pokud záruční vada, práce gratis.
Za mě 10 z 10b. Pak už mít jen štěstí na motoservis.
Jinak já jezdil jak na Super8, tak Agility City a já bych volil City. Jsem menší postavy, celkem střízlík a Super8 byla pro mne méně pohodlná a menší. Stejně jako u 50ccm typech, na těch jezdím stále. Jak Agility tak 8smu. Tož tak. Kdyby jsi cokoliv potřeboval, klidně se ozvi, každopádně jak už bylo psáno, chybu neudělaš v ani jednom rozhodnutí. ;) . jachy.

Jen pro zajímavost - jsem obyčejný skútr uživatel a nikdy jsem netvrdil, že Kymco je značka a kdo ví jaká kvalita (třeba jako prase), ale na své tchajwanské padesátkové Agilitce mám najeto 22tisíc km, s jediná závadou - prasklým náhonem tachometru v 5tis. Každopádně pravidelně dělám co 5tis.servis, ale to snad musí i majitelé Vespy, Yamahy či třeba Piaggia ... Mám kamaráda, který má tak samo najeto 24tis. a ozval se mi kluk, který ji prodával s poctivými 30tis. a jediné co ten dělal, byla ve 20-tis.km výměna válce za 72ccm a prodával ji jako plně pojízdnou. Mám kolem sebe dosti majitelů této značky - jsem v takovém klubu a neříkám, že všichni jsou se svými skútry v klidu. Ale znám i kluka, kteřý dokola řeší problémy i se zde zmiňovanou Hondou, ale né tímto typem. Každopádně na ní jsem nikdy nejel a ani po tom netoužím. Nikdy ji nebudu hanit jen proto, že ji nevlastním. Já tady jen napsal své zkušenosti a že je mám jen s Kymcem? Bohužel, kvůli vás si ji pořizovat nebudu a tady budu jen rád, když si z těchto mých řádku zakladatel tohoto vlákna veme to, co potřebuje. A jen mu přeji, ať mu vybraný skútr slouží stejně, jako mě ty moje. ;) .
Kymco Agility 50 MMC - Nimbus 2000 CBR XX:) ,Kymco Downtown 300i - www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432 ,www.kymco-club.cz
Agilitka - 27 320km, mnou 26 220km
Downtown - 12 300km, mnou 12 300km
Honda CTX700D - 2 200km, mnou 2 200km
Uživatelský avatar
jakattara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 986
Registrován: 21 črc 2009, 07:09
Bydliště: Metancity - Ostrava
Skútr / moto: Kymco Agility 50/4T-CBR Nimbus 2000, Downtown 300i
Tuning / úpravy: ...neblokované CDI Naraku v.2.,Multivar Malossi

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod Gandalf » 03 pro 2012, 17:38

Snad se tohle vlákno nezmění v přestřelku Honda vs. Kymco :wink:
Já sám vybíral dost dlouho, jako první mne zaujala Honda PCX, pak jsem upřednostnil jiné parametry a vlastnosti skútru. Např. Honda SH se mi zkrátka vzhledově nelíbí, byť mechanicky může být skvělá, ale vzhled a styl je zkrátka nedílnou součástí volby. Skončil jsem u "finalistů" Aprilia SR Max, Kymco Downtown, Yamaha X-Max a Peugeot Satelis. Hodně jsem o nich přečetl, oslovil jejich majitele i prodejce... a ve finále vybral Kymco. Chápu, že tu bude řada lidí, kteří nedají dopustit na Italy a další, pro které je Yamaha jediným možným řešením z uvedených, ale já vybral Kymco a zatím nemám sebemenší důvod litovat :wink:
Sice tedy nedávám odpověď na otázku položenou v předmětu vlákna, ale doporučuji otevřenost a nepředpojatost v každém podobném rozhodování :)
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod angel2904 » 03 pro 2012, 18:58

Osobně doporučuji Hondu. Servis resp. ND budou sice dražší, ale za to se toho velmi pravděpodobně mnohem méně rozbije :wink: Kolik km denně plánuješ ? Výhradně město ? Na obou strojích jsem kousek popojel, Vison je podle mě lépe odladěný jak motorově tak podvozkově. Nelze popřít lepší dílenské zpracování a předpokládejme, že i použití kvalitnějších materiálů. I já srovnával Downtown300i a SH300i. Také nesrovnatelné v neprospěch Kymca. Všechno je ale o penězích :evil: , ty jsou vždycky až na prvním místě :mrgreen: Vybírej, ale ať nepřebereš :!:
Naposledy upravil angel2904 dne 04 pro 2012, 16:08, celkově upraveno 1
Standa Mlejnek, t.: 604 787 309, mlejneks@atlas.cz
Živí mě toto: http://www.fitham.cz
Heslo: pořád se učím !
Ex: Piaggio X9 250, FJS600SW, Honda SH300i, Suzuki Burgman AN650 K9, NC750X, Vision 110(2014), NSSForza 300, CB125F, ...
Uživatelský avatar
angel2904

1500+
 
Reputace: 104
Příspěvky: 2161
Registrován: 03 kvě 2011, 15:02
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda NSC 110 Vision(2017)

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod Yaryn » 03 pro 2012, 22:57

jestli mohu, rád bych taky reagoval a napsal svou zkušenost. Delší dobu vybírám skútr, který bych si na jaro pořídil a při svém průzkumu se v mém hledáčku objevila nejen Honda, ale i Kymco. Kolega vlastní Visiona 110, měl jsem možnost se na něm svézt. Nic bližšího k němu nepovím, kolega na něm už najel asi 5 000km, žádné problémy...ale mě přijde takový malý...a to nejsem žádný bidlo, mám 178cm.
Teď k tomu Kymcu, Symu nebo třeba Loncinovi.....já nevím jak ostatní, ale v mém okolí, přesto, že se tady taky tyto skútry prodávají, je absolutně nemožné si je prohlédnout nebo se na nich dokonce svézt...jedině objednat a zaplatit a je váš...vše se odehrává v nějakých garážích...děkuji nechci....za mě říkám Kymco ne, značka je značka, už jen díky servisu a jeho přístupu...
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod j3nda » 04 pro 2012, 12:24

Ja mel 50 yamahu a ted mam 125 kymco a svete div se, kdyz to rozebiram zjistuju, ze to kymco je udelane lip az na par detailu (sedlo, gumy, pristrojovka). Samozrejme jedno byla padina, tak ji asi trochu osidili, ale prestupu rozhodne nelituju. Jo a japonec to teda urcite nebyl, delali ji ve spanelsku a motor v italii. Stejne tak neni japonec vision nebo pcx. Honda si kvalitu sice hlida, ale oproti japonskym skutrum sla dolu.
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod _Tom_ » 04 pro 2012, 20:48

na to bohužel budou moci reagovat jen uživatelé visionu nebo kymca. ostatní považuji za spekulace.

prosím vyčkejme na prvního tazatele, zda se šel alespoň podívat na ty dva vybrané skútry a napíše co si myslí.
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod pepahoblikkolin » 19 led 2013, 00:13

tak sem to tady pročetl na hondu sem se byl juknout pravdou zustava že proti kymco na fotce je menši a ja nejsem žadnej drobek 186 cm no a ješte jedna vec sem z kolina a servis na hondu mam skoro za barakem no a ježdeni planuju 20 km každej den ale mrknu na to kymco agility kde bych se nani mohl mrknout v realu dekuji za rady
pepahoblikkolin

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 19
Registrován: 25 zář 2012, 02:07
Bydliště: kolin
Skútr / moto: Piaggio NEW FLY 125ie 3V

Re: Kymco Super 8 125 nebo Honda VISION 110

Příspěvekod Yaryn » 02 bře 2013, 13:33

Když jsi z Kolína tak hoď očko do Eurocyklu co je na Zlatém slunci, máš to kousek a mají tam zajímavé kousk např. Piaggio Fly 125 i nějaké číny a hlavně jsou schopni opravit, tedy servisovat kde co...kde chceš to Kymco kupovat ? Já byl na kukandě v Nymburku a děs...já jedu za týden na motovýstavu do Letňan, věřím, že se pak můj úsudek vystříbří... :D
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků