Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod satanachist » 30 kvě 2011, 10:17

Prosím tě, děvčico, tady můžeš studovat. http://www.lepsipravo.cz/TopicForm.aspx ... cycleId=24 Nevěř všemu, co ti kdo navykládá. B-125 ccm s automatem nabude účinnost od 1.1.2012. Instruktor z autoškoly asi nezná mapu a měl se své práci více věnovat. Mj. o tom najdeš článek i na motorkářích. :wink: http://www.motorkari.cz/clanky/moto-nov ... 17953.html
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod mk-tec » 30 kvě 2011, 11:44

Vulpeja píše:Začínám být trochu zoufalá :(
Nevím s čím začít, kde hledat, a kolik max do toho investovat :o Posunula jsem hranici na 28.000,- ale bude mi to rvát srdíčko :cry:


Tak počítej s koupí kolem 20-23 tis. a poté na tom určitě udělej servis - kontrola řemene, válečků, případně hned nové, výměna provozních náplní - a bude v kondici a nemusíš se pak obávat. Toto je nutné udělat vždy, pokud nevíš, od koho kupuješ a jestli to nejsou jen slova...

Jinak určitě si počkej a kup nejméně tu 125tku, nebo ještě lépe dodělat za 4 tis. velký "A" a pak už je daleko větší výber kolem 200 až 400 ccm. Nikdo neříká, že potřebuješ jezdit rychle. Jde hlavně o bezpečí a mít výkon v záloze - pro bezpečné předjetí, jízdy do kopce, jízdy vedvou atd. Objem ničím nenahradíš, čímž máš zajištěn dostatečný kroutící moment, tedy sílu motoru a můžeš si to jen brblat a nevytáčet do nebes a pojedeš naprosto v klidu - z vlastní zkušenosti ti můžu tvrdit, že 50tka je opravdu málo a jak si na ni po chvíli zvykneš, zjistíš že by to chtělo něco aspoň trochu silnějšího, abys neměla furt zalomenou ruku naplno na rukojeti. Spotřeba je při stejné jízdě naprosto podobná - je jedno, jestli budeš točit 50tku doplna nebo pojedeš piánko se 125.

Jinak ke koupi jednoznačně raději ojetou spolehlivou značku, než nový šikmooký... Přehodnoť své poždavky a pak už jen hledat. Dobrých strojů není málo...
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Vulpeja » 30 kvě 2011, 12:36

Takže si mám počkat a v lednu koupit 125ku?? :shock: Je fakt, že jsem to vydržela doteď, tak ještě půl roku to snad zvládnu... Pokud si to nerozmyslím a nepořídím raději auto :mrgreen: :mrgreen:
Vulpeja

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 27 kvě 2011, 13:29
Bydliště: Vítonice

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod mk-tec » 30 kvě 2011, 12:53

Vulpeja píše:Takže si mám počkat a v lednu koupit 125ku?? :shock: Je fakt, že jsem to vydržela doteď, tak ještě půl roku to snad zvládnu... Pokud si to nerozmyslím a nepořídím raději auto :mrgreen: :mrgreen:



...no vidíš (rozumný to názor) :wink:
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod satanachist » 30 kvě 2011, 12:57

Přesně tak! Taky na to čekám. Pak se tu budeme radit :D
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Vulpeja » 30 kvě 2011, 13:22

mk-tec píše:
...no vidíš (rozumný to názor) :wink:

To čekání nebo auto??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vulpeja

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 27 kvě 2011, 13:29
Bydliště: Vítonice

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod mk-tec » 30 kvě 2011, 13:25

Vulpeja píše:
mk-tec píše:
...no vidíš (rozumný to názor) :wink:

To čekání nebo auto??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



...že bych si spletl fórum ??? :shock: :? :roll: :lol:
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Vulpeja » 30 kvě 2011, 13:27

A já už si dala takovou práci s tím, že jsem si vyhledala, co by se mi líbilo a o čem by se relativně dalo uvažovat, chjo... Teď zas budu všechno přehodnocovat...
Na druhou stranu můžu ten půlrok šetřit s nějakým cílem :mrgreen: :mrgreen:

Jo a ještě jeden asi blbý dotaz....
Když už budu mít vybráno... Mám se poohlížet po něčem jetém a levnějším, nebo na sebe uplést bič a koupit novku (samozřejmě leasing nebo splátky)???
Vulpeja

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 27 kvě 2011, 13:29
Bydliště: Vítonice

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Huskyman » 30 kvě 2011, 13:29

ale fuj s autem :evil:

125 by byla mnohme lepší o tom žádná 8) teda pokud v tomhle kocourkově se dá něčemu věřit

za 28 to bude v pohodě za to už se dá bez problémů vybrat, já koupil kymco people 250 za 18tis, včetně kufru a dečky, vyžádal si sice plnou údržbu (kapaliny, olej, vzduchový fitr, brzdové destičky, konrola variátoru a spojky) - ale to bych udělal na každém novém stroji co si pořídím a jede pekně
Huskyman

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 13 dub 2011, 13:52
Bydliště: Praha
Skútr / moto: KTM 950 Adventure, Kymco People 250

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Vulpeja » 30 kvě 2011, 13:44

mk-tec píše:...že bych si spletl fórum ??? :shock: :? :roll: :lol:


Co bys čekal od ženské?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Vulpeja

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 27 kvě 2011, 13:29
Bydliště: Vítonice

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod mk-tec » 30 kvě 2011, 14:02

Vulpeja píše:A já už si dala takovou práci s tím, že jsem si vyhledala, co by se mi líbilo a o čem by se relativně dalo uvažovat, chjo... Teď zas budu všechno přehodnocovat...
Na druhou stranu můžu ten půlrok šetřit s nějakým cílem :mrgreen: :mrgreen:

Jo a ještě jeden asi blbý dotaz....
Když už budu mít vybráno... Mám se poohlížet po něčem jetém a levnějším, nebo na sebe uplést bič a koupit novku (samozřejmě leasing nebo splátky)???



...a co zase na toto říct. To je na nové téma nebo to tady pořádně pročíst.

Záleží, jak jsi na tom s financema. Co se týče mě, tak já mám docela jasno, ale spousta lidí taky nemusí s mým názorem souhlasit. Já dělám jako koníčka úpravy aut a vím, že "nový" auto je pro mě bezpředmětný, tzn. zaplatíš nový, máš ho sice v záruce, ale za 2 až 3 roky, kdy je v podstatě zajeté, jsi na polovině (možná i méně) ceny. Kdo na to má, ať si koupí nového - vše bude řešit prodejce v době záruky. Když si koupíš trochu jetýho (záleží na objemu motoru, řekněme u 125 kolem 10tis. km) tak jsi na polovině, uděláš tomu údržbu a máš v podstatě spolehlivý stroj za méně peněz. A kdyby jsi si to chtěla udělat individuálně, třeba dát tomu nový kabát, tak si sama vybereš barvu a doplňky a stejně máš pořád ušetřeno a bude to jen tvůj indivindi skútřík ...a za ty peníze bych raději jezdil. Je lepší vydávat peníze za radosti, než ještě něco splácet...

Na druhou stranu, když je to nový, máš to v záruce, naproti tomu u jetýho nevíš, od koho je, jak je na tom po technické stránce atd. a záleží, jestli s ním někdo nezacházel zbytečně hrubě. Ale kdo si koupí novýho, tak si ho přeci jen hledí. Takže podle mě dobře vybírat, raději se servisní knížkou a třeba po někom, kdo přechází na vyšší obsah, nebo ho už nevyužije apod...

Takže zase máš o čem přemýšlet... :roll: :roll: :roll:

Pokud chceš můj názor, tak jetou značkovou 125tku, třeba Vespu, Hondu, Kymco, Gileru, Piaggio, Aprilii...je toho spousty a záleží va vkusu každého z nás. Navíc si můžeš na netu pročíst řadu testů, recenzí a srovnání...

Třeba u Tebe, jako ženské, by se přikláněl k něčemu takovému:

http://www.tipmoto.com/modely/piaggio/4 ... y-125.html
nebo
http://www.tipmoto.com/modely/vespa/5458-lx-125.html
nebo
http://www.tipmoto.com/modely/yamaha/56 ... y-125.html

a je jich spousty jiných. Záleží jen na vkusu. A jak znám ženský, tak až ho budeš mít, stejně si ho zamiluješ tak, že už nebudeš chtít jiný, tak dobře vybírej!!!

Toto ber ale pouze jako můj osobní názor. Je to fórum a každý máme právo se svobodně vyjádřit, říci svůj názor, každý máme jinou zkušenost - proto fórum existuje..., ne??? :lol:
Uživatelský avatar
mk-tec

250+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 272
Registrován: 10 dub 2011, 07:41
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: SUZUKI Burák 650 Exe K11
Tuning / úpravy: Je to v plné náloži včetně všemožných dodělávek - takže není třeba

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Vulpeja » 30 kvě 2011, 15:01

Samozřejmě se také přikláním k jetému stroji... Přeci jen peněz moc není a ono v podstatě ta hodnota toho klesá hned při prvním kilometru :wink:
Nejideálnější by byl nějaký z výstavy s nějakou výstavní slevou :mrgreen: :mrgreen:

Jo a zapomněla jsem dodat, že vybírám něco na větších kolech :wink: :roll:
třeba ten Beverly se mi celkem zamlouvá 8)
No, ale je fakt, že moje srdcovka je Honda Zoomer :oops: :oops: Což mi ale připadá jako vyhozené prachy... Je to takové prdítko luxusní ošklivoučké :oops: :oops:
Vulpeja

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 27 kvě 2011, 13:29
Bydliště: Vítonice

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Huskyman » 30 kvě 2011, 16:04

Já to taky vidím na zachovalou oejtinu - ekonomicky je to nejlepší poměr cena/výkon
koupě nového stroje je sice super, ale na to člověk musí vyčlenit dosttek peněz, osobně bych raději rozumný starší skůtr než novou čínu, ale taky bych vzal v potaz kde bys to servisovala - jestli doma, někde v okolí nebo bys musela na servis jezdit někam dál

já hledal klasický skůtr (ne maxíka), s velkými koly (okresky a cesty mezi vesnicema než ve městě), pokud možno s prostorem pod sedlem, rozumně jezdící i delší vzdálenosti - proto 250

takže něco jak ten uvedený beverly by posloužil velice dobře 8)
Huskyman

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 13 dub 2011, 13:52
Bydliště: Praha
Skútr / moto: KTM 950 Adventure, Kymco People 250

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Vulpeja » 11 črc 2011, 11:39

Tak jsem to prvně zkusila!!!!
Sic na takovém menším střepu, ale přeci!! :shock:
První pocity byly velmi smíšené.. I padesátka se mi zdála těžká (jsem to neuměla sundat ze stojanu :? ) a i do menšího kopečka to nechtělo jet, ale aspoň na vyzkoušení docela v poho..
Tež musim pak někdy nacvičit rovnováhu :lol: :lol:
Vulpeja

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 27 kvě 2011, 13:29
Bydliště: Vítonice

Re: Koupě skůtru do 20tis (ne CHINA)

Příspěvekod Huskyman » 21 črc 2011, 13:49

...prý to poprvé nikdy není nic moc :lol: ...ale časem je to lepší a lepší :twisted:

a jestli to nehctělo jet tak to byl fakt střep - i ta padesátka musí bez problémů jezdit i do kopečka
Huskyman

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 13 dub 2011, 13:52
Bydliště: Praha
Skútr / moto: KTM 950 Adventure, Kymco People 250

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků