Jaký skútr cca 250ccm?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Jaký skútr cca 250ccm?

Příspěvekod artie82 » 27 pro 2007, 12:47

Ahoj, chci si koupit skůtr, obsah asi kolem 250, aby to uvezlo v pohodě 2 lidi, abych dal pod sedačku tašku s notebookem , něco kapotovaného, abych na tom nezmokl při menším deštíku. Musí to být spolehlivé, nemám moc čas na nějaké velké opravování. Zatím mám v merku Burgmana 200, X-MAX 250, asi nechci nějaké kymco nebo něco takového, tomu moc nevěřím. Má cenu kupovat nový? Nebo jsou skůtry obecně třeba do 15000km spolehlivé a v pohodě? Zajímá mě, jestli to nejsou zbytečně vyhozene peníze, ono koupit nové auto je nejhorší investice, a s motorkou to bude asi podobné. Prosím o radu spíš ohledně spolehlivosti ojetých x nových. Model asi potom už nějaký vyberu, vidím, že hodně lidí tady má i Majesty, ale ten už se nevyrábí ne? Jen jako 400. Jinak kde byste skůtr kupovali? Normálně na inzerát? nebo je nějaký solidní bazar velký? Díky za radu.

David
artie82

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2007, 11:57

Příspěvekod mrokar » 27 pro 2007, 13:35

Priestor priamo urceny na notebook pod sedadlom ma Piaggio X9 (mozno aj X8), Xmax uz asi nie je k dispozicii (precitaj si prispevky na fore)...
...a Davide, vitaj na fore a predstav sa nam v tomu urcenej teme...
Naposledy upravil mrokar dne 27 pro 2007, 13:36, celkově upraveno 1
Keby nieco, na inych forach som aj mPershing...
Obrázek
Uživatelský avatar
mrokar

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 421
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZV
Skútr / moto: Burgman AN250

Příspěvekod petrzet » 27 pro 2007, 15:07

Dnes nemuzes hledet u ojetych skutru ci moto na kilometry,maji je ve vetsine pripadu stocene,ale presto muzes natrefit na krasavce za dobry peniz,nove je nove,musis si spocitat kolikasi km nalitas za sezonu,pokud 15 a vice tak ma cenu uvazovat o novem protoze za tri roky na nem mas asi 50tis km coz je tak akorat abys ho prodal a koupil dalsiho,ale pokud nebudes jezdit tak hodne tak jdi klido do starsiho,motory urcite vydrzi i 100tis.samo musis pocitat i s nejakyma iopravama,ale bez toho dlubani do motorky by to nebylo ono,ze?Jinak z osobni zkusenosti muzu doporucit Y Majesty 250 sice starsi ale spolehliva a hlavne dnes cenena dostupnost nd do dvou dnu,jinak musis konkretne hledat ve foru sou tam zkusenost s jednotlivymi stroji.Preji stastnou ruku pri vyberu a vitam te mezi nama.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod dbar » 27 pro 2007, 16:08

kup si mého Silvra a máš po starostech, budeš jen jezdit a o nic víc se nemusíš starat , jen tankovat benzín a pod sedlo ti vleze i velký počítač plus nějaká cestovní kabela ,stan ,spacák a další drobnosti na cestu kolem světa ;)
BURGMAN 650
INTRUDER M1800R
Uživatelský avatar
dbar

1000+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: OSTRAVA
Skútr / moto: SUZUKI BURGMAN AN 650 , SUZUKI INTRUDER M1800R

Příspěvekod Kiwi » 27 pro 2007, 17:00

[quote=dbar]kup si mého Silvra a máš po starostech, budeš jen jezdit a o nic víc se nemusíš starat , jen tankovat benzín a pod sedlo ti vleze i velký počítač plus nějaká cestovní kabela ,stan ,spacák a další drobnosti na cestu kolem světa ;)[/quote]
už to sakra prodej a nedráždi mě tady :D :D
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Myschan » 27 pro 2007, 20:10

Mít dost peněz, šel bych do nového. V létě jsem koupil nové auto a i když vím, že jako investice to není nic moc, tak nelituju. Mám jistotu a klid.
Já bych zvažoval třeba Forzu, kdybych na to měl :(. Jinak si myslím, že nebrat Číňany a pak už je to jen o štěstí na co člověk kápne.
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Příspěvekod jirka04 » 29 pro 2007, 17:37

Ahoj,osobně jsem názoru,že dneska ať koupíš co koupíš,neprohloupíš.Nic není dokonalé,je to jen otázka toho,co se člověku líbí,kolik je ochoten investovat.Určitou kvalitu splňují všichni,jinak by asi neobstáli na trhu.I ti zatracovaní Číňani se sakramentsky rychle učejí a vsadím se,že dneska už by se na většině "značkových"motocyklů našla spousta věcí udělaných v Číně,čím dál častěji celý motocykl.Je to jen otázka kontroly kvality,jestli na konci každé operace sedí přísný kontrolor a co pustí a co ne.
Tady na fóru ti každý doporučí to,co má doma.Jestli umíš trochu Angličtinu,mrkni se ještě po jiných fórech(burgmanusa.com,majestyusa.com),najdeš tam spoustu zkušeností a zjistíš,že opravdu všechno má nějaké slabiny.Hodně velkou část rozhodnutí taky ovlivňuje konkrétní potřeba a použití skůtru.Tady je potřeba zvažovat asi nejvíc.
Šťastnou ruku při výběru přeje J. ;):D
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků