Co je zač Kingway? VYRESENO..

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Co je zač Kingway? VYRESENO..

Příspěvekod clive » 22 led 2010, 00:07

Zdravím,
najde se tu někdo kdo ví co je zač Kingsway?
Chci si koupit nejaký přibližovadlo 10km do práce a docela se mi zalíbil Kingrway Condor.
Ale nemužu nikde na to najít nějakou recenzi, nebo zkušenosti uživatelů.
Tuším že to snad bude čína přes Polaky?

Ví o tom někdo něco?

Díky

Ja
Naposledy upravil clive dne 23 led 2010, 18:05, celkově upraveno 1
clive

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2010, 23:58
Bydliště: Strančice
Skútr / moto: Piaggio NRG MC3 AC
Tuning / úpravy: -

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod sedli » 22 led 2010, 00:20

HEH tak stránky nějakýho prodejce...toto mě nejvíc pobavilo :-D

Motor skútru je 50ccm čtyřtakt, který tomuto stroji dodává skvělý jízdní pocit a skvělé jízdní vlastnosti. Skůtr svou velikostí převyšuje i své kolegy o obsahu 125ccm a 150ccm. Opravdu velký a výkonný stroj.
Ke skútru je ZDARMA přiložen:
3x Zadní kufřík, helma, bunda, rukavice, batoh, tričko, fotbalový míč, klíčenka KINGWAY, čistopis TP. Jen pro informaci výkon 2,65 kW to má kamarádův minibike !

Doufám že ti to stačí jako odpověď, a je to čína nebo něco tomu podobnýho, ruce pryč ! přečti si tady témata čínských strojů...:-D ale recenze teda pěkná prej převyšuje výkon 125 ccm strojů :-D Kdo na toto dokáže skočit, to už fakt nepobírám ....
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod MisaKacenka » 22 led 2010, 00:59

Ahoj, presne jak pise vubec nevis :)

Je to nejspis po tisicikrate okopirovana cina, ktera je na to se spolehlivosti asi jako slovensky MiG-29. Kdyz mas 2, tak ti zarucene 1 bude jezdit, ptz ten druhej bude slouzit na darcovstvi.

Pokud dobre odhaduju, bude to stat kolem 27 tis a za to koupis slusnou ojetou 50ccm ((priklad: http://www.motoinzerce.cz/motorky/piaggio/371043-nrg-mc3.html)) Daji se najit i jine.
Mas jistotu, ze ten motor vydrzi, ja na sve 50ccm, byt to byl Keeway, ale stal novy 37tis, najezdil 20t km a byl v super stavu. Tohle je piaggio, takze o tech stav se bat nemusis a pokud se o ni budes dobre starat, bude super jezdit a jeste ji za nejaky peniz prodas, az budes chtit jinou.

V dnesni dobe je blbost investovat do novy ciny, kdyz muzes mit za srovnatelne penize stroj o nespocet trid lepsi, vykonnejsi a hlavne, hlavne, spolehlivejsi.
Ja sem mel na svyho Keewaye kliku, ale dneska uz bych sel jedine do ojetyho znackovyho scootu.
Mas spoustu moznosti - Aprilia, Piaggio, Gilera, Yamaha nebo z tech kvalitnejsich cinanu Keeway nebo CPI.

Rozmysli to, ale radim ti urcite za cele skutrforum.cz, ze nova se nevyplati.
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod radata » 22 led 2010, 01:54

no je to fakt že to jsou krámy a ješte unás hrozně předražená tak před rokem jsem byl v holandsku tam jsem v jednom skladišti narazil na něco podobnyho nabizely my to za 7 tis a 12 tis když si vemu 2 chvili sem otom přemyšlel že to přivezu a unás prodam ale vidina pak starosti a placeni cla to se musí u noveho udělat mě od tohoto planu odradila takže si asi umíš udělat obrázek o kvalitě když nakupni cena je taková ale jestli to opravdu chceš udělej si vejlet a vem rovnou 3 ty 2 dalši na dily budou se hodit protože pak nato už nic neseženeš
a slyším na jméno RADEK
mejl: radata@seznam.cz
Uživatelský avatar
radata

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 410
Registrován: 09 lis 2008, 15:21
Bydliště: Tábor, tel.:608/156 505
Skútr / moto: Yamaha YZF 1000R Thunderace
Tuning / úpravy: 608/156 505

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod Kamilus » 22 led 2010, 10:54

Já měl už před podpisem nákupní smlouvy :!: na http://www.impexta.com/eshop/katalog/mo ... -50/67088/ , kterou mi předtím předělali na 70-ku(asi jen jako). Požadoval jsem abych se mohl ještě projet, jak to yede a jelo to uplně na guv.o, pak to nechtělo ani nastartovat a nakonec jsem se dozvěděl o 5 garančkách po1000kč, tak jsem jim řekl, že to nechci a koupil jsem si ten den 8 let mladou Aprilii za 18500, najeto bylo 16500 na které jsem najel za sezonu dalších 3500km bez problémů (krom oprav po lenivých mechanicích). A pochybuji, že by tohleto ten číňánek vydržel. A asi by už teď byl na samé hranici životnosti :twisted:
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod sollik » 22 led 2010, 11:04

Clive: Jak píše MisaKacenka - ten skutr bude stát okolo 27 000,- Kč. Nechci tu dělat reklamu mýmu skutru, ale jestli sháníš dělníka na denní dojíždění do práce, starší Lead 100 by ti myslím posloužil velice dobře a za ty peníze už seženeš slušný kousek. A hlavně máš jistotu, že ti ráno nastartuje a pojede, což je při dojíždění do zaměstnání poměrně důležité :lol:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod clive » 22 led 2010, 13:36

No tak to jste mi dali brouka do hlavy.
Mam jen ridicak B tak musim drtit silnice s 50ccm max.
mam ted delnika na cesty do prace v podobe citroena c1, ale pres leto by to mohlo jit na tom skutru a zase bych usetril na spotrebe..
Proto premyslim o skutru.
clive

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2010, 23:58
Bydliště: Strančice
Skútr / moto: Piaggio NRG MC3 AC
Tuning / úpravy: -

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod sollik » 22 led 2010, 13:45

A co nějaká Babeta? Tedy asi radši Korado? Prý to byly slušný mopedy a jezdily za 1,5 l/100km. O nějakém osvědčeném "držáku" v 50 ccm skutrech nevím.
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod micky » 22 led 2010, 17:12

Clive, jak ti radí Solik. Kup si raději slušný Korádo, než ten superstroj, který převyšuje 125 a 150. Ušetříš si spoustu peněz a sklamaní. Věř tomu, taky jsem tím prošel. Na Korádu jsem odjezdil 3 sezóny a bylo to bez problémů. Když jsem si pak koupil čínu 50ccm, tak jsem byl zděšen a byl jsem rád, když jsem se jí rychle zbavil.
Uživatelský avatar
micky

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 112
Registrován: 15 čer 2009, 17:31
Bydliště: Brno(na kraji)
Skútr / moto: Honda CBF 600 S
Tuning / úpravy: ne

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod Gullwing » 22 led 2010, 19:28

clive píše:No tak to jste mi dali brouka do hlavy.
Mam jen ridicak B tak musim drtit silnice s 50ccm max.
mam ted delnika na cesty do prace v podobe citroena c1, ale pres leto by to mohlo jit na tom skutru a zase bych usetril na spotrebe..
Proto premyslim o skutru.


Na skútru myslím stejně neušetříš. Garančky, gumy, další pojištění, ztráta hodnoty,...
Ta C1 žere tak2x tolik co pajda (pokud je to série) a to se nevyplatí.
A navíc pokud tě to chytne, tak najedeš tak minimálně polovinu kilometrů úplně zbytečně :roll: Teda vlastně pro radost :lol:
Prostě jako že jedeš z práce domů a to je tak blízko, že holt to vezmeš ještě hodně kolem komína :mrgreen:
Skoč do toho a uvidíš. Ještě jsem neslyšel, že by tu někdo litoval :P
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod longers » 22 led 2010, 20:16

Edit Rady: prispevek byl odstranen z duvodu poruseni pravidel slusneho chovani.
longers

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 10 led 2010, 15:23
Skútr / moto: kingway coliber fartt

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod Tomulátor » 22 led 2010, 20:37

Nezlob se na mne, ale raději bych si fakt koupil jetýho italaskýho nebo japonskýho skůtra než novou čínu, tady přece jde o zpracování a z jakého materiálu se to vyrobilo. Dobře, motory ve všech těch číňanech může být koncepčně zastaralý japonský, který licenčně číňani převzali, ale tady jde o to, že motory odlívají číňani a ta kvalita a zpracování tam opravdu schází.
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod wictor » 22 led 2010, 20:49

longers: v první řadě bych začal tím, že tady nikdo nikoho nepovažuje za blbečky a pokud mluvím za sebe, tak bych byl rád, aby to tak zůstalo. V druhý řadě spousta z nás už mají nějaké zkušenosti a třeba právě tu, že si jejich první skútr byl číńan (pokud můžu jmenovat, tak třeba jarafari) a právě ty zkušenosti si tady předáváme a snažíme se si navzájem poradit. Já třeba začínal na peugeotovi dotaženým z Itálie a kdybych tenkrát znal tohle fórum, tak bych do toho taky nešel. Jak se říká, tak chybama se člověk učí. Takže si to nech projít hlavou a do tý doby buď v klidu. Je jedno zda máš čínu nebo itala....důležitý je že seš spokojenej, že ti to jezdí a vo vo vo vo tom to je :P

PS: jarafari promiň :wink:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod sedli » 22 led 2010, 21:24

Ale já si zase myslím že když bych kupoval nějakej lehčí motocykl, yuki značky nbo tak bych se moc nebál, přece jenom u toho už musí bejt dodržená určitá bezpečnost a ty materiály zpracování a úprava s konstrukcí a provedením musí bejt podle toho dělaná...ale třeba zase jsou kousky co se nepovedou,např. kamarád koupil zhruba ve stejnou dobu jako já chooper Yuki vista 125 a trápil se s tím 2 měsíce a hned to zas prodal, sice o 7 000 levněji ale byl rád že měl tu krávu z domu, byla to obrovská mašina bez výkonu, navíc už při rychlosti nad 60 Km/h to prej byly takový vibrace, že se to nedalo(trpěly tím všechny modely-kvůli motorovýmu řešení pohonu kola)...ae to je jedno, já bych ty číny taky zase tak moc neodsuzoval, pokud si ji neseskládám doma z krabice, nedávno jsem viděl reportáž o kopiích čínských minibiků s porovnáním od blaty a nějaký testy, taky mě z toho běhal mráz po zádech ale
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Co je zač Kingsway?

Příspěvekod Rady » 22 led 2010, 21:33

Myslim ze tahle diskuze je uplne o nicem a na foru je jich tu nespocet a vsechny konci podobne. Kdo si chce koupit cinu a nestoji o nazory lidi, tak at se nedotazuje a cinu si rovnou koupi. Potom ale at tady nefnuka, ze to nejede a ze nevi co s tim.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron