Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod wictor » 27 lis 2010, 23:29

Richijane nemyslím si, že se jedná o devastaci T-maxe respektive nevidím s T-maxem nic společného (možná se pletu, ale pod tou "karosérií" fakt nic nepoznám :P ). Taky nesouhlasím s Vašim tvrzením buď T-max nebo skútr, ale právě proto máme všichni možnost výběru :P :wink: Nějak sem nemohl na netu najít nic o Maxam a když jsem zadal název do googlu, tak to na mě vyhodilo pár obrázků.

DavidST: pokud se nepletu, tak se jedná jen o prototyp, ale v krámu ho určitě neseženeš a kdyby náhodou, tak u nás to nebude no a kdyby jo, tak mi dej vědět kde, abych se tam moh zajet podívat :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod Richijan » 28 lis 2010, 10:25

:D Jasně, že to není T-max :wink:
:roll: A proto to taky (ne)chci :!:
Osobně:
a/ radši nepoutám moc pozornost a to by se mi s tímhle asi nedařilo,
b/ preferuju ovladatelnost a bezpečnost danou rezervou v jízdních vlastnostech a výkonu
takže T-max je pro mě 1 i tak jak je :!:
:idea: i když tohle je inspirativní koncept:
Cmax-General-1_person.jpg

Cmax-General-2_person.jpg

Teda to autosedadlo a vystrčený "prostor pro nohy" se mi nelíbí, ale pokud:
a) by se neměnila poloha a tím ani sedadlo řidiče (to sedlo by muselo být samozřejmě dělené, snažší by to bylo u Majesty, ta má už ve standardu zvedací jen přední část)
b) by se místo toho autosedadla použilo opěradlo, které by bylo součástí toho posuvného kufru a ten by nižší (kvůli citlivosti na boční vítr a možnosti otáčení hlavy by úplně stačila ta spodní část)
nepřipadá mi to jako špatný nápad. Velký problém ale vidím v utěsnění prostoru pod sedlem proti vodě, když vím jak mi při jízdě v dešti teče pod zadek. Na druhou stranu ale, protože většinou jezdím sólo, by mi zlepšilo aerodynamiku a kufr by byl, i za cenu omezení prostoru schránky pod sedlem, určitě větší :idea: a navíc, když už, tak by se nástavba rovnou dala udělat vcelku i s bočníma kuframa :shock:
Ale nebojte já svého Maxíka "prznit" nebudu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod DavidST » 28 lis 2010, 14:38

Richijan to je pekne co nam tady vse rikas ale ja jsem nikde nepsal o tom Maxamu ze bych ho nejak zhanel a sam nemuzes vedet jak muze jezdit kdyz jsi na nem nejel... V cizine se to prodava ale u nas to nikdy nejspis nebude coz ani nejak navadi u nas se prodava dost skutru... Zpet k tomu tematu co jsem psal nebudeme resit nevyresitelne... No kdyz jsem jeste cetl jak se me tam kdosi ptal na co budu ten skutr potrtebovat... Chtel bych cestovat i cizina budu jezdit skoro porade ve dvou a to jsme oba vysoci lide... na obycejne crmcani po meste mi zustane ta cina...
Uživatelský avatar
DavidST

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2010, 17:36
Bydliště: Hranice, Olomoucky kraj
Skútr / moto: Yamasaki T150, Keeway Focus 50

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod wictor » 28 lis 2010, 14:48

Cestování ve 2 a za hranice. V takovém případě bych pod 400 v žádném případě nešel!!! Jako ideální variantu bych pak viděl B650 nevbo SW600. Jak už se tu psalo, tak nejlepší je si scoot vyzkoušet ! (vlastně je to nezbytnou nutností). Při cestování ve 2 to chce mít dostatek výkonu a dostatek úložného prostoru (s rozšířením o topcase popřípadě boční kufry se samozřejmě počítá) :wink:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod Richijan » 28 lis 2010, 14:52

:D No jo, ja vím. Ten můj poslední příspěvek je tady OOT :oops: Patří spíš do vlákna Styling, tak sorry, že jsem se dal unést :oops: .
:shock: T-Max, to je prostě vášeň (ne jen moje, ale snad každého, kdo ho měl a má), tak jsem se nechal trochu unést :wink:

Jinak co se obsahu týče pro jízdu ve dvou souhlasím s Wictorem :wink: zejména B650 v Exe provedení s Turbem je na dlouhé cesty určitě bezva.
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod DavidST » 28 lis 2010, 14:59

To nevadi alespon jde videt ta lasko k tem skutrum... :) To zase B650 uz je zase moc velka krava jako ja myslim ze to co jsem napsal ja neni az tak MOC velky rozdil myslim jen tak uvahou nebudu psat ze mezi 400 a 650 ze by nebyl rozdil to jo... Ale proste zase mit doma 650 bych nejak nechtel... je sice pekna a velka a tezka oproti ostatnim.... :)
Uživatelský avatar
DavidST

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2010, 17:36
Bydliště: Hranice, Olomoucky kraj
Skútr / moto: Yamasaki T150, Keeway Focus 50

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod Richijan » 28 lis 2010, 15:09

:D :D :D a proč myslíš, že mám T-maxe :?:
Obdobně jsem uvažoval taky a nakonec po všech radách - měl jsem na to taky speciální vlákno, si i dobře vybral :mrgreen:
Co se výletů týče podívej se např. sem, to jeli 2 T-maxy a jeden Nexus :wink: - tenhle výlet sice sólo, ale .... :wink: Že to T-max zvládne i ve dvou a s nákladem viz tady:
IMG_0826.jpg

Jo, poradit ti můžem, ale vybrat si zkrátka musíš sám :wink:
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Richijan dne 28 lis 2010, 15:17, celkově upraveno 3
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod wictor » 28 lis 2010, 15:10

Samotné rozhodnutí je pak stejně na tobě, takže vyzkoušej co nejvíc skútrů a uvidíš sám :wink: Tak nějak si myslím, že pokud se už teď chystáš cestovat a to ve dvou, tak ať už se rozhodneš pro koupi čehokoliv, tak následný UPGRADE na větší obsah proběhne, tak jako tak :wink:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod DavidST » 28 lis 2010, 15:16

Tak jako to si treba myslis ty... :) ja jsem vzdy spokojeny stim co mam a nejak neresim ze je neco silnejsiho a vetsiho... to bych potom zesilel a rovnou bych si mel koupil Gold Winga.. :D je velky, pohodlny ale ne skutr.. :D myslim ze ten Xciting 500 by byl idelani... jako cestovat budu ale ne kazdy vikend ci mesic zase to musim brat takhle treba denne tech 300 km kdyz pojedu na vylet najedu a na to by byl B650 at moc velke zvire... Ono kombinuji cestovani s relaxem takze nekam dojet pres vikend tam pobyt a pak sup na kola zpet.. :)
Uživatelský avatar
DavidST

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2010, 17:36
Bydliště: Hranice, Olomoucky kraj
Skútr / moto: Yamasaki T150, Keeway Focus 50

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod Richijan » 28 lis 2010, 15:29

Jojo. Je to o tom: kdo, k čemu.
Mě bude v březnu 57, takže už docela cítím záda. Protože chci ještě pár let jezdit :wink: a cestu si užívat, chci pohodlí a bezpečnost. 300 km za den na pohodlným skútru se dá v pohodě na malým to taky jde, ale .... to sebezapření už nemám a navíc je musím být schopen se 2. den vrátit :wink: a to chci taky v pohodlí, abych byl 3. den schopen jít do práce.
Skútr je moje hoby. Když na něm jedu, nejedu jen proto, abych někam dojel - to je autem pohodlnější a s menším rizikem, ale pro cestu samu, abych si jí užil. Takže volím cesty mimo dálnice a spíš sportovní než cestovní skútr.
Hawg.
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Richijan dne 28 lis 2010, 17:21, celkově upraveno 1
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod DavidST » 28 lis 2010, 15:35

Jako kdyby jsi mi mluvil z duse.... ja jsem jel na dovolenou na Palavu autem tak jsem taky volil cestu mimo dalnice a bylo to neco uzasneho a jeste si predstvit ze to jedu na skutru uplny idylka... Ono zase B650 je uz fakt na hoooodne velke cestovani a to ja jeste zatim neplanuji.. :) Takze idelani kubatura bude mezi 250-500 couz je dosti velky vyber.. :)
Uživatelský avatar
DavidST

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2010, 17:36
Bydliště: Hranice, Olomoucky kraj
Skútr / moto: Yamasaki T150, Keeway Focus 50

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod foky » 28 lis 2010, 15:38

Já dal na burákovi za 1 den 560km v zátahu. V podstatě jsem byl druhej den tak fit, že by se to dalo ject znova :wink:
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod petan600 » 28 lis 2010, 16:08

To já dal 370 km za 14 hodin na kole. :D
petan600

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 06:49
Skútr / moto: Aprillia leošek 150

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod DavidST » 28 lis 2010, 16:20

Tak T-max je stejna kubatura jako Xciting takze tam by to bylo jen o nakladech na skutra... No ja bysdlim v Hranicich Olomoucky kraj a pro me vsechno daleko takze asi tak.. takze nejakych 300 km pro me bude jako nic.. :D
Uživatelský avatar
DavidST

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2010, 17:36
Bydliště: Hranice, Olomoucky kraj
Skútr / moto: Yamasaki T150, Keeway Focus 50

Re: Burgman, Majesty, Xciting, T-Max, Atlantic??Ktery vybrat???

Příspěvekod foky » 28 lis 2010, 16:25

:lol: :lol: :lol: Tak to teda fakt není.

Xciting je jednoválec a T-Max dvouválec.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků