Kenda

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 29 zář 2010, 10:36

Ahoj , tak všem děkuji za poznatky a jediné kloudné ,co jsem z toho vyvodil je : ten kdo na nich jezdil nebo jezdí tak je s nimi pro svoje potřeby spokojený a ten, kdo na nich neseděl, tak je dá se říci rovnou odepisuje - trochu mě to zavání tím ,že pokud to není DUNLOP,MICHELIN nebo PIRELLI tak je to kšunt, přesto děkuji za poznatky, každý holt máme na něco jinýho a preferujeme jiný potřeby - od výrobce tam mám už jedny KENDA STREET a jsem v poho , tak proč ne tu samou značku a myslím si ,že zrovna MisaKacenka už má něco naježděno a jen tak pro nic za nic by je neposuzoval tak, jak uvedl ,přeji všem hodně jistých km s tím ,co si na tohle období obuli
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Kenda

Příspěvekod Hasmann » 29 zář 2010, 16:45

To Citereh: To máš těžko,pokud má někdo skútra na to aby když se oteplí si udělal nějaký vylet pár kilásků a nebo ho měl na nákupy či tři měsíce jezdil kousek do práce když je ten hic,tak mu v podstatě je jedno na čem jezdí nehledě na rychlost.Jezdím od té doby co sleze bílá sra*ka z cesty a u země je aspoň jeden stupeň C či může mrznout,ale být sucho až do pozdního podzimu kdy sleduju namrzající mostovky.Co jsem začal jezdit na skútru,tak je to pro mne primární způsob přepravy a auto je jen na jízdy s rodinou,takže jsem letos ani nepřezouval zimní gumy,protože přes sezónu jsem autem najel cca tisíc km a zbytek na skútru.Takže je to o požadavcích co se od toho obutí chce.A jestli je to na moto či pneu na auto,tak s cenou roste i kvalita.Na auto za posledních deset let jsem nekoupil jedinnou novou gumu,vždy starší,ale značkové.Vzhledem k tomu,že ročně najedu(či najížděl jsem) cca15tis,tak starší Michelinky mi vydržely jen na letní sezónu cca 5-6 let (vzorek tam stále je)a přezouvám či spíše měním kola i s pneu za zimní každý rok(vyjma letošního).Takže co se mne týče,ano chci kvalitní pneu za pár set více než nějaké noname gumy,ale také od nich očekávám,že je nebudu měnit každý rok,ale alespoň co dva roky...samo že to záleží i na výkonu skútru a způsob jízdy.Ale nechci přemýšlet, když budu chtít klopit a posadit se do zatáčky, o tom na čem jezdím.
Je to vždy o penězích,je to o kvalitní přilbě za dané peníze,je to o oblečení za dané peníze,je to o pneu za dané peníze...,.je to prostě furt dokola o penězích a požadavcích které klademe na to či ono. No rozepsal jsem se hezky,ale snad je to trochu konstruktivní a pochopitelné co tím chtěl básník říci. :wink:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 30 zář 2010, 12:47

Ahoj ,díky Hasmanne za příspěvěk - taky je můj případ - auto obouvám jen tak, že přehodím celý obutý kola a jezdím jen s rodinou nebo na nákupy, jinak na skůtru jezdím každý den / 7 dní v týdnu /do práce - 5 km tam a 5 km z5, a to vlastně celý rok - od jara ,co sleze sníh až do doby ,kdy napadne a to každý den ráno v 02.20 hod, takže ted na podzim už je dost kláda a silnice jsou takový oslizlý, ale pořád to jde.ale za těch 32 let co jezdím jsem se naučil jezdit na jistotu a bezpečnost/pokud to situace na silnici dovolí/, ale já jsem se taky spíš orientoval podle tabulek výrobce a podle doporučených modelů pneu na můj skůtr
http://www.ityre.com/en/tyres/catalog/k ... del/22164/
http://www.racing-planet.de/scootertuni ... 9gkqsqcjiv
ten druhý odkaz ujo google rád přeloží
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Kenda

Příspěvekod CSholka » 30 zář 2010, 13:59

Oni asi například v Hondě ví, proč je tam dávají - protože fungují. Taky jsem vůči "noname" levným věcem skeptická, ale mám na nich přes 7000 a nikdy nezklamaly, viz dnes dalších 40 km v dešti a drží. Neříkám, že je to kdovíjaká špička, ale pro ty účely, na které to chceš, jsou naprosto v pohodě.
Uživatelský avatar
CSholka

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 181
Registrován: 26 lis 2009, 17:34
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Honda Zoomer, Rieju Tango 125

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 30 zář 2010, 14:12

Ahoj holko, díky za příspěvek, přesně jak jsem psal minule - kdo na nich jezdí, tak ví o čem mluví ...... :wink:, akorát mě je divný , že zatím nereagoval žádný majitel skůtru Jmstar Eagle - tam by měly být všude obutý už z výroby
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Kenda

Příspěvekod Hasmann » 01 říj 2010, 17:46

Tatík je má na svém JMstaru a jezdí se na nich v klidu,jenže to prdítko jede ani ne pade,takže tam v podstatě může být cokoliv... :lol:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 01 říj 2010, 17:51

Ahoj, já už to neřeším , ted o víkendu to přezuji a děj se vůle boží - vloni jsem tak jel kolikrát ráno v 02.30 hod do práce a celkem sucho a když jsem se vracel k deváté domů tak najednou chumelenice a taky jsem to těch 5 km domů přežil - hold pomalu a nohy na zem
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Kenda

Příspěvekod Hasmann » 01 říj 2010, 18:15

Přesně tak,když to smrdí pádem,tak opatrně a když to voní sněhem,tak dětské lyže na nohy a máme novou disciplínu.. :lol:
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 02 říj 2010, 15:45

Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Kenda

Příspěvekod Jozifek » 22 říj 2010, 14:23

Ja mam Kenda Street na Keewayi od vyroby. Myslim ze su ok, ale nikdy som nejazdil na ziadnych inych, tak je to tazke pre mna porovnavat. V obchode mi povedali ze ich mam dofukovat tak na 2 bary. Raz sa mi dost podsmykli pri prechadzani cez mokru kolajnicu na vozovke.
Jozifek

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2010, 14:16
Skútr / moto: Keeway ARN 50
Tuning / úpravy: odblokovane

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 22 říj 2010, 15:19

Ahoj,no myslím ,že na kolejnicích a na bílým pruhu pro chodce to asi bude klouzat skoro na všech
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Kenda

Příspěvekod matty46 » 22 říj 2010, 15:26

kámoš je má obuty a musím uznat že drží pěkně já mam český mali a on si na nich může dovolit daleko víc když já už du ven tak jemu furt drží
PS:samozřejmě sme si skusily vyměnit scůty a výsledek byl stejnejm drželi líp i přesto že já mám nrg a on yuky
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 22 říj 2010, 15:52

Jak už jsem se zmínil- dovezli mě je kamoši při nákupu v Deutschlandu a tam je viděli obouvat Němce na skůtry a dost jich tam na nich rajtuje - myslím tím cesta do práce, jízdy po městě a běžné ježdění , ne nějaký street závody, takže pro naše potřeby asi plně dostačující - já osobně jsem spokojen , soused má Yuki 50 a má na nich Pirelky a po zkušební jízdě bych je hodnotil tak kvalitativně na stejné úrovni.
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Kenda

Příspěvekod MMMM » 22 říj 2010, 22:29

A kde jste přišli na to, že KENDA jsou noname????? Podle mě to je celkem známá a dost používaná značka. Teda hlavně na kolech, ale rozhodně to neni noname
Suzuki Burgman 650 - přestup - Kawasaki VN 1500 - přestup Yamaha Midnight star 1900
Yamaha neos 50 - poslán do věčných lovišť, prohrál souboj s Toyotou yaris
Uživatelský avatar
MMMM

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 346
Registrován: 28 črc 2008, 03:06
Bydliště: Příbram

Re: Kenda

Příspěvekod citereh » 23 říj 2010, 16:25

Ahoj, my netvrdíme , že jsou to noname, ale byli jsme zvědaví na názory o jaké pneu vlastně jde, já vím, že se hodně používají na kole, kde mají výborný výsledky ,a hodně se používají na čtyřkolkách, někteří výrobci skútrů je montují jako základ ve výrobě - šlo nám spíše o názor ostatních.
Pro majitele Jmstar Eagle - 13 kola a ostatní zájemce o tyto pneu je tu zajímavý odkaz se zajímavou cenou - jsou to KENDA STREET - jezdím je v létě
http://kohout-moto.com/shop/details/266 ... c-53j.html
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

PředchozíDalší

Zpět na Pneumatiky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník