Po Valašsku na skútru 2018

Informace o plánovaných akcích

Po Valašsku na skútru 2021

Příspěvekod forester » 07 zář 2021, 11:46

vikino píše:Ok , pockame sa na tej pumpe.

Dohodnute. Upresnim este rano smskou kedy realne prideme ked to prdnem do navigacie.

Obrázek
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, 28 tis km
forester

2500+

Reputace: 530
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Po Valašsku na skútru 2021

Příspěvekod ozzy2 » 10 zář 2021, 10:54

Nejede náhodou někdo z okolí Přerova a nebo přes Přerov?
Že bych se přidal
ozzy2

10+

Reputace: 0
Skútr / moto: Honda Forza 350 (2021)

Re: Po Valašsku na skútru 2018

Příspěvekod vikino » 05 čer 2022, 09:17

Po Valašsku na skutru 2022.

Napriek pocasiu som sa vcera (v sobotu) bol pozriet na tohtorocny zraz skutrov na Morave. Chodievam tam kazdy rok v sobotu a vzdy tam stretnem par známych. Tak to bolo aj vcera.
Rano som vyrazil z LM a uz ked som zatacal na hlavnu, tak zacalo pekne prsat. Bol som pripraveny a uz doma som na seba navliekol nepremok. A kedze mokre cesty nemam rad a bojim sa to na mokru klopit, tak som nabehol na dialnicu do RK, kedze na dialnici su predsa len tie zakruty nie take ostre. Prsalo statocne az do Martina, ktory som tiez obehol po dialnici. Ako tak prestalo az v Bytci, kde som zo seba zvliekol nepremok. Dalej do Roznova som uz isiel viac menej po suchych cestach svojim stylom jazdy. Zaparkoval skutrik na volne miesto s rezervou pre synovu Afriku. Syn vyrazil z Brightonu vo VB uz v utorok rano a cestoval na Afrike cez Belgicko, Nemecko, CR a vyslo mu to presne na chlp a o 11.00 v sobotu dorazil na namestie v Roznove. Este kym prisiel som na namesti vyskusal posed na novej Honde ADV 350 a popozeral odstavene masiny na namesti. Stretol som tam par znamych a pokecal co maju nove a koho som nepoznal osobne, tak som spoznal podla skutru...tak som sa prihovoril aj Ondrusovi s jeho Piaggiom X10 350 z okolia Brna.
Syn dorazil a za nim po par minutach aj silny dazd, ktory pokropil na namesti vsetky tie skutre a motorky silnym privalom vody. Nastasie to netrvalo dlho a ja so synom sme vyrazili spolocne domov do LM cez Makov - Bytcu - Zilinu - Terchovu - Dolny Kubin a Lucky. Od rana nabehanych vyse 350km na mojej Yamahe Xmax 300 a priemernu spotrebu mi vecer skutrik ukazal 2,6L/100km. Neuveritelne, ale skutocne. Nemusel som dotankovat a na displeji mi vecer svietil este jeden dielik stavu nadrze. Rano som samozrejme vyrazil s plnou... Ked som priemerku ukazal synovi na benzinke v Kubine, kde tankoval do svojej afriky, len sa uznanlivo usmial. Tak mu vravim, vidis aky maly cvrčko je tento skutrik a ako lieta a s akou spotrebou... oproti tvojej afrike :D On mal svoju Afriku Twin nalozenu ako kamion troma plnymi kuframi, tankvakom a este pridavnymi taskami na ramoch a priemerku mu ukazovalo 5,1- 5,5L/100km. Jasne, porovnavam neporovnatelne, ale ved ja to ani neporovnavam, len konstatujem. :D
Stastlivo sme podvecer dorazili domov a aj sme si paradne spolu zajazdili.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
vikino

250+

Reputace: 86

Po Valašsku na skútru 2018

Příspěvekod forester » 05 čer 2022, 10:05

Pekné Viktor, díky za report zo srazu. Vidím že s tým dažďom to nebolo až tak zlé a že vykuklo neskôr aj slnko. Stretnutie zo synom na akcii bolo určite dojímavé. Je to motorkár ako bejk a prísť s takej dialky presne na hodinu tak to je kumšt. Viem posúdiť, lebo aj ja som to musel časovať na trajekt z Calais F do Doveru UK. No ale ja som to mal odtial ešte o 450km ďalej do Sheffield ako tvoj mladý :D

My sme išli včera ako nahradný program ďalej na západ s cielom Mariazell a Erlaufsee cez Semmering. Nabehaných 416km. Prvý krát som tankoval N95 za viac ako 2€, presne na Shell za 2,009€

Tak čo už zase asi až na budúci rok si to môžeme zopakovať a už možno aj to počasie klapne na jedničku.

Obrázek

Obrázek
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, 28 tis km
forester

2500+

Reputace: 530
Skútr / moto: Honda Forza 300

Předchozí

Zpět na Plánované akce a srazy