Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Informace o plánovaných akcích

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod Badarala » 09 led 2021, 21:25

Taky jsme byli dnes s dětmi sáňkovat :-)
Ale my máme sníh a kopec hned nad barakem, takže paráda. Zkusil jsem to ovšem nejdřív autem na Bukovou horu (České Středohoří), kterou mám taky nad barákem, akorát je to pěšky sněhem s dětmi docela dálka. No nedalo se tam autem dostat, tolik lidí na tomto území od prvohor jistě najednou nesankovalo :-D
Jistou naději nakonec zůstane Babišova povaha, paradoxně :-D Že je ochoten kdykoli kohokoli obětovat, předhodit, zbavit se a Mára Prchal permanentně monitoruje nálady obyvatelstva ;-)
Kdyby velkou část jeho voličů netvořili důchodci, hned by to fungovalo jinak... Uvidíme.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod convoy » 21 led 2021, 14:26

Pro mě bude rok 2021 asi v zásadě stejný. S omezením dovolené. Loni jsem stihl Rakousko, Itálii, a na skok do Slovinska.

Blil Gates a po něm plukovník i Bureš několikrát uvedli, že covid zkončí v červnu 2021. Hmm, jak to vědí dopředu tak přesně??

Na téma Covid a co dál, bych se vyjádřil takto. Nemoc jako takovou bych zařadil do kategorie chřipka, možná rychlejší, možná agresivnější, ale pořád jen chřipka. Žádná pandemie podle mě neexistuje, protože nevidím na ulicích ležet hromady mrtvol, nebo něco v tomto stylu. Co je to za pandemii, když ji lékaři musí hledat? Nutit lidi chodit na testy? Doktoři navíc mají zaplaceno za to, že uvádějí v dokladech covid slušné peníze. Ať už se jedná o úmrtní listy nebo jen výkazy pro proplácení lůžkové péče. Proč asi jsou zakázané pitvy covidových pacientů? Že.? Pokud použiju selský rozum tak nějak jim ty lockdowny nezabírají. Je to úmyslná likvidace ekonomiky.
Pak taky nerozumím lidem kteří ještě sami vyhledávají testy přestože jim nic není. Pokud má někdo zdravotní potíže tak to snad i pochopím, ale jinak? Který soudný člověk například chodí na testy v neděli? Na Štědrý den? 1.1. 2021? Pouze účelová manipulace s čísly. Nebo do budoucna někteří, kteří nejsou přesvědčeni o bezpečnosti očkování ale vyhýbat se mu nebudou. To mi hlava nebere. Vzhledem k tomu že se výrobci zříkají odpovědnosti za případné následky a očkovací látka neprošla schvalovacím procesem Státního ústavu pro kontrolu léčiv(SÚKL) Ta se nad tím nikdo nezamyslí? Vždyť to je jako jezdit automobilem který neprošel testy a výrobce vám nezaručí že budou fungovat brzdy, řízení a třeba světla.
Co například Statistický úřad? Statistika úmrtí po týdnech od roku 2010. Poslední data jsem viděl za říjen, čísla jsou furt stejná, tak kde jsou ti mrtví s covidem? Nebo chřipková sezona 2019-2020: 1 150 000 nakažených a jsou počítáni jen ti, kteří sami vyhledali lékaře, kolik asi bylo těch co k lékaři nešlí? Zemřelo cca 7500 osob a žádná pandemie se nevyhlašovala, žádné roušky, žádné lockdowny. Další věc, kam zmizela chřipka od začátku covidu? Stal se zázrak...... Existuje mnoho jiných nemocí, kterých bychom se měli opravdu obávat.
Hlavně mi prosím nepište odpovědí typu, až budeš mít někoho z rodiny v nemocnici s covidem nebo až zemře, tak budeš mluvit jinak. Zemřel mi otec, na zanedbání péče v souvislosti s hysterií okolo covidu. Asi tak
nejhorší smrt je z vyděšení
Uživatelský avatar
convoy

50+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 67
Registrován: 04 říj 2010, 21:45
Bydliště: Velká Morava
Skútr / moto: ex Manet Korado, Yamaha xmax 125 2018

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod HANZTD » 21 led 2021, 15:24

convoy

muj člověk , přesně tak :!:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod tomkob1980 » 23 led 2021, 10:33

convoy píše:Pro mě bude rok 2021 asi v zásadě stejný. S omezením dovolené. Loni jsem stihl Rakousko, Itálii, a na skok do Slovinska.

Blil Gates a po něm plukovník i Bureš několikrát uvedli, že covid zkončí v červnu 2021. Hmm, jak to vědí dopředu tak přesně??

Na téma Covid a co dál, bych se vyjádřil takto. Nemoc jako takovou bych zařadil do kategorie chřipka, možná rychlejší, možná agresivnější, ale pořád jen chřipka. Žádná pandemie podle mě neexistuje, protože nevidím na ulicích ležet hromady mrtvol, nebo něco v tomto stylu. Co je to za pandemii, když ji lékaři musí hledat? Nutit lidi chodit na testy? Doktoři navíc mají zaplaceno za to, že uvádějí v dokladech covid slušné peníze. Ať už se jedná o úmrtní listy nebo jen výkazy pro proplácení lůžkové péče. Proč asi jsou zakázané pitvy covidových pacientů? Že.? Pokud použiju selský rozum tak nějak jim ty lockdowny nezabírají. Je to úmyslná likvidace ekonomiky.
Pak taky nerozumím lidem kteří ještě sami vyhledávají testy přestože jim nic není. Pokud má někdo zdravotní potíže tak to snad i pochopím, ale jinak? Který soudný člověk například chodí na testy v neděli? Na Štědrý den? 1.1. 2021? Pouze účelová manipulace s čísly. Nebo do budoucna někteří, kteří nejsou přesvědčeni o bezpečnosti očkování ale vyhýbat se mu nebudou. To mi hlava nebere. Vzhledem k tomu že se výrobci zříkají odpovědnosti za případné následky a očkovací látka neprošla schvalovacím procesem Státního ústavu pro kontrolu léčiv(SÚKL) Ta se nad tím nikdo nezamyslí? Vždyť to je jako jezdit automobilem který neprošel testy a výrobce vám nezaručí že budou fungovat brzdy, řízení a třeba světla.
Co například Statistický úřad? Statistika úmrtí po týdnech od roku 2010. Poslední data jsem viděl za říjen, čísla jsou furt stejná, tak kde jsou ti mrtví s covidem? Nebo chřipková sezona 2019-2020: 1 150 000 nakažených a jsou počítáni jen ti, kteří sami vyhledali lékaře, kolik asi bylo těch co k lékaři nešlí? Zemřelo cca 7500 osob a žádná pandemie se nevyhlašovala, žádné roušky, žádné lockdowny. Další věc, kam zmizela chřipka od začátku covidu? Stal se zázrak...... Existuje mnoho jiných nemocí, kterých bychom se měli opravdu obávat.
Hlavně mi prosím nepište odpovědí typu, až budeš mít někoho z rodiny v nemocnici s covidem nebo až zemře, tak budeš mluvit jinak. Zemřel mi otec, na zanedbání péče v souvislosti s hysterií okolo covidu. Asi tak


Takže je to takto. Pokud na ulici neleží hromady mrtvol "nebo něco v tomto stylu", tak vlastně o nic nejde. Lidé, kteří v nemocnicích rok šaškují v ochranných prostředcích, to dělají jen kvůli tomu, že je to baví. A ta celosvětově přijímaná protiepidemická opatření jsou tu kvůli tomu, aby byla úmyslně zlikvidována ekonomika. Tak to potom jo, teď už jsem to konečně pochopil. Díky za vysvětlení.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod Konys » 23 led 2021, 11:51

Convoy,mám stejný názor.
Přesto si myslím, nebo spíš doufám, že většina opatření se ukončí během jara. Minimálně ve venkovním prostředí. V říjnu budou volby, takže bude potřeba udělat kampáááň a lidem masírovat do hlavy jak to vše zvládli s minimálním zadlužení.
Konys

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 107
Registrován: 21 bře 2018, 15:49
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: MALAGUTI Madison 150ccm. Honda FJS 400

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod šnek » 23 led 2021, 17:58

Co kdyby se už tady na skútrařském fóru v sekci plánované vyjíždky přestaly řešit covid-omezení (stejně nikdo nevíme jak to v hlavní sezoně bude) a psalo se sem jak bývalo zvykem "Kam se chystáte vyrazit". Já bych třeba letos hrozně rád letos vyrazil minimálně na Balaton ochutnat taky langoše, když to tu kolegové tak krásně vychvílili :D .
Jezdím jen tak rychle jak můj strážný anděl lítá...
Uživatelský avatar
šnek

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1189
Registrován: 04 srp 2008, 11:29
Bydliště: České Budějovice, tel.: 603 255 012
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing
Tuning / úpravy: stavitelné plexi Kappa Airstream, vyhřívané hefty Saito, kufr Givi Maxia 55

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod srnka1010 » 23 led 2021, 18:12

Máš pravdu,nech sa to rieši inde. Ja sa chystám do Českého Ráje, Kokořínsko, Ješted a čo sa bude dať pobehať. Rád by som aj nejaké tipy, ktoré nie sú bežne dohladatelné. Moc by mi to pomohlo.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod HANZTD » 23 led 2021, 19:00

srnka1010

Fláje vodní nádrž
Komáří vížka
Tisá
Děčínský sněžník
Hřensko
Pravčická brána
Jetřichovice
Prácheň - Varhany
Sloup v čechách - Pekelný doly
Máchovo jezero
Bezděz
Ještěd
Hrubá skála
Trosky
Kost
hraniční okresky cca 3-4 třída lesíkama , a dál od Práchně cca 2-3 třída lesíkama :wink:
jakym směrem začneš je na tobě , ale dá se postupně jak je seřazeno z obou stran , jen určit start 8)
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod srnka1010 » 23 led 2021, 21:58

HANZTD, dík za tipy. Štart bude niekde medzi Kempom u věze Hořice až po kemp Jinolice.Záleží od volnosti ubytovania.Bude nás cca 10. Alebo stany. Prachovské skaly, Kost a údoli plakánek, Pekařova brána, Hrubá skála, Trosky, Klokočské prúchody + kovárna v skale, Drábske světničky. Kokořínsko údolím+ všetko čo sa tam dá pozrieť. Panská skála, Sloup, Pekelné doly a Ješted tiež. Neviem či to aj postíhame za týždeň.Cestou späť pozrieť Stachelberg, Dobrošov, Hanička a pod. Je to dosť nabité. Ak nestihnem všetko, tak na ďalší rok znova.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod Konys » 23 led 2021, 22:45

Jak to budete dělat, když se neotevřou kempy nebo penziony. Jedna noc se dá pod širákem vydržet, ale víc bych asi nedal. Mě láká projet Tatry. Dále Pálava, Jeseníky, Maninská Tiesňava. Chtěl bych si udělat gastro výlet a navštívit vyhlášené podniky s krajovým jídlem v SK a ČR. Hlavně ať všem na cestách vyjde počasí.
Konys

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 107
Registrován: 21 bře 2018, 15:49
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: MALAGUTI Madison 150ccm. Honda FJS 400

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod moto.joker » 23 led 2021, 23:26

Pro mě nová sezóna asi začne nákupem baterie. :lol: :lol:

-- 23. 1. 2021 22:28 --

srnka1010 píše:... Kost a údoli plakánek, Pekařova brána, Hrubá skála, Trosky, Klokočské prúchody + kovárna v skale, Drábske světničky...

Tak až tady budete, ozvi se, rád bych se s váma trochu projel, když budu doma. 8) :D

-- 23. 1. 2021 22:30 --

Konys píše:Jak to budete dělat, když se neotevřou kempy nebo penziony. ...


Tak pro Tebe mám jedno slovo: STAN. Jinak to asi nepůjde.
Já už vážně začínám přemýšlet nad koupí nebo pronájmem karavanu. Ten pochopitelně za auto. :D :lol: :D
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod convoy » 23 led 2021, 23:57

tomkob1980
Přeber si to jak chceš, klidně si žij ve svém sladkém nevědomí. A vlastně se ti ani nedívím. Je to tak jednodušší.

-- 23. 1. 2021 23:02 --

Pokud hledáte tipy na to kam se vydat po České republice, doporučuju inspiraci zde:
https://www.motorkari.cz/tema/?t=215465
https://www.motorkari.cz/tema/?t=216946

moto.joker proč hned auto, tohle zvládne i skůtr, ne?
http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/To-je ... -dime.aspx
Naposledy upravil convoy dne 24 led 2021, 01:12, celkově upraveno 1
nejhorší smrt je z vyděšení
Uživatelský avatar
convoy

50+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 67
Registrován: 04 říj 2010, 21:45
Bydliště: Velká Morava
Skútr / moto: ex Manet Korado, Yamaha xmax 125 2018

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod Konys » 24 led 2021, 00:49

Ten karavan by se mi líbil je super, jen kdyby to bylo homologované na moto. Určitě by to muselo mít SPZ . Nedokážu si představit na skútry montovat tažné.
Konys

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 107
Registrován: 21 bře 2018, 15:49
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: MALAGUTI Madison 150ccm. Honda FJS 400

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod moto.joker » 24 led 2021, 09:43

Ale to je občas k vidění. Teda mají připojeného PAVa a v tom se moc nevyspíš. :mrgreen: :mrgreen:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Motorcycle_teardrop_trailer.jpg
https://cz.pinterest.com/pin/82964818108448301/
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Jaký bude rok 2021 pro nás skůtraře?

Příspěvekod Konys » 24 led 2021, 18:06

moto.joker píše:Pro mě nová sezóna asi začne nákupem baterie. :lol: :lol:

-- 23. 1. 2021 22:28 --

Tak pro Tebe mám jedno slovo: STAN. Jinak to asi nepůjde.
Já už vážně začínám přemýšlet nad koupí nebo pronájmem karavanu. Ten pochopitelně za auto. :D :lol: :D


Dobře, ale nemůžeš být týden na cestách a spát pod stanem bez hygienického zázemí kempu. Takový dobrodruh už nejsem.
Já už spíše preferuji pohodlí penzionu či hotelu se snídaní ale možná si budem muset vzpomenout na staré časy.
Konys

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 107
Registrován: 21 bře 2018, 15:49
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: MALAGUTI Madison 150ccm. Honda FJS 400

PředchozíDalší

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků