Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Informace o plánovaných akcích

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod ax13 » 23 črc 2020, 11:59

Díky za užitečné info. Ještě jeden dotaz, který se může hodit i ostatním. V této praštěné době děláš booking vždy předem nebo hledáš také někdy až na místě? A užívej jih a léto plnými doušky :-)
ax13

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 22 říj 2019, 19:40
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 23 črc 2020, 17:35

Na dlhé trasy nie je praktické bookovať ubytko moc do predu. Nevieš čo ťa môže postihnúť behom cesty napr. ako prudká zmena počasia pri ktorej je riskantné pokračovať alebo iné tech. prucha...Ďalej keď ideš na neznáme miesto zistíš až na mieste či si to nepredĺžiš o nejaký deň viac (náš prípad pre tento trip). Minuloročnú dovolenku Portugalsko som si bookol iba prvé ubytko z domu a do oblúbených som si nahádzal ďalšie možné po trase podľa itineráru a potom som to buď naklikal a kúpil alebo zmenil podla aktuálnej ponuky ktorá sa môže meniť prakticky každú hodinu. Takto som si to osvojil a je to najlepšie možné riešenie. Že by som niečo vhodné nezohnal sa mi nestalo skôr naopak. V Španielsku som kúpil v podvečer tzv.smart ponuku 4 hviezdičkový hotel za 38€ z raňajkami a bol to naozaj královsky hotel a to až taký že som si to pred vstupom overoval či som správne :D Ale zase na Gibraltare som nezohnal nič, všetko bolo obsadené lebo bol zrovna piatok už podvečer. Našťastie do Španielska je kúsok :D
Takže je to lotéria a treba s tým laborovať, prirovnal by som to na bookovaci web Rianairu, kedy ceny leteniek stúpajú alebo klesajú podla toho kolko krát sa na ten konkrétny let klikne. Preto sa hovorí že najlepšie je kupovať letenku v noci :D Možno to znie neuveritelne ale keď sme sa vrátili z manželkou z Británie od syna zo Sheffieldu, len tak z prče som na letenku do Birminghamu klikol a bola tam cena 0€ (slovom nula) takže by som ju mal zadarmo ale platil by som iba za bag a admin.poplatky, čo v tých časoch robilo asi 15€.Nie som zas taký bookovaci maniak, poznám aj lepšieho, volá sa Aleš a je tu teraz so mnou :D. Mám síce už zlavu ako aj on -10% a status Génius 2 čo sú na vybraných ubytovaniach raňajky zdarma alebo iné benefity ako parking...

No ale zase kecám :)
Dnes sme pestovali plážovú kultúru a hrali sa na tulene. Trochu sme sa pripiekli,hlavne moja plešina ale už možno potrebuje aj novú kožu tak je to OK :D
Teraz laborujeme kde pojdeme na večeru a či si požičáme bicykle u nás v hotely alebo pôjdeme pešky. Je to asi 3 km bol som tam asi 7 rokov do zadu.

Včerajšie videá z pláže a večerného mesta:
https://youtu.be/F2ic2dSwZss
https://youtu.be/3WHtoKDdy6Q
https://youtu.be/dPQZ4J_Q3Vw
https://youtu.be/xZvgRjpPWXc
https://youtu.be/VKabAwTIP3s
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 24 črc 2020, 23:35

Šiesty deň: Dnes sme sa ráno pobalili a kopli do vrtule smer Chorvátsko. Sme kúsok od Splitu v Kastel Stafilič, hotel Adria. Štart cesty bol niečo po 10 hodine pri zamračenej oblohe za chladného vzduchu 23c. Hovorím si aké dobré počasie na cestovanie, ale to som ešte nevedel čo nás čaká. Nad ostrovaom Krk ešte zo slovinskej strany vyseli čierne mraky a sem tam sa zablisko. Pri pohlade na oblohu v smere jazdy sa usmievam ako dobre že sa vzdialujeme, neskôr padne pár kvapiek na štít helmy ktoré ale hneď vysíchajú. Situácia sa mení a hneď za hranicou SLO-HR začina najskôr len slabo pršať a teplota ide pomaly k 20c. Začínam mať zlý pocit že to schytáme.Moja úvaha sa pomaly naplňuje. Benzínu bolo už málo a rozmýšlam kde zastavíme,natankujeme a poprípade si dám nepromok. Dážď na chvílu ustáva a ja si falošne myslim že sme s toho vonku. No neprejdeme ani 50km a zača fúkať silný vietor a zatiahlo sa až do šera a potom to prišlo. Aleš zastavuje na malej pumpe a ja za ním, kde ani nie je poriadne sa schovať pod strieškou a na nejakeú kávu tu niet šance.Hovorím mu poďme ešte ďalej,vyberieme lepšiu pumpu,ale to som nemal povedať,lebo len za dve minúty začala taká leja že sme museli hneď odbočiť k takej obchodnej zóne ale nebolo sa kde schovať. Aleš v panike zastavuje pred vchodom do potravín kde je sotva miesto na jeden skúter tak mu hovorím že poďme za budovu. Dostavávam odpoveď v podobe zdvihnutého prostredníka :D ale oprávnene lebo sa neskôr ukázalo že to bol omyl. Nie je tu ani velká strecha a ani sa tu nedá natankovoť benzín ktorý už naozaj potrebujeme pre ďalšiu cestu. Otáčam sa a idem za budovu k skladom kde je dostatočná velká strecha na celý skúter. Ale aj to bolo málo. Najprv začalo šlahať z jednej strany, práve s tej že ja som bol v suchu. V duchu lutujem Aleša ako to schytáva a mrzí ma že nešiel so mnou, lebo je práve na tej zlej strane. No ani 5 min netrvalo a spustil sa taký lejak a vietor sa otočil úplne na druhú stranu smerom na mňa. Nastala veterná smršť a hektolitre vody padali z neba a neskór začal rachot z padajúcich krúpov. Tak s takýmto niečím som ani vo sne nepočítal. O ďalšej jazde nebolo možné ani uvažovať. Neviem či skôr ratovať prilbu, rukavice či bundu. Stihol som len zakriť helmu bundou a ja taký vyzlečený len v tričku pomaly rezignujem a oddávam sa nechcenému kúpelu. Mokré všetko, ako po vypraní. Samozrejme nepromoky zostali v kufri ako ináč, nestihol som. Po 20-30 min ustáva vietor ako aj hromy blesky a prestáva pršať. Čakám už Aleša a pomaly si obliekam na mokré tričko mokrú bundu a nasadzujem helmu a snažím sa navliecť mokré rukavice. Kým si jednu horko ťažko nasadím zjaví sa Aleš hovorí idem natankovať, práve na tú nedalekú pumpu smerom naspäť,kde som nechcel zostať a ako sa neskôr ukázalo že to bolá velká chyba. Mám nejaký benzin podla pp na 120km tak sa už Aleša ani nesnažím dobehnúť aby som zbytožne nezdržoval a čakám kým sa ukáže.Za chvilu prebehne okolo mňa a ja štartujem a idem,idem,idem a idem. Na ceste vela naplavených kameňov a zbytky potokov čo sa valili po ceste. Idem opatrne a dobieham radu áut ktoré idú sotva 40. Zavesím sa a pokračujem ako električka a vyhliadam Aleša. Predbehnem asi 5 aút a zavesím sa za nemca ktorý ťahá širokú loď ktorého v tých serpentínach nemám šancu predbehnúť. Aleš nie je nikde ani pri ďalšej možnosti zastavenia. Nie je ani pri obchode a ani pri pumpe kde zastavujem a tankujem. Tankuje tam aj jeden nemec z GS a pýtam sa ho ktorým smerom ide,on že ide od Dubrovníka a ja že prší tam, on že “imér vére”. Hovorím si, no spánom bohom, celé zle. Aleš nikde a prší ako s konve. Po prejdení už možno aj 100km som nádej že Aleša dohoním alebo ho niekde zbadám ako stojí stratil a zmierujem sa s tým že pokračujem sám. Ešte že sme si zabookovali noclah v Kaštel Stafilič v hotely Adria s tým že na druhý deň buď si to predĺžime alebo pohladáme nejaký apartmán, taký ktorý sme si vyhliadli v prvom kole ale nám to behom 5 min niekto kúpil pred nosom. Ako sa hovorí”kto zaváha nežere”tak teraz je to trefné. Iné boli buď drahé alebo ďaleko od mora.Zase zlý čas na výber a kupu, je piatok.
Dorazil som do cielového mestečka ale nemal som presne zadanú adresu. Navigácia mi nebrala ulicu Franja Tudjmana a ako sa ukázalo preto, že som nenapísal pred menom Dr.ako bolo správne :D
Neskôr som síce na správnej ulici dlhej ako sviňa a dokonca som videl malú tabulku hotela Adria, ale stále hotel nikde. Zastavujem a pýtam sa domáceho. Keď ma vyviedol z omylu a to že tá cedula je len informatívna a nenasleduje za ňou automaticky hotel ako je zvykom,tak mi ukazuje na google earth kde ten hotel vlastne je. Keď som bol iba štyri uličky od neho v tom zvoní telefón, Rudo žiješ, kde si? Ja že už tu ale nemôžem trafiť :D No daj na recepci OP a ja som už na izbe.Bolo už skoro tma 20:30 a v zamračenej oblohe a mokrej krajine už nebolo nič vydjieť. Prídem na izbu a Aleš už pod perinou vysprchovaný a po stenách rozvešané mokré handry. Nasledovala jedna malá výmena názorov z vypetej situáci a nedorozumení, išlo to z nás ako na verklíku. Problém sa hneď vysvetlil a to že Aleš keď zbadal ako prší a aj z časových dôvodov vošiel na dialnicu a ja som valil po starých cestách tak ako obvykle :D
Keď teraz pozerám na počasie pre Makarsku, tak ešte dnes nejaké zbytky a od zajtra už iba azuro a 30 st.

Uf, to je aký román :)

Štatistika podla GPS TomTom:

Prejdená vzdialenosť 540 km, Lignano Sabbiadoro IT- Kaśtel Stafilič (Split) HR
Doba jazdy 9 hod
Priemerná rýchlosť 58 km
Maximálna rýchlosť 126 km
Celkové km za trip 2275 km
Spotreba za celý trip 2,9L

Jedno spomienkové video zo včerajšej pláže a dnešný masaker z dažďom.

https://youtu.be/eUc6oz3bdy8

https://youtu.be/wmkocu48Qdw

Foto z včerajšej večeri a dnešnom kúpeli

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil forester dne 27 črc 2020, 00:46, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 25 črc 2020, 15:49

Dnes vzhladom na raňajšiu oblačnosť ktorá skôr nabádala na prechádzku ako na opalovanie sme zobrali pre istotu plavky s tým že spojíme obe a vyrazili sme k pláži ktorú lemovala promenáda od Kaštela Štavilič až skoro po Split. Je ich spolu sedem a každý má minimálne jeden kostol. Tak si viete predstaviť čo to robí keď je také poludnie, alebo sa zvoláva na raňajšiu omšu :D Do toho ešte zvuková kulisa pri pristávaní a štartovaní lietadiel zo splitského letiska ktorého vežu je vidieť už z cesty.Na počudovanie tu letisko žije a lietadlá počuť každú 1/2 hodinu.

More sa po včerajšej búrke vôbec neochladilo tak sme sa hneď okúpali a ja som si dobre zaplával.Jadranské more je tu jedna nádhera. Modro zelené a čistučké. Tak konečne sa mi piesok nedostáva pod plavky sú všade kamene.

Nedobrovolne sme posedeli na káve lebo si nás zase našiel nejaký mrak a začalo mrholiť. Dúfam že to bol posledný túto dovolenku :D Prognóza to potvrdzuje, tak dúfam že sa nemíli.

Dnes odchádzam smer Makarska asi do Bašky Vody alebo ešte ďalej kde budem ešte asi štyri dni.Ubytovanie zatial nemám zabookované a asi ho budem riešiť až priamo na mieste, lebo booking je pre Chorvátsko dosť drahý a chorváti v menšich apartmánov ho nemusia a naháňajú si turistov mimo bookovací systém. Hodlám v Chorvátsku zotrvať do stredy.Aleš zostáva na mieste a pôjde domov skôr, nechce sa mu už pokračovať a má so mňa ponorkovú nemoc


Obrázek



Obrázek
Obrázek

Konečne kamene


Obrázek


Obrázek

Obrázek


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 25 črc 2020, 20:28

Siedmi deň.Presun do Bašky Vody sa vydaril, však je to len niečo vyše 50km a obchvatom cez Split za necelú hodinku Mal som šťastie z ubytovaním na blint. Som v Baške Vode presne v tom istom penzione ale už nie v šéfovom apartmáne, ale hneď vedlaPosledna volná izba na 3 dni, škoda chcel som 4 dni ale nejak to poriešim . Cez booking nejakých 60€, ale mimo a cash 35€ z raňajkami. Je sezóna a ludí kopec, tak dobrá cena.
Hneď som vyrazil do Makarskej už som nevydržal. Je sobota a plné mesto turistov. Sedím v reštike na večeri a počúvam živú hudbu .

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Makarska prístav

Obrázek

Kúpil som si cigárky a teraz pozerám na ten nápis v modrom

Obrázek

Prišiel skúter a chlapík viezol aj psa

Obrázek
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 26 črc 2020, 20:47

Dnes kúpanie, kúpanie, kúpanie, opalovanie, kúpanie....
Večer som v Makarskej ako ináč

Včera večer som najazdil až 22km a dnes detto.Prišiel som “domov” o 23:30. Tam to žije snáď aj do rána. Všade hudba plné podniky.

Zajtra plánujem už nejaký výjazd. Pojdem na SkyWolk Bikovo, bol som tam ešte keď tam nebola tá vyhliadkova plošina ala Grend kaňon.


Videá:

https://youtu.be/b5rEAftSpBM

https://youtu.be/5qMtUVT4Sgw

https://youtu.be/JoccOS9HWl0

https://youtu.be/uZtq0-8IfwE

https://youtu.be/TaXczR8CFhw

https://youtu.be/KDvTuzeud-c



Obrázek


Obrázek


Obrázek



Obrázek


Obrázek


Obrázek


Baška Voda dnes ráno:

Obrázek
Naposledy upravil forester dne 27 črc 2020, 06:43, celkově upraveno 4
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod HANZTD » 26 črc 2020, 21:00

Ovšem ta PRAHA za postelí nemá chybu :mrgreen:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 26 črc 2020, 21:03

To sú vchodové dvere na cimru,Bratislavu nemali :D

Áno, sorry tapetu myslíš :D

Obrázek

Trochu sladkého ku káve sa mi žiadalo.

Obrázek
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod Mirus1 » 27 črc 2020, 08:17

Zdar Rudo,ty si už vyřiď Rakouské i Chorvatské občanství :D ,ty jsi víc tam než doma. No jo Makarská,tam je paráda.Včera jsme přijeli z dovolené,pak se ti ozvu..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 27 črc 2020, 12:49

Ôsmy deň: “ som doma “ z Biokovo SkyWalk. Šťastie že som sa včera v reštaurácii rozprával z manežerkou, ktorá si už možno namýšla že tam chodím kôli nej keď som tam už druhý raz za sebou :D Kaď sa ma pýtala kam idem zajtra hovorím že na vylet na Biokovo. Hovorí že majú v baráku českých turistov a že boli tam pred dvomi dňami a museli odísť že neboli ochotný tam čakať na vstup hodiny a že si to zopakovali a išli tam už o 07 hod na druhý den.Tak mne sa zdalo že to je nejak priskoro pre mňa aj vzhladom že mám raňajky až o 07:30 A že je to otvorené iba 2 týždne a každý ten nebeský chodník chce vidieť a že tam treba ísť hneď skoro ráno. Tak som ju zobral vážne a hneď po raňajkách o 08 hod som vyrazil. Nie je to ďaleko, ide sa smer Makarská a na konci mesta smer Dubrovník sa odbočuje do lava, a následujú Tučepy a cesta serpentínami na skalnatý masív Národný park Biokovo 1300m. Celkové km od baráku 42 ale od vstupu a rampy kde sa platí 50kn je to ešte 13 km až k plošine SkyWolk po už horšej ceste zo šírkou na jedno auto a serpentínami ala lahšie Stelvio. Na ceste som sa stretol z volne pobehujúcimi koňmi a musel som pri jednom stádu aj zastaviť a čakať kým si mama príde pre svoje žriebetko lebo ako malý chlapec tak sa mu páčil skúter a obzeral si ma s každej strany (bude vidieť na záberoch z GoPro) no našťastie poslúchol a odišiel.

Rada pred vstupom bola taká že som nevidel na koniec a riadila to polícia štýlom že všetky autá z dola posielali hore do fronty. Ja akožto skútrista som dofučal pred poliaka ktorý bol na prvej pozícii a pýtam sa baby v domčeku kde sa platí kedy otváraju v domienke že je ešte zavrené. Ona že nech zaplatím a možem ísť. Tak to mi odlahlo lebo som to videl tak na 2 hodiny a viac.Neskôr som zistl že hore púšťajú kolónu desiatich áut a presne tolko aj musí ísť von.Popritom sa tam nachométnu nejaký skútristi a minibusy ktoré majú prednosť. Tak ako je limitovaný počet áut tak isto služba púšta na plošinu asi len 30 ludí z bezpečnostných dovodov. Nikto nesmie mať kovové opätky aby sa nedoškrábal chodník ktorý je zo skla.

Že to bolo neskutočný zážitok nejdem opisovať ale bude patrný z foto a videa. Aj keď som už tou cestou išiel viac krát smerom z BiH Mostar a na vyhliakách narobil fotky ale toto je úplne iná káva a zážitok.

To: Mirec no dobre, teším sa :D

Ešte včerajší špacírung po Makarskej:

https://youtu.be/GCake08uqLo

https://youtu.be/5qMtUVT4Sgw

Biokovo SkyWolk:

https://youtu.be/jtzDkgukGS0

https://youtu.be/4DIUzw-HR8k

https://youtu.be/UYn9J9oqweE


Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil forester dne 29 črc 2020, 00:14, celkově upraveno 2
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 27 črc 2020, 20:34

Asi už posledná večera, keď sa mi nepodarí vybojovať este jednu noc. Zatial je to z otáznikom. Keď som išiel z pláže tak som na to pýtal ale stále nevedia, majú všetko obsadené a do mojej izby prídu nejaký mladý česi.
Takže ráno by som to mal vedieť. Keď nie kopnem do vrtule a idem domov tento krát naozaj
Aj sa teším na tú cestu chorvátskom ako aj slovinskom ale Maďarsko to je des. Samá rovina a cesty tretej kategórie.
Od “mojej “ managerky som dostal na rozlúčku namiesto pusy rakiu lozovačku. :D

Obrázek

A za týmto budem roniť krokodilie slzi

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek




Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod josuk » 28 črc 2020, 20:13

..tak dala Rudovi manažerka ...ještě jednu noc nebo nedala a už se blíží k domovu..?
Jednou by po Tobě měla být pojmenována povinná pouť každého skutrare... K Michalovi, GG, taliansko a Makarská.. :D
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod duky5 » 28 črc 2020, 21:37

Tak Rudo je podozrivo ticho, vieme teda kde prespal :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1195
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod aldav » 28 črc 2020, 22:28

Vypadá to, ze mu nedala hned 2x a tak místo aby drtil její "trojky" , drtí teď " trojky" poblíž Mosonmagyaróvár
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 611
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Grossglockner 2020 - Stelvio IT a ďalej?

Příspěvekod forester » 28 črc 2020, 23:15

Zrazu máte kecov ako Palacky, doteraz ste boli kde? Na píčo_viny si vás človek užije.Tuším ani nezaspíte kým tu nenapíšem :D

Nepodarilo sa. Všetky rezervácie boli potvrdené a nikto žiednu do rána nezrušil. Do10 hod som musel uvolniť izbu. Na jednu noc sa mi nechcelo sťahovať niekde inde, tak som kopol do vrtule a išiel domov.

Štartoval som presne o 10h. Horúco bolo,teplota sa pohybovala od 30-34c a iba na Plitviciach sa “ochladilo”na 30c. Aj som sa zamýšlal že si dám kraťasi, mikynu a pôjdem na chorvátskeho playboja. To ma ale pri pomyslení na členitý terén ktorým pôjdem a možnom páde hneď prešlo. Bol by som ohlodaný na kosť a to teda nie. Pekne bunda, motorifle, rukavice a motoboty. Bola to pekná grilovačka, ale tak to chodí.Zažil som aj inú a to minulý rok v Španielskej Sevile kde bolo 41c a niekedy to prebliklo aj na 42c. A oblečený som bol síce v kraťasoch ale z motobundou lebo som ju nemal kde dať a letnými rukavcami.

Prvú pauzu 25 min som mal tankovaciu po prejdení 300km a 4 hodín kedy som natankoval do skútru ako aj do seba. Zjedol som lepeňák čo som si nachystal a vypil san pelegrino ešte z Talianska. Ďalšia prestávka ešte v Chorvátsku bola v kafetérie kde som si dal perfektné esspreso a vychladenú coca colu. Vyzul som si motoboty, ponožky a vyložil uvarené nohy a nechal ich luftovat.Toto potrebovalo moje telo, hneď bolo ako znovuzrodené. Po asi 20 min mákám ďale už som niekde pred Slovinskom a cesta zatial ubieha úplne bezproblémovo. Jedna hraničná kontrola na SLO strane a vchádzam do môjho “oblúbeného” Maďarska.Benzínu mám dosť a po kontrole z navigácie s dojazdu môhol by mi aj vydržať až domov. Jazda bola plynulá bez protivetru a išlo to skvelo. Prechádzam 86-kou takú zalesnenú časť a naraz srnka z pravej strany prebehuje cestu tak 5 m predo mnou. Fuj, pri pomyslení že by som bol o sekundu prechádzal skôr. Je niečo okolo18h a predomnou ani za mnou žiadne autá a tá koza, vlastne srnka si zmyslela že práve mňa nastraší.
Pred Moosognyovárom už musím tankovať na OMW a aj keď som 41km od baráku tak radšej tankujem plnú a to 11L pritom nádrž má objem 11,2L a bandasku som tentokrát nebral :D
Kupujem aj studenú coca colu ktorá má blahodárne účinky na moje telo. Volám domov a hovorím manželke že o 21:30 som doma. Prichádzam o 21:25, takže mi to zase trvalo presne tolko a to na 5 min ako minulý mesiac, čiže 11:30 hod.

Štatistika za trip Makarska - Bratislava:

Najazdených: 752km
Doba jazdy: 11:30h
Priemerná rýchlosť: 68km/h
Maximálna rýchlosť: 122km/h

Štatistika za celý trip: AT-IT-CH-SLO-HR-HU

Najazdených 3241km
Spotreba za trip priemer 2,9L

Celkové km Forza 13241km


Obrázek


Obrázek
Naposledy upravil forester dne 29 črc 2020, 20:50, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Plánované akce a srazy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron