Putování po Číně - 2014

Fotogalerie a videa s tématikou skútrů, které však nezapadají do výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Umístěním obsahu na toto fórum strvzujete, že jste jeho autorem a prohlašuje provozovateli, že umístěním a zpřístupněním takového obsahu prostřednictvím tohoto fóra nebudou neoprávněně zasažena autorská práva třetích osob ani jiná práva a oprávněné zájmy třetích osob (např. právo na ochranu osobnosti fyzických osob) a nebudou porušeny obecně závazné právní předpisy.

Putování po Číně - 2014

Příspěvekod sigi » 06 črc 2014, 20:51

Čína 2014

Tak jak víte,odletěl jasem si trochu odpočinout do země nepoznané...

Obrázek

Tak nevím jak vy,ale já se docela lítat bojím,takže to pro mě neni žádná slast někam letět a kor ještě tak daleko.Už jsem toho prolezl opravdu hodně,když vezmu Irsko,Thajsko, Dominikánskou republiku,Maledivy,minulý rok Mexiko a další..,ale Čína....to bylo něco jiného.Žádné flákání u moře,ale od brzkého rána cestovaní a poznavání .



Musím uznat,že jsem si oddychl když jsem uviděl čím cestujem,že je to společnost Emirates a ty jsou opravdu snad nejlepší.Komfort na palubě,luxusní jídlo,hlavně prostor pro nohy takže parada.



Přilétli jsme do Pekingu a hurá se ubytovat.Už jen cestou autobusem jsem věděl,že na mě čeká super dovolená.Hotel byl vynikajicí a druhý den hned po snídani jsme vyrazili na "náměstí klidu a míru" které je největší snad na světě,opravdu je to zažitek,mraky lidí,stojící policisté a vy tam někde mezi nimi.No a pokračovali jsme dál do "zakázaného města"Měli jste ho možnost vidět ve filmu "poslední císař" je to opravdu mohutné a ohromné město .Jen když vcházíte branou čeká na vás bezpečnostní prohlídka jak na letišti,ale potom už pokračujete na nádvoří...no začal jsem filmovat a u druhé brany jsem vypnul kameru,neboť vše bylo stejné.Za chvili jsem ani nevěděl kde už jsem,ale když si člověk uvědomí,že nikdo nesměl toto město opustit,jinak by mu hrozil trest smrti a to se taky stalo...když císařovna poslala eunucha s dopisem opravnujím město opustit stejně ho chytli a na místě mu usekli hlavu...dopis nedopis...prostě město opustit nikdo nesměl.

Peking je opravdu ohromné město a jedna zajimavost mě tam upoutala,mají tam velmi málo tanečních příležitostí a tak si mladí ale staří tančí vždy na nějakém náměstíčku prostě kde je nikdo neruší.Pustí si Cd player a jeden začne a ostatní ho začnou napodobovat až se naučí jeho krok a už to jede,za chvili máme před sebou balet....

Starší,ale i mladší se zase učí tančit valčík...a když pán nemá dámu.-....tančí sám...prostě jiný svět...uvidíte na videu....

Obrázek



No prošli jsem město a pokračovali dál a dál,vše uvidíte na videu.







Čínská zeď

Obrázek

Cesta nahoru lemovaná stánky a prodejci je trošku unavná,ale cesta lanovkou nahoru a potom již samotná čínská zed vás uchvátí.Když si člověk představí kolik tisíců lidí muselo umřít aby tato zed stála,a vy tam ted stojíte...nepopsatelný pocit.Je to docela strmá cesta porád nahoru a dolu takže po chvili toho máte plné kecky a už koukáte jak zase dolů,ale i tak je to památka,která stojí za to.

Tak následoval přejezd nočním vlakem asi 1500km do města Xian a byl jsem z toho nějaký rozlámaný,čekal jsem něco lepšího,ale byl to vlak jako jezdí u nás,obyčejný rychlik takže drkocání.... ale asi po hodině se mi podařilo usnout a probudilo mě jen volní,vztávat vztavan,bude Xian....


Terakotova armáda



Obrázek





Xian,město které se proslavilo objevem této hliněné armády.Kdy se rolníkovi na poli zachtělo vody a tak si řekl,že si zde vykope studnu a našel hlavu jednoho bojovníka z této armády.Co následovalo potom,schon,sondy a objevení něčeho co se těžko popisuje když si uvědomíte,že tam stojí mraky let



Císař Čchin v letech 220 před naším letopočtem budoval svou hrobku na které pracovalo 700.000 lidí a byla velká asi 50 km2 a v té době začala vznikat i tato hliněná armáda.A vy tam ted stojíte,a koukáte se na ni...neskutečný



No potom následoval znovu přejezd dalším nočním vlakem a to do Šangaje



Schangai

Obrázek

Tohle velkoměsto vás dostane svými mrakodrapy a životem.My jsme prošli mraky památek ale Šangaj je jiná.Připadáte si jako v Americe a ne v komunistické zemi.My jsme vyjeli do jednoho z největších mrakodrapů kde na vrcholu je vyhlídka na toto město.Byl to uchvatný pohled.Večer jsme kolem těchto mrakodrapů projížděli na lodi a člověk si myslel že se divá na takový malý Manhattan v NewYourku



Tak ted opustíme památky a podíváme se jak se žije v Číně.



Doprava:

Tak to jsem nepochopil a průvodce mi i řekl at se o to ani nesnažím.Tady si prostě jezdí jak kdo chce,hlavní co potřebujete a bez toho se v Čině neobejdete je "klaxon" ano,tam se porád troubí.Přechod pro chodce je jen iluzí chodců,kteří musí uskočit před projíždějicím autem,které ještě troubí.Viděl jsem stařenku jak pospíchala a jen tak tak stihla uskočit,no já nevěřil.Na přechodu pro chodce se nezastavuje,prostě vy musíte stát a čekat až kolem vás projedou auta a autobusy a skutry a vše možné.Takže tohle je opravdu síla.



Skútry:

Tak zajisté že chcete vědět jak se tam jezdí a hlavně na čem se tam jezdí....

V Číně je velké horko,skoro 37 stupňů a já třeba v Pekingu neviděl oblohu,porád bylo zataženo,myslel jsem si že to jsou mraky.... ale byl to smog.Takže se v Číně jezdí z 99% na elektrických skútrech.Zajimavostí je,že bez helmy a pozor.... skútry nesvítí v noci jezdí neosvětleny.Takže je docela malér když jdete a nevidíte je a ni neslyšíte..pro evropany nepochopitelné.Skútraři jezdí po silních které jsou ovětleny neony a reklamamy.To že jede na skutru víc lidí než dva je tam docela normální.Zajisté že jezdí opět jen na čínských skutrech,nic jiného jsem tam neviděl...občas jsem zahledl yamahu,ale snad v Pekingu jedinou co jsem viděl.

Opravy plastů se tam neřeší,prostě se vezme izolepa a celé se to polepí a hotovo a už se zase jede.

Ale jako ve Vietnamu to není,zas tolik skútrů tam nejezdí.Hlavní jsou tam auta,ukazují jak je kdo bohatý a taky co si může dovolit.

odjezd domů

No musím říct,že po tydnu stravy,kdy sedite u kulatého stolu a na něm je opět sklěnená otačecí deska na které se dava jídlo a vy sní otačíte a nandaváte si na malý podšálek od kafe jídlo. Ano takový je tam hlavní talíř pro jídlo.jen ryže zase ryže a nic jen ryže a k tomu zajisté ryby,hodně kuřecího masa....takže jsem se už těšil jak se doma dobře najím...

cesta byla super, a já dosedl v Praze na letiště s pocitem,že jsem opět viděl kus světa.



Tak na prvním videu uvidíte Peking-zakázané město a další.....









Tak na druhém videu Čínská zed a další....







No a poslední video - Terakotova armáda - Šangaj








Všem bych tento výlet doporučil.....ale cenově to je šílené....
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Zpět na Ostatní

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník