Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod wictor » 15 čer 2010, 21:43

I když už to nemá s chroupáním z motoru u Yuki Arrow 250 nic společného, tak jsem vložím odkaz na vyjádření k obdobnému respektive totožnému problému ze stránek SOS (stránky ochrany spotřebitele) http://www.spotrebitele.info/poradna/do ... &partner=0 :wink:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Rady » 15 čer 2010, 21:54

No myslim, ze je to tak jak v odkaze od Wictora. Mrkl jsem mimo forum a zde je zajimava diskuze. Mozna nekteri pametnici jednoho pisatele hajiciho cinske skutry poznate. Je zajimave jak se jinak vyjadruje mimo forum :)

Kód: Vybrat vše

Zdravim,

vlastním taky Xor 125 a musím dodat že jsem se skůtrem dost nespokojený.Koupil jsem ho nový před rokem a využil jsem ho asi tak 2 měsíce protože jinak ho neustále reklamuji a to už 6-krát...neustále mi praskalo koleno výfuku,po zpevnění prasklo hrdlo u tlumiče a tentokrát mi upadl celý výfuk při jízdě 80 km/h.Mezi další reklamace počítám že mi po 2 měsících odešla baterie kterou mi neuznali na záruku takže mě stála 1100kč a taky mi nezhasínalo brzdové světlo...Musím dodat že skůtr má opravdu výborný design a cenu ale kvalita opravdu nikde. Nikomu bych tohoto skůtra nedoporučoval už i kvůli tomu jednání s kentoyou,tam sem při páté reklamaci chtěl odstoupit od smlouvy a všelijak se mi ředitel Kentoy vymlouval nakonec slevil z ceny tak jsem to nějak skousnul...Nyní mám skůtra opět na reklamaci a požaduji buď výměnu za nový skůtr nebo vrácení peněz....dobře se rozmyslete než si koupíte skůtra od kentoy... 

vice zde:
http://motorecenze.centrum.cz/moto-rece ... 125-26.htm

Myslim ze prodejce zarucni opravy bere vetsinou diky levne dostupnym dilum na sva bedra. Urcite se jim to vyplati.
No jsem zvedavy co ti reknou az ti to budou predavat opravene.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Winterwolf » 16 čer 2010, 07:47

No pekne se to tu rozjelo :wink: To kilometrove omezeni jsem psal pouze na svou 50 a kdyz jsem si precetl ze je to zivotnost tak mne trosku zamrazilo , ale uplne bych tomu neveril, kdyz jsme kupovali v 97 novou Felicii tak taky byla zaruka 2 roky nebo 100 000 km podle toho co prijde driv a nemyslism si ze 100 000km by byla zivotnost felicie :twisted:
Chapu ze se prodejce timto chrani protoze po tomto poctu kilometru ocekava ze se neco stane a nechce to platit ze sveho :idea:
Mno uvidime po lete to se k tomu cislu dostanu ( koupe 4 mesic a mam zatim cca 1700km ) tak pak se uvidi 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Karell » 16 čer 2010, 15:35

Tak zatim zadne nove zpravy nemam, skutr je skoro rozebrany, zatim co vim je ze mi privari jeden uklepany drzak zadniho blatniku-zato jsem i rad tak nak jsem cekal jestli upadne i ten druhej nebo nee. Nebyl jsem ani objednanej, tak musim cekat.
Uživatelský avatar
Karell

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 04 kvě 2010, 16:16
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: x-max 250, ER6n, Jawa 250-panelka
Tuning / úpravy: serie :)...max zasuvka a svetylko :D

Re: Yuki arrow250- chroupani z motoru

Příspěvekod Daelimek » 17 čer 2010, 13:15

Rady píše:No myslim, ze je to tak jak v odkaze od Wictora. Mrkl jsem mimo forum a zde je zajimava diskuze. Mozna nekteri pametnici jednoho pisatele hajiciho cinske skutry poznate. Je zajimave jak se jinak vyjadruje mimo forum :)

Kód: Vybrat vše

Zdravim,

vlastním taky Xor 125 a musím dodat že jsem se skůtrem dost nespokojený.Koupil jsem ho nový před rokem a využil jsem ho asi tak 2 měsíce protože jinak ho neustále reklamuji a to už 6-krát...neustále mi praskalo koleno výfuku,po zpevnění prasklo hrdlo u tlumiče a tentokrát mi upadl celý výfuk při jízdě 80 km/h.Mezi další reklamace počítám že mi po 2 měsících odešla baterie kterou mi neuznali na záruku takže mě stála 1100kč a taky mi nezhasínalo brzdové světlo...Musím dodat že skůtr má opravdu výborný design a cenu ale kvalita opravdu nikde. Nikomu bych tohoto skůtra nedoporučoval už i kvůli tomu jednání s kentoyou,tam sem při páté reklamaci chtěl odstoupit od smlouvy a všelijak se mi ředitel Kentoy vymlouval nakonec slevil z ceny tak jsem to nějak skousnul...Nyní mám skůtra opět na reklamaci a požaduji buď výměnu za nový skůtr nebo vrácení peněz....dobře se rozmyslete než si koupíte skůtra od kentoy... 


vice zde:

http://motorecenze.centrum.cz/moto-rece ... 125-26.htm

Myslim ze prodejce zarucni opravy bere vetsinou diky levne dostupnym dilum na sva bedra. Urcite se jim to vyplati.
No jsem zvedavy co ti reknou az ti to budou predavat opravene.


Jen tak pro informaci milý Rady, zřejmě neumíš číst. Já ve své recenzi psal, že jsem se skútrem až na pár nedostatků spokojený. Kdo psal nespokojenost, je nějaký Mattig.one, jehož příspěvěk i cituješ. Mám pocit, že napadání mé osoby již hraničí s trapností, i po tolika letech. Co se týká dotazu, Yuki svojí záruku kilometrově neomezuje, takže po dobu 2 let si můžeš najet kilometrů, kolik se ti zamane, záruka stále platí..
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Rady » 17 čer 2010, 15:08

Nevsiml jsem si, ze bych tebe vubec vzpominal, takze se velice rychle uklidni. Nakonec na tvuj styl psani jsme zvykli, takze tim co jsi napsal jsi vubec opet neprekvapil.
Husy jsem s tebou nepasl, tak se podle toho chovej a predevsim dodrzuj pravidla fora co se tyka slusneho chovani coz tobe dela problem i jinde viz.
Kód: Vybrat vše
4. března 2010 | 20:40   | Daelimek
Ty jsi ale kokůtek, že ?? :-D Opravdu k smíchu..nic víc :-))

 Yuki 125 Rex (nebo Race) - máte někdo zkušenosti?
Daelimek 13.07.2008 12:20 #20
Lead je hnusnej, zastaralej a předraženej..doporučuji Kentoyu či Kymco
....

 

Na muj dotaz ohledne zaruky http://www.yuki.cz odpovedel, ze zaruka je dvouleta bez ohledu na pocet ujetych kilometru, ale v pripade zavady v zarucni lhute je na jejich posouzeni zda k vzhledem k poctu ujetych kilometru nebyla behem zaruky prekrocena zivotnost dane soucastky.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Yuki arrow250- chroupani z motoru

Příspěvekod Daelimek » 17 čer 2010, 20:16

Tak jsem se tu tak krásně rozepsal, že jsem usoudil, že tohle opravdu nemá smysl..na tohle se ani reagovat nedá, klidně prohledej celý forum a hledej na mě špínu, mě je to úplně jedno.. :lol: :roll:
Btw.: S tím názorem ohledně Leadu to myslím stále vážně a není to jen Lead, ale třeba také nový Neos, který má v nyní 4T a velmi slabý motor čínské provenience. Je to boj s větrnými mlýny.. :-)
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod PaTER » 20 čer 2010, 21:45

Karell píše:Zdravim, prosim o radu v sobotu po ceste ze snury jsem si vsimnul ze muj cinskej pritel vydava divny zvuk z motoru je to takove jak kdyby lozisko ale je to prerusovane a jde to vic ze strany od variatoru, vcera jsem sundal remenici a kos s valeckama z hridele a skusil natocit a zvuk pretrvaval tim padem to variator neni, a tak se ptam na co se mam pripravit pri oprave?dnes snad pojede skutr do servisu. Predem dik za cokoliv.

Já jsem si sám opravil takovou pitomost - dlouho jsem nevěděl, co to dělá - když jsem nastartoval, tak divné drnčení od motoru - někde u variátoru. Pak jsem přišel na tokl mže to dělá hlavní stojan. Je tam taková lyžina, o kterou se opírá gumovým kolečkem - ta se po delší době používání ohla až k motoru a gumové kolečko jsem také musel narovnat. Po menších úprávách (dá se to sundat za minutku) je klid. Ale asi to nebude ono, ale dříve, než to rozvrtaj, podívej se na stojan :-)
PaTER

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2010, 21:34
Skútr / moto: Yuki Arrow 250

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod sollik » 24 čer 2010, 18:57

Karell: Tak jak jsi na tom? Už víš v čem je závada?
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Karell » 30 čer 2010, 09:50

Byl jsem trochu mimo, tak na skutu se meni klika bylo mi receno ze lozisko a stim nechaj dat zkontrolovat a prebrousit kliku a nasledne vylezlo ze klika neni souosa(nevim jestli jsem to napsal spravne,popr. se omlouvam). Tim padem se bude davat nova a nove loziska atd. takze mensi GO motoru, vcera jsem tam byl dnes by mela bejt nova klika a pokud budu mit stesti a nebude zadrhel tak mam do patku skutra doma-hura 4dny volna tak to aspon zajedu.

12:42 edit:
Kouknul jsem do "katalogu" náhradnich dilu a jen samotna klika stoji 7675Kč takže si to po zaruce nedovedu predstavit, fuj to je ale částka. Ale myslim ze takovahle vec jako klika na h.... se projevi brzo nee az za dva roky, tohle byl asi fakt vyrobni zmetek. Co jsem mluvil nebo cetl s nejakyma lidma co maji arrowa tak jsou v pohode bez poruchu a maj a hooodne vic Km nez ja.

2.7. edit:
Kdyz se dari tak se dari, "mam stesti jako prase", tesil jsem se jak projezdim 4dny volna a muzu akorat tak autem :cry: .
Klika uz je v servisu zato nedohnali od chlapika co to mel puvodne brousit muj pist a zbytek veci- to bych se velebnosti doslova POSR... na pujceni nic samorzejme nemaj, takze krasne slunecne 4dny se budu smazit jak vul v aute a cucet z otevreneho okna ven na vas ostatni a jen tise zavidet. :cry:
Naposledy upravil KYBLOS dne 12 lis 2013, 02:37, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny tři příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Karell

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 04 kvě 2010, 16:16
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: x-max 250, ER6n, Jawa 250-panelka
Tuning / úpravy: serie :)...max zasuvka a svetylko :D

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Winterwolf » 18 črc 2010, 18:50

Tak jak jsi na tom uz zase jezdis po 2 kolech nebo stale po 4 :?: :?: :?:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Karell » 21 črc 2010, 14:49

Už jezdim, dali mi skuta nak predminulej tejden v patek, sice jsem nedojel ani k nam na firmu zaparkovat( cestou cca 25Km jsem nedobrovolne 2x zastavil samo to chciplo) ale skuta mam a uz jezdi v pohode byl to jen blbej konektor, takze me cekalo sobotni rozebrani a patrani po onem konektoru a nasledne trochu lepsi poreseni el. instalace, zabil jsem cele dopoledne ale pak jsem si to vychutnal za zbytek soboty a nedele jsem najel cca 500Km a bez jakeho koliv problemu.
No, a mam tam novou kliku nakonec origo od Yuki, olej nake tesneni atd. servisni prohlidka protazena o 700Km a nezaplatil jsem ani korunu, vse o.k. az na ten konektor kterej byl volnej ale stane se. rovnou mi prepsali servisku na moje jmeno.
Takze z mee strany tak nak spokojenost, bylo mi i vysvetleno proc to trvalo tak dlouho- primo od dealera Yuki, a do 30dnu to splnili.
Uživatelský avatar
Karell

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 31
Registrován: 04 kvě 2010, 16:16
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: x-max 250, ER6n, Jawa 250-panelka
Tuning / úpravy: serie :)...max zasuvka a svetylko :D

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod Winterwolf » 21 črc 2010, 17:03

Tak to velka gratulace :wink:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Yuki Arrow 250 - chroupání z motoru

Příspěvekod PaTER » 31 črc 2010, 00:06

8steve píše:No nevim jestli je k cemu. Kdyby mu to nestihli ve lhute opravit, dostal prachy zpet a to by teprve bylo k cemu gratulovat.
Takhle snad jen hodne stesti, at nova klika vydrzi vic nez 3tis km... :|

Asi jde opravdu o štěstí. Já dnes přešel 11000km bez závad.... A jezdí skvěle - ani se mi nechce měnit. jen pravidelne dotahuju šrouby předního brzdového kotouče.
PaTER

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2010, 21:34
Skútr / moto: Yuki Arrow 250

Předchozí

Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník