[Vyřešeno, 20.10.2021] Skútr vynechává po přidání plynu

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

[Vyřešeno, 20.10.2021] Skútr vynechává po přidání plynu

Příspěvekod bravoman99 » 19 srp 2021, 17:54

Ahoj,

mám podobný problém jako se tu řešil, ale autor nenapsal jestli a jak vyřešil, tak píšu dřív než postupně vyměním všechny součástky...

Problém: ráno menší jízda cca 3km OK (sem tam menší zakuckání, ale skoro nepoznatelné - možá jen vsugerováno :D), cesta zpět cca po 9ti hodinách cítím cukání (vynechávání motoru) při rozjezdech a nejvíc to cuká v rychlostech cca 30-50 km/h co je divný je, že jakmile překročím těch 50 km/h, tak zas všechno jede jak má.

Tady se někde píše, že možná cívka, tak jsem jí vzal domu a změřil. Bez kabelu a fajfky mi hodnoty cca sedí, ale když měřím i s kabelem a fajfkou, tak už to nesedí (je tam o dost menší odpor než má být). Je vůbec možný, že je fajfka s kabelem vadná? Koupil bych rovnou i s cívkou když to stojí pár stovek, ale ani nevím jestli jsou univerzální nebo musím znát parametry...na cívce je totiž jen nějaký číslo, ale to google nenajde (ZR-1 151024E).
Svíčka vypadá OK, možná jen malinko černější, ale nic hroznýho.

Vyndal jsem karburátor a koukal jestli není zanesený, ale všechno se zdá ok (jsem ale amatér a možná něco přehlédnu). Vyměnil jsem popraskané hadičky a zkontroloval jejich spony, takže to by problém být neměl.
Napadá mě ještě palivový filtr a vzduchový, je to výstřel do tmy nebo něco co mám zkouknout?

Jak se to stalo?: Předpokládám, že to dělá od doby co byl větší slejvák a já neměl scooter pod plachtou, možná to byla jen náhoda.

Scooter: YUKI 125 Bug (ZNEN ZN125t asi)

Prosím prosím je tu někdo s radou?

Díky
Naposledy upravil bravoman99 dne 20 říj 2021, 09:33, celkově upraveno 4
bravoman99

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2021, 17:25

Re: Skútr vynechává po přidání plynu

Příspěvekod Karlos 1 » 20 srp 2021, 16:50

Začal bych podle mých zkušeností svíčkou, přesně takhle se projevuje odcházející svíčka. Následně kabel ke svíčce a i fajfka může zlobit. Teprve po prověření těchto věcí bych pátral dál. Takže novou svíčku nejdřív, pokud to nepomůže tak nový kabel ke svíčce a pokud ani to nepomůže tak novou fajfku.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Skútr vynechává po přidání plynu

Příspěvekod bravoman99 » 20 srp 2021, 19:53

Díky za odpověď, dnes se mi dostal do rukou další skútr (Maxon). Tak jsem prohodil svíčky a fajfky a můj stále stejný problém a druhý jezdí ok. Zítra ještě zkusím ten kabel...nechápu proč mě nenapadlo vyměnit to rovnou i s kabelem. Teď mě napadá zkusit i celou cívku, ale nevím jestli je můžu prohodit protože cívka vypadá jinak a nevím ani jestli by to šlo zapojit.
bravoman99

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2021, 17:25

Re: Skútr vynechává po přidání plynu

Příspěvekod bravoman99 » 25 srp 2021, 19:46

Tak prd...myslel jsem že mám vyřešeno ale nic. Mám novou svíčku kabel i fajfku a problém stejný.
Někdo nějaký další nápad??
bravoman99

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2021, 17:25

Re: Skútr vynechává po přidání plynu

Příspěvekod koftun » 26 srp 2021, 12:44

asi by stálo za to zkontrolovat stav příruby karborátoru k hlavě válce - je to kombinace hliníkovýho kusu a gumy, do který je to celý zalitý a docela rádo to praská. Nemusí to být vidět hned, ale po zahýbání s karburátorem se praskliny ukážou.
Uživatelský avatar
koftun

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 100
Registrován: 21 úno 2011, 18:42
Skútr / moto: Yama Vity - prodáno, Yukáč City - totální stavba
Tuning / úpravy: City - komplet tunning...

Re: Skútr vynechává po přidání plynu

Příspěvekod bravoman99 » 08 zář 2021, 07:43

Tak podle všeho to těsní všude dobře. Co mi teď pomohlo bylo, že jsem vysál (skoro) všechen benzín a pak ho tam zase nalil (v benzínu byla trocha vody, ale je možný že mi tam natekla při odsávání jelikož v prohlubni nahoře na nádrži bylo jezírko vody a tekla všude možně jak jsem se skútrem hýbal,... já si toho všiml až potom), jezdil jsem asi 3 dny bez problému, ale teď to zase dělá. Můj plán je teda koupit nový palivový filtr a vyčistit nádrž a benzín od bordelu (v nádrži je pořád nějakej bordel) a pak se uvidí.
Zatím díky za rady

EDIT: Takže vyměněný palivový filtr nepomohl a ani vyčišténí nádrže (v benzínu bylo brodelu dost, takže to na škodu určitě nebylo). Měl jsem pořád pocit, že to musí být karburátor vzhledem k tomu, že to ve vysokých rychlostech už nělalo, takže jsem ho znovu vyndal a vyčistil, sice bez speciálních přípravků ale aspon jsem to profouknul a všiml jsem si že u vzduchového filtru byla prasklá hadice, tak jsem jí zalepil silikonem. Od tý doby je to ok, pokud se problém znovu ukáže, tak ten karbec vyčistím fakt pečlivě pomocí těch spešl čističů a stlačeného vzduchu a myslím, že to už bude OK.
bravoman99

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2021, 17:25


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník