Maxon Matador 125 - neháže jiskru

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Maxon Matador 125 - neháže jiskru

Příspěvekod Kovaskoval » 17 črc 2013, 19:19

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu(pomoc) s Maxonem Matador 125 . Problém je v to, že od úterka neháže jiskru, tudíž nejede.
Všechno začalo v pondělí, na benzínce jsem natankoval plnou nádrž a jel domů. Asi po kilometru skutr zacukal (ztratil otáčky) , ale stačilo na chvíli ubrat plyn a jel normálně dalších 10 km. Tudíž jsem si myslel, že ono zakuckání způsobila zavzdušněná nádrž . Ovšem v úterý ráno motorka po nastartování, ujela 2 km, chcípla a od té doby nejede. Zjistil jsem, že svíčka neháže jiskru, proto jsem ji vyměnil, ale problém stále přetrvával. Ještě podotýkám, že svíčka byla mokrá, Indukčka je dobrá, proměřil jsem ji. CDI vyměněno. Tedy poslední co mě napadá je zapalování dole v motoru(stator,), jelikož když se ho snažím proměřit, nenaměřím nic. Pokusil jsem se tedy povolit matku rotoru, abych se na cívky podíval, ovšem zatím se mi to nepodařilo. Jinak v záruce už není, bohužel.
Proto děkuji všem za rady, každá je vítaná .
Naposledy upravil KYBLOS dne 18 črc 2013, 21:02, celkově upraveno 1
Důvod: Téma bylo přesunuto do správné sekce
Kovaskoval

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2012, 20:20

Re: Maxon Matador 125 - neháže jiskru

Příspěvekod Karelbrezky » 17 črc 2013, 19:26

Jediné co MNE napadá je, podivat se - zkontrolovat spínač bočního stojánku. Jestli je vadný, skůtřík startuje, jiskru však nehodí a nehodí. Sám jsem si tak kdysi připadal jak idiot.
Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: Maxon Matador 125 - neháže jiskru

Příspěvekod Kovaskoval » 17 črc 2013, 19:56

To už jsem zkoušel, tím to není. Ale děkuji.

Necituj poslední příspěvek, používej tlačítko odpovědět, Vratas.
Kovaskoval

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2012, 20:20

Re: Maxon Matador 125 - neháže jiskru

Příspěvekod zzkrskova » 09 srp 2013, 16:38

Ahojte
asi pred dvoma týždnami som si kupila skuter Adamoto Matador 125/predpokladam že je to to iste ako Maxon o ktorom píšete vy/
Problem je v tom že skuter sa nedá naštartovat.
Ak sa mi ho aj podari, tak cca na 3-5 pokus , ide pekne,rychlost jazda je super,po vypnutí motora a nasledne naštartovanie,naštartuje velmi pekne a na prvýkrat. no ak necham skutra dlhšie stat, prtiklad len pol hodinu-hodinu resp celu noc nasštartujem ho rano, už nejde,a ak aj ide až na 5krát
skuter je uplne nový a toto ma fakt zarazilo, niekam chcem ist a bojím sa či sa dostanem spat domov.
Samozrejme že ho idem dat do servisu , len by som chcela ešte poznať nazory a skusenosti ak sa vam niečo podobne stalo .
V servise mi prvýkrat povedali že bola zachlastaná sviečka ale ja si myslím že to bol len následok toho že sme ho pokušali naštartovat niekolkokrát
Ďakujem
zzkrskova

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2013, 16:30
Skútr / moto: Adamoto Matador 125
Tuning / úpravy: zatiaľ žiadne

Re: Maxon Matador 125 - neháže jiskru

Příspěvekod kopernikk » 13 srp 2013, 11:00

Vyřešeno : :idea: :idea: :idea: Pro Kovaskoval
Vadná zapalovací cívka ( http://com3.sweb.cz/index_soubory/Maxon/25072013213.jpg ) --- pokud nechcete kupovat nové :? zapalování kvůli jedné cívce stačí přemotat cívku jako v tomto případě .Závity na cívce nemusíte počítat ,stejně tam více závitů nenamotáte tudíž stačí zapamatovat jak byla namotána cívka starší a motat .Jinak cívka má 290 - 312 ohmů .Průměr drátu je 0,12 mm průběžně závity lakovat lakem ve spreji Wurt kontakt SL.
A máte ušetřeno navíc vás může těšit vlastní šikovnost :D :D :D .Zdraví Martin

Jo a ještě potřebné náčiní ---- držák magneta ( http://com3.sweb.cz/index_soubory/Maxon/19072013209.jpg ) pro povolení matky a stahovák 27 levý závit
Naposledy upravil kopernikk dne 14 srp 2013, 12:53, celkově upraveno 2
kopernikk

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 02 čer 2013, 16:00
Skútr / moto: Maxon Matador 125

Re: Maxon Matador 125 - neháže jiskru

Příspěvekod zzkrskova » 13 srp 2013, 11:34

ďakujem
na tento postup si bohužial netrufam
skuter mam už v servise, je v zaruke
zzkrskova

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2013, 16:30
Skútr / moto: Adamoto Matador 125
Tuning / úpravy: zatiaľ žiadne


Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků