Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod medved.m » 24 čer 2014, 16:25

Je mi líto, že ani já v.kucer nepomohu, neboť maxony neznám - a nebudu tedy také chválit ani hanět jejich techniku. (Jestli je to ta značka, co se prodává v Kelly, jen jsem ho prohlížel a zdál se mi trochu nehezký a "oškubaný" - ale vždyť je také proti mému SHemíkovi asi třikrát, proti X-maxu nebo X10 dokonce pětkrát levnější, ne?)

Jen bych si dovolil (ač vím, že to sem nepatří a "pomlouvání číny" má vlastní rubriku :D) oponovat PBM2:
Nevím opět, jak ty ostatní zmíněné značky, mohu ale mluvit za Hondu SH a u ní uváděný příklad se týká svolávačky na palivové čerpadlo.

Pamatuje snad někdo - z posledního geologického období :wink: - případ, kdy by české zastoupení čínského výrobce (pokud takové zastoupení vůbec existuje!) poslalo všem majitelům určitého modelu doporučené dopisy kvůli bezplatné výměně nějakého dílu?
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod jackm » 24 čer 2014, 17:09

Nepamatuji se. :D
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod elem » 24 čer 2014, 17:19

To neni pomlouvani, to je konstatovani, problem je v tom, ze kazda soucastka je usita co nejlevneji a majitel s tim nic neudela, opravit to vetsinou jde jen provizorne, jde o to, kolik se mu tam toho nahodne na jednom stroji sejde


Sent from my iPhone using Tapatalk
Piaggio MP3 500LT Business Obrázek
http://www.scbrno.cz
Uživatelský avatar
elem

500+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 723
Registrován: 30 dub 2007, 18:25
Bydliště: BRNO
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Business 2013
Tuning / úpravy: Honda PCX 125, 2013, 8000km, IXIL, (prodana 19.6.2014)

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod Vratas » 24 čer 2014, 17:39

V.Kucer ani neodpověděla, jak dopadla její zkouška jet s pootevřeným víčkem nádrže. Další problém dělají fajfky a čínské svíčky s kabely. Takže další krok může být výměna za komponenty NGK nebo Denso.

PBM2 : Sice jsi hezky nalezl témata s problémy značek, ale přečetl jsi si konkrétní, které jsi poslal? Problém u každého z tebou poslaných skútrů byl vyřešitelný a vyřešený. U těchto číňanů kolikrát závadu odhalit prostě ani nelze, protože to nemá technické zázemí a zastoupení a jak psal Tuner, jezdí to závadné již z linky.

Jinak u tebe speciálně nemám obavu, že by řeč někdy stála i když jak se to vezme a hodí viď :wink:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod Tomáš@125 » 25 čer 2014, 09:11

Jak to někdo muže koupit za 27000 v akci :-) :-) :-) zadarmo to je drahý.

Odesláno z mého HTC Desire 500 pomocí Tapatalk
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod Dándí » 25 čer 2014, 09:50

Tak to tady nesmím chybět. Před třemi lety jsem z důvodů naprosto zištných zakoupil synkovi čtyřkolku s variátorem, made in china (novou), jak jsem pochopil s nejrozšířenější verzí motoru. Čili jsem usoudil, že se jedná o nejvychytanější stroj a mimo smůly že bude něco nekvalitní je to pohoda.
OMYL, jako největší problém se ukázal karburátor s elektrickým sytičem :mrgreen: . Stroj totiž fungoval buď jen chvíli dokud se neohřál, pak totiž zdechl. Po přeštelování (karburátor jako na skůtru, bez odstrojení půlky stroje nepřístupný) se dalo jezdit, než to vychladlo, pak už to zase nešlo nastartovat. Prodejce mi poslal nový karburátor, zřejmě ze stejné výrobní linky a bylo to to samé. Skončilo to po dvou týdnech laborování a totální naštvanosti a sebenádávání, jak jsem mohl udělat takovou botu, namontováním karburátoru s motorky Honda a je se starty a během motoru klid. Další kokotiny nebudu vypisovat, to by jste stejně nikdo nevydržel číst až do konce. Prostě mockrát na tom nejel, spíš ladíme než jezdíme a teď už mi sebral čtyřkolku mojí a je spokojen :lol: Arctic Cat 400 sport cca 40 kW.
China skůtr jsme už taky měli a když jezdil byla to paráda, tak jsem ho radši prodal dalšímu zájemci o tyto zážitkové jízdy, s tím, že jsem mu po pravdě sdělil co všechno jsme už nejmíň jednou opravovali, či měnili. Najeto nějakých 1800 km.
Takže všem co si to už koupili přeji dalších šťastných 500 km bez závady.

K danému problému, rozhodně reklamovat, jak tady hezky píše PBM2 a pro ostatní, zde již tisíckrát vyřčená rada, nekupovat, jedině jako koníček na trénování oprav a pevných nervů.
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod stunik » 02 črc 2014, 15:09

S největší pravděpodobností bude někde skřípnutá hadička odvzdušnění nádrže.
Yamaha Majesty 250, Hyusong Aquila 125, Yamaha Virago 535, Yamaha XJ 600, Jawa 350, Babetta 207 a 210, Korádo, ČZ 175/487
stunik

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 2013, 20:08
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod radeonx800 » 04 lis 2014, 23:01

a tady zase panove hanej veci z chiny nerikam ze je to kvalita to rozhodne ne, ale na jezdeni do prace to jde, mám ardour 125 a za ty prachy opravdu nic lepsiho nekoupite sice trochu obcas zlobí ale do práce zatím vždy dovezl. jo a Dándí nevím co jsi měl za 4kolku ale já měl dvě z chíny moje první 110ccm a nikde mě nikdy nenechala a myslím že jezdi do ted, a pak bashana 200ccm a taky mě nikdy nikde nenchal a že dostala pekne pokouřit jo a ten arctic cat je kopie SUZUKI LTZ400 a opravdu nemá 40Kw má 29Kw je to motor ze SUZUKI DRZ-400
radeonx800

25+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 43
Registrován: 04 lis 2014, 22:40
Skútr / moto: Maxon Ardour 125
Tuning / úpravy: Nic na co stejne z toho

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod TUNER » 06 lis 2014, 14:39

Možná si tady sám trochu protiřečíš. Na jednu stranu píšeš že za ty peníze nic lepšího není,na druhou stranu řešíš problem s chcípáním a ztrátou tahu,což si myslim že je sakra velkej problem. Neni lepší pořídit si za stejné peníze kvalitní i když jetý skútr který tyto problemy mít nebude a budeš mít jistotu že vždy dojedeš včas a bez problemu ? ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod radeonx800 » 06 lis 2014, 19:13

no nevím co jsem koukla na ojetý japonce tak to byly všechno olítané šlupky za ty peníze, a nejspíš je ta ztráta tahu tím víčkem od nádrže už to nedělá :)
radeonx800

25+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 43
Registrován: 04 lis 2014, 22:40
Skútr / moto: Maxon Ardour 125
Tuning / úpravy: Nic na co stejne z toho

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod Boria » 04 bře 2017, 21:02

Ahojte, som tu nový a chcel by som prispieť do témy. Kúpil som si Maxona Ardour 125 s malou dušičkou, že keď sa o to budem starať a pravidelne kontrolovať, bude to ok a minimálne sa môžem spoľahnúť na záruku 2 roky. Toľko teória.
Realita však bola iná. Stroj mal 1 km pri prevzatí. Neprešiel som ani 50 km a stroj zdochol a nešiel naštartovať. Problém bol v uvoľnenej fajke na sviečke, ktorá sa pravidelne uvoľňovala a tak som ju pravidelne kontroloval. Keď som si myslel, že som to vychytal, v 130 km to znovu zdochlo a už nešlo nakopnúť. Sviečka dáva iskru, ale neviem či pravidelne, prípadne to je iná závada.
Záver je taký, že miesto jazdenia to prevážam na korbe a už ma to serie. Nepatrím k citlivkám, čo sa odbavujú na číne, zvlášť, keď je všetko pod 10.000 € odtiaľ.

prosím napíšte niekto, čo by to mohol byť za problém (šit sviečka, karbec...), lebo tu nik nepíše výsledok po servise.

Ďakujem
Boria

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2017, 20:44
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod stretavka » 04 bře 2017, 23:26

@ Boria a další:

Je to velké překvapení
když čínský skutr v dílně není

Při koupi má každý radost
že tak levně nakoupí
Avšak záhy přijde starost
chybu draze vykoupí.

Je to báseň obehraná
málokdo jí uvěří
čínská hračka poje*aná
nervy ti teď prověří.

Od výrobce pěkná lest
prototyp to prostě jest.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod Boria » 05 bře 2017, 09:27

Ahoj no trochu som sa spoľahol na to, že je to jeden z najpredávanejších skútrov v ČR a SR a predáva sa od roku 2013, tak som čakal, že aspoň niečo tam už bude vychytané. Asi nie. Dosť ma prekvapil aj prístup predajcu a servisu. Znovu zopakujem, že myslieť si v dnešnej dobe, že niečo nieje z číny je naivné, rozdiel je iba v kontrole výstupnej kvality.

Rozhodne dám vedieť výsledok zo servisu a do tejto témy dúfam už nebudem prispievať :lol:

13.3. edit:
Ahojte, tak Max je po prvom servise. Nezvládol to do tých predpísaných 300 km a pri 130 km už nechcel naštartovať. Výsledok zo servisu: skrutky nepodoťahované, elektroinštalácia rozhádzaná, cievka sviečky napnutá (vyťahovalo ju pri pohybe) a bola nanič (vymenená aj so sviečkou za NGK). Karburátor bol zanesený!!! (nechápem z čoho) a potreboval doladiť. Senzor na bočnom stojane vymenený. Výmena oleja. Už štartuje ale stále tak do 3 sekúnd, tak neviem či sa s tým dá ešte niečo spraviť.
Naposledy upravil KYBLOS dne 14 bře 2017, 01:11, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Boria

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2017, 20:44
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod castielo » 13 bře 2017, 21:58

Da, co najskor to predat kym to ako-tak ide :wink: Neverim ,ze mozes mat k tomu cinskemu bazmeku este nejaku doveru. Uplne novy skuter, 130 km a take zavady? By som sa normalne bal ,ze ostanem visiet kilometer od domu. Predaj to kym to ma este nejaku hodnotu.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: Maxon Ardour 125 - chcípne a nejede

Příspěvekod stretavka » 13 bře 2017, 22:36

Já si kdysi koupil od někoho,kdo byl v podobné situaci jako teď je Boria, stejnej čínskej cajk, najeto 1300km, bomba-skoro novej skútr, a od té doby se ze mne stal zapřísáhlý nepřítel čínských napodobenin opravdových skútrů.
Prostě ZKUŠENOST JE NEPŘENOSITELNÁ!!!!!!
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Předchozí

Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků