Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod joko » 11 bře 2010, 22:19

PRESNE MUSI BYT I SMĚS A KLAPKA SPRAVNE NASTAVENA
Uživatelský avatar
joko

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 356
Registrován: 08 úno 2010, 20:17
Bydliště: praha
Skútr / moto: burgman an 650 2007,uvažuji 2012

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod respekt.fr » 11 bře 2010, 22:26

je více možnosti svíce faja zapalovaní a td

joko piš malimy pismeny !!!
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod joko » 11 bře 2010, 22:29

promin blbě na to vidim :| hlavnš aby mel dobry tlaky ten motor a nebyl po smrti
Naposledy upravil KYBLOS dne 12 lis 2013, 03:03, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
joko

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 356
Registrován: 08 úno 2010, 20:17
Bydliště: praha
Skútr / moto: burgman an 650 2007,uvažuji 2012

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod Kurka20 » 13 bře 2010, 10:30

cau hele jde předelat 21mm dell otrto na automatickej sytic? když jo tak pls máte nakej návod?
Kurka20

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 189
Registrován: 12 led 2010, 10:57
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Aprilia 50 SR
Tuning / úpravy: Hebo Alu II,variator hebo, spojka stage 6 torgue control, fuk hebo performate,zadni led zarovka,stage 6 otáčkoměr

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod Muzikant » 15 bře 2010, 00:51

Na sytiči jsem naletoval prasklé (odpadlé) dráty. Po připojení k nabíječce pomaličku vysunul tak, jak se mu pomaličku ohřálo topné tělísko. Je OK. Jinak nový sytič stojí cca 3600 Kč. :cry:
Ještě jsem na karburátoru (Mikuni) přidal otáčku šroubkem na vyšší bohatost směsi a dneska při nulové venkovní teplotě skůtr chytnul na pár otáček motoru. Snad to bude dobré i při jízdě, doufám že se s bohatší směsí nebude dusit.

A ty dráty, co k sytiči vedou, jsou přímo ze dvou cívek alternátoru, v drátech je střídavé napětí až teprve, když se točí motor. Jinak jsou dráty bez proudu. Napětí v těch drátech nesouvisí s akumulátorem a zapnutím klíčku při stojícím motoru.

Pro Šelmu:
Pokud je sytič rozbitý, je pořád v zasunuté, tj. aktivní zapnuté poloze. Mě pomohlo (kromě opravy drátů, aby vypínal) pootočit doleva (povolit) o jednu otáčku šroubek bohatosti směsi. Zkus to taky, přidej si bohatost. Šroubek je špatně přístupný. Na zadní straně karburátoru je víčko s membránou (ovládá horní šedivé šoupátko v karburátoru). Pod víčkem níže je díra průměr cca 5 mm a v ní je ten šroubek. Musíš sundat celý levý plastový bok skůtru, aby ses k němu dostal. Fakt je v díře, není vidět a šroubovák nesmí být i s rukojetí delší jak 5 cm, jinak ho tam do té dírky nedostaneš. Já to povolil šroubovacím bitem - nástavcem z elektrického šroubováku.
Daelim 125 NS
Uživatelský avatar
Muzikant

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 10 bře 2010, 00:29
Skútr / moto: Daelim NS 125

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod šelma » 19 bře 2010, 19:38

Asi už to nezjistim,jak startuje v zimě,ale bohatost jsem poladil a starty jsou dobrý,akorát se to občas za jízdy,zvlášť když jedu delší dobu rychlostí okolo 50 km/h samo od sebe začne jako by dusit a chvilku nereaguje na plyn,pochvilce se zas chytí jede jak ďábel.Benzínem ani filtrem to není.Tankuju zásadně u Benziny a občas dám i Vervu 100 a fitr mám novej,svíčku samozřejmně taky. :cry:
Naposledy upravil šelma dne 30 bře 2010, 13:29, celkově upraveno 1
šelma

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 19 dub 2008, 17:29
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Silver Wing 400

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod Muzikant » 29 bře 2010, 23:45

Mě to taky cukalo, když jsem přidal bohatosti moc. Ono to chce přidávat (nebo ubírat) šroubek tak po čtvrt otáčce a zkoumat, co to udělá. Když je to lepší, ještě kousek pootočit stejným směrem. Když je to horší, vrátit zpátky, ale třeba už jen o osminu otáčky. Je to strašně citlivé. Žádné točení o celou otáčku jako blahé paměti u Fichtla. :P A projížděj to vždycky s nasazenou komorou sání (airboxem) nad karburátorem. Stává se, že při seřizování toho šroubku nedáváš vždycky zpátky airbox ( bez něj je totiž k tomu šroubku lepší přístup ) a vzduch si pak ke karburátoru proudí z volného prostoru jak chce a skůtr cuká pořád a vyšších rychloster se dusí.
Možnost je taky, že se sundaným airboxem šroubek postupně nastavíš tak , aby to ve vyšších rychlostech cukalo nebo se dusilo co možná nejmíň. Pak nasadíš airbox, zlepší se proudění vzduchu a jede to jako drak. teda aspoň u mně to takhle bylo. (Seřizování mi trvalo cca 1,5 hodiny a byla najetá spousta kilometrů kolem baráku a spousta zastávek na seřízení... 8) )
Daelim 125 NS
Uživatelský avatar
Muzikant

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 10 bře 2010, 00:29
Skútr / moto: Daelim NS 125

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod šelma » 30 bře 2010, 13:34

vypadá to,že ten automatickej sytič nefunguje.Kompletně jsem ho rozdělal a nevidim na něm nic co by se mohlo pokazit.V tom tělese je vidět jen nějaký váleček mezi kontaktama.Když to dám k drátův +-,vůbec to nereaguje.Asi to bude příčina neustálého nastavování karburátoru.Vždy,když to seřídim,tak to nějaký čas celkem dobře jede a potom zničeho nic to nemůžu nastartovat,nebo nastartuju s plynem.Možná budu řešit nějaký jiný karburátor,nebo trysky.
šelma

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 19 dub 2008, 17:29
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Silver Wing 400

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod Muzikant » 30 bře 2010, 14:54

Já jsem dal na ten váleček dráty 12 V , on se ohřál a vysunul se.
Daelim 125 NS
Uživatelský avatar
Muzikant

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 10 bře 2010, 00:29
Skútr / moto: Daelim NS 125

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod sedli » 30 bře 2010, 15:59

To cukání a divný zabírání nemusí mít třeba vůbec nic společnýho se směsí...mě to teď třeba začíná dělat taky, ale je to kvůli spojkové kontrasce, která pomalu dosluhuje
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Předchozí

Zpět na Nad 50 cccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron