Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Technické problémy s čínskými skútry s objemem nad 50ccm.

Re: Daelim NS 125 - nestartuje za studena

Příspěvekod joko » 11 bře 2010, 22:19

PRESNE MUSI BYT I SMĚS A KLAPKA SPRAVNE NASTAVENA
joko

250+

Reputace: 0
Skútr / moto: burgman an 650 2007,uvažuji 2012

Příspěvekod respekt.fr » 11 bře 2010, 22:26

je více možnosti svíce faja zapalovaní a td

joko piš malimy pismeny !!!
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+

Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Příspěvekod joko » 11 bře 2010, 22:29

promin blbě na to vidim :| hlavnš aby mel dobry tlaky ten motor a nebyl po smrti
Naposledy upravil KYBLOS dne 12 lis 2013, 03:03, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
joko

250+

Skútr / moto: burgman an 650 2007,uvažuji 2012

Příspěvekod Kurka20 » 13 bře 2010, 10:30

cau hele jde předelat 21mm dell otrto na automatickej sytic? když jo tak pls máte nakej návod?
Kurka20

100+

Skútr / moto: Aprilia 50 SR
Tuning / úpravy: Hebo Alu II,variator hebo, spojka stage 6 torgue control, fuk hebo performate,zadni led zarovka,stage 6 otáčkoměr

Příspěvekod Muzikant » 15 bře 2010, 00:51

Na sytiči jsem naletoval prasklé (odpadlé) dráty. Po připojení k nabíječce pomaličku vysunul tak, jak se mu pomaličku ohřálo topné tělísko. Je OK. Jinak nový sytič stojí cca 3600 Kč. :cry:
Ještě jsem na karburátoru (Mikuni) přidal otáčku šroubkem na vyšší bohatost směsi a dneska při nulové venkovní teplotě skůtr chytnul na pár otáček motoru. Snad to bude dobré i při jízdě, doufám že se s bohatší směsí nebude dusit.

A ty dráty, co k sytiči vedou, jsou přímo ze dvou cívek alternátoru, v drátech je střídavé napětí až teprve, když se točí motor. Jinak jsou dráty bez proudu. Napětí v těch drátech nesouvisí s akumulátorem a zapnutím klíčku při stojícím motoru.

Pro Šelmu:
Pokud je sytič rozbitý, je pořád v zasunuté, tj. aktivní zapnuté poloze. Mě pomohlo (kromě opravy drátů, aby vypínal) pootočit doleva (povolit) o jednu otáčku šroubek bohatosti směsi. Zkus to taky, přidej si bohatost. Šroubek je špatně přístupný. Na zadní straně karburátoru je víčko s membránou (ovládá horní šedivé šoupátko v karburátoru). Pod víčkem níže je díra průměr cca 5 mm a v ní je ten šroubek. Musíš sundat celý levý plastový bok skůtru, aby ses k němu dostal. Fakt je v díře, není vidět a šroubovák nesmí být i s rukojetí delší jak 5 cm, jinak ho tam do té dírky nedostaneš. Já to povolil šroubovacím bitem - nástavcem z elektrického šroubováku.
Daelim 125 NS
Muzikant

5+

Skútr / moto: Daelim NS 125

Příspěvekod šelma » 19 bře 2010, 19:38

Asi už to nezjistim,jak startuje v zimě,ale bohatost jsem poladil a starty jsou dobrý,akorát se to občas za jízdy,zvlášť když jedu delší dobu rychlostí okolo 50 km/h samo od sebe začne jako by dusit a chvilku nereaguje na plyn,pochvilce se zas chytí jede jak ďábel.Benzínem ani filtrem to není.Tankuju zásadně u Benziny a občas dám i Vervu 100 a fitr mám novej,svíčku samozřejmně taky. :cry:
Naposledy upravil šelma dne 30 bře 2010, 13:29, celkově upraveno 1
šelma

25+

Skútr / moto: Honda Silver Wing 400

Příspěvekod Muzikant » 29 bře 2010, 23:45

Mě to taky cukalo, když jsem přidal bohatosti moc. Ono to chce přidávat (nebo ubírat) šroubek tak po čtvrt otáčce a zkoumat, co to udělá. Když je to lepší, ještě kousek pootočit stejným směrem. Když je to horší, vrátit zpátky, ale třeba už jen o osminu otáčky. Je to strašně citlivé. Žádné točení o celou otáčku jako blahé paměti u Fichtla. :P A projížděj to vždycky s nasazenou komorou sání (airboxem) nad karburátorem. Stává se, že při seřizování toho šroubku nedáváš vždycky zpátky airbox ( bez něj je totiž k tomu šroubku lepší přístup ) a vzduch si pak ke karburátoru proudí z volného prostoru jak chce a skůtr cuká pořád a vyšších rychloster se dusí.
Možnost je taky, že se sundaným airboxem šroubek postupně nastavíš tak , aby to ve vyšších rychlostech cukalo nebo se dusilo co možná nejmíň. Pak nasadíš airbox, zlepší se proudění vzduchu a jede to jako drak. teda aspoň u mně to takhle bylo. (Seřizování mi trvalo cca 1,5 hodiny a byla najetá spousta kilometrů kolem baráku a spousta zastávek na seřízení... 8) )
Daelim 125 NS
Muzikant

5+

Příspěvekod šelma » 30 bře 2010, 13:34

vypadá to,že ten automatickej sytič nefunguje.Kompletně jsem ho rozdělal a nevidim na něm nic co by se mohlo pokazit.V tom tělese je vidět jen nějaký váleček mezi kontaktama.Když to dám k drátův +-,vůbec to nereaguje.Asi to bude příčina neustálého nastavování karburátoru.Vždy,když to seřídim,tak to nějaký čas celkem dobře jede a potom zničeho nic to nemůžu nastartovat,nebo nastartuju s plynem.Možná budu řešit nějaký jiný karburátor,nebo trysky.
šelma

25+

Skútr / moto: Honda Silver Wing 400

Příspěvekod Muzikant » 30 bře 2010, 14:54

Já jsem dal na ten váleček dráty 12 V , on se ohřál a vysunul se.
Daelim 125 NS
Muzikant

5+

Příspěvekod sedli » 30 bře 2010, 15:59

To cukání a divný zabírání nemusí mít třeba vůbec nic společnýho se směsí...mě to teď třeba začíná dělat taky, ale je to kvůli spojkové kontrasce, která pomalu dosluhuje
Live to Ride. Ride to Live.
Byl : Piaggio Hexagon LX 125- r.v.96, nyní Honda PCX 125- rv. 2012 - 1.generace, najeto 65.000 KM
Profil Motorkáři : http://www.motorkari.cz/profil/?uid=101912
Obrázek
sedli

1500+

Reputace: 27
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Předchozí

Zpět na Nad 50 cccm

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek