Slovensko - Praha

Srazy a vyjíždky organizované na poslední chvíli

Slovensko - Praha

Příspěvekod dusanSK » 22 črc 2022, 17:20

Ahojte, zajtra ráno chcem zájsť do Prahy na PCX... Ak by sa náhodou chcel niekto pridať nejaký úsek, tak kľudne, no to moc neočakávam. :D

Hlavne prosím o radu (ak by niekto stihol), či by takáto trasa bola v pohode: https://sk.mapy.cz/s/fopogemuzo
Viem, že keď som chodil do Olomouca, tam kdesi boli panelové cesty a to bol teda des - takým sa chcem vyhnúť. Neplánujem sa nejako zvlášť zastavovať (akože niečo navštíviť), len v hospodách prestávky na kofolu / občerstvenie. Do Prahy chcem na Kobylisy a určite nie sa motať po meste, preto ten obchvat severom.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod HANZTD » 22 črc 2022, 17:34

no hele , naplánovaný to máš , a moc jinejch možností abys to odjel za den po šouskách nemáš , pokud teda nechceš HRDINNĚ položit život na D1 :mrgreen:
takže se nadechni , zavři oči a vyraž :lol: :twisted:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod dusanSK » 23 črc 2022, 20:19

Tak prebehlo to v pohode, o 14 som bol v Prahe, teda 7 hodín cesty, vrátane nejakých prestávok (400 km) . Zrovna pri príchode sa spustila búrka, ale stihol som odparkovať a zaplachtovať, aj cestou som mal šťastie na počasie.

Ak by sa chcel niekto pridať späť, pôjdem niekedy v týždni (ešte neviem).
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod HANZTD » 24 črc 2022, 10:10

jen ze zvedavosti : kolikrát sis na tý 125 řikal , že to byl blbej nápad :?: 8)
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod dusanSK » 24 črc 2022, 10:19

Ani raz, práveže som si pochvaľoval, ako fajne. A prečo by som si mal? Veď som šiel prakticky všade maximálnou povolenou rýchlosťou, okrem obchvatu Brna, takže ani na 500 by som nešiel inak. A keďže na bicykli jazdím aj cez 200 km trasy, tak sedieť tiež nie je problém. :)
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod HANZTD » 24 črc 2022, 16:06

myšleno vůči provozu , nakladaky atd ... :wink:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod valsidalxam » 24 črc 2022, 16:47

však na 125ke (400km (či kolko to je do Prahy ) je uplne v pohode. Ak jazda na 2 kolách baví (čo najskôr hej ), tak čím dlhšie, tým lepšie, či ? :)
Celkovo nechápem tie vysvetlovačky o trápení na motorkárskom fore. Niekde na fore s názvom "Supertuning Golf IV " by som to ešte pochopil od neduživých chlapcov s opáleným ľavým lakťom , šiltom dozadu a bez citu pre rovnováhu (že jak bez subvufru , klimy a vône stromčeka sa dá vôbec niekam dôjsť), ale tu na dvojkolovom fore by to snád mal každý chápať, respektíve si vedieť predstaviť, že niekto to má takto rád . Predsa kamion , ktorý neviem predbehnúť, alebo naopak on ma predbehne v 20 cm vzdialenosti sa dá stretnúť aj 20 km od domu, takže je to jedno, či je to 20 km od Prahy. Treba dávať pozor a užívať si to.
Ja by som skôr mal otázku na clusanaSK, či má vodičák na moto (A). Lebo ked nie , tak pozor, pri kontrole v zahraničí by policajt nemal riešiť nič, ale v prípade nejakej nemilej udalosti by poisťovňa mohla robiť problémy. Myslím, že doteraz nie je legislatívne poriešené to používanie skutrov majiteľmi skupiny B v zahraničí. Každý to má zatiaľ ošetrené len na území vlastného štátu. (pokiaľ mi samozrejme neušla nejaká zmena ).

Inak mne už na inom fore vyhovárali cestu do BG po dialnici aj na 350 ke. Tiež som nechápal a bol trochu sklamaný z tých prístupov . Predsa sme každý iný, niekto by necestoval na ničom inom ako Goldwingu, a ešte aj GS-o od BMW by mu bolo malé.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod goes » 24 črc 2022, 18:19

I kdyz sme na 125 ccm projeli rakousko. Italii apod tak je to proste trapeni a dost casto je to treba zduraznivat aby clovek vypadal vice huste. Kor kdyz je to treba oarkrat zduraznit aby to vypadalo jeste husteji. Jak vzdy rikam… uz jen cekam kdy nekdo pobezi jen s riditkami aby byl jeste hustejsi ;)

Kazdopadne 400 km na cemkoli krom kola je okej. I kdyz na TDF by tech 400 km dali ne za 7 ale 8 hodin na kole. To moc dobra vizitka neni ;)
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod HANZTD » 24 črc 2022, 18:53

valsidalxam

tak po lopatě ,dotaz byl myšlen směrem třeba na ty kamiony při dojetí ho v kopci (mám na něj - nemám na něj) opačně dojede mě v kopci (překážim - nepřekážim) .... to že si každej ujede X km je v dotazu uplně druhotný
neni to dotazovaný jako VÝSMĚCH , ale jako dotaz uživatele SILNĚJŠÍHO skůtru :wink: 8)
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod valsidalxam » 24 črc 2022, 19:26

HANZTD

však v poriadku, ja len že mne sa nezdá jeho cesta po čekých okreskách v trvaní bežnej pracovnej zmeny nejaká tak extra zložitá, aby sme sa tomu čudovali. Teda na tomto fore.

Ja som sa kolko navysvetloval ľudom, že nemám problém ísť na PCX-ke dlhšiu trasu. Ale len plechovkárom.
Tiež, že mi fakt nie je tu na juhu SK v teplotách okolo nuly zima jazdiť 3 km do práce aj v zime, ked som naobliekaný , s nohami aj rukami skrytými pod Tucanom.
Hlavne ked je často pýtajúci sa aktívny lyžiar, často tráviaci celé hodiny na svahoch a v radoch na lyžiarsky vlek niekde na Donovaloch v teplotách pod minus 10 a oblečený menej ako ja.

Samozrejme , sú aj iní pacienti (napríklad tá partička na fichtloch brázdiaca svet ), to by som asi nedal, ale každý odbor ľudskej činnosti má špičku. Takže ich chápem, a trochu závidím. Tiež skočím do dialky tak 4 metre (výšky tak meter )a nečudujem sa, že najlepší skáču dvojnásobok, a nevysvetlujem im, že si pri dopade z takej dialky (výšky ) môžu zlomiť nohu.

No a aby si si nemyslel, že ja som nejaký extrémista, tak práveže nie som. Ked v partii , tak najradšej jazdím na konci kolonky 125-károv. To je pre mňa maximálna pohodička a egoistická kochačka bez stresu.

No a plánovaná jazda do BG, čo som mal ísť teraz v piatok padla, mladý zlomil ruku, zájazd stornujem a sľúbil som mu namiesto toho septembrové Turecko (sadra dolu o 6 týždňov, vyberanie drätov až niekedy na vianoce ), kde bohužiaľ budem musiať prekonať svoju aerofobiu a sadnúť do eroplánu so zvyškom rodiny. Tú Antaliu si už na motorke neverím ani ja tak, aby to bolo pre mňa príjemné. Ale pre niekoho je to polcesta niekam do Avganistanu.

PS: ale fakt dúfam, že túto diškurku neberieš nejako vážne, skrátka pre mňa 400 km na 125ke je vyslovene sranda. A pre človeka ako zakladateľ vlákna, čo aktívne podobné hodiny bicykluje (teda je zvyknutý na iné riziká od predbiehajúcich kamionov ) dokonca ako sranda až luxusne pohodlná a bezpečná.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod HANZTD » 24 črc 2022, 19:38

neberu to BOJOVNĚ šak sme si to normální debatou vysvětlili , právě proto , že sme na tomhle foru 8) :D
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod Britt » 24 črc 2022, 19:56

A vo tom to je. :) Já už jsem v letech, kdy nemám potřebu být první nebo nejrychlejší, tak jsem přesedlal ze silnice na skůtr. Se slzou v oku vzpomínám, jak jsme s kámošem na fichtlu sjezdili celou republiku. Rychlost nebyla důležitá, ale běda, když mě na rovince předjel Simson. To byla potupa, takže za 2, plnej, za 3 a Simson žral prach. Pak přišel první kopeček a žrali jsme prach my. :lol: :lol:
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod dusanSK » 24 črc 2022, 20:02

valsidalxam to dobre vysvetlil, naozaj som to bral v pohode a neriešim, či to dobrá vizitka je alebo nie je. Ak by som si cestou nedával zmrzlinu, neposielal správy a podobne, bolo by to rýchlejšie, ale nešiel som preteky. Áno, asi 2 razy som mal situáciu, keď šiel predo mnou do kopca pomalý kamión a netrúfol som si predbiehať v neprehľadnom úseku, ale vôbec som neriešil, že prídem o chvíľu neskôr - aj keď som bol nútený ísť pomaly. Rovnako ma nerozčuľovalo, že 3 razy som dosť dlho čakal na semafore pri práci na ceste. Veď to bol výlet.

Z pohľadu cyklistu nesúhlasím s príkladom TdF - jednak je sakra veľký rozdiel ísť v pelotóne a ísť sám (osamelý jazdec naozaj nedá 50 km/h dlhšie ako len chvíľu) a tiež je rozdielna rýchlosť na 150 km a na 400 km - únava, nutnosť priebežne piť (len keď idem v lete 200 km, vypijem asi 6 litrov), aj jesť - k tomu sú sprievodné vozidlá, inak by jazdec mal nejednu prestávku cestou.

-- 24 črc 2022, 19:05 --

Ešte som prehliadol otázku k vodičáku - áno, o tomto viem (aj o tom, že 125 niekde ani nemôže na diaľnicu). Mám komplet A, B, C a T, takže v pohode.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod goes » 24 črc 2022, 20:06

Tdf byl jen priklad kdy daji na kole prumer 50 a nekdo to ma na 125 skutru na pomerne kratke vzdalenosti 400 km. Ale je to asi jedno. Hlavni je ze ses bavil
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Slovensko - Praha

Příspěvekod dusanSK » 24 črc 2022, 20:35

Áno, je to naozaj jedno, ide o výlet. Dlho som si vravel, že raz skúsim ísť na PCX (inak chodím do Prahy vlakom), aj ako taký tréning vrátane balenia sa do kufra, lebo od začiatku korony som akosi nebol nič na viac dní a ešte by som chcel viacdňový výlet do Poľska pozrieť more, potom niekam na juh zase.

Inak priemer bol 67 km/h, všetko ostatné boli prestávky. V niektorých obciach boli zóny 40 km/h, no a ja vcelku poctivo rešpektujem predpisy.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Další

Zpět na Na poslední chvíli...

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron