Voda na plégu - nevidím

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 10 lis 2014, 20:12

MP píše:Já už nějakou dobu používám :
Obrázek
Ovšem na autě . Za jízdy kapky hezky utíkají po skle nahoru a není potřeba používat stěrače .
Na plexi na Wingovi ( ani na předchozích strojích ) jsem neměl potřebu to používat . Jednoznačně doporučuji flexu do ruky , říznout plexi v takové výšce aby jsi koukal nad ním , koupit MRA kloubky a z uříznutýho kusu vytvořit deflektor . A máš vystaráno ...

..dík za foto přípravku.
Říkáš řezat? To se mě moc nechce. I když je to jasné řešení. Zrovna jsem se vrátil z projížďky, ale neprší, tak to bylo fajn. Studený vzduch šel hodně nade mě. Já to nějak podumám. Už jsem tu psal, že se mrknu po origo plégu, třeba něco seženu.. Prvně půjde ke slovu chemie. Je to pár korun a možná to postačí. Je mi toho pléga GIVI líto. Pohled skrze něj je čistej a nezkresluje obraz.. Kamoš měl problém na Stromu, lámal mu obraz.. Tohle se mě neděje, jinak bych to řezal hned..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod MP » 10 lis 2014, 21:52

Když ho řízneš , a uděláš deflektor , tak vzduch ti půjde taky nad hlavu . Já jezdím občas s vyklápěčkou vyklopenou nahoru a do xichtu mi nic nejde ...
Kdyžtak koukni : http://www.skutrforum.cz/styling-f12/deflektor-na-plexi-t786-105.html?hilit=deflektor
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod HANZTD » 10 lis 2014, 22:34

Výše řečeno ,, když už , tak TEKUTEJ STĚRAČ :wink:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod dany01 » 10 lis 2014, 22:35

tento problem riesim tiez a tekute stierace od sheronu nie su dobre na plexi. Po naneseni na plexi sa pri lesteni spravila neprehliadna vrstva , ktoru som ledva dal dolu. Tiez neviem ako to riesit, mne sa kapky este pri velkom dazdi dostavaju aj na vnutornu stranu plexi- je otvorene zospodu, tak to chcem dolu uzavriet
Uživatelský avatar
dany01

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 293
Registrován: 06 lis 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda
Tuning / úpravy: Original

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 11 lis 2014, 10:50

dany01 píše:tento problem riesim tiez a tekute stierace od sheronu nie su dobre na plexi. Po naneseni na plexi sa pri lesteni spravila neprehliadna vrstva , ktoru som ledva dal dolu. Tiez neviem ako to riesit, mne sa kapky este pri velkom dazdi dostavaju aj na vnutornu stranu plexi- je otvorene zospodu, tak to chcem dolu uzavriet

..uvidíme, jestli se mi něco osvědčí, hodím to sem.. Začnu Coyotem, ta chemie mi sedí.
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Iwos » 11 lis 2014, 11:18

mám pocit, že jsem to právě dost hledal a u Coyote je napsáno, vhodné i na plexi.. Jinak samozřejmě natřít i vnitřní stranu, dole ucpat, kapky lítají všude.
Iwos

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 28 úno 2013, 15:51
Bydliště: Brno - město

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod MP » 11 lis 2014, 12:27

dany01 píše:tento problem riesim tiez a tekute stierace od sheronu nie su dobre na plexi.


Možná špatná aplikace ... :wink: Já to teda na plexi na maxovi nepoužil , ale když jsem jezdil chvilku na Daelim NS 125 ( ten nemá plexi ) , tak jsem to aplikoval přímo na plexi na helmě a fungovalo to normálně .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 11 lis 2014, 14:55

MP píše:Když ho řízneš , a uděláš deflektor , tak vzduch ti půjde taky nad hlavu . Já jezdím občas s vyklápěčkou vyklopenou nahoru a do xichtu mi nic nejde ...
Kdyžtak koukni : http://www.skutrforum.cz/styling-f12/deflektor-na-plexi-t786-105.html?hilit=deflektor

PERFEKTNÍ! Jak jsi vysokej?
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod djblond » 15 lis 2014, 12:35

Existuje nástřik na bázi nanotechnologie už ale nevím nàzev tak gogluj je super veškerá voda steče a povrch je suchý něco jako brka na Labuti je to ale drahý :/
Uživatelský avatar
djblond

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013, 19:34
Bydliště: Kadaň
Skútr / moto: Suzuki Burgman650Exe k5

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 16 lis 2014, 12:49

djblond: vím o tom, díky. Na 99% to budu řešit radikálně, flexus uřezálus ..
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Dopi » 17 lis 2014, 08:34

A nezkusils o tom popřemýšlet i trochu jinak? Nebylo by jednodušší místo snižování a řezání plexi, zvýšit sebe? Nevím kolik cm Ti chybí, abys viděl přes hranu plexi, ale pokud to není moc, tak zkus na sedlo přidělat nějakou podložku pod zadek, kterou můžeš používat za deště, a za sucha si můžeš užívat komfort vysokého plexi bez podložky ;-)
Moje vozítka: Skútr & Mazda 626 kombi 2.0i r.v.1992
Když je hnusně nebo zima, tak jezdím mazdou.
Uživatelský avatar
Dopi

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 318
Registrován: 27 říj 2007, 20:33
Bydliště: Mor.Třebová
Skútr / moto: Suzuki AN 400 Burgman, rv 2001

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod Kamilus » 17 lis 2014, 11:12

třeba polštář v igelitce (((-:
Kejši: Aprilia SR 50, rv.01, SR50 R, rv.10, SR 125, rv.99, PCX125 r.v.11
125ka Obrázek 150ka Obrázek
Uživatelský avatar
Kamilus

500+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 594
Registrován: 22 lis 2009, 20:09
Bydliště: Šumbark
Skútr / moto: Honda 150 PCX

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 17 lis 2014, 11:25

Dopi- tak malej nejsem, měřím 186cm, ale ta ergonomie sedu jde spíš do záklonu, tak posed v pravým úhlu a krkem žirafy, to asi nebude to pravý. Nouzově jsem takto nepohodlně jel, ale v podmínkách mlhy, vlhka a šera měnit posed mimo bezpečný moc nejde.. Jinak dík :) a zdravím krajana z MT.¨

Nevíš, kde tu přelepit spojku? Nebo kam ji poslat?

--------------

Kamilus- Kaufland :)
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod mirsil » 17 lis 2014, 11:51

Za těch 7 let co jezdím s vyšším plexi do práce můžu říct, že pro mě ideální řešení je hned v druhé odpovědi v tomto vláknu, tzn. pokud už se tedy nechci vzdát závětří a pohledu skrz plexi, tak aspoň v krizových situacích musím mít možnost pouhým narovnání se vidět bez problému nad a nebo mít plexi seříznuté do takové výšky abych se díval nad hranou plexi stále a přitom ještě dokázalo vzduch odklánět nad přilbu. Ve dne je nejhorší mlha nebo změna teploty vzduchu ráno při jízdě přes kopečky, kdy se z plexi během pár okamžiků stane bílá plachta, v noci mimo město při míjení protijedoucího auta, ještě třeba v prudší zatáčce, vadí skoro vše počínaje mikroskopickými škrábanci přes déšť, nedejbože v kombinaci s blátem a jízdou v koloně, až po noční mlhu nebo namrzající mrholení. V těchto krizovkách pro mě byl jedinou záchranou aspoň chvilkový výhled nad plexi s otevřenou klapačkou i za cenu mokré huby Bohužel i když těchto krizovek je třeba jen 1 % z "celkové pohody", může při nešťastné shodě okolností na průser stačit jedna jediná.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Voda na plégu, nevidím..

Příspěvekod LipaSY » 17 lis 2014, 13:57

mirsil- Míro, buď zdráv. Prvně si neodpustím pochvalu Burgoše, přesně můj šálek kávy. Takhle má vypadat a netřeba dalších nesmyslů... Krásnej! Měl jsem ho v hledáčku, ale pak jsem narazil téměř omylem na Winga a bylo jasno. Nákup maxika, byl u mě spíš úlet. Projel jsem se na tom a vrátil se rozesmátej. Kamoš na mě koukal, jak na osla. Ale to sem nepatří.. :)

To plégo mám GIVI a i když měřím 186, tak abych dobře viděl, musím sednout až na opěrku a to už můžu jezdit rovnou na velbloudovi, no řekni sám.. Tak mě to říznutí nemine. Jediné, co mě v tom ještě brzdí je to, že mám pouze jednu referenci ke spolejezdci, zda on nebude jak v mlejnici. Údajně snad ne. Máme se ženou vyklápěčky, ale i tak ji nechci připravit efekt tunelu na hlavu.. Celkově stroj postupně rozebírám (dělám to u všech co koupím) a procházím, co kde marodí. K plégu se dostanu při rozdělání vidlí. Odstrojím to a říznu..

Dík za příspěvek
Lípa

EDIT: kde jsi vzal tu samolepku na TOP case ? Taky bych to polepil, ať má web reklamu.
Naposledy upravil LipaSY dne 17 lis 2014, 15:17, celkově upraveno 1
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků