SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod Dano » 09 kvě 2023, 20:08

recenzia super,típek má naštudovné o skútri aj technické detaily-napr. že vahadlá majú ihlové ložiská,to sa v bežných recenziách ani pri značkových skútroch neuvádza :wink: aj o brzdách tam povedal zaujímavé veci ...
je fakt divné,že v CZ sa nepredáva-na SK je cena stále nezmenená 4899 Eur,čo je na 300-vkový moderný skúter super 8)
už mám 2300 km,vyskúšal som maximálku,na dialnici,bezvetrie,na rovinke vyliezla na 150 km/h (chvílu to trvalo) podla GPS 136 km/h,takže v pohode,viac nedal ani X max 300-jasné že tak sa nedá ísť dlho,len vyskúšať,ako si motor po zábehu sadol.
ten posed,čo spomína,je na prvý pocit divný-nohy vysoko,ale ja pri mojej výške 185 cm nemám problém-ten posed nie je zlý,len iný,velmi rýchlo som si zvykol,je to fakt vydarený maxík na každodenné jazdenie,nákupy,výlety,kludne aj na dlhšie tripy,dovolenky a pod.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod puffybodie » 10 kvě 2023, 05:42

Dano> Tak on je to prodejce, ale musim rict, ze recenze ma fakt velmi dobre a nema strach neco i poplivat a hlavne ty skutry klidne vezme i na vylet do hor do blata :-D Ja mam dlouhe nohy a jak jsem videl o neco vyssi lidi sedet treba na DRGBT, tak je mi jasne, ze tady musi byt stejny problem na delsi jizdy, ze kolena budou vyse nez kycle a to proste byt nesmi (i kvuli tomu jak pak dostavaji zabrat). Pritom parametrove a vzhledove je to super i ten pristup k ventilum treba.

Jinak proc to neni u nas? Protoze Nevima Group........ asi nenachazim slusna slova pro popis. A asi i stav trhu celkove, ktery jeste nedospel tak jako ty na zapade, jihu a jihovychode :-D Uz kdysi jsem se ptal na nejaky podobny skutr jo uz vim, Sym Jet 125 4 (ten s rovnou podlahou) a Sym jet 14 (ted zrovna nevim jestli to dokonce neni stejne to znaceni), jejich recenze jsou taky na tom YT. No a odpoved? Ze to neni jako PCX a ze rovna podlaha tu nema uspech, ze frci GT skutry no :D
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod Dano » 10 kvě 2023, 07:24

Áno,úspech značky závisý hlavne od dovozcu do krajiny,v CZ je to asi dosť bieda,na SK má Sym celkom slušné predaje.
Ten posed je naozaj trochu iný ako je bežné,ale napriek tomu nie som unavený ani po dlhej jazde-je to aj preto,lebo sa dá meniť poloha nôh,tá rovná podlaha+šikmé nášlapy je úplne top,to maximálne zvyšuje praktickosť používania.
Inak je to globálny model,predáva sa na celom svete,video recenzií je plný internet,a má aj dobré predaje-kvalita za fajn cenu sa predáva dobre :wink:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod puffybodie » 10 kvě 2023, 18:36

Nemas nahodou fotku z boku jak na tom sedis? Staci od pasu dolu. Ono by se to dalo koupit v pohode na Slovensku a tady prihlasit. V ramci EU s tim neni moc cancu, za ty prachy co to ted u vas stoji je to super :-D
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod Dano » 10 kvě 2023, 20:04

Foto nemám,ale je plno video recenzií,kde je vidno posed aj komentáre,ako sa im jazdí,napr toto video-už som ho dával,jazdí tam aj slečna a pochvaluje si:
https://www.youtube.com/watch?v=XIrBNZEmGk4&t=5s
Dnes som si všimol zaujímavý jav-mal som cez obed pár hodín volno,tak som bol čosi vybaviť,a nakoniec z toho bolo z 230 km v dosť silnom nárazovom vetre :wink: a vtedy som si uvedomil,že tento skúter je na bočný nárazový vietor dosť odolný,akoby tá geometria-sklon vidlice sám vyvažoval tlak vetra zboku,aj celkovo je jazda-ovládanie velmi príjemné-ten posed je divný len na prvý pocit,rýchlo sa dá zvyknúť 8)
Prípadne keby si mal cestu na SK,zastav sa u mňa,môžeš vyskúšať

-- 11 kvě 2023, 06:34 --

na domovskej stránke SYM som našiel zaujímavý článok:
(prekladač) Pán Konstantinos Mitsakis, známy svetobežník a motocyklový nadšenec, ktorý na rôznych skútroch a bicykloch precestoval celý svet, zažil tentoraz nezabudnuteľné dobrodružstvo so SYM JOYRIDE 300 z Grécka až po Blízky východ:
https://www.sym-global.com/news-events-page183
parádny trip 4000 km po cestách-necestách 8)

-- 11 kvě 2023, 06:35 --

https://www.facebook.com/motoexplorer.g ... p5fkqd5XYl
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod puffybodie » 11 kvě 2023, 19:22

No Georgia to je znama kocka, ale je mnohem mensi nez ja :-D A ten typek co na tom jel 4000km je jeste mensi nez ona. To je obecny problem, testu sice spousty, ale nic pro vysoke lidi. A ze uz jsem posedel a pojezdil hodne motorek a skutru a i ty radoby maxi veci jsou male nebo maji neco v ceste (jako treba Yamaha T700 je na nic, Aprilia Tuareg 660 je na nic, ale Moto Guzzi V85TT nebo Ducati DesertX jsou v pohode :-)).

Ty jsi nekde v okoli Bratislavy asi podle lokace ze? Nedavno na jare jsem byl v Permonu v Tatrach a pecka, nahore snih (ten mne nezajima) a dole bylo jaro/leto, zatimco u nas bylo kolem nuly a mlhy :-D Vyuzil jsem to i na projeti trasy co jsem znal jen z videii od Korfyho a jestli snad brzo bude motorka ze servisu konecne od Zari, tak bych si to projel. Na Opici nebo PCX se mi to jet nechce a na Gladius 650 taky ne :-D

Zitra jdu testovat tu novou Vespu GTS 300, na to se hodne tesim pri tom jak to prekopali, protoze to je zatim favorit.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod Dano » 11 kvě 2023, 19:59

je to v diskusii,na otázku o výške tam je:
Georgia a ja máme takmer 180
ja mám 185 cm a pohoda,ale treba počítať z tým,že posed je ako na stoličke,nohy sa dajú vystrieť na šikmé nášlapy,ale žiadne také že vyrovnať pol metra dopredu,to ani náhodou-ja tam typický skútrový posed ako u väčšiny 300-vkových skútrov,pre hodne vysokých ludí nič moc :?
mám ešte stále aj Burgman 200,tam je miesta aj pre 2 metrového,neviem ako to dokázali :) tam sa dá fakt rozvaliť ako na fotelke :wink:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod puffybodie » 15 kvě 2023, 12:28

Georgie bych veril ze ma 180cm, ale on moc na to nevypada :-)

Ale mym favoritem je vice a vice nove Vespa GTS 300. Nejen kvuli velikosti kde je kralovsky mista pro vysoke lidi, ale to tak bylo vzdy, ale hlavne kvuli podvozku a dalsim zmenam co pro letosek udelali (a bohuzel se o nich clovek nikde poradne nedozvi, v podstate jen jeden zahranicni web je vyjmenoval prakticky vsechny).

V patek jsem to mel na 2 hodiny pujcene a pak 2 hodiny Aprilia SR GT 125 (to jsem chtel vedet ten podvozek jak se chova). Nechapu, jak se ty Aprilie tak prodavaji a ty kecy v recenzich o tom, ze to ma nejaky lepsi podvozek. Tvrde to je, vubec to neumi vyhlazovat nerovnosti, troufnu si rict, ze to je i horsi nez moje PCX.

V sobotu jsem se dostal i na hodinu na MP3 530 Executive to byl hrozny hnus podvozkove :-D a novy Voge SR D4 (v podstate BMW C400X, ktere pro BMW vyrabeji, jen o neco lepe vybavene). Jelo to stejne rychle jako ta Vespa (cili tak 120 - 125 max realnych podle GPS), ale vaha o 53kg vyssi a slo to docela citit obzvlaste v pomalych vraceckach, dost jsem si pripadal jako na svem cruiseru, ale na nem to muzu drzet v zaberu snadno pres spojku. Dojem byl takove odtrzeni od podvozku a jako bych na tanker pridelal kolecka z nakupniho voziku :-) A motor vibroval ve vsech rozsazich otacek, ale pak jsem zkousel i dve motorky od Voge a ty vibrovali jeste mnohem katastroficky vice (a loni jejich DSX 650 taky), asi idealni motorky pro zeny, ktere z toho tak vzdy slezou spokojene :-D
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod Dano » 16 kvě 2023, 19:42

je super,keď sa dá za jeden deň vyskúšať viac skútrov,to sa hneď lepšie rozhoduje :wink:
áno,Vespa 300 je kultovka,ale nič pre mňa,určite si nájde svojich majitelov napriek dosť vysokej cene,do mesta je to raketa-ale neviem si ju predstaviť na nejaké dlhšie výjazdy,výlety a pod.... áno,viem,že má skvelý podvozok,ale tie malé kolesá na naše rozbité cesty radšej nie ...
dosť ma prekvapuje,že Voge SR D4 (v podstate BMW C400X) ide podla GPS 125 km/h max,to sa mi zdá hodne málo-bolo zlé počasie,alebo niečo iné ? lebo to je fakt bieda,aj Burgman 200 (13kW) vie ísť reálne 120 km/h
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: SYM Joyride 300 i 16" Euro5 (R3)

Příspěvekod puffybodie » 16 kvě 2023, 20:02

S Vespou se jezdi dalky uplne bezne. Vlastnil jsem i Vespa Cosa 200 s 10" koly, dvoutakt a razeni na riditkach a ty GTS jsem zkousel uz mnoho ruznych a zatim to melo vzdy lepsi podvozek nez ostatni skutry s vetsimi koly. Tu novou jsem schvalne v patek vzal na rozbite cesty a uplne bomba.

Tady mas priklad cestovani na dalku

https://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/island/island-na-vespe-48912.html?kid=58196

Taky jsem to Voge cekal, ze pojede rychleji, i pres tu vahu navic. Podvozek jsem mel pocit jak na Burgmanu 650, tak by to bylo otazkou delsi jizdy, tohle bylo jen na 45min. Problem urcite motor, stejne tak jako u tech jejich motorek co jsem zkousel. Proste to moc nejelo, Himalayan byl proti tomu raketa teda no. A EURO5 to tezko bude, kdyz ostatni to umi vychytat.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Předchozí

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků