Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod Pavel » 21 kvě 2010, 11:20

Opět se zeptám jak si zjistil že se o to lidi netrhajů, já s prodejem Downtownů nemám žádný problém. Ono je to asi o tom co kdo může dovolit, je špatná doba na koupi čehokoliv a tak se nedá zrovna říkat že prodeje kvetou, ale každopádně se to rapidně zlepšuje. Můj shop je v Praze a jak je známo Praha je poměrně špatně průjezdná a proto se u nás prodá skútrů víc jak na malém městě. Je vcelku jednoduché neustále srovnávat cenu auta a cenu skútra, ale to bych mohl srovnávat solární panel s jadernou elektrárnou. Pokud má někdo chuť si koupit skútra ať si ho koupí a naopak.
To: dr.snake asi preferuješ jinou značku, nebo snad auto? nekaž neustále ostatním zálibu ve skútrech..
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 srp 2013, 15:07, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod dr.snake » 21 kvě 2010, 11:30

ja kazím dakomu záľubu v skútroch? a s čím?
ja som mal už 4 sútre a 9 áut...a VP mám asi o dosť dlhšie ako ty

proste hovorím len svoj názor ... je málo ludi čo si kupia nove kymco za 4500eur na oklepavanie po prahe do našich klim. podmienok ..to je všecko
ja som ani nevedel že tie kymkače predávaš
dr.snake

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 262
Registrován: 07 říj 2008, 18:32
Bydliště: kosice slovensko
Skútr / moto: majesty 125

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod Pavel » 21 kvě 2010, 12:17

TO: dr.snake
Asi mi to jen připadá, přečti si své poslední přízpěvky. Jestli mám mlhu, nebo jsem se spletl tak se ti omlouvám...

Jinak je toto vlákno ( Kymco Downtown 300i - zkušenosti ), když jsme u toho, máš nějaké zkušenosti s Kymco Downtown 300?, nebo znáš jen vysokou cenu?...
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod dr.snake » 21 kvě 2010, 12:33

ta skusenosti asi tažko niekto bude mať ked sa predali ai 3ks v strednej europe....skorej to je vlakno a nazoroch na tento skuter , ked na nom niekto sedel na výstave alebo showrooome...maximalne kto mal predvádzačku
- jazdu
nikdz som nepovedal že je zlý alebo škaredý..mne sa celkom páči ..ale chcelo by si to aspon na to sadnut...ale škoda sadať ak si to za tie prachy nekúpim :mrgreen: nie žeby som na to nemal / 2 a pol výplaty obetujem :mrgreen: / ale nie je mi to treba nevyužijem to vobec lebo nájazd mam 2-3ti ročne
dr.snake

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 262
Registrován: 07 říj 2008, 18:32
Bydliště: kosice slovensko
Skútr / moto: majesty 125

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod Pavel » 21 kvě 2010, 13:40

Hmm, máš pravdu, máš pravdu... Jestli ho chceš vidět, tak se přijeď podívat na Skútr Šňůru, tam jich bude trochu víc než se prodalo v celé střední Evropě. Možná se u vás neprodávají, protože si to lidi nemůžou z 2,5 měsíčního platu dovolit, ale tu si to lidi dovolit můžou i když na to fakt z dvouapůl měsíčního platu neušetří. Trochu se prober, to že ho nechceš ty a jak si asi psal tak na to máš, protože si asi kupuješ jen ojeté skútry, tak to prosím nehaň těm ostatním. Z přízpěvků, které sem píšeš je jasné že o tomto skútru nic nevíš a ani ses na něj nikde nebyl podívat protože ho nikdo u vás nemá, sice kvalitu nehaníš, ale haníš cenu a dále i malou prodejnost ačkoli nevíš o stavu prodeje vůbec nic. Tak se prosím drž tématu a až ti ho nidky někdo půjčí na projetí, tak nám napiš své dojmy.
Děkuji.

A mimochodem si přečti toto vlákno od začátku...
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod dr.snake » 21 kvě 2010, 16:20

kedze si predajca tak tvoja nestrannost je otazna :mrgreen:
dr.snake

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 262
Registrován: 07 říj 2008, 18:32
Bydliště: kosice slovensko
Skútr / moto: majesty 125

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod Pavel » 21 kvě 2010, 20:52

Děkuji, beru jako kompliment, hájim značku, které důvěřují a mám odzkoušenou. Jiné kvalitní značky naopak nehaním a dále se o tom nehodlám vybavovat.
Vracím se k tématu.
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 srp 2013, 15:08, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod wictor » 01 čer 2010, 18:56

Dnes vyšel na motorkářích srovnávací test Downtownu, TGB a SYMU: http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni ... 16086.html :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod ddtdavid » 12 říj 2010, 17:32

Ahoj. Pořídil jsem si přednedávnem Downtowna 300 a tak se chci podělit o pár postřehů. Na skútra jsem přešel ze Suzuki V-Strom 650 a požadavek byl: skútr na denní 18km dojíždění do centra Prahy, výkon co největší, schopnost rychle akcelerovat ze 70km na cca 100-110km tzn. typické předjíždění na příjezdech do Prahy, rozměrově vhodný na jízdu po bílé čáře a kličkování na hlavních pražských ulicích, nikoliv proplétání po uličkách Starého města, dokonalá ochrana před větrem, co největší prostor pod sedlem, vhodný i na výlety po středních Čechách. Vyzkoušel jsem Yamaha X-Max 250, nelíbila se mi, protože má pořád posez trošku židlový jako městské skútry a akcelerace z vyšších rychlostí už nebylo to pravé. Pak jsem skusil Burgman 650, tam byl výkon OK, ale na to proplétání to už hold nebylo. Ve výběru byl dále Kymco Exciting 500 a Aprilia Atlantis 500. Aprilku jsem vyřadil, protože jsem jednu měl a čekat na každý náhradní díl 3 týdny se mi fakt nechce. Exciting nebyl nikde ke svezení, nedělá se v bílé, byl dražší a výkon pouze o 4 kW víc než Downtown. Takže nakonec zvítězil bílý Downtown 300 s ABS.

Postřehy po 350km.

Posez: pohodlný, nohy lze buď úplně pod sebe jako na mašině, nebo zlehka před sebe. Pohodlnou skútr pozici (nohy dopředu) nelze, platforma tam na to je, ale nohy jsou moc pokrčené, pro 182 cm to již není pohodlné. Za mně spokojenost.

Jízda: beru to pořád jako ještě v záběhu, ale akcelerace v poho, z křižovatky to není úplný pich, ale na jakékoliv auto s přehledem stačí. Akcelerace z 70km na 100 km perfektní. Pro mně jako motorkáře úplně jiný průjezd zatáčkou, pořád mám pocit, že to tam padá. Naklánět jde v poho a dost, ještě jsem ho na škrtnutí nedostal. Za mně spokojenost.

Ochrana před větrem: Vítr chytám do horního kousku helmy, když se přikrčím jsem úplně v bublině a pořád koukám nad plexi. Na kolena netáhne vůbec i když sedím pohodlně a mám nohy normálně, nemusím je tlačit k sobě. Při 10st C se dá jet i v džínách, ale chlad na boky stehen a kyčle je už značný. Myslím, že termo deka to vyřeší. Za mně spokojenost.

Podvozek: jako endurista říkám hrůza. Žádné houpání do tlumičů, žádné plavné přejezdy přes retardéry. Po asfaltu byť rozbitém to jde. Prostě díra je díra, to člověk bere. Děsné jsou kočičí hlavy, to je utrpení, já to zatím nepobírám. Buď zrychlím přes 60km, pak je to v poho, anebo si endurářsky stoupnu a projedu to v polostoje. Jinak je to pravidelné drncání velmi nepříjemné. Myslím, že spíš než v malých kolech to je v nastavení a vůbec skútrovské koncepci tlumení a pružení. Hold to není V Strom. Tady s tím mám největší problém.

Brzdy: v poho. Prvních 150 km to bylo hodně slabé, ale jak se ojeli, tak to brzdí moc pěkně. ABS zabírá docela pozdě, což hodnotím pozitivně, na suchu brzdí fest a ABS se chytne pouze na štěrku a dávkování akorát.

Design: nemá chybu, bílá je nádherná, proti antracitové stříbrné je to o třídu někde jinde. Palubka super. Nádherná. Čitelná normálně i v přímém slunci a večer červeno bílá s oranžovým digi středem, no nádhera. Do podsedla se vejdou dvě integrály, ale sklopka jenom na tu větší pozici.

Celkový dojem po 300km: Velká spokojenost.
ddtdavid

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 12 říj 2010, 14:13
Skútr / moto: Kymco Downtown 300i

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod upman » 25 říj 2010, 11:57

Caute, pred tydnem jsem poridil Downtown 300i a tohle jsou moje postrehy vychazejicic z moto praxe 8 let na velkych masinach (Yamaha TDM 850, objel jsem celou Evropu) a 4 roky na skutrech (Aprilia Leonardo 150 jako mestske vozitko):

Klady:
- paradni vzhled
- paradni aerodynamika
- neskutecna manevrovatelnost, jezdim s ni stejne jako s Leonardem, ktery byl jako nudle a lehoucky jako pirko
- spotreba - sice zatim zajizdim, ale i tak dam obcas motoru zabrat at mi neusne a po 150km pouze 1/4 nadrze pryc, nechapu
- kufr - fakt jsem do nej nacpal 2 integralky, puvodne jsem tomu neveril, ale v pohode se vejdou
- jizda s manzelkou, je znat vetsi zatez, ale i tak jede velice svizne

Zapory:
- akcelerace - ze zacatku nic a pak se krasne kolem 5tis otacek chytne - byl jsem na to upozornen - dobra vec pri nechtenem zatahnuti za plyn, jinak pro me ale vopruz. Je to ale mozna tim, ze motor jeste neni uplne sestelovany, pokud ne, budu resit Malossi variatorem, stejne jako jsem tomu udelal u Aprilie
- proudeni vzduchu - merim 183cm a vitr mi jde primo pod helmu - musim resit vetrsim stitem, nebo zalehavat, coz se mi na skutru moc nechce
- stupacky pro spolujezdce - nejsou, soucasti motorky, me neva, ale zena musi desne tlacit nohy na stupacky, alias je to unavne. Ale na kratke prejizdeni staci

Obecne, vrele diky adventure-biker.cz za a) uplne informace, b) velice vstricny a pratelsky pristup, c) nezatajovani nevyhod modelu s jejich objasnenim jeste pred prodejem. Fakt oba kluci jsou borci.

Dam vedet postrehy po
a) garancce
b) budu jezdit v zime, tak prubezne
c) po 1000km
upman

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 25 říj 2010, 11:47
Skútr / moto: Kymco Downtown 300i 2010, Piaggio Beverly 500 2003

Kymco MyRoad

Příspěvekod Richijan » 23 dub 2011, 18:55

Ciao 8)
Pavel píše:Kymco Myroad700 se asi prodávat nebude, ikdyž byl minulý rok na skůtršňůře a jeho vývoj je hotov, skočila do prodeje tak trochu krize. Italové ho prozatím odmítli, protože se obecně velké obsahy neprodávají a nechtějí dopadnout jako s GP8smistovkou. Němci zas do toho nepůjdou sami, alespoň já mám takový pocit. Hlavní chyba je to že je Myroad uveden v oficiálním ceníku a katalogu pro rok 2010 a srandovně nikdo nic neví.

To by ale podle toho, jak měl Myroad 700i vypadat - i když video je už z 2007, byla fakt škoda. Vypadal fakt zajímavě :shock:, a podle informací :shock:
Měl jsem za to, že kymčáci nejen vědí co chtějí, ale i mají výdrž :cry: , ale holt ta krize :( .
Věřím, že konkurence je dobrá a byl jsem zvědav jakými vylepšeními T-maxe odpoví YAMAHA :wink: Jako že se třeba konečně dočkáme té avizované 750-kové verze :D.
No snad pomůže alespoň to, že BMW Concept C jde do výroby :roll:
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod Radmil » 06 kvě 2011, 13:03

Chci tu jen dát poznámku. Mám na D nahozený multivar od Malosiho a ten rozdíl je opravdu markantní. Možná se budete smát, ale "skůtřík" zatahuje už od volnoběhu jako raketa. Vřele doporučuju všem majitelům. Na 300 kubíků to jede neuveřitelně...
Radmil

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2010, 10:38
Skútr / moto: Zoomer

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod vendy » 10 zář 2011, 12:24

Od čtvrtka jsem se přidal k majitelům značky Kymco. Předtím jsem měl Suzuki Burgman 400.
Koupil jsem 300i s ABS a první dojmy jsou vcelku pozitivní. Přivezl jsem se po vlastní ose z místa
nákupu více než 300 km (Valašské Meziříčí) domů (Praha).

Řízení: snadné, po prvních kilometrech jisté, bez nějakých vibrací (s výjimkou stání na volnoběh, tam se třesou zrcátka)
Motor: zatím předčasné, ale pozitivní hodnocení, do 100 km/h v poho, pak zaváhání, ale následně se chytí a jde dál (jel
jsem nejvíc 130), ve městě po prvotním zklamání po najetých 300 km už slušná akcelerace a super zrychlení
Brzdy: zpočátku mdlé, v Praze už docela fajn, ale věřím, že si ještě sednou
Sedadlo: trošku vyšší (měřím 182 cm), takže jsem v počátku nedošlapoval celou plochou nohy na zem, ale pak jsem
upravil posazení a šlo to, jinak maximálně pohodlné
Úložný prostor: ne moc přehnaně velký, ale na integrálku a druhou scooter přilbu stačí, já tam nacpal nepromokavou kombinézu a batoh s kompletním civilním oblečením včetně bot, vešel by se v poho notebook nebo nákup
Příslušenství: vše logicky uspořádané, přístrojovka skvěle čitelná co mi ale výrazně chybí je tlačítko na výstražné blikání
všemi blinkry (třeba při poděkování, že Vám někdo uhne z cesty)

Po dalších kilometrech přidám nové poznatky. Nicméně prozatím příjemné pocity z jízdy i koupě tohoto stroje :-)
vendy

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2011, 11:52
Skútr / moto: Kymco Downtown 300i ABS

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod denoo » 10 zář 2011, 12:29

ja som na tom tiez sedel, ale nakoniec som skoncil u burgmana 400 ,, ale downtown je dost dobry stroj, urcite budes spokojny, ,, mne robili problem kolena troska , mal som ich blizko riaditiek pri zatacani, tak som nakoniec upustil od downtowna, ale kebych mal o 10cm aspom menej do vysky , asi by bol moj, vela stastnych km hlavne bez nehody,,,

asi starsi rocnik burgmana vlastnil
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 srp 2013, 15:09, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Suzuki BG 400 K9 chorvatsko 2011 na skutru 2400km
Uživatelský avatar
denoo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 359
Registrován: 10 dub 2009, 10:49
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K9
Tuning / úpravy: ziadne

Re: Kymco Downtown 300i - zkušenosti

Příspěvekod vendy » 10 zář 2011, 23:09

8steve píše:me by zajimalo co te vedlo k prechodu z burgmanu na down?

Burgman byl ročník 2003 a měl najeto hafo km, začala to být zatraceně drahá hračka ....
Jinak musím přiznat, že Burgman byla paráda - skvělé jízdní vlastnosti, pohodlí, spotřeba, výbava, výkon.
Ale díly a servis drahé jak palácová štětka ;-)

Věřím, že Down bude důstojným nástupcem a za výrazně méně peněz.
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 srp 2013, 15:10, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
vendy

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 10 zář 2011, 11:52
Skútr / moto: Kymco Downtown 300i ABS

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 4 návštevníků

cron