Honda adv 350

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda adv 350

Příspěvekod JardaB » 19 úno 2023, 18:12

S tím olejem mám jistou informaci ... 2-4 km je třeba jet šetrněji ... olej ještě nemaže plnohodnotně, mazací přísady nejsou aktivované.

U mně jsou 2 km vždy ve městě, tak jsem v klidu ... a než se u garáže převlíknu tak to nějaká minutka je :-)

Obrázek
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Honda adv 350

Příspěvekod vikino » 20 úno 2023, 00:04

....
Naposledy upravil vikino dne 04 bře 2023, 09:01, celkově upraveno 1
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 678
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 20 úno 2023, 08:01

Tipujem, že zostavovateľ tabulky je Angličan :D .
Väčší fanda Triumpha, jak Pepa Sršeň CFmota.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 519
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 20 úno 2023, 09:58

Dejme tomu, ze je ulitly na Triumph, ale kdyz pak vezmeme ty skutry co tam maji v tom prehledu a nejake "bezne motorky" tak ve finale je to spise takovy no, at jsem fer, prumer. Ta osmicka a sedmicka to dost potahnou nahoru no.

Zde si musim jako majitel vetsiho brachy postesknout, ze holt velky bracha ma nesmyslnou value o tom zadna :)

Kazdopadne je to proste subjektivni hodnoceni nekoho, kdo toho strida dost. Zda je to dost na nejaky zebricek j tezko rici. Ono srovnavat Ferrari s Fabii a Ceedm a k tomu Q7 je dost slozite...
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 20 úno 2023, 10:32

No to teda to Xadv je cenovo fakt že ulitli (vlastne aj Forza 750). Nerozumiem tomu, ked NCčka s tým motorom sú za ľudovky (aj ked menej plastu je na tom nahádzané).

Už som to písal, pomer cena-hodnota sú v mojich očiach Hondácke 350ky až neuveritelne výhodné. Polovica ceny od väčšej 750ky dole , ale len nejakých pár stoviek od menšej 125ky hore.

Ja osobne keby som chcel mať dve motorky a mohol by som si vybrať zo všetkých na svete nehladiac na cenu, tak by to boli oba aj tak skutre.
XADV 750 a ItalJet dragster 200. To sú pre mňa top motorky ohľadne dizajnu (Dragstera som ešte ani nevidel na živo, Xadv som skúšal v lete na Honda dňoch. Všetko fasa, len tam mi trochu chýba šírka stupačiek. Normálne som mal pocitovo kus chodidla na šírku vo vzduchu (oproti ADV ).
Ale asi by mi to tak neprišlo, keby som nebol na tú ADV zvyknutý. Asi je to tak, že väčší motor, tak dali užšie stupačky, nech to nie je celkovo veľmi široké.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 519
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod keto » 20 úno 2023, 16:30

U mne by to byly taky dva skútry, Forza 350 a Glod Wing :mrgreen: .
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 20 úno 2023, 16:43

Ten Gold wing to je už fakt cez moje hranice. Pekné, určite pohodlné, všetko fasa, ale už velký rozdiel oproti štvorkolesovému cabrioletu nevidím.
S tým by som už asi kolonu v pekné sobotňajšie dopoludnie niekde na Lučku obchádzať nesmel.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 519
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod David 5 » 20 úno 2023, 19:07

S tím X-ADV máš pravdu. Taky jsem byl překvapený, že ADV má širší podlahu na nohu.

keto: souhlasím Gold Wing je pecka a Forza k tomu = ideál

Odesláno z Mi 11 Pro
F350
Uživatelský avatar
David 5

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 299
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karviná

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 20 úno 2023, 19:27

Tak ono naco sirsi plotny kdyz se tam bota vejde ze. A spicky do V fakt nepouzivam :) navic uz tak je xadv siroke v podlaze.

A goldwing jako pro mne to neni. Ja doplnil ted xadv novym fat boyem. Takze mesto dalky i teten je poreseno a kochani taky :)
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod David 5 » 20 úno 2023, 23:48

Jo jen ta bota je tak napůl oproti ADV.
U HD bych si taky vybral ne jednu mašinu

Odesláno z Mi 11 Pro
F350
Uživatelský avatar
David 5

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 299
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karviná

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 21 úno 2023, 22:08

Jelikoz se mi moc nezdaly ty rozmery ploten a stoupacek mezi ADV a XADV tak jsem se rozhodl to zmerit. Preci jen jedno vlastnim a druhe jsem docela ojezdil

1. spodni plocha je u XAV 11 cm u ADV je cca 12,5 cm
2. sikma predni plocha 10 cm vs 10 cm
3. stoupacky spolujezdce jsou realne cca 10 cm u XADV a cca 10 cm u ADV.
4. enduro stoupacka u XADV ma cca 8 cm


Moje hodnoceni. Mam boty 44-44,5. Mam velke tezke enduro boty a na XADV je mam v pohode na skoro cele plose. Ale je prava, ze nejezdim choper styl se spickami do V, ale jsem zvykly z motorky je mit rovnobezne s motorkou.

Co je pravda, tak u XADV je sirsi ten motor a tudiz celkove je to sirsi a navic v zadni casti spodni plotny jsou vystupky, ktere ubiraji cca 1 cm. Nicmene ani pri sve noze nemam problem s tim, ze by mi nejak sjizdely nohy, nebo tam nebyl problem. Pokud nasadim bezne moto boty, tak uz tim tuplem nemam problem.

Ja myslim, ze ten pocit toho prostoru u XADV ktery tu nekteri popisuji je dan tim, ze je to prostesirsi a ne kazdy je tak velky ze je schopen mit nohy pod sebou a musi byt vice wrozkroceny, nez u ADV a tim se mu hure umistuji nohy na plotny, ale to je dano vetsim motorem. Ono uprimne i pri mych skoro 190 cm a dlouhych nohach uz neni moc prijemne davat nohy na zem, protoze skutr+plotny+ram a to uz jsem kurde rozkroceny :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 22 úno 2023, 04:36

Tak presné rozmery som už nepamätal, len viem , že keď som na Xadv sadol , tak tie vonkajšie okraje chodidiel mi tak nepríjemné trčali zo stúpačiek. Nehovorím , že padali , alebo sa zošmykovali sa , len ten pocit bol okamžite tam , ze nieco je inak ( horsie ).Ako určite keby som presadol z nejakej motorky , kde by som mal chodidlá na dvoch kovových roksorikoch , tak si to neuvedomím, ale pri takomto preskočení zo stroja na stroj mi to hneď udrelo do oka ( vlastne do nohy ). Tiež som hneď vyťahoval hornbachovy papierový meter, čo nosím pod sedadlom ak si chcem byt istý so 150 cm medzerou nechanou na chodníku pri parkovaní a tiež mi vyšlo nejaké podobne číslo rozdielu. Ako v centimetroch to nie je nič, v percentách vyše 10 %.
Takže nejakého kupca Xadv to určite neodradí, ani mne by to nevadilo, len to skrátka prekvapilo na väčšej motorke. Teraz dám príklad kus pritiahnuty za vlasy , ale jak keby si presadol z oktavky do superba a mal menej miesta na nohy. Môže ti stačiť aj tak , ale prekvapilo by to. Topánky som nemal určite nijaké široké čižmy , lebo také ani nemám. Najskôr polobotky AlpInestar Faster II.
Mam síce len 180 cm , ale nohy dlhé, takže u mňa nejaké rozkrocovanie v tom najskôr nehrá rolu, ale priznám sa , tak som nad tým až neuvažoval, keď som na tom sedel.
A inak, ohľadne polohy nôh. Na motorku by ma už nikto nedostal. Včera sme s kamošom boli na prvom výlete v blízkom zahraničí. Takže Miskolc po okreskach, kúpiť juniorovi Hotwings v KFC a dávaj domov. A veru že to skutrove premiestňovanie nôh z rovných na šikmé nášľapy je úplne boží. Do robotu chodím len na rovno , ale takto si ani neuvedomim a kukám, nohy vpredu. Kamoš išiel na staršom Hornete , takže tiež žiaden super šport sedenie, ale mať nohy v rovnakej polohe nejakých 500 km , tak to by ma asi v cieli skladali žeriavom.
Ale čo tu vlastne vysvetľujem na skutrovom fóre, tu to vlastne takmer každý chápe čo hovorím, na Motorkarich by mi to chlapci hneď vysvetlili :). A pridali niečo v zmysle , že skúter ma preto lepšiu ochranu pred vetrom , aby chlapovi neťahalo na vagínu.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 519
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 22 úno 2023, 08:46

U xadv se hure ta stejna plocha vyuziva u adv nebi problem mit nohu u hrany motoru u xadv to je slozitejsi mohutnosti stredu apod.

Ta “jedna” poloha ba motorce je zase zvyk. Ona ta geometrie je dost jina nez na skutru takze to zas tolik nevadi a uprimne mam spise problem se zadkem nez s tim ze to nohx maji stejnoj polohu. Kor kdyz stejne diky nadrzi clovek dela co 250-300 km pauzu. A ve finake kdyz jedu autem 800 km na jeden zatah tak minimalne prava noha je taky porad v jedne poloze a jde to.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 22 úno 2023, 09:59

no u auta ja som tiež riešil sedenie. Všade sedím vysoko ako na stoličke, žiaden gaučing. Asi zvyknutý z tisícov kilometrov nabehaných na dodávkach v bývalých robotách. Takže auto som vyberal tiež podľa toho (že vysoká strecha, nesmie byť žiaden stredový tunel nech nemusím držať nohy spolu, sedadlo napumpované do výšky, teoreticky dosť blízko u volantu ). Každopádne aj v malých autách, ktoré kupujem sa za mnou sedí dobre.
Pravú nohu na dlhých trasách rieši teoreticky tempomat, takže tiež ju prekladám hore dole po podlahe.
Prdel na skutri ked idem niekam dodaleka podkladám niečim mäkkým . A celkovo vydržím dlhšie, ako som vydržal za mlada na motorke. A to som naposledy pred skutrami mal riadnu kravu, velkú turistickú Kawu. Takže nejako extra poskladaný som na tom nebol. Ale tie platne sú pre mňa skrátka iný luxus. A aj ten automat.
Teraz fakt zastavujem len kvôli tankovaniu, vtedy som musel aj kvôli rozhýbaniu končatín. Akurát sa sem tam postavím za jazdy ale to skôr ako prevenciu, nie že cítim potrebu. Ale keby som si mohol vybrať, tak by sedadlo nemalo ten výstupok . Keby sa dalo trochu sem tam posunúť dozadu, bolo by to ideálne.
No však uvidím v lete, kolko vydržim za deň na dialnici. Ale tú najdlhšiu cestu idem sám, takže absolutne bez potreby prispôsobovať sa . Ani nebudem stáť, ked by som ešte išiel, ani nebudem musieť ísť, keby som už radšej stál (alebo spal ). Vyhradil som si čas 2 a pol dňa ku trajektu (cca 1500 dialničných km). Ideálne, aby som to stihol za dva dni a druhý večer už nocoval s výhľadom na more.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 519
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod vikino » 22 úno 2023, 16:55

....
Naposledy upravil vikino dne 04 bře 2023, 09:01, celkově upraveno 3
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 678
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků