Honda adv 350

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 20 led 2023, 20:26

Presne , aj tá hmotnosť spraví svoje. Bojím sa, že na 300 ke to celkovo človek postrehne a motorka skrátka spomalí oproti rovnakej bez toho železa.
Aj to ťažisko sa možno presunie do väčšej výšky. Teraz sa cítim na tom skutri tak fajne, že by som asi neriskol zmenu nejakých jazdných vlastností (netvrdím, že by k tomu došlo, ale mám pocit že by mohlo ).
A vlastne aj tak parkujem v garáži dosť na tesno vedľa auta, takže aj tam by mi možno vyskočil problém. Pekné to síce je, pri položení niekde na štrku by to možno pomohlo, ale nič sa nedá robiť, dalšia vec ktoru nebudem kafrať do roboty japonským kuchárom a nebudem si asi tú moju polífku dochucovať. Rovnako ako nebudem dávať väčšie plego, nenormálne mi vadí kukať na cestu spoza plexiskla, oči musím mať nad ním. Výhody ktoré by to hlavne teraz v zime určite prinieslo neprebijú nevýhody.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 20 led 2023, 21:02

To nemyslis vazne s tou dynamikou a hmotnosti toho ramu. Jeste mi tu rekni ze poznas na 300 ccm skutru rozdil v dynamice kdyz mas prazdnou a plnou nadrz. Takze tolik k ubytku dynamiky diky vaze toho ramu

A s ohledem na to ze padaci ramy jsou beznou soucasti motorek tak to neni o nejake inzenyrske praci.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 20 led 2023, 21:20

jasne že to myslím vážne. Hmotnosť benzínu síce necítim, je dostatočne nízko, ale ťažší nákup určite áno.
Nechcem porovnávať s extrémom, ked som niesol kamene pod sedadlom aj v zadnom kufri od Hornádu domov na dvor do predzahrádky. To chcela ísť so mnou motorka vyslovene len rovno, a nejakú nepredvídanú myšičku, ktorá by ma po ceste postretla si radšej ani nechcem predstavovať.
No a ten rám sa mi zdá dosť vysoko, ťažisko by to zmeniť mohlo. Netvrdím že na 100% hej, ale kým nevyskúšam na rovnakej motorke s aj bez, tak si nedovolím tvrdiť, že to nie je možné. Ja ked jazdím, tak stačí, že v zatáčke vystrčím koleno kus spoza kapoty a motorka bočí. Tie vysoko položené , do boku vystrčené železá by tomu mohli pomôcť a mohla by sa chovať inak.
Pozor, ty máš XADV, tam isto menej využívaš výkon na maximum, ako ja na 350ke. Je to rozdiel, to musíš vedieť najlepšie sám.
Ale nevadí, tu som už bol presviedčaný aj o tom, že nemám šancu rozoznať na poľňačke rozdiel medzi prednou vidlou ADV a Forzy. Možno sú fakt všetky motorky na svete rovnaké, to len mne sa niekedy zadajú čudné veci. Jedno čo všetko je na nich povešané, rozdiel nie je žiaden.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 20 led 2023, 21:48

Placebo je ocividne mocna vec. S tvymi schopnostmi poznani dynamiky pri 5 kg rozdilu bys mel jezdit motoGP.

Stav se. Dam ti projet forzu 300 a do ni zavazi budu davat a vyndavat zavazi 5 kg. Pokud poznas rozdily tak ti ji daruji…
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 20 led 2023, 23:54

to s tým darujem myslím nemôžeš myslieť vážne ty. Páči sa mi akého veľkého presvedčenia vo vlastnú pravdu si majiteľom. Vo veci s takto tebou neovplyvniteľným výsledkom. Musia z teba mať oponenti , s ktorými sedíš na živo niekde v hospode radosť. Jedine, že reálne takéto návrhy čo tu takto od boku naklepeš do klávesnice nedávaš
Moje veľmi mladé ja by ti možno povedalo, že pokiaľ nerozoznáš opakované 5 kilové rozdiely hmotnosti na 20 kilowatovej motorečke , tak by si nemal jazdiť vôbec. Možno by som do toho niekde zamotal aj to motoGP a placebo. Podľa stupňa pocitu pubertálnej samonadradenosti.
Ale kedže moje veľmi mladé ja už prišlo na to, že môže mať pravdu aj niekto iný, tak najbližšie našrubujem na sedadlo fošňu, naložím na skutra celú familiu aj s batožinou a pôjdeme sa voziť. Však je to jedno, či ?
Respektíve ked som nedobre pochopil tvoje argumenty, tak skús definovať , kedy rozdiel v hmotnosti pocíti aj amater ako som ja. Sedem kíl, osem, deväť , ešte viac? Alebo len presne o jeden gram viac ako váži ten rám?

No ale aby som to na dnes zakončil. Ty musíš byť jeden neskutočný nitpicker. Po vašom hnidopich, bohužiaľ moja rodná reč nemá zodpovedajúci ekvivalent tohto výrazu.
A môžme to riešiť dalej, ja veľmi rád čítam aj píšem. Možno nakoniec jeden z nás toho druhého presvedčí. A možno aj bez toho, aby sa niekto u teba naozaj zastavil na ten tvoj ľahkovážne sľúbený test s celkom atraktívnou výhrou pri úspešnom výsledku.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 21 led 2023, 08:56

A4ka plna pismen a obsahuje to “mas pravdu nepoznam to” diky za potvrzeni.

A ano ja se priznam ze na forze 300 nepoznam rozdil v dynamice mezi plnou a prazdnou nadrzi. A smekam pred tebou ze ty poznas pulku nadrze. Rossi bledne zavisti
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod keto » 21 led 2023, 10:31

Já až tak pár kg neřeším kvůli dynamice, ale kvůli nosnosti, já ani žena nepatříme k anorektikům a když si nabalíme kufr pod sedlem, zadní kufr a brašnu mezi nohy, tak už jisto jistě atakujeme maximální nosnost a tak mi přijde nerozumné ještě přidávat další kilogramy.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Honda adv 350

Příspěvekod vikino » 21 led 2023, 11:08

....
Naposledy upravil vikino dne 04 bře 2023, 09:12, celkově upraveno 2
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 680
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 21 led 2023, 11:22

Obrázek

Obrázek


Potvrdzujm slová geos-a. Na Forze 300 nepoznať rozdiel pri 3 kg a ani 30 kg váhy nákladu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod vikino » 21 led 2023, 11:27

...
Naposledy upravil vikino dne 06 bře 2023, 09:40, celkově upraveno 1
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 680
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 21 led 2023, 12:01

vikino píše:Ten odkaz na YT video som sem dal ako dobry tip pre niekoho, kto padaci ram vyuzije. Vyuzije to napr. clovek, ktory nejazdi len asfalt, ale vybehne aj na polnu cestu a tam moze napr natrafit na kusok mazlaveho blata a ani sa nenazda a uz je skuter polozeny... myslim, ze takyto padaci ramik toho dokaze zachranit dost. Pozeral som na YT je tych videi viac a aj tych druhov tych ramov je viac. Pozeral som aj ALI a u jedneho bola uvedena vaha 4kg. Myslim, ze nic hrozne to nie je. Nikomu nic nevnucujem a myslim, ze ani nikto tu sa nesnazi vnucovat svoj nazor na vec. Kazdy si urobi vsetko tak ako chce sam... a ja sa nenahnevam na nikoho, ak si ten ram neda na adv 350 :-) ak sa mu zda, ze uz by to bolo pre 330ccm vela. . .
PS: ak by som mal nad tym uvazovat ja, tak viac z dovodu pohodlia pre nohy, ako ochrany pri pripadnom pade, kedze offroad nejazdim.


však práve, že ja mimo cesty zbehnem, aj sa mi to na skutri páči. Ale aj ked by som to vyskúšal a v ničom ma to neobmedzovalo tak mám smolu. Miesta v garáži mám totiž tak na tesno, že keby som z nej chcel nadalej vychádzať rovnako ako doteraz okolo auta bez toho, aby som s ním hýbal, tak by som asi kvôli rámu musel vymeniť Yarisku za Aigo :).
Nohy nejako nemám potrebu dávať ani na šikmé nášľapy. Možno zmením názor ked sa oteplí, kedže ma čakajú na moje pomery dlhšie výlety s veľkými dennými nájazdami (Praha aj Rumunsko )- Forester so svojimi Portugalskami sa práve pousmial popod fúz :)

-- 21 led 2023, 12:02 --

vikino píše:Rudo, parada! Takze ty by si mohol mat skuter obohnany dokola trubkami o vahe aj 30 kg a ziadny rozdiel by si nepoznal.. :D


Práve kvôli takýmto fotkám milujem skutre. Trochu aj kvôli automatu, ale hlavne kvôli tejto možnosti využitia motorky "ala mulica "

-- 21 led 2023, 12:12 --

keto píše:Já až tak pár kg neřeším kvůli dynamice, ale kvůli nosnosti, já ani žena nepatříme k anorektikům a když si nabalíme kufr pod sedlem, zadní kufr a brašnu mezi nohy, tak už jisto jistě atakujeme maximální nosnost a tak mi přijde nerozumné ještě přidávat další kilogramy.


So mnou chvalabohu, aj žiaľbohu žena nejazdí. Vraj kým nemáme zaopatrené všetky deti tak nech si jazdím pre istotu sám. Takže ešte minimálne 10 rokov nemusím riešiť nejaké presahy maximálnej prípustnej hmotnosti skutra.
Ale ked som si kupoval letnú bundu, tak mi dokonale padlo XL-ko. Mne sa ale brutalne páčil model, ktorý mali len L-ko. Povolil som bočné pásiky na maximum, predavač, že ok môže byť. Ja som cítil, že nie až tak celkom, ale naschvál som ju zobral, nech mám o motiváciu viac dodržať novoročné predsavzatia :).
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 21 led 2023, 12:14

Vikino: padaci ram dle meho vyuzije kazdy. Je to ochrana pred padem a ten prichazi i na silnici. Samo pokud ty 3-5 kilo hraji roli kvuli celkove hmotnosti ci se to nekomu nelibi to beru. Ale pripadu kdy lidem spadne motorka i na miste je vice nez dost
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 21 led 2023, 12:18

goes píše:A4ka plna pismen a obsahuje to “mas pravdu nepoznam to” diky za potvrzeni.

A ano ja se priznam ze na forze 300 nepoznam rozdil v dynamice mezi plnou a prazdnou nadrzi. A smekam pred tebou ze ty poznas pulku nadrze. Rossi bledne zavisti


Musím uznať, včera som sa mýlil.
Nebude ma už baviť to s tebou riešiť. Demagog , ktorý v mojom príspevku vyčíta (neviem či len kvôli problému s viac písmenami, alebo kvôli cielenému samopresvedčeniu ), že hmotnosť nízko položeného benzínu rozoznám, hoci napíšem presný opak nás oboch bude nútiť už len bezvýsledne sa dookola opakovať. Dakujem za názory.

-- 21 led 2023, 12:21 --

no a ešte mám otázku na niekoho, kto už s takým padacím rámom už spadol. Narobí to šarapatu v tých uchyteniach, nič sa nevyrve, ani nepokriví ? Nejaké väčšie poškodenia pri malom páde , ako ošúchaná farba na plastoch nehrozí ? Alebo sa o to netreba báť ?

Na motorke to najskôr pomáha veľmi, ale čo som pozeral videjko tej inštalácie, tak to tam skrutkoval na fest zaujímavé miesta.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod vikino » 21 led 2023, 12:26

...
Naposledy upravil vikino dne 06 bře 2023, 09:40, celkově upraveno 1
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 680
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod keto » 21 led 2023, 13:27

účinnost padacího rámu se přeceňuje, pomůže to jen při lehkých nehodách a ještě se to musí šikovně položit a rám musí být pořádně výrobcem odzkoušený, mnohdy někteří výrobci jen ohnou trubky, aby to vypadalo, ale při pádech to pak chrání jen velmi málo a je to spíše držák na přídavná světla, než účinná ochrana, bohužel majitel na to přijde až ve chvíli, kdy si svůj stroj rozbije, položil jsem moto s padacím rámem od SW motech v malé rychlosti a tehdy rám pomohl, ale i tak to odnesl i výfuk a řídítka a to šlo jen o čistý skluz bez nárazu do překážky, pak jsem viděl motorku po havárce ve vyšší rychlosti a nárazu do překážky, u ní bylo úplně jedno, že měla padací rám

-- 21. 1. 2023 12:38 --

valsidalxam píše:So mnou chvalabohu, aj žiaľbohu žena nejazdí. Vraj kým nemáme zaopatrené všetky deti tak nech si jazdím pre istotu sám. Takže ešte minimálne 10 rokov nemusím riešiť nejaké presahy maximálnej prípustnej hmotnosti skutra.
Ale ked som si kupoval letnú bundu, tak mi dokonale padlo XL-ko. Mne sa ale brutalne páčil model, ktorý mali len L-ko. Povolil som bočné pásiky na maximum, predavač, že ok môže byť. Ja som cítil, že nie až tak celkom, ale naschvál som ju zobral, nech mám o motiváciu viac dodržať novoročné predsavzatia :).

Já to měl s ženou podobně, "na to mě nedostaneš" a pak jsme potřebovali někde kousek jet, hloupé dva km a tak se mnou jela, pak něco dál a tak se to časem poddalo, neříkám, že pořád nemá strach a že pořád chce ať zpomalím, nejvíce se bojí ve městě, kdy je kolem plnou dalších aut, ale za městem už je v pohodě a už tu a tam jezdíme kochacím tempem po okolí cca 100km, i když se mne vždy snaží ukecat, ať jedem radši autem :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 21 návštevníků