Honda adv 350

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 07 říj 2022, 23:03

No ale fi. Stix predáva prioirtne Yamahy alebo tak to bolo do nedávna, tak by som sa hneď opýtal že čím to je že manuál u X-Maxu píše priam až teroristický postup ako zabehávať ich motory ktorý dodrží iba málokto a aj tým to je niekedy prd platné keď ich "perfektne" zabehaný skúter žerie olej
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 08 říj 2022, 08:18

zaujímavé je to, (teda aspoň u mňa osobne ), že pri prvom nákupe nového skútra som si guglil,pýtal sa kamošov, potom poctivo prvých 1000 len do 100km/h, zmeny otáčok časté, ale nie prudké, skrátka nabehal som to po dedine a meste.
A ked som kúpil nové auto, tak tradá na dialnicu a šupovačka domov. Zas je pravda, že autá nemajú nič také ako prvý olej len na 1000 km, takže si myslím že tam to je už v dnešnej dobe vydumané inak.
Teda môj názor, motorku v nejakom mode zabehať do tej prvej výmeny je dobre. Aj ked konkretne môj predajca mi vravel, že nie je potrebné zabehávať vôbec .
Ale však čo to je tisícka na novej hračke, to je nabehané hned (pokiaľ nie si nejaká plnka, čo si kúpi moto ako 15 stroj do garáže, lebo teraz je to moda a má to aj kolega z vedlajšej ordinácie, alebo kanclu. A potom príde na to, že je na tom zima, a dá sa z toho spadnúť. Tak to stojí pod plachtou a jazdí sa v lete na kabriolete )
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Britt » 08 říj 2022, 09:35

Je fakt, že dnešní technologie výroby motorů prý dosahuje takové přesnosti, že se motor nemusí zabíhat, tedy podle výrobců. Zkracují se písty, snižuje se počet pístních kroužků a jejich šířka, ( prý z důvodu snižování tření ) a např. Škoda uvádí, že spotřeba oleje 1L/1000 km je naprosto normální. Podle mě se ze 4taktu stává 2takt a zapékají se akorát kroužky, ventily a vstřiky.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 08 říj 2022, 13:02

Spotrebu oleje 1l na 1000 uvadi automobilky uz od devadesatych let. Nejvice v manualu co si pamatuji mel opel. Ten mel az 1,5. Nekdy okolo roku 1995.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod keto » 08 říj 2022, 13:43

Pravda je, že přesnost a technologie výroby se posunuly o kus dál, ale v autě není jen holý motor, je tam spousta dalších dílů a komponentů, které je dobré zajet a tak zajetím auta ani motorky nikdo chybu neudělá, právě naopak a to, že nějaký prodejce něco plácne na to nemá žádný vliv, jediné co beru potaz je doporučení výrobce a vlastní rozum, který získává informace z vícero zdrojů a to platí nejen pro zajíždění, ale i pro výměnu oleje a další servisní úkony.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 08 říj 2022, 13:52

Ja bych ty vyrobce bral dost s rezervou. Ty jejich dozivotni naplne apod. To by dodrzel jen nejvetsi jouda ;)
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Honda adv 350

Příspěvekod forester » 08 říj 2022, 20:37

Dnes som spravíl druhé zábehové kolo a najazdil 248 km. Bol som v Pandorfe a neskôr po príchode kamaráta sme išli do mesta Neukirchen na ten najlepší kebab v EU :D Takže už je tam teraz niečo okolo 400 km. Skúter citelne ožil, po pridaní plynu hneď reaguje a lahko akceleruje. U Forzi som taký markatný rozdiel nezaznamenal. Spotreba sa ustálila na 3,1L. Rýchlosť som zvyšoval na skoro 2/3 bežnej pozábehovej s max. 100 km/h.

Ešte ráno som namontoval navigáciu TomTom ale už pri začiatku montáži som sa z radosti že ADV má trubkové riadidlá schladil. Zistil som źe trubka je širšia ako na Hornete a strmeň sa nedá uchytiť aj zo šálkou na protikuse. Musela ísť preč. Teraz to drží síce dobre ale nie je to originál. Ďalej sa tým pokazil ten pekný dizajn a trčí tam tá platńa kde sa nasúva navigácia. No čo už niečo za niečo.

Pomaly sa zvečernievalo tak som bol zvedavý ako to bude svietiť a posledných asi 50 km som už jazdil v úplnej tme. Svieti to nádherne. Sila svetla je rovnomerne rozložená už od krátkej vzdialenosti od kolesa po stranách až po horný okraj do dialky. Po prepnutí na dialkové som sa čudoval že nič sa prakticky nemení iba sa sila zintenzívnila a o málo sa svetlo dvihlo. Nikdo mi neblikal tak je to asi v poriadku a svetlo nikoho neoslňuje.

Zajtra pokračujem tretím kolom, idem na halászle do Maďarska :D

Obrázek
Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek
Naposledy upravil forester dne 08 říj 2022, 20:56, celkově upraveno 2
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 08 říj 2022, 20:41

s výmenami olejov problém nemám. Auto aj moto každý rok, s obrovskou rezervou deklarovanej výmeny podľa kilometrov. Na aute robíme so ženou ročne dokopy cca 9000 predkovidových kilometrov (teraz možno takých 6000 bolo). Našťastie si obaja prakticky vidíme z roboty na strechu domu (žena možno kilometer má a ja presne 1,8 (skutrom mám skratku, takže len 1,4). Takže cesta do práce kilometre nám kilometre nepridáva takmer nič, žena ide len ked poobede potrebuje nakúpiť.
Ja na skutri normálny rok spravím tiež tých 9000. Teraz pri 12 tisícovom intervale je to v pohode, na Pecke pri 4000 intervale to bola trochu otrava liať tam tých 8 deci dva krát do roka, ale náklady ked si to človek spravil sám minimálne.

Inak mám otázku, ked som už pri samovýmene oleja. V žoivote som nemenil žiadnu podložku pod výpustnou skrutkou. Je to naozaj také dôležité ? Nikdy žiaden problém na PCX ke s tým nebol (žiadne slzenie, ani iné straty oleja ).Ani za mlada na starých litrových štvorvalcoch sme to tiež nemenili (ani netuším, či tam niečo také bolo ).
Na ADV si servisy, kedy je potrebná len výmena oleja budem robiť po skončení záruky tiež sám, ale tam to prípadne meniť budem, ked mi to tunajšie osadenstvo odporučí. Nebude mi stačiť už len olej, a ked už pôjdem po filter, tak tu podložku už k nemu prihodím (fakt takéto veci neriešim niekde po nete, idem do Hondy a pýtam to a to na svoju motorku.
To čo sa vlastne stane ked nevymením tú podložku, ale nebudem sa k nej správať jak prase na anabolikách ? Je mi jasné, že to je párcentová (eurová) položka, nejde o úsporu, len sa mi to zdá zbytočné.

-- 08 říj 2022, 20:51 --

forester píše:Dnes som spravíl druhé zábehové kolo a najazdil 248 km. Bol som v Pandorfe a neskôr po príchode kamaráta sme išli do mesta Neukirchen na ten najlepší kebab v EU :D Takže už je tam teraz niečo okolo 400 km. Skúter citelne ožil, po pridaní plynu hneď reaguje a lahko akceleruje. U Forzi som taký markatný rozdiel nezaznamenal. Spotreba sa ustálila na 3,1L. Rýchlosť som zvyšoval na skoro 2/3 bežnej pozábehovej s max. 100 km/h.

Ešte ráno som namontoval navigáciu TomTom ale už pri začiatku montáži som sa z radosti že ADV má trubkové riadidlá schladil. Zistil som źe trubka je širšia ako na Hornete a strmeň sa nedá uchytiť aj zo šálkou na protikuse. Musela ísť preč. Teraz to drží síce dobre ale nie je to originál. Ďalej sa tým pokazil ten pekný dizajn a trčí tam tá platńa kde sa nasúva navigácia. No čo už niečo za niečo.

Pomaly sa zvečernievalo tak som bol zvedavý ako to bude svietiť a posledných asi 50 km som už jazdil v úplnej tme. Svieti to nádherne. Sila svetla je rovnomerne rozložená už od krátkej vzdialenosti od kolesa po stranách až po horný okraj do dialky. Po prepnutí na dialkové som sa čudoval že nič sa prakticky nemení iba sa sila zintenzívnila a o málo sa svetlo dvihlo. Nikdo mi neblikal tak je to asi v poriadku a svetlo nikoho neoslňuje.

Zajtra pokračujem tretím kolom, idem na halászle do Maďarska :D


Tak ako ja tie spotreby nechápem . Ja som rád, ked som pod 4kou.
A k dialkovým svetlám. Pamätám , ked som ich prvýkrát zapol v noci ja, tak sa na mňa odrazilo svetlo zo značiek tak vzdialených, že som nechápal.
Po predchádzajúcich žiarovkových svetlách Pecky prvej neledkovej generácie nebe a dudy.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 08 říj 2022, 21:09

Laco, já zbaehávam tak aj tak volím jazdu. Tam je viac faktorov čo ovplyvnuje spotrebu, však to nejdeme teraz rozoberať. Uvidíme neskôr ale určite to pôjde hore ale zase na 4L asi nie,to by možo bolo pri dialničnej jazde.

Asi základné údaje na vplyv spotreby. Moja váha 72 kg - bezvetrie - rovina Burgenlandu - teplota+21c - správne nefúkané pneumatiky - bez záťaže v kufroch.....
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod vikino » 08 říj 2022, 21:57

...
Naposledy upravil vikino dne 06 bře 2023, 09:57, celkově upraveno 1
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 680
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod keto » 08 říj 2022, 22:46

K těm podložkám, pokud nekape a není kvůli kapání potřeba překračovat utahovací moment, tak je její funkce OK i kdyby nebyla měněná 5x :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 09 říj 2022, 07:40

presne tak mi to moja amaterska hlava našepkávala.

-- 09 říj 2022, 08:08 --

forester píše:Laco, já zbaehávam tak aj tak volím jazdu. Tam je viac faktorov čo ovplyvnuje spotrebu, však to nejdeme teraz rozoberať. Uvidíme neskôr ale určite to pôjde hore ale zase na 4L asi nie,to by možo bolo pri dialničnej jazde.

Asi základné údaje na vplyv spotreby. Moja váha 72 kg - bezvetrie - rovina Burgenlandu - teplota+21c - správne nefúkané pneumatiky - bez záťaže v kufroch.....



Je pravda, že mám veľa krátkych jázd, a tohto roku veľa mimo asfalt, kíl tiež o 20 viac ale aj ked idem normálne po total asfaltovej rovine som na 3,5. Raz to skúsim nejako na eko jazdu (len pre zaujímavosť ). Autom tak jazdím bežne, mám hybrida, takže sa snažím čekovať displej, nech idem čím viac na EL. Tam som sa už na spotreby okolo 3 litre dostal , tam to mám ako takú výzvu.
Asi som jediný na skutrfore , čo ked chce šporiť benzín tak by mal sadnúť radšej do auta, ako na skuter :).
U majiteľa nejakého TDI a Hayabusy to je asi bežnejšia situácia.

Ale fakt spotrebu na motorke som nikdy neriešil a ani neriešim, to keby som mal, rozhodovať, či pôjdem ako zápästie chce, alebo by som mal riešiť spálený liter naviac , tak to si radšej po tých 100 kilometrov namiesto kofolky dám vodu z potoka a mám tie dve eurá na ten benzín .
No a hlavne sa mi to kecá, ked tankujem ešte lacnejšie ako na jar a v lete. Už pod 1,20 € za liter,kedže sa kurz forintu pohol (momentálne 1 ku 420).
Motorka prednú značku nemá, madarčinu ovládam, natankujem 10 litrov do skutra, 10 do bandasky pre Yarisku,pekne po madarsky pozdravím, hodím na pult 10000 forintov keš ( ešte má pumpár cca 400huf-1 € tringelt.), zas sa pekne po madarsky rozlúčim a idem. Nikdy nijaký problém.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Britt » 09 říj 2022, 08:16

Jízda na motorce je koníček, jako každý jiný a chtít šetřit na spotřebě nebo náhradních dílech, je čirý nerozum. Kdo chce opici, musí mít i na banány.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Honda adv 350

Příspěvekod forester » 09 říj 2022, 08:38

valsidalxam píše: Našťastie si obaja prakticky vidíme z roboty na strechu domu (žena možno kilometer má a ja presne 1,8 (skutrom mám skratku, takže len 1,4). Takže cesta do práce kilometre nám kilometre nepridáva takmer nič, žena ide len ked poobede potrebuje nakúpiť.


Laco ty si to zabil! Vy na tej dolnej zemi ste nejaký veliký srandisti. :D Ty akože chodíš zo skútrom do práce 1,4 km a čuduješ sa spotrebe 4L??? Ako to môžeš porovnávať s mojou včerajšou jazdou 250 km kde som išiel v jednom smere v kuse 120 km?

Zober bicykel alebo choď pešky, spravíš niečo pre svoje zdravie a neminieš ani kapku benzínu. Jáj ja by som sa prepadol od hanby. Mne bolo nepríjemné chodiť do práce 5 km skútrom. Vtedy som mal aj ja 4L spotrebu a v zime aj viac.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 09 říj 2022, 09:07

no cesty do práce nerobím za 4 litre, to je ešte viac, to ani nepočítam. To bolo už aj ku 5ke. Vravel som o spotrebách, ked lietam hore dole.
A áno chodím do práce väčšinou na skutri. Zvyšok firmy , čo tam robí od nás z dediny to robia na dízlakoch :).
Pešo som skúšal, nezdá sa to, ale veľmi mi to ubližuje, tých 15 minút pešovať. Rozhodí mi to časovo celé ráno. Chýbali by mi tie ranné rituály z chlapcom aj ženou, keby som musel vychádzať skôr. Takto mi to presne všetko vychádza.
A hlavne aspoň raz- dva krát za týždeň ten skuter v robote mať potrebujem (že mi treba skočiť pre nejakého kamionistu na colnicu vzdialenú cca 15 km, alebo s nejakými papierami , čeknúť externý sklad do PO atd. A to nikdy neviem, kedy nastane, takže niečo motorizované na vrátnici skrátka mať potrebujem.
Bicykel ma nenormálne bolí (mám stavec 9 milimetrov vysunutý, prestal som kvôli tomu hrať aj futbal. Pešovania mám v robote dosť (hektický deň cca 15 kilometrov mi krokomer ukáže), zdravotný stav zatiaľ (klopem na lebeňu ) každý rok na preventívke vrátane stavca nemenné, aj hodnoty krvného obrazu každé 3 mesiace v aplikácii NTS ked mi cucnú obligátny pollitrík krvy sú presne v stredových hodnotách. Takže nejakú životosprávu kadil pes. Nepijem, nefajčím, čo tu budem 200 rokov ?
A cestou domov často nejdem rovno do garáže, takže prísť pešo domov, vybrať skutr, a ísť sa voziť (či už bezcielne , alebo funkčne (obchod a tak, odniesť chlapca na futbalový tréning atd ) mi nedáva zmysel.

Už som to spomínal, u mňa je skuter mulica, a ja inak nechodím kým nie je na ceste sneh. Vždy kde som, tak ho mám pri ruke v pohotovosti. Ako nástroj hobby má u mňa až druhú funkciu a vlastne som ho velmi tohto roku takto využiť ani nestihol. Však sme si písali, že dúfam, že bude zmena budúci rok a skúsim sa rozkukať aj dalej od domu.
No a baví ma jazda na ňom až tak, že sa teším aj na tú cestu do roboty. Ked idem autom, alebo ma berie kolega, tak idem jak ôsmak pred písomkou, ked na skutri, tak vytešený. Aj z tých dvoch kilometrov.

A ešte ku svetlám. Keby sa niekomu zdalo, že svietia nesprávne (hore, či dole ) tak madari na FB to riešili a tu je link na jednoduché nájdenie štelovacej šruby (aspoň to som pochopil, že to je )

https://www.facebook.com/10000236764750 ... 6304047852
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků