SCOOTLAND

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod _Mimo_ » 26 čer 2012, 16:58

Ahoj,

dnes jsem skoncil s prazskym Scootlandem. Minuly tyden jsem si objednal nove pneumatiky i s prezutim (byla tam i vymena loziska). Vse bylo v pohode, ale dnes pri prvni vyjizdce jsem si podle datumu vyroby vsimnul, ze zadni guma se uz 2 roky valela nekde na sklade.
Samozrejme se mi to nelibilo a do Scootlandu jsem volal. Jsou ochotni mi ji vymenit za novou s tim, ze zaplatim 30% z ceny za to, ze je ojeta (najel jsem 50km). S tim bohuzel nesouhlasim a reseni jsme uz nenasli. Ze ja blbec jsem to nezkontroloval hned pri prevzeti. Nenapadlo me, ze kdyz platim nove gumy, dostanu vystavni model.
Za poslednich par tydnu jsem u nich nechal kolem 9500,-Kc za dily a sluzby, tak bych cekal trochu jine jednani.

Takze diky, ale priste uz pujdu jinam.
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod TUNER » 26 čer 2012, 17:04

A v čem je problem ? 2 roky je sice dost,ale nemyslim že by to mělo nějakej vliv na jízdu či cokoliv jiného.....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod Toom » 26 čer 2012, 17:05

Sice by mě to taky vadilo, ale pokud byly dobře skladovaný, tak nemusíš mít strach. Skútr pneu se nevyrábí každý den, dělají se ve větších sériích, tak proto nebude ze včerejška.
Toom

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 289
Registrován: 16 srp 2007, 12:16
Bydliště: Tlustovousy
Skútr / moto: exB650exe K8
Tuning / úpravy: mouchy na plexi

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod _Mimo_ » 26 čer 2012, 17:09

Poskozena nijak neni, ale 2 roky je dost dlouha doba. Kdyby mi to rekli dopredu, mohli jsme se domluvit.
Kdo z vas by si vzal za stejne penize 2 roky stare pneu?
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod angel2904 » 26 čer 2012, 17:23

Myslím, že můžeš být klidný. Rok až dva skladované pneu opravdu není žádný problém. Problém by mohl být jen kdyby opravdu byly někde ve výloze a pařilo na ně slunce (na vzhledu gumy by to bylo znát !) Cenu sis předpokládám zjišťoval předem i jinde abys nekoupil v tom nejdražším obchodě. Měls tedy porovnání. A jestli byly výrazně levnější, už víš proč. :wink: Jezdi a neřeš to !!! :P
Standa Mlejnek, t.: 604 787 309, mlejneks@atlas.cz
Živí mě toto: http://www.fitham.cz
Heslo: pořád se učím !
Ex: Piaggio X9 250, FJS600SW, Honda SH300i, Suzuki Burgman AN650 K9, NC750X, Vision 110(2014), NSSForza 300, CB125F, ...
Uživatelský avatar
angel2904

1500+
 
Reputace: 104
Příspěvky: 2161
Registrován: 03 kvě 2011, 15:02
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda NSC 110 Vision(2017)

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod _Mimo_ » 26 čer 2012, 17:31

Pneu Dunlop 120/90-10 Runscoot 57J - 900kc s DPH za kus + 300kc prezuti. Kola jsem tam dovezl uz vymontovana.
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod MP » 26 čer 2012, 17:44

Já loni kupoval několik pneu od Shinko . Tři šli na montáž hned , jen ta na Burgmana ležela pár týdnů v garáži , po montáži jsem zjistil že je pět let stará . Hned jsem napsal na jejich e-shop , během půl hodiny mi volali , omlouvali se že to nekontrolovali a navrhovali nějaké řešení . Protože vím že pneumatice nic po té době není , pokud je skladovaná jak má být , přistoupil jsem na návrh že další objednané pneu mám od nich za plus mínus 30% ceny . Na té jsem najel 8000 km a nechovala nijak nestandartně . Pak jsem objednal další a opravdu mi ji poslali doslova za "pusinu" .
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod horrabin » 26 čer 2012, 20:41

Me osobne by se to take moc nelibilo. Obzvlaste u pneu na moto. Pneumatika starne a pry vliven jakychsi chemickych reakci tvrdne, tim ztraci prilnavost a take puchri a tim muze ztracet tlak. Kdo toho najede malo, tak mu guma driv odejde starim nez ji sjede. Coz je skoda penez. Mati takhle po 4 letech odesly gumy na aute. Postupne cim dal vic ztracely tlak. Kdyz se sundaly a udelal se na nich ostrejsi zlom, bylo videt spousta mikrotrhlinek. Musel jsem ji poridit nove.
Uživatelský avatar
horrabin

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 323
Registrován: 29 zář 2009, 21:31
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Piaggio X9 500 evo

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod pepas » 27 čer 2012, 08:28

Ja myslim ze to bude v pohode, tohle je uplne normalni ze nekoupis cerstvou gumu, jinak i dle predpisu jde az 4 roky stara letni guma prodat jako nova, bez predchoziho upozorneni.
Kazdopadne jezdi, neres to :)
pepas

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2010, 00:04
Skútr / moto: Runner VX125

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod MickXX » 27 čer 2012, 09:38

2 roky starej DOT je skoro funglovka, ideální skladování nemá asi nikdo z prodejců ale rozhodně trpí daleko míň zavřená někde ve tmě skladu než když necháte mašinu celej den na slunku. UV zářením trpí pneumatiky dost brutálně, gumy co jsou od DOT 08 bych vůbec neřešil a už vůbec ne na skútr :wink:
Obrázek

Honda PCX 125 - 2017
Honda CBR 1100XX - 2000 (prodáno)
Uživatelský avatar
MickXX

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 19 bře 2011, 21:43
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PXC 125, Honda CBR 1100XX (prodáno)
Tuning / úpravy: plexi Kappa, kufr Givi 46

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod aumirek » 27 čer 2012, 09:45

TUNER píše:A v čem je problem ? 2 roky je sice dost,ale nemyslim že by to mělo nějakej vliv na jízdu či cokoliv jiného.....

jenom pro tvé info pneu nemá být starší jak 4 roky takže koupil pneu s poloviční dobou života tohle bys měl znát platí to u auta ale u skutru též a možná i více
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod Gandalf » 27 čer 2012, 10:11

Na moto je to vždy citlivější záležitost. Ale na jednom málo ježděném autě jsem měl 10 let staré Pirelli Drago a nebyl s nimi problém ani na suchu ani na vodě. Nakonec jsem je měnil právě kvůli stáří a ne vzorku. V pneuservisu mi za ně ještě dal 600 Kč, tak nechci přemýšlet, za kolik je někomu střelil... :roll:
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1466
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod MP » 27 čer 2012, 10:20

aumirek píše:takže koupil pneu s poloviční dobou života tohle bys měl znát platí to u auta ale u skutru též a možná i více


Sice možná koupil pneu s poloviční dobou života , ale jak dlouho ji na tom skůtrovi bude mít ? Do konce sezóny ? Pár tisíc a stejně na jaro bude dávat novou ... takže ji vyhodí sjetou jako tříletou . Jestli ovšem aspoň trochu jezdí ...
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod MickXX » 27 čer 2012, 10:21

Jak dlouho je dosud nepoužitá pneumatika nová nebo už stará? Jak dlouho lze mít skladem pneumatiku, aby ji bylo možné prodat jako novou, nebo aby ji šlo vůbec zákazníkovi nabídnout. Po jaké době lze ještě nepoužitý produkt, jakýkoliv výrobek, prodat jako nový? Na to samozřejmě neexistuje žádná jednoznačná odpověď. Pokud si zákazník kupuje například plnotučné mléko, podívá se na dobu trvanlivosti a je to víceméně jasné. Jenomže, co když jde o pneumatiku? Jestliže se domníváte, že jako nová může být označena i po 5 letech bezvadného skladování, nemýlíte se. Víte ale, že stanovení této doby, sice ne zákonem dané, ale odborníky obecně respektované, předcházelo?

Například v Německu už před lety vydal Hospodařáský svaz německého kaučukového průmyslu v této záležitosti výklad, kde se praví: "Pneumatiky na základě fyzikálních a chemických procesů stárnou. To platí i pro nepoužívané nebo pro jen málo použité pneumatiky. Aby se proti tomuto procesu působilo, přidávají se do směsi substance, které brání životnost snižujícím chemickým reakcím s kyslíkem a ozonem. Tím je zaručené, že i moho let správně uskladněné pneumatiky odpovídají specifikaci nových pneumatik a nejsou omezeny ve své použitelnosti."

Na základě iniciativy a pod vedením asiciace Svazu vulkanizérů a obchodníků s pneumatikami, bylo v září 2001 vydáno klíčové stanovisko rozhodujících zástupců německého pneumatikářského průmyslu k dosud různě vysvětlovanému pojmu "mnoho let" ve výše uvedeném výkladu. Respektive, jaká doba to smí maximálně být. Společnosti Bridgestone, Firestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin a Pirelli vydaly k motoristům a obchodníkům s pneumatikami následující doporučení: "Dbejte na to, aby při koupi nepoužité pneumatiky pro osobní automobily nebyl na ní datum výroby starší než 5 let!"

Jinak uvedeno, nepoužitá pneumatika předepsaným způsobem skladovaná je brána jako nová a jako nová se také může prodat, neuplynulo-li od její výroby déle než 5 roků. Aby bylo jasno, to pochopitelně ještě neznamená, že na vozidlo nelze namontovat pneumatiku, která je starší než 5 let. Je ovšem nezbytné znát, jak se po uvedenou dobu skladovala.

Datum výroby pneumatiky lze zjistit ze čtyřmístného čísla DOT (Deparment of Transportation) na boku pneumatiky. Přesněji řečeno, za nápisem DOT je kombinace čtyř písmen (např. HWFZ, přičemž HW je kód výrobce a FZ kód rozměru) a pak následuje číslo ze čtyř číslic. Například 2209 znemaná, že pneumatika byla vyrobena ve 22. kalendářním týdnu a to roku 2009, tedy ve zkratce 09.

Nicméně stáří pneumatiky je jedna věc, zákonná záruka věc druhá. Ta se vždy počítá teprve ode dne, kdy bylo zboží prodáno zákazníkovi.

Podívat se na datum výroby pneumatiky se doporučuje nejen při nákupu nových pneumatik, ale občas by si měl stáří svých pneumatik zkontrolovat každý řidič. Tedy nejen případné datumy, ale hlavně projevy stárnutí pneumatik na voze. Je obecně známo, že pneumatika Sava stárne rychleji než nepříklad pneumatika Hankook.

Obecně zde panuje pravidlo 10 let. Pneumatika na voze, by neměla být starší 10 let od výroby. Tedy i pokud najezdíte opravdu jen pár kilometrů ročně a zdá se Vám, že ještě je zbytečné kupovat nové, zvažte svou bezpečnost. Ty z Vás, kteří se snaží nemít pneumatiku starší několika měsíců možná překvapí, že na druhou stranu existují i řidiči, kteří mají pneu na voze i 10 nebo 15 let a pak se snaží dokoupit jen dvě stejné a jsou nemile překvapeni, že jejich dezén se již dávno nevyrábí.
Obrázek

Honda PCX 125 - 2017
Honda CBR 1100XX - 2000 (prodáno)
Uživatelský avatar
MickXX

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 19 bře 2011, 21:43
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PXC 125, Honda CBR 1100XX (prodáno)
Tuning / úpravy: plexi Kappa, kufr Givi 46

Re: SCOOTLAND

Příspěvekod Winterwolf » 27 čer 2012, 10:26

Je to nemilé,ale asi bych to taky moc neřešil :wink:

Pokud není zjevně vidět změna barvy ( od UV záření) tak bych to neřešil a za rok max za 2 sezony koupíš novou a tam si už dáš pozor 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

PředchozíDalší

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron