LIDL - motoakce

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Braun » 08 úno 2017, 20:49

Taky si myslím, že tam nemužou prodávat uplně nejakej odpad. Normy to musí splnovat. Sám mam helmu Nolan a jak říkám, Lídl helma - bude použita tak 3x za rok.
Uživatelský avatar
Braun

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 220
Registrován: 10 bře 2014, 00:29
Bydliště: Brno (Štatl)
Skútr / moto: Yamaha Tmax 530 r.v 2014, Honda PCX 125 V3
Tuning / úpravy: červené reflexní pásky na ráfky

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Peter 72 » 08 úno 2017, 21:06

Čaute skútristi,
čítam tu rôzne názory a musím súhlasiť so SRNKA1010 a ešte trošku dodám k jeho príspevku .... preto že ak je prilba homologovaná tak verte alebo nie pri určitej rýchlosti ak narazíte hlavou na pevnú prekážku, tak bude úplne jedno akú prilbu máte, preto že homologovaná prilba znesie omnoho väčšiu záťaž ako ľudský mozog ktorý sa v podstate rozpleskne o čelnú kosť lebky a prichádza následne k opuchom a prípadne okamžitému úmrtiu ... ďalšia vec je, že si zlámete väz čo znamená zlomenina prvých troch stavcov krčnej chrbtice, kde nastáva okamžitá zástava srdca a dýchania - čiže v sekunde ste mŕtvy /pri rýchlom a odbornom poskytnutí prvej pomoci je určitá šanca že prežijete, ale budete asi ďalší život ochrnutý/.
Mnohý si pletú bezpečnosť prilby s nejakými crash testami ako pri automobiloch, kde sú rôzne deformačné zóny... nie nie prilby sú ako písal srnka1010 drahšie - lacnejšie lepšie - horšie, ale tu sa o absorpcii nárazovej energie veľmi líšiť nebudú lebo tam nie je čo deformovať !!!! nárazová a absorpčná vrstva je vééľmi malá.. okrem hlavy jazdca.
Takže výber je asi taký pri určitej rýchlosti nárazu praskne prilba rozbije sa hlava vyletí mozog - prilba nepraskne rozbije sa mozog o lebku alebo sa zlomí väz takže... ako vravieval dedo čert alebo ďábel alebo jeho mater :D .... pre informáciu ja nemám tiež z Lidlu mám Nolanku, v podstate nebál by som sa určite jazdiť v prilbe z Lidla, ale v každej jazdím s týmto vedomím že prilba pomáha len ak si hlavu šúchate po asfalte, ale nie pri náraze do pevnej prekážky pri určitej rýchlosti.
Nemusíte so mnou súhlasiť, ale je to tak, fyziku a zdravie neoklamete ani si nekúpite drahou prilbou :D !!!!!
Peter 72

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 124
Registrován: 07 zář 2015, 22:44
Bydliště: Malý Rím
Skútr / moto: Maxsym 600i Sporty ABS
Tuning / úpravy: radšej nič ako gýč

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 08 úno 2017, 21:35

@ Peter 72

No to bychom se taky mohli držet podle hlášky ze Švejka....

KDO MÁ BÝT OBĚŠEN SE NEUTOPÍ...
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Peter 72 » 08 úno 2017, 21:41

stretavka, mám rád každý názor, ale tú poslednú vetu ak by si chcel spochybniť tak musíš zmeniť zákony fyziky.....
tým nechcem povedať že budem nosiť nejaký šerbel ktorý spĺňa normu EU len za to že je lacný ....
Peter 72

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 124
Registrován: 07 zář 2015, 22:44
Bydliště: Malý Rím
Skútr / moto: Maxsym 600i Sporty ABS
Tuning / úpravy: radšej nič ako gýč

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 08 úno 2017, 21:57

Ale já zakony fyziky nepopírám, ale právě že drtivá většina pádů z moto není ze hlavou napalíš do stomu, bilboardu, zdi a podobně, tak aby sila nárazu byla přenesena v ose páteře. Věř mi, že drtivá většina pádů je právě taková jak píšeš - šúchaš hlavou po asfaltu (tím nevyvracim, že se neděje jinak), trochu o tom neco vím, a i když valíš po hlavní a osobák ti nedá přednost, tak většinou jdeš přes něj a hlavni sílu nárazu pohltí tělo a hlavou v NEKVALITNÍ přilbě jebneš bočně o zem. Leda že ti nedá přednost náklaďák, ale to je jak pevná překážka.
Prostě drtivá většina pádů je lowsiderů.
Naposledy upravil stretavka dne 08 úno 2017, 22:07, celkově upraveno 1
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 08 úno 2017, 21:59

Peter72: hezky vysvětleno :-) Před 21 lety jsem maturoval v oboru zdravotnický záchranář, jezdil jsem dva roky praxi, a můžu potvrdit že takhle nějak to funguje ;-)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod forester » 08 úno 2017, 22:28

Peter 72 píše:mozog ktorý sa v podstate rozpleskne o čelnú kosť lebky a prichádza následne k opuchom a prípadne okamžitému úmrtiu!


Ty si nám to tu teda dal.Ešte nám sem daj nejaké video ako sa ten mozok rozpleskne a ja to balím :D
Naposledy upravil forester dne 09 úno 2017, 01:51, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 08 úno 2017, 22:59

Nějak jsme se odklonili od tématu

Za mne, já bych si tu přilbu tam nekoupil (starý židovský rčení říká, že laciná věc - dvakrát placená) a kdo chce, ať si ji koupí, a ať jezdí tak aby radši nepadal.
HOWG
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 08 úno 2017, 23:19

Jenže stará židovská rčení vznikala v dobách, kdy víceméně platilo, že výrazně vyšší cena se rovná výrazně vyšší kvalita s užitná hodnota. Dneska? Víme svoje... Dneska se může člověk řídit starými židy nebo se přizpůsobí tomu jak se dělá kšeft dnes a podle toho se rozhodne.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 08 úno 2017, 23:26

Psal jsem svůj názor,který nikomu nenutim, a rčení kterého se držím, protože v tomto případě:

Přilba z termoplastu je laciná a nekvalitní
Přilba z kevralu je drahá a kvalitní.

Btw. Nejsem žid ani jejich odpůrce či přívrženec, ale taky říkali, že "Nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat laciný veci". Pokud si o tom co si chceš pořídit neco člověk nastuduje, tak toto pořekadlo (a i to které jsem použil předtím) platí dodnes.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod g@briel » 08 úno 2017, 23:39

. . . a já bych si ji klidně koupil ;) měl jsem (ještě ji doma mám) vyklápěčku z Lidlu cca 6 let,jezdil jsem s ní na Yamaha Neos 50 2T.Kvalita je dostačující a myslím že pokud tam je ECE-R 22.05 tak musí splňovat i bezpečnost-nějaký standard.Má náhradní plexi límce,výplň na změnu velikosti.Co mi chybělo a co byl důvod na změnu při přechodu na Forzu 125 byla absence pinlocku,kouřového plexi,v případě potřeby nákup náhradních dílů.Koupil jsem HJC IS-MAX II fluo green https://www.bonmoto.cz/bonmoto.cz/hjc-p ... ent-green/ a to už pak je jiná liga-hlavně pohodlím.Levná helma se dá koupit i v klasickém motoshopu,ale myslím si,že ten bezpečnostní standard musí splňovat.

edit: vše je jenom o tom kdo chce kolik za co utratit a nakolik si to cení a kolik na to má rozpočet
2017-02-08 22.33.44.jpg


Odesláno z mého SM-N910C pomocí Tapatalk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil g@briel dne 09 úno 2017, 12:28, celkově upraveno 1
Honda Forza 125 ABS-šedá matná metalíza Cynos (12.4.2016) http://gagi.motorkari.cz
Yamaha Neo´s 50 2T - po 6ti letech prodaný s poctivým nájezdem 10260Km
Uživatelský avatar
g@briel

500+
 
Reputace: 26
Příspěvky: 603
Registrován: 02 dub 2010, 16:43
Bydliště: Milovice(CZ),Snina(SK)
Skútr / moto: Honda Forza 125 ABS - Šedá matná metalíza Cynos
Tuning / úpravy: reflexní proužky na kola,přilba HJC IS-MAX II fluo green

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 09 úno 2017, 06:18

stretavka: Ale jo, něco o tom tuším :-)
Jde o to, že představu, že když nasypu do helmy o deset nebo dokonce patnáct tisíc víc než někdo jiný a tím ROZHODUJÍCÍM způsobem zvysim svoji bezpečnost na silnici, s tebou nemusí sdílet všichni...
Ty píšeš, jak nikomu nic nevnucujes, ale přitom celkem jasně a bez obalu naznačujes, že kdo nemá helmu za xy peněz, až spadne, pukne mu hlava a jistě je úplný blb, že si helmu v lidlu koupi... Nemusí to být úplný blb.
A to, pro pořádek, píšu jako někdo, kdo helmu z lidlu nemá a patrně mít nikdy nebude.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod scarabeo500 » 09 úno 2017, 06:39

Než jsem si tu helmu loni v Lidlu koupil pročetl jsem si diskuzi k ní tady i jinde. Uklidnilo mě. že jednomu ze zarytých odpůrců se zdála moc lehká=nekvalitní a jinému moc těžká=nekvalitní. jezdím v ní a žádné nepříjemné věci jsem nezaznamenal. Havárie se bojím bez ohledu na to co mám na hlavě.
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 09 úno 2017, 08:12

@ Baradala

V mojich příspěvcích není jediný náznak toho, že je ten co má helmu z Lidlu blb, tak si laskavě odpust takový výrazy a že si to teď, po tom cos to napsal, myslím o tobě je úplně neco jineho.....
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 09 úno 2017, 08:34

stretavka: To je hezký, že říkáš že to nenaznacujes. Já to vidím jinak. Viz, cituji ".. kdo chce ať si ji koupi, a ať jezdí tak, aby raději nepadal." Lze toto pojimat ještě nějak jinak než to, že z někoho děláš blbce. Jestli jo, jak? :-)
Rád se nechám ve svojí nechapavosti poučit...
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

PředchozíDalší

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron