Zkušenost/rada s bundou?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod sedli » 26 lis 2011, 14:02

Vybírám textilní bundu na ježdění na PCX s tím aby se s ní dalo i bez problému chodit - budu jezdit celý rok do školy. Podmínku mám protektory, aby byla aspoň nějaká ochrana, když už to není kůže, ale rozhodující jsou finance. Kupovat budu v Bikers Crown, proto sem hážu odkazy na budy co mě zaujaly a mezi kterýma rozhoduju. Strop je 2000 Kč.


1. Bunda Nazran reaction Jacket http://obchod.bikerscrown.cz/reaction-black-white-red-8999900014869
Tato mě asi zaujala nejvíc, tepelná vložka, nastavitelné větrání, má helmets cover, asi nejvýraznější sleva.

2. Bunda Nazran Snake http://obchod.bikerscrown.cz/snake-black-8999900015253
Zaujala vzhledem, podobné vlastnosti jako bunda výše.

3. Nazran Tech 2 http://obchod.bikerscrown.cz/tech-ii-black-green-8999900015219
Má slušný reflexní prvky, jako všechny nepromokavá membrána....

Pokud má někdo zkušenost nebo dokonce nějakou z nich nosí, budu rád za rady.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod tyjo » 26 lis 2011, 14:18

Všechny tři jsou kvalitní značky, ta prostřední je jen ve velikosti XS, myslím si že nejlepší zkušenost je ta zajet si pro ní a vyzkoušet si všechny tři a uvidíš jak se v ní cítíš a jak Ti sedne.

Já vzhledem ke své velikosti musím jít do NERVE 5xl, sedí mi krásně, ostatní jsou mi malé.....
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod sedli » 26 lis 2011, 14:31

Oni právě nemají žádnou z těch bund skladem v mé velikosti ( asi M nebo L) v Brně, takže se maximálně zkusím nasoukat do menší nebo si ji osahat a nechat si dovést na pobočku tu vybranou velikost, na to mají určitě tabulky, velikost vím jen na kalhoty. U žádné nemají likvidace, tak předpokládám že objednat půjde, stejně si ji rozbalím až pod stromkem.
Trička a mikiny kupuji vel. L, tak doufám že u tohoto výrobce to bude zhruba stejné a měla by sednout, jinak bych musel vybírat úplně jinak.
Každopádně určitě se podívám na ty dvě co jsou skladem v jiných velikostech, než se rozhodnu.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod Myschan » 27 lis 2011, 15:46

Já bych vzal tu první. Už jen proto, že píšeš, že ji chceš i nosit a bunda je vhodná na cestovní turistiku
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod sedli » 27 lis 2011, 15:57

Přesně tak :-)
Už jsem volal a jak ji naskladní z jinýho města v ČR, protože je poslední v červené barvě ve vel. L tak dají vědět.
Takže teď už jen vybrat rukavice což nebude problém a čekat na pcx :-)
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod hruzamil5 » 27 lis 2011, 19:50

Taky bych volil tu první ale jak už se tu psalo , jeď si to vyzkoušet.Bundu budeš vozit celej rok takže je to hodně důležitý jak ti bude sedět a jak se vní budeš cejtit , určitě ti to přidá na kvalitě cestování ať už ráno do školy nebo odpoledne na výlet :)
Jinak PCX je krásnej stroj :)
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod sedli » 27 lis 2011, 21:15

Ta bunda je textilní, za tu cenu se taky kůže nedá čekat...ale má to právě výhodu v tom že nebude problém ji tahat po celý den na sobě.
Teď se dívám že má kůži na ramenou, tak aspoň něco :-)

Jinak jak se píše u všech bund že mají protektory vyndávací...tím se myslí chrániče ramen nebo výztuha v zádech?
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod ssetam » 27 lis 2011, 21:24

Většina bund má vyndavací jak loketní chrániče, tak i zádový....
Jinak promysli tu velikost, ber trošku větší ať si pod to můžeš vzít mikinu nebo něco takovýho
Honda Lead jest moje první a zatím jediná...
HJC Cl-25 jsem vyměnil za Nolan N43 Air
Uživatelský avatar
ssetam

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 103
Registrován: 16 dub 2009, 19:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda Lead 100
Tuning / úpravy: Několik nálepek, koncové a brzdové světlo do Givi E30N

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod Mr. X » 27 lis 2011, 23:05

vůbec nevíš: Já dnes koupil v Bikers Crown tuhle: http://obchod.bikerscrown.cz/naz-3-skin ... 900017774#

Cena malinko převyšuje tvůj strop, ale za tu slevněnou cenu taky myslím dobrá volba. Má termo vložku (píšou že se to dá nosit i jako letní lehká bunda, že prej v létě chladí, ale připadal bych si v tom jak blbec, protože je krátká), prostřední díl je po sundání vložky a odepnutí vrchní nepromokavý části jako letní moto bunda včetně chráničů a vrchní díl jak už jsem psal je nepromokává vrstva. Je k tomu i připínací reflexní vesta.

Na obrázku vypadá lesklá, ale lesklá není. Tady je k ní i video: http://www.youtube.com/watch?v=iIWuRXXucFs

Jen jsem byl překvapenej velikostí, šel sem si pro něco mezi M-L a odešel s XL :) mám něco málo přes 180, ale hubenej. Pravda je, že do L sem se vešel, ale byla krátká.

Helmy co se vejdou pod sedlo PCX
Části servisního manuálu PCX
Hodinky na PCX
Plexi na PCX
Blastery (chrániče rukou) na PCX
Uživatelský avatar
Mr. X

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 207
Registrován: 25 kvě 2011, 21:04
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX125

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod sedli » 27 lis 2011, 23:52

Dík za info, ta tvoje bunda vypadá super, ale já bych ji hlavně asi ani naplno nevyužil, jsem hrozně pohodlnej člověk, rozdíl teploty budu řešit mikinou pod bundou( jak upozornil ssetam dát při tom bacha u velikosti) nebo jen tričkem, měnit vrstvy bundy by mě asi nebavilo a omrzelo :-)
S tou velikostí jsi mě překvapil, já mám 177 cm a postavu průměrnou sportovní, lehce pod 80 Kg.
Pokud mi bude malá velikost L, tak už mi nezbyde nic jinýho než zvolit jinou bundu, protože větší jak L není, takže popř. http://obchod.bikerscrown.cz/tech-ii-black-green-8999900015219 která má totožný vlastnosti.
Jinak se mi vzhledově žádná další extra nelíbí a další v totožné cenové relaci (neslevněné) nemají protektory atd...
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod rado668 » 28 lis 2011, 12:11

Čau. Skús pozrieť aj sem. http://www.motorkar.net/motorkar-net-co ... 600.0.html
Majú predajňu v brne a do tvojho limitu sa vojdu všetky bundy aj kožené...
Uživatelský avatar
rado668

100+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 183
Registrován: 07 srp 2009, 09:28
Bydliště: ZM
Skútr / moto: x max 250

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod sedli » 28 pro 2011, 15:20

Tak aby bylo zakončení...
Tak pod stromkem nakonec byla Nazran reaction Jacket ve vel. L která mi dokonale sedla, za tu cenu naprostá dokonalost, už se těším až ji vyzkouším naostro ;-)
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod chulimanga » 23 led 2012, 01:03

Tebou vybraná určitě dobře poslouží. Kamarád přesně tuhle měl a nemůže si stěžovat, na ježdění do školy zcela jistě postačí! Švy jsou kvalitní, zpracování a materiál je vzhledem k její ceně nadprůměrný.

Co se týče levnějších bund na jezdění do města, školy a práce, zkrátka do 15 km. Doporučuji se podívat po textilních bundách MBW. Mají super ceny a tyhle bundy fakt drží. Sám jednu od MBW mám už dva roky, jednou jsem to s ní na silnější mašině položil a drží jako nová.

Barvy, zipy a švy naprosto super a za tu cenu - jasná volba - nejsou špatné tyhle, tu druhou mám.

BUNDA MBW ZIPPY http://www.madmax-eshop.cz/zbozi/3596/B ... -ZIPPY.htm
BUNDA MBW RUBY - http://www.madmax-eshop.cz/zbozi/3595/B ... W-RUBY.htm¨

___________
Doporučuju tenhle eshop z jednoho důvodu - mají dobré ceny a hlavně - borec nám z tama vždycky dobře poradil, vždy ochotně a to hlavně, když jsem s partou začínali jezdit na skútrech někdy v 15 a věděli jsme prd. :wink:
Aprilia Sport City 125
Speedfight 3 RS

Jezdím rád a jezdím slušně - občas!
oblíbené motoshopy - http://www.madmax-eshop.cz
MadMax motoshop - tam mi vždycky poradili, dobré ceny
a ochotný prodejce, proto doporučuju
chulimanga

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2012, 00:37
Skútr / moto: Speedfight 3 RS, Aprilia Sport City 125

Re: Zkušenost/rada s bundou?

Příspěvekod mana » 23 led 2012, 15:56

JJ tu druhou mám taky :lol: :lol: :lol:
Obrázek
mana

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 112
Registrován: 17 říj 2010, 14:36
Skútr / moto: Piaggio X9 200 EVO


Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků