Výběr bundy

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: výběr bundy

Příspěvekod Hasmann » 25 říj 2010, 21:10

Stix píše:To Hasmann: Má tam ta tvoje bunda nějaký větrání? Dívala jsem se po nich o víkendu a buď byly bez větracích otvorů nebo měla ta horní vrstva jen síťku a odepínatelná nepromokavá membrána byla pod ní. Nedokážu si představit, jak to v dešti funguje - ta horní bunda musí být zevnitř mokrá. No a ty bez těch větracích otvorů jsou asi dost teplý, ale pokud není taková zima, tak to vůbec nevětrá.

Větrání samozřejmě má a to na obou pažích se síťkou proti hmyzu a na zádech,takže v létě když je fakt hic,tak otevřít na rukou a na zádech a krásně to prochází kolem těla,ten zádový zavírám až když je fakt zima (záda se potí nejvíce,zvláště když máte na zádech batoh). Co se vody týče,tak jsem zmoknul několikrát a vevnitř rozhodně voda nebyla.Samozřejmě nevím,jaké by to bylo jet v dešti nějakou tu hodinu,ale jak už zde padlo,proti velkému dešti na velkou vzdálenost pomůže jen nepromok. Nevím na jakou bundu jsi se dívala,ale jen popisuji bundu na kterou jsem dal odkaz (IXON XERES). Obecně u bundy chce opravdu hledat a nedělat příliš velké kompromisy ikdyž to někdy znamená tisícovku navíc.Ono se to časem projeví a ne málo,hlavně pokud by mělo jít o celoročně používanou bundu.
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: výběr bundy

Příspěvekod Hasmann » 25 říj 2010, 21:37

.....a protože fotka řekne než tísíce slov....
P1010232a.jpg
P1010235a.jpg
P1010236a.jpg
P1010231a.jpg

Jedinné co bych bundě vytknul je límec,který bych bral trošku větší,ale řeším jinak....a jen když je teď fest zima,od 10-12 st. C nahoru není podstatné.... :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: výběr bundy

Příspěvekod Stix » 25 říj 2010, 23:42

Díky za cenný rady, ta bunda je pěkná a odepínací mikina by se taky mohla hodit. Ty dámský IXONy v Paolu větrání neměly, ale je fakt, že tam nebyl moc velký výběr, podívám se ještě na internet. Dneska jsem se byla podívat na reflexní bundu Nazran Xenum Safety http://obchod.bikerscrown.cz/xenum-safety-w-8999900016076. Vypadala pěkně, ale asi bude lepší reflexní vesta přes bundu, čistit rozpláclou havěť z vesty je jednodušší než z bundy, navíc stejně neměli mou velikost. Co myslíš, že je lepší - přímo reflexní bunda nebo přes bundu reflexní vesta? Jezdíš v ní i v létě?
Stix

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 19 zář 2010, 20:25
Bydliště: Praha
Skútr / moto: snad už brzy

Re: výběr bundy

Příspěvekod Hasmann » 26 říj 2010, 00:08

Nikde není napsáno,že musíš mít dámskou bundu,stejně se dají stáhnout jak kolem paže tak kolem hrudníku.A jestli reflexní bunda nebo vesta přes bundu to nedokážu posoudit.Tu co jsi ukazovala je hodně pekná,ale nevím jak vypadá fyzicky a jakou má "vybavenost",ale na první pohled ne ní není vidět žádné větrání na rukávech ani na prsou.Zítra mi přijde vesta kterou jsem si objednal,přeci jen jezdím spíše ráno a večer nyní už za tmy,takže z bezpečnostních důvodů. Samozřejmě že v ní jezdím i v létě.A do vyloženě parných dní nad 30st.C je vhodné jen snad samotné tričko..
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: výběr bundy

Příspěvekod jarafari » 26 říj 2010, 00:11

Já jsem věrnej černý barvě a tak to vidim taky jen na tu vestu...... Ono přece jenom i ty černý hadry maj na sobě reflexní proužky,tak já chci tu svitivou barvu jen na ty extrémní podmínky...jako třeba déšť, mlha..pak podzim a zima...
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: výběr bundy

Příspěvekod Stix » 26 říj 2010, 00:18

No nevím, do nejmenší pánský bych se vešla minimálně 2x, to by asi ty stahovací pásky nezachránili. Podívám se po těch IXONech.
Stix

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 19 zář 2010, 20:25
Bydliště: Praha
Skútr / moto: snad už brzy

Re: výběr bundy

Příspěvekod Stix » 26 říj 2010, 00:21

Ještě k tý reflexní vestě - nevíte jestli se v ní může jezdit na motorce/skútru i v ostatních evropských zemích? Někde na internetu jsem četla, že v zelené reflexní vestě se nesmí jezdit na Slovensku. Pokud je to tak, pak asi vyhraje bunda + reflexní vesta, kterou si vzít může, ale nemusím.
Stix

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 19 zář 2010, 20:25
Bydliště: Praha
Skútr / moto: snad už brzy

Re: výběr bundy

Příspěvekod Hasmann » 26 říj 2010, 00:37

Zajímavá otázka.Je pravda,že třeba na Slovensku nemůžeš mít zelenou vestu v autě jako reflexní pro případ nehody na dálnici či pro řidiče služebních vozidel,ale jestli se to vztahuje i na vesty na moto,to netuším...každopádně jenom čekám,kdy se tahle "móda" u nás rozšíří a i u nás začnou policajti remcat.Jen doufám,že nebudou tak tupí a zdánlivou záměnu za policistu nevymění za větší bezpečí při provozu.
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: výběr bundy

Příspěvekod donx83 » 26 říj 2010, 04:37

V UK můžeš normalzne jezdit v reflexní veste. I na kole i lidi na motorce ji mívají.
Petr
Uživatelský avatar
donx83

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2010, 01:33
Bydliště: London
Skútr / moto: Vespa ET4 125

Re: výběr bundy

Příspěvekod láďa » 26 říj 2010, 06:48

Stix: Nazran safety se dělá i dámská,jinak jí má Foky,je s ní spokojenej,dokonce si v ní už i ustlal na silnici :( .přemýšlel jsem o ní taky,ale už jsem od toho upustil,protože jak píšeš,různá havět,a především prach a výfukové splodiny,dají bundě zabrat,takže po pár týdnech už není tak hezká..já používám přes motobundu reflexku Ticino,absolutní spokojenost http://www.reflexni-obleceni.cz/reflexn ... -p-84.html
Uživatelský avatar
láďa

1000+
 
Reputace: 30
Příspěvky: 1352
Registrován: 06 čer 2009, 09:55
Bydliště: Praha 9-Černý Most II , 723524604
Skútr / moto: Suzuki GSR 600
Tuning / úpravy: iridiové svíčky,KN filtr,laděné výfuky,xenon

Re: výběr bundy

Příspěvekod hagrid » 26 říj 2010, 13:20

Já přes bundu vozím vestu od Probiker. Poslední dobou furt, ono je to líp vidět :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MBK 300 Kilibre kilibre(kyselaryba)email.cz
Uživatelský avatar
hagrid

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 676
Registrován: 28 zář 2010, 22:00
Bydliště: Sezimák dvojka
Skútr / moto: MBK 300 Klilibre, Baotian Cyborg QT 50

Re: výběr bundy

Příspěvekod Miro11 » 26 říj 2010, 18:40

Stix píše:Ještě k tý reflexní vestě - nevíte jestli se v ní může jezdit na motorce/skútru i v ostatních evropských zemích? Někde na internetu jsem četla, že v zelené reflexní vestě se nesmí jezdit na Slovensku. Pokud je to tak, pak asi vyhraje bunda + reflexní vesta, kterou si vzít může, ale nemusím.


dúfam, že to nebude OT...k téme zelené vesty na Slovači bolo písané tu reflexni zluta bunda a potom aj na forume motorkari kde v topicu Reflexní víkend ČR 2010, 21.-23.května.2010 sme v tom čase absolvovali cestu do Trenčína ktorú si prečítate na Do Trenčína po stopách římských legii, aneb ... snáď je to k bundám..ak nie prosím moderátora o vloženie presunutie do vhodného topicu :wink:
Uživatelský avatar
Miro11

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1117
Registrován: 10 říj 2007, 08:53
Bydliště: Řečany n. Labem
Skútr / moto: ...ex B650 Exe 07 :-)
Tuning / úpravy: social edition

Re: výběr bundy

Příspěvekod moto.joker » 26 říj 2010, 19:19

To: Stix
Holka si po dlouhém vybírání vybrala tuhle: http://www.m-b-w.cz/product/moto-bundy/textilni/tender---textilni-moto-bunda/24
Má termovložku i větrání na léto. Mají je i v "malých velikostech". Holka má velikost 36 a je s bundou moc spokojená. Parametry 160/53 :D
Přežila i jízdu ze Seče domů v dešti a přijela suchá (120 km - 2 hodinky cesty).
Měli jsme taky problém s výběrem a velikostmi a tahle sedla asi nejlépe. Je delší, takže trochu chrání záda a ledviny a nefouká do pasu. Bunda je fajn a díky výšivce i vypadá jako holčičí od pohledu.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: výběr bundy

Příspěvekod Kitee » 26 říj 2010, 20:11

to:moto.joker: Pořád to tu pročítám kvůli bundě, kterou sháním a proto také díky za odkaz. Hned jsem si ho uložila. Zkusím prodejce v Jm kraji, jestli by ji neměli. Moc se ta bunda líbí.
Kitee

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2010, 10:12
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 250
Tuning / úpravy: ne

Re: výběr bundy

Příspěvekod ajfel » 26 říj 2010, 20:16

Hlavně, dámy a pánové, pokud jezdíte za současných teplot a máte krátkou bundu jako já: prosím, nezapomeňte na ledviňák a kuklu (nákrčník). Bohužel, tělo si pamatuje, a někdy nám to spočítá až po letech... :o Omlouvám se za OT.
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků