Textilní kalhoty

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod dusanSK » 19 črc 2017, 10:13

Tak zase niekde aj kúpim, napr. v tej, kde majú a kde som skúšal MBW (Uherské Hradiště) som vlani kúpil bundu, rifle, rukavice a teraz možno kúpim tie nohavice. Len si rád vyskúšam a nemôžem za to, že nemajú všekty moje tipy v jednej predajni. Preto idem zajtra do Slušovíc skúšať topánky :D
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod forester » 19 črc 2017, 12:38

Kukám že ty si textilný turista :D Keď to nespájaš s nejakou služobkou alebo nejakým hoby tak tie handry prídu dosť draho nie? :D
Pýtal som sa preto lebo tu v Bratislave dokonca na mojej ulici je predajňa jedného bývalého svojrázneho motorkára dnes už iba sviatočného ktorý má zvláštny spôsob predaja.Keď prídeš do predajne najprv ťa zarazí čudné osvetlenie,také pivničné a potom komunikácia.Keď tam niečo dlho skúšaš tak ťa osloví spôsobom čo vlastne chceš a keď vidí že si skúšací tip tak ho to vytočí že začne útočiť že aj tak u neho nič nekúpiš a pôjdeš do louisu(AT) A nakoniec má aj pravdu tam sa fakt nedá nič kúpiť.Raz som tam nabehol schmatol som jednu mototašku na opasok a idem to platiť,vtedy skoro onemel a nechápal či to naozaj chcem.Chcel som tam kúpiť opierku s nosičom a padáky na čopra a keď sme sa konečne dopracovali k tovaru a cene tak zaspieval že to bude v auguste čo bolo o 2 mesiace!!.Nakoniec som to objednal z českého eshopu a bolo to doma o 2 týždne a bez poštovného.a Kto je z BA tak určite počul o legendárnom Vadimovi a jeho predajni Buldog.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod dusanSK » 19 črc 2017, 14:50

Nie som textilný turista, ale som turista :) Včera v Brne som bol v ZOO (http://www.mygpsfiles.com/app/#heWojRsn), proste som si spravil výlet a skúšanie topánok a nohavíc bol len plánovaný bonus. PCX žerie málo, na tých 340 km som minul benzín za 8 €, takže to vôbec neriešim. Ak mám chuť, niekam idem a ak niekam idem, tak pospájam viacero cieľov - ak je tam i obchod, tak fajn. Zase sa nechodím "len previezť", vždy mám nejaký cieľ (turistika, zámok, ZOO, iný objekt). Mám toho na tento rok v pláne ešte mnoho, len keby bolo viac času :) Pôvodne som sa mal cestou späť staviť aj v tom Hradišti (lebo tam mám rukavice z reklamácie, sa mi začali trhať a vraj tam už mám nový pár) a v Slušoviciach. No vzhľadom na to, že mi cesta trvala o dosť dlhšie ako som myslel (objíždky, kombajny, práce na cestách, zápchy i na diaľnici pri Brne) a obchody sú len do 17 otvorené, som sa už nechcel stresovať a radšej som zotrval v ZOO až do podvečera a po kľudných večerných cestách šiel domov. A tak si dám zajtra ráno výlet len po obchodoch, taký trojuholník po Zlínskom kraji :) (sa mi to tam celkom páči) Viac nestihnem, lebo o 14 už mám školenie.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod forester » 19 črc 2017, 20:17

Tak je to teda,spoznávaš krásy Moravského kraja :D Keď budeš v tom Zlíne choď sa najesť do super reštiky U Johana na Vízovickej 405.Je tam gastronomický zážitok. aspoň pre mňa.Bol som tam už asi 4x a nemá to chybu.A potom tam že vraj majú jednu krásnu ZOO, keď si už na zvieratka,len neviem či nebudú zalezené keď sú 30st horúčavy.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod dusanSK » 19 črc 2017, 20:56

Vďaka za tip, ale ja nie som až taký veľký jedák (včera v Brne ma jedlo vyšlo 75 Kč) :D Iba ak by som mal niekoho pozvať... Do ZOO Zlín-Lešná chodím relatívne často :) Za posledný rok som bol v ZOO Bratislava, Bojnice, Košice, Zlín-Lešná, Olomouc, Brno, Ostrava, Hodonín, Praha, Dvůr Králové. V niektorých viackrát. Horúčavy naozaj nie sú ideálne pre ZOO - aj zvieratá sú zalezené a aj človeku sa zle behá (a v ZOO trávim cca 6 hodín, dosť pozorujem a fotím). Navštevujem aj iné ciele, pomáham si s www.mapy.cz (sú tam pekne označené). Ale to sme už dosť odbočili od textilných nohavíc, asi stačí ;) No práve pre tieto letné výlety chcem nejaké tenké ľahké, aby som sa nemusel vždy prezliekať na parkovisku (niekedy v centre mesta) alebo potiť v rifliach.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod dusanSK » 21 črc 2017, 08:49

Pri včerajšej návšteve predajne (MCF v Slušoviciach), kde som kupoval topánky, som našiel ďalšie modely letných sieťovaných nohavíc - značka Richa: http://www.richa.eu/cz-en/men-trousers-textile?colors=grey&sort-by=price&order=asc Konkrétne som skúšal Cool Summer, no boli mi krátke a široké. Podobne starší model Summer Breeze (http://www.mcf.cz/p/moto-kalhoty-richa-summer-breeze-sede). Až teraz doma som zistil, že 2-vrstvové (vynímateľná termo a nepremokavá membrána) Airvent Evo robia aj predĺžené (tie v predajni nemali), no tie sivé (ktoré som hľadal, nechcel som čierne) sa mi nejako moc nepáčia a aj sú už drahšie. Kto hľadá letné vzdušné nohavice, možno zaujmú niektoré z týchto. V tej predajni majú toho veľa a veľmi ochotnú obsluhu.

Takže som toho postupne poskúšal vcelku dosť a nakoniec som v Uherskom Hradišti kúpil MBW Summer Pants, ktoré som už spomínal - hoci sú čierne, sedeli mi najlepšie, sú sieťované spredu aj úplne hore, tiež pod kolenom zozadu - a aj cena je príjemná. Povedal som si, že nebudem už ďalej hľadať, už toho bolo dosť :) Hneď z predajne som ich aj skúšal v poludňajšej horúčave na ceste domov a skutočne prefukujú lepšie ako rifle, je to paráda. Pri čakaní v kolóne to nebolo až také hrozné ako som si myslel, lebo trochu fúkalo, tak sa príliš nerozpálili. V podstate som spokojný. Kým sa mi zničia, možno MBW vyrobia aj svetlý variant :)
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod pavelcent » 15 srp 2017, 12:51

Já jsem právě objednal tyto rifle
http://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/tri ... 43665.html
Zkoušel jsem i jiné značky,ale Trilobity mi seděly nejlepe a na tělo byly nejprijemnejší. Taky pusobily hodně kvalitně. V akci cca o pár stovek drazsi než ostatní, ale zase údajně nepromokavé. Uvidíme.
Uživatelský avatar
pavelcent

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 55
Registrován: 31 srp 2008, 13:20
Skútr / moto: Piaggio X10 125 ABS,ASR
Tuning / úpravy: Výfuk Akrapovič,variátor Polini,orig.kufr

Re: Textilní kalhoty

Příspěvekod koftun » 15 srp 2017, 14:54

já je mám a jsou docela fajn - hodně silný, dá se v nich jezdit i v docela chladným počasí. déšť jsem v nich zažil a vydrží dlouho - cca 30 min, než začaly prosakovat kolem švů. ale jak se nasákne denim, tak dost studí a ztěžknou.

ve vedrech nic moc, alespoň to větrání na stehnech člověku uleví
Uživatelský avatar
koftun

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 100
Registrován: 21 úno 2011, 18:42
Skútr / moto: Yama Vity - prodáno, Yukáč City - totální stavba
Tuning / úpravy: City - komplet tunning...

Předchozí

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků