Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Příspěvekod Peeetr » 17 črc 2017, 19:18

Ahoj,

rozhodl jsem se, že pořídím pořádnou helmu. Zamlouvá se mi tato http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF324-Metro
5000 Kč není málo a proto bych se chtěl zeptat, jestli ji někdo už nemáte a pokud ano, jak jste spokojeni? Případě jak je na tom LS2 obecně co se týče kvality a poměru cena/výkon?
Uživatelský avatar
Peeetr

50+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 73
Registrován: 06 bře 2017, 21:10
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution + Manet Korado
Tuning / úpravy: Vyhřívané rukojeti, vyšší plexi GIVI, sedlo s protiskluzy.

Re: Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Příspěvekod Badarala » 17 črc 2017, 21:19

Ahoj, mám tuhle http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF325-Strobe a za ty prachy celkem dobrý, mají tu slušné zastoupení. Když mi prasknul jeden zámeček plexi, při reklamaci stačila fotka prasklého zámečku, nemusel jsem nikam posílat helmu, ani vkleče přísahat, že jsem to nezpůsobil hrubým zacházením a rovnou mi poslali dva náhradní... :)
Neupad jsem s ní, takže jak je to při úderu do hlavy, nemůžu říct :D
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Příspěvekod Peeetr » 17 črc 2017, 21:45

Díky za odpověď. Na tu co máš, jsem se taky díval. Jaký jsou tam rozdíly oproti mnou navržené? Já vidím akorát to, že nemá dvojité plexi proti mlžení, což zrovna myslím, že je věc, která se hodí.
Uživatelský avatar
Peeetr

50+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 73
Registrován: 06 bře 2017, 21:10
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution + Manet Korado
Tuning / úpravy: Vyhřívané rukojeti, vyšší plexi GIVI, sedlo s protiskluzy.

Re: Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Příspěvekod Badarala » 17 črc 2017, 22:22

Jestli myslíš pinlock, ten jsem musel přikoupit za pár(6?) stovek...
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Příspěvekod Karel_Play3 » 17 črc 2017, 23:01

Zkušenost s touhle konkrétní přilbou nemám, ale když vidím jakou "pálku" do toho chceš investovat, tak by asi bylo nejlepší udělat jednu podstatnou věc. Sednout na svůj oblíbený stroj a zajet si tu přilbu otestovat "naživo" k některýmu prodejci. Co si budeme povídat, není nad osobní zkušenost. Tak ať případná koupě stojí za to a přeju pohodu v sedle :wink:

PS: Jinak je pravdou, že i já uvažuju o přilbě za podobnou cenu, jen s tím rozdílem, že je to značka REEVU a model RV MSX1. Ta má jednu neobvyklou vlastnost a tou je možnost sledovat dění za strojem, což mi přijde pro bezpečnost v provozu naprosto zásadní https://www.youtube.com/watch?v=pX0Jd0Q0Hp0 Ovšem osobní zkušenost s ní taky nemám, takže se v září chystám (po úspěšným návratu z malý vyjížďky do Chorvatska), že se na ní pojedu podívat do asi 230 km vzdálenýho obchodu a vyzkoušet si jí na vlastní oči....i hlavu. Jen škoda, že jí nedělají i v otevřený variantě, já na tyhle "integrálky" moc nejsem :)
Uživatelský avatar
Karel_Play3

25+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 46
Registrován: 13 dub 2015, 22:23
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS
Tuning / úpravy: No, něco by se našlo ;-)

Re: Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Příspěvekod Peeetr » 18 črc 2017, 20:45

Karel_Play3 díky za reakci. Ta REEVU RV MSX1 je zajímavý počin. Dnes jsem byl vyzkoušet ty LS2 a padne mi spíš Strobe než Metro taže myslím, že mám vybráno.

Badarala zde: http://www.skutrportal.cz/1567-ls2-stro ... -test.html píšeš, že na skútr ji neberu. Při vyšším plexi, kdy jde vítr od plexi v určitém úhlu na horní část helmy, je příšerně hlučná. Co znamená vyšší plexi?

Jinak teď jsem zjistil, že Strobe je homologovaná jen jako uzavřená. To mi přijde trochu nelogické, že když mám otevírací helmu, ale musím ji mít zavřenou. To si můžu zrovna koupit integrálku.
Předpokládám, že když bych ji měl otevřenou a spadl, bude fungovat podstatně hůř než ty, co jsou homologované pro použití zavřené i otevřené?
Uživatelský avatar
Peeetr

50+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 73
Registrován: 06 bře 2017, 21:10
Skútr / moto: Piaggio X9 500 Evolution + Manet Korado
Tuning / úpravy: Vyhřívané rukojeti, vyšší plexi GIVI, sedlo s protiskluzy.

Re: Nemáte někdo zkušenosti s helmou LS2 FF324 Metro?

Příspěvekod Badarala » 18 črc 2017, 23:04

Já ji používám na motorku, na N-maxu mi při zkoušce hučela. Pak jsem tam ještě dal deflektor, ale už to nezkoušel, bylo mi to jedno, protože prostě na skútru používám otevřenou za všech okolností...
Na motorce mám malý štítek a dobrý. Myslím, že na skútru šel prostě vzduch přesně do nějakého blbého místa , co se rozeznívalo...
Pokud jde o homologace otevřená, zavřená, to bych absolutně neřešil, protože prostě otevřená rovná se odkrytá brada a homologace ji nezakryje, ale můžu se samozřejmě plést :D :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání


Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků