Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod w0rm » 19 pro 2019, 22:42

Plánujem kúpu prvej prilby na skúter + prípadných ďalších doplnkov oblečenia.

Máte skúsenosti s Motosalónom v Brne a Motocykel Boat Show v Bratislave? Obe výstavy budú najbližšie v marci 2020.

Zaujíma ma, či mávajú dostatočne široký sortiment na vyskúšanie a prípadne či majú aj reálne lepšie ceny ako bežne v obchodoch.

Alebo to radšej riešiť vo viacerých vytipovaných obchodoch, v ktorých majú tovar skladom?
w0rm

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 01 pro 2019, 16:23
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Forza 125 / Yamaha Tracer 900GT
Tuning / úpravy: originál Smartbox, vyhrievané rukoväte / padacie rámy, nosič, kufor, vysoké plexi, kryt chladiča, podkova, nálepky, tankbag, držiak telefónu, komfortné sedadlo

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod borout » 20 pro 2019, 00:11

Nejsem pravidelný návštěvník těchto akcí, ale myslím, ze dnes jiz žádné akce na výrobky ukazované na výstavách nejsou. Tedy má zkušenost z Brna... Za mne je lepší jít na prodejnu a vyzkoušet co a jak a pobavit se přímo z kvalitním prodejcem. Lepší je velká firma se zkušenostmi, ti jsou ti víceméně schopni poradit a provést sortimentem. Tedy pokud jsi začátečník (za mne je super BONMOTO v Brně).. koupit od nich nemusíš, ale pokud je kvalitní přístup, informace a rady, proč tam ty peníze nenechat... Obchod je vždy o důvěře a vztahu. Pokud se ti přístup nelíbí, klidně vyslechli a doprošuj se... a pak ty peníze běž utratit jinam. Je to jako s moudrou poučkou, když stavíš dům: Až budeš stavět třetí, už budeš vědět co a jak...
PCX 150/2016 - 40.000 km, prodáno
borout

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 30
Registrován: 11 led 2017, 21:56
Bydliště: Střelice
Skútr / moto: FORZA 300

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod srnka1010 » 20 pro 2019, 05:32

V Bratislave na výstave je tovaru dostatok+rôzne doplnky.Vysúšať si to môžeš,ale nečakaj až také veľké rady a čas,aby sa ti venovali.V tom dave to ani nejde.V cenách moc rozdiel nieje.Skôr je to tam o tom,že vieš čo potrebuješ a hľadáš to tam.Lepšie ceny sú tam na výrobky z kože od cudzincov z Indie a pod.Od nich veľké rady nečakaj.Je tam všetko na jednom mieste,takže pozrieť si to nieje zlé.Dobré je keď máš už nejaké veci vybraté a vieš čo asi tak stoja a môžeš tam porovnať.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod Gandalf » 20 pro 2019, 08:07

Ještě jeden tip: Aspoň v Brně funguje, že po dobu konání Motosalonu nabízí např. Bonmoto nebo Bikers Crown plošnou slevu na prodávané zboží. Ale jestli to bude i v 2020 nezaručím - je třeba kouknout na stránky větších prodejců motodoplňků v okolí.
Já si třeba předloni v Brně na Motosalonu u stánku s prodejcem pěkně popovídal o přilbě Schuberth i jednu vyzkoušel... i když nekoupil :) Ale co a jak bude příští rok Ti nikdo neslíbí :wink: Můžeš vyzkoušet obojí, minimálně získáš informace a větší přehled :)
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1466
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod icask2 » 20 pro 2019, 08:44

Tieto motosalony maju jednu podstatnu vyhodu. Najdes tam najviac veci na jednej kope. Osahas si to, nieco odskusas. Na obleceni je problem velkost. Nie je XL ako XL. Takze urcite chod na motosalon a urob si prehlad. Nakoniec mozes kupit v nejakom obchode kde sa ti v klude povenuju. Ja chodim na motosalon pravidelne a poskusam toho tam dost . Ceny su ako u koho, napriklad kolarovo ma dnes lacnejsie ako bude predavat na zaciatku sezony.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod forester » 20 pro 2019, 09:44

Najlepšie miesto na kúpu prilby je Rakúsky Louis a to Giga store na severe Viedni Kagraner platz, je to cca 60 km od BA. Spravíš si výlet, vedie tam pekná kludná cesta na pravom brehu Dunaja, Ale čo je na tej predajni tak skvelé je trenažér na skúšanie prilieb z náporom vetera. Sadneš si na reálnu motorku, pridávaš plyn a pred sebou máš display z rýchlosťou a presne vieš ako sa správa prilba pri konkrátnej rýchlosti. A môžeš si tam skúšať čo chceš a kolko len chceš. Nikto ti nebude čučať za chrbtom ako na motosalóne kde je mrte ludí.

Ja chodím na motosalón pravidelne popozerať na motocykle a hostesky ale necítim sa tam komfortne na nakupovanie. Majú tam obmedzené velikosti a spravidla po jednom kuse. Kúpil som tam už moto bag na zadný nosič ako aj záväzne objednal bluetooth Sena ale to je asi tak všetko.

Treba si vyčíhať keď budú zlavy a vyraziť.Každých 14 dní davajú do akcii nejaké kúsky ktoré sú v akciovom letáku ako aj na webe.Skoro z jari pred sezónou posielajú pre registrovaných aj gutschein na 50e pri kúpe tovaru nad 249e alebo 20e pri kúpe nad 99e.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod w0rm » 21 pro 2019, 18:11

Ďakujem veľmi pekne za názory a rady.

Určite zájdem najskôr do Louisa vo Viedni a pár ďalších obchodov.

A potom prípadne doplním aj návštevu spomínaných akcií. Minimálne kvôli pohľadu na hostesky. ;-)
w0rm

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 01 pro 2019, 16:23
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Forza 125 / Yamaha Tracer 900GT
Tuning / úpravy: originál Smartbox, vyhrievané rukoväte / padacie rámy, nosič, kufor, vysoké plexi, kryt chladiča, podkova, nálepky, tankbag, držiak telefónu, komfortné sedadlo

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod forester » 21 pro 2019, 18:41

Správne na to ideš :D

Keď už budeš vo Viedni choď aj do druhého najvätšieho moto obchodu Polo motorrad ktorý je na Triesterstrasse tam kde je aj druhá filiálka Louis kde ale nemajú ten trenažér a je velkosťou tak 1/3 od Giaga store na Kagraner platz. Sú tam iba necelé 2 roky a majú úplne iný sortiment a značky ako Louis. Ja keď som začínal nakúpil som si 90% výbavy v Louis ale teraz to hodnotím že je to po Polomotorrad dvojka. Sympatické je že v prípade reklamácie to riešia promptne v prospech zákazníka a nerobia s tým caviky ako u nás. Raz som reklamoval nohavice v Louis ktoré sa mi rozpárali v rozkroku na dovolenke v Chorvátsku po 1 a 1/2 roku. Našťastie som našiel účet a z malou dušičkou že to vyskúšam som tam išiel a z ospravedlňujúcou rečou som predniesol moju požiadavku. Úplne ma dostali keď si predavač prezrel nohavice a povedal že “vy sa nemáte čo ospravedlňovať to mi sa vám máme, posielame to výrobcovi” a spýtal sa či chcem iné alebo peniaze späť. Tak do takýchto obchodov sa človek vždy rád vráti.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod icask2 » 22 pro 2019, 10:43

Asi tam zajdem niekedy aj ja. Vyzera to na dobry obchod

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod VlČek » 23 pro 2019, 15:16

Ahoj, přidám svůj názor na to, kde nakupuji, Louis byl můj oblíbený obchod, poslední dobou Drážďany, je to pěkný výlet na motorce (Pha-Č.Lípa- Děčín-Dražďany po okreskách a pokud to jde, tak přes Chomutov zase okresky zpět, pokud spěchám, tak zpět po dálnici. Ale poslední dobou mám vše z ČR a hlavně z Prahy, třeba motoVšem, Geneze, teď jsem objevil pěkný obchod pod Nuselským mostem a taky RockWay v Liberci. Dnes už to není, tak jako kdysi že naši obchodníci (překupníci) nakupovali u Louise a o 40% dražší se nám to pokoušeli prodat. Dnes jsou ceny velmi podobné, jsem Čech, žiju v Čechách, tak se snažím podporovat místní. Jinak docela rád nákupuji na výstavě motorek, příští rok plánuji nový textil od Hubíka (ceny jsou řekněme kosmické) bundu budu mít konfekci (velikost), tak se výstavní sleva hodí. Kalhoty holt budou na míru , nejsem úplně ideální postava. Poslední bod, proč jsem za nákup na výstavě, že máš přímé srovnání, je možné porovnat kvalitu na místě. Výstavní sleva se pohybuje mezi 5 až 15 někdy i 20%, což je znát při kvalitní věcech, boty za 10, helma 15+, textil za 30+ ... Měl jsem snahu ušetřit a zajel jsem se podívat do Bikers Crownu na tu jejich levnou značku a stejně jsem přešel k tomu nejdražšímu, co prodávají a i tak to nebylo ono, kamarád doporučil MBW (snad to píšu správně), ale Hubík (serou mě ty jeho ceny) je opravdu někde jinde (pár Vás mě zná i osobně, tak vědí, že u Hubíka nepracuji). Ještě čekám na nové modely od Modeka (snad to píšu správně), kamarád má Rukku a říkal, že nová Modeka je super, tak uvidím na jaře na výstavě. Za mě výstava ano.

Odesláno z mého SM-N970F pomocí Tapatalk
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod Bostav » 24 pro 2019, 00:20

Tak zrovna "Motovšem" bych reklamu moc nedělal, "změna majitele", myslím že v roce 2018. Firma "asi" ve sračkách, tak "majitelé" založili další firmu s jiným jménem ... Přitom doménu eshopu "motovšem" (webové stránky) si nechali a přímo na jejich webu drze prohlašovali že s původní firmou nemají NIC společného. Prý mají jen doménu :D
Věřím že se tam dobře nakoupí, ale .... kdoví co předvedou příště. Můžete nakoupit na eshopu "motovšem", za rok reklamovat a zjistit, že eshop motovšem vlastně není "motovšem" může být překvapení.
A takhle to funguje v našem banánistánu.
Takhle jsem tam loni reklamoval helmu. Když jsem jim chtěl dát reklamovat helmu, kterou jsem zakoupil na eshopu "motovšem", tak mi bylo sděleno že tohle už neřeší, že koupil JEN webové stránky eshopu:D Přitom to jsou bráchové (možná syn a otec) a asi si prodávají navzájem firmy , jinak to neumím vysvětlit.
ALE, naštěstí se předemnou v telefonu pohádali a dali mi nové plexi s dobrým "pantem" , ale až po cca.40ti dnech když jsem jim volal. Bylo mi sděleno, že se na mě mohli i vysrat a nic neřešit.
To je vše k "motovšem" :lol: Takže vyřešeno,ale už nikdy tam NIC nekoupím.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod VlČek » 24 pro 2019, 03:45

Ahoj, konstatoval jsem pouze, že jsem tam nakoupil. Pokud jsem trochu dělal někomu reklamu, tak to byl nejspíše Hubík. Díky za upozornění, budu si to pamatovat. Měl jsem podobnou zkušenost jinde, ale řešil jsem to nakonec s výrobcem a bylo to rychlé a jednoduché. Pěkné svátky všem.

Odesláno z mého SM-N970F pomocí Tapatalk
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod Bostav » 24 pro 2019, 09:09

V vždyť v pohodě, jen jsem se podělil o zkušennost s prodejcem "motovsem".
Od PSI Hubík mi přinese ježíšek rifle, 2000,-Kč super cena. Raději dvě velikosti, jedny pak vrátím.
Od MBW mám 5 sezon textilni bundu a stále jako nová.
Bike Crown mi přijde jako nějaký outlet kde mají všechno, od tržnice až po solidní oblečení. Přesto,kdykoliv jedu kolem , tak se tam jdu podívat a vždy, alespoň nějaký doplněk koupím, ale to je už taková nemoc :lol:
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod forester » 24 pro 2019, 15:46

S týmoto skúšaním oblečenia to majú ako v Louis tak Motorrad vyriešené suprovo. Všade majú reálne motorky a človek si môźe vyskúšať presne ako mu to bude sedieť. V Polo majú KTM v Louis nejkú cestnú, hneď vedla kabínky na skúšanie.Tak som si tento rok kúpil z jari motorifle a skúšal. Je to velký rozdiel keď sa posadí človek na moto, robiť to v dĺžke môže aj 10cm.

Za posledný nákup mi v Pole pripísali body čo predstavuje 21€ a k narodeninám mi poslali gutschain na 10€, ktorý musím uplatniť do 2 mesiacov. Aj takéto malé “všimné” poteší.

V Pole majú kávu k dispozícii z maresi mliečkom a mali tam peknú a milú šikmočku predavačku ktorá za mnou aj 3x prišla a sa ma pýtala ako mi može pomôcť.Ale pri poslednej návśteve som ju už nevidel tak asi išla na materskú :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Motosalon Brno/Motocykel Show Bratislava - výber a ceny

Příspěvekod VlČek » 25 pro 2019, 11:49

Ahoj Rudo, jak Ty to děláš....takže já pojedu do Vídně do Polo tak v roce 2022, to budu zhruba v tvém věku (asi je na starší ) a šikmoočka už by mohla být zpět po mateřské a pokud na sobě zapracuji, tak by i mě mohla pomoci v kabince

Přeji Ti krásné svátky a doufám, že se v roce 2020 spolu někde projedeme.

V.

Odesláno z mého SM-N970F pomocí Tapatalk
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.


Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků