Caberg Flyon vs. intercom

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Caberg Flyon vs. intercom

Příspěvekod igorecko » 29 črc 2023, 20:30

Idem vás poprosiť o radu, nakoľko s týmto nemám žiadne skúsenosti.. Mám otvorenú prilbu Caberg Flyon kde by mala byť nejaká predpríprava na intercom Caberg A8596 Just Speak Evo. Mám kúpiť tento alebo tam dokážem bez problemov dať niečo iné? Prioritne mi ide o navigáciu (Honda Forza 750) a prípadný hovor. Jazdievam väčšinou sám, možno 1-2 krát do roka s tatkom, ktorý interkom nemá. Ďakujem za rady
igorecko

25+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 27
Registrován: 01 zář 2007, 11:02

Re: Caberg Flyon vs. intercom

Příspěvekod hstanislav » 30 črc 2023, 09:03

Instalace jiné značky interkomu bude určitě možná ,bude mít asi i lepší funkce a novější standard Bluetooth..., ale je tam jedna věc, která mě docela vadí. Mám taky Forzu 750 a pokud chci dát helmu pod sedlo, musím vždy odmontovat vnější jednotku. Což v případě integrovaného interkomu nutné není. Takže si to chce posoudit priority.
Bývalky: Scarabeo 500, Aprilia Mana 850, Honda ADV 350
Uživatelský avatar
hstanislav

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 214
Registrován: 15 kvě 2013, 23:34
Bydliště: Žehuň, Praha
Skútr / moto: Honda Forza 750

Re: Caberg Flyon vs. intercom

Příspěvekod valsidalxam » 30 črc 2023, 20:43

presne kvôli tomu (nemožnosti dať helmu pod sedadlo, respektíve nutnosť odcvakávania ovládača z boku helmy ) rozhodlo, že môj najnovší komunikátor bude Sena Linkin Ride v kompatibilnej LS2ke - s baterkou aj ovládaním v remienkoch. Aj ked ten ovládač v moderných Hondách už potrebný nie je vôbec, kedže ho má motorka na riadidlách.
Napriek tomu, že sú na trhu intercomy s lepšími parametrami .
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Caberg Flyon vs. intercom

Příspěvekod igorecko » 02 srp 2023, 11:58

Ďakujem za rady a postrehy.. Na stránkach pri prilbe majú uvedené "prilba je pripravená pre komunikáciu Intercom a Just Speak Evo" a mylne som sa domnieval, že je tam nejaká predpríprava. Takže som nakoniec kúpil interkom Sena 30k. Má síce väčšiu vonkajšiu časť, ale prilbu pod sedlo nedávam.
igorecko

25+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 27
Registrován: 01 zář 2007, 11:02


Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků