Boty na skútra

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Boty na skútra

Příspěvekod BrAtKo » 03 dub 2015, 15:11

Práve idem reklamovať Merell boty co nemajú ani rok uz sa rozlepuju. Predtým mi tiež dva pary Merell nevydržali ale uznali reklamaciu. A trekove boty Asolo s vibram podrážkou ktorá sa predrala po necelých dvoch rokoch a neuznali reklamáciu. Salomony tiež zas neboli tak pohodlne tak uz som ich opakovane nekúpil. Všetko boli goretex kupujem si len s membránou lebo dýchajú.
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Boty na skútra

Příspěvekod forester » 03 dub 2015, 22:18

Ako čítam typy na boty a problémy z nejakými renomovanými značakmi bot tak si dovolím upozorniť na jednu, značku síce u nás neznámu ale na e schope sa dajú objednať.Ja som kúpil boty pri mojej návšteve syna v Sheffield UK pre mňa vtedy neznámej značky Spada,budem ich mať už 4 sezónu a na skútra sú ideálne,lahké a pri tom sú pevné, teplé a nepremoknú.Nosím ich leto zima a žiadne známky úbytku kvality nebadať.Kúpil som ich vtedy ako posledné v čísle 42 za 50 libier.Kto si trúfa kúpiť bez skúšania môžem vrele odporúčať.

http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcy ... prod/76680

Web výrobcu:

http://www.spadaclothing.co.uk/productsmain.php?cat=3
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 659
Příspěvky: 5483
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Boty na skútra

Příspěvekod dreamer » 04 dub 2015, 20:45

@bratko: na trek som nosieval Meindl, prve som zodral za 5 rokov, druhe nizsie mam siedmy rok a teraz sa zacali rozpadat, k..vy nekvalitne :D Nedam na ne dopustit, ale v BA sa uz znacka Meindl neda zohnat, alebo sa mi to len nepodarilo, tak som sa ulakomil na tie Salomony. Mam ich len mesiac, dnes som v nich dal prvu vacsiu turu a dostali fakt zabrat (ja tiez) a zatial mozem povedat, ze som spokojny, noha ako v bavlnke. Ci vydrzia tolko tyrania ako meindlovky neviem.

Ale aby sme neodbocovali od temy. Ak niekto chce naozaj bezpecnu moto botu, tak najlepsie su v tomto ohlade crossove cizmy, ale to je aj na motorku uz extrem, tvrde a nepoddajne ako lyziarky. Nizsie na rebricku su enduro cizmy, tie mam uz stvrtu sezonu a v nich sa citim bezpecne, su masivne, nepremokave, maju ochranu holennej kosti, protektory na vsetkych citlivych miestach na nohe, atd., na velku moto by som si na nohu nic ine nedal. Lenze chodit sa v nich velmi dlho neda. Ale kedze na skutra sa nie vzdy obliekam do plnej moto zbroje, aj vzhladom na jeho prakticke vyuzitie, tak teraz pouzivam aj treky. Ja som teniskovy typ, nenosim poltopanky, iba ak k obleku, cize treky su pre mna prirodzena volba na skutra. Citim sa v nich relativne bezpecne, pohodlne, evidentne sa v nich da robit aj pesia turistika ak je sucastou moto vyjazdu, vyzeraju civilne (aspon podla mojej mody) aj ked s vedomim, ze tolko co moje enduro cizmy by nezachranili. Myslim si vsak, ze dobre treky nemusia byt na tom funkcne o nic horsie ako nieco co sa tvari ako lahka moto bota. Je to skor vec osobnej preferencie a marketingu.
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Boty na skútra

Příspěvekod Feki » 07 dub 2015, 07:28

Ja som tiez rozmyslal o topankach,a nakoniec som kupil tieto http://www.moped-slovakia.sk/sortiment_detail/7903&k=
Feki

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 20 pro 2014, 23:23
Skútr / moto: Kymco Agility 16+ 125
Tuning / úpravy: ziadne

Re: Boty na skútra

Příspěvekod duky5 » 08 dub 2015, 15:14

Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1208
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Boty na skútra

Příspěvekod HonzaR » 20 kvě 2015, 16:13

Musím napsat, že po vyzkoušení asi 7 různých moto-kecek na léto jsem nic nepořídil... Vůbec se mi nelíbil poměr cena / výkon, co jsem měl na noze, tak bylo dost jednoúčelové, když uvážím, že za stejné peníze mám goretexové pohorky... Navíc potíž s mým širokým nártem a platfusem (za to boty nemůžou). Zatím zůstávám u svých policejních kanad, možná ještě vyzkouším staronové Prestižky.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Boty na skútra

Příspěvekod psena » 04 črc 2015, 21:53

Ahoj, byly by použitelné tyto boty na skútra http://cs.sportsdirect.com/dunlop-dakot ... e=18103803 ? Dnes jsem je měl v ruce ve sportdirect a vypadají festovně. jen nejsou celokožené, celokožené jsou tyto: http://cs.sportsdirect.com/firetrap-rhi ... e=11806692
Byly by některé z nich vhodné, nebo je lepší koupit speciální motorkářské?
Díky.
psena

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 30 čer 2015, 21:47
Skútr / moto: Nexus

Re: Boty na skútra

Příspěvekod dreamer » 05 črc 2015, 18:41

Normalne kotnikove trekingove boty posluzia rovnako a nie su jednoucelove, mozes s nimi preliezt aj Tatry :)
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: Boty na skútra

Příspěvekod CONT » 03 pro 2015, 21:48

Zdarec,

tak se mi úspěšně podařilo vyreklamovat motobotky v bikerscrownu,vratily love po první reklamaci.Docela jsem čučel když mi volala paní a chtěla číslo účtu pro převod peněz. :D ..začínám se rozkoukávat po nových a dospěl jsem k závěru, že se na nějaký motobotky vyprdnu a koupím vysoké pracovní./vysoké turistické/.K tomuto rozhodnutí jsem dospěl jednoduše: chci boty, ve kterých se na projížďce můžu projít, a nerozpadne se mi po roce podrážka..a tím projít nemyslím od skutru do hospody na nealko :D. Cenový strop mám tak 3500,- výběr zatím tento:

http://www.engelbert-strauss.cz/Obuv/bezpecnostni_obuv_S3/S3_vysoka/S3_Zimni_bezpecnostni_vysoka_obuv_Comfort12-1301260-79417-138-593.html
http://www.engelbert-strauss.cz/Obuv/bezpecnostni_obuv_S3/S3_vysoka/e_s_S3_Bezpecnostni_vysoka_obuv_Leporis-1301890-93551-1-587.html
http://www.engelbert-strauss.cz/Obuv/bezpecnostni_obuv_S3/S3_vysoka/e_s_S3_Bezpecnostni_vysoka_obuv_Corvi-1301900-93552-1-587.html

co vy na to ?
Uživatelský avatar
CONT

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 145
Registrován: 17 čer 2014, 12:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Silver Wing 600,
Tuning / úpravy: Křídlo tunit netřeba

Re: Boty na skútra

Příspěvekod Dušan_Cut » 03 pro 2015, 23:39

To sou parádní botky! já si koupil "obyčejný" v pracovních potřebách - vysoky, kovaná špička, vystužená pata... náky Pandy nebo jak se to menuje za asi 500,- a nemužu si je vynachvalit... je v nich akorat i v teple i v zimě, sou lehoučký - skoro o nich nevim. takze za mě pracovní boty yes..natož ty cos sem hodil... za tyhle penize snad budou chodit i samy :D
Uživatelský avatar
Dušan_Cut

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 25 čer 2015, 20:40
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Aprilia Sportcity 200

Re: Boty na skútra

Příspěvekod JRM66 » 04 pro 2015, 01:08

:arrow: :idea: To Conti: Tie prve su super, mne sa pačili asi najviac + super cena! :wink:
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Boty na skútra

Příspěvekod Badarala » 04 pro 2015, 01:43

Jj, všechny ty slavný "dizajnový" zcela nepostradatelný motoboty, který mají hlavní účel vytáhnout z člověka co nejvíc peněz, přičemž můžu mít lepší za polovinu, třeba z pracáků :-)
Používám 12 let staré Dr. Martens, co tehdy stály 4000 a už se mi asi 5x vrátily. Žádná podšívka, co by se vevnitř trhala a smrděla apod., žádné nepromokavé prodyšné membrány co za dva roky jsou k ničemu, žádné zbytečné švy a hovadiny. Jen nasádluju a i v zimě do mrazu stačí tenká ponožka a na moto tedy musím dát střední či termo, přiznávám. Kovová špička i pata, houby zle :D
Nesmrdí, neteče do nich, a když se člověk o ně stará, má je na půl života. Jen by mě zajímalo, jestli budou stejně kvalitní ke koupi i dnes a zítra 8)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Boty na skútra

Příspěvekod CONT » 04 pro 2015, 09:59

JRM66 píše::arrow: :idea: To Conti: Tie prve su super, mne sa pačili asi najviac + super cena! :wink:


...jj botky v prvním odkazu jsou adept č.1 .

TO BADARALA: moje slova.Po celou dobu co jsem měl starý boty na reklamaci jsem vozil vysoký vojenský, něco v tomto stylu http://www.army24.cz/boty/boty-invader-ii-ab-tex a taky plně dostačující..je v nich krásně teplo i v tomto počasí.Jsou už ale trochu za zenitem..nachodil jsem v nich spoustu km a používal jsem je i jako pracovní..tak si chci dopřát na skutr botky nový.

Pak je tu ale druhá stránka věci..pro mě nejdůležitější a tím je bezpečnost...myslíte, že pracovní botky /třeba ty na které jsem háze link výše/ jsou plnohodnotnou náhradou motobot co se týče bezpečnosti ?.. Jinak hledám ve třídě S3.
Uživatelský avatar
CONT

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 145
Registrován: 17 čer 2014, 12:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Silver Wing 600,
Tuning / úpravy: Křídlo tunit netřeba

Re: Boty na skútra

Příspěvekod PBM2 » 04 pro 2015, 13:34

To CONT: co se týče těch odkazů, tak díky své konstrukci budou určitě v tomto období spolehlivé a pokud údaje u nich odpovídají skutečnosti, neměl by být problém i s případným pocením nohou. Jsou vysoké, takže nohu podrží, ochrání kotník při případném špatném došlápnutí nebo zakopnutí při zastavení, s čímž spousta bot, i kotníkových, má problémy. Ale myslím, že se hodí pouze do období podzim-zima (jsou i pro toto období určeny výrobcem, v létě by ses v nich upekl i přes jejich prodyšnost). K tomu, zda jsou plnohodnotnou náhradou za motoboty, asi tolik, že pokud myslíš motoboty na skůtra, tak ano, osobně jsem o tom přesvědčen. Jen u motobot na klasickou motorku by s tím asi byl problém (myslím takové ty vysoké,podobně jako v těch odkazech, takřka ke kolenům), protože u těch je použitý jiný, podstatně odolnější materiál proti oděru, jsou jinak vyztužené a při řazení by asi rychle dostal svršek bot ze tvých odkazů zabrat tak, že by nebyly po čase použitelné. Jinak k otázce použití obuvi pracovní místo klasických motobot mám za to, že pokud jde o trekingové nebo kotníkové pracovní boty, u kterých je zpevněná špička, pata, mají protiskluzovou úpravu podrážky, jsou odolné proti olejům, přitom díky materiálu jsou prodyšné, s nepromokavou úpravou, jsou ohebné a přitom pevné, takže se přizpůsobí tvaru nohy a při zastavení a chůzi vypadají civilně, tak nevidím důvod, proč je nepoužít. Ale sto lidí, sto chutí, sto názorů a nikde není napsáno, že jedny názory jsou špatné a naopak ty druhé už z dálky vypadají správně. Vyzkoušet, vybrat pro a proti (od praktičnosti přes bezpečnost až po pohodlí, ono cítit se v botách po sto kilometrech jako ve svěráku, i když bezpečně, moc príma není) a pak kupovat. Jiná cesta není. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Boty na skútra

Příspěvekod CONT » 04 pro 2015, 14:59

Oháním se tady pojmem motoboty, ale myslím samozřejmě skutrboty. Velkou motku nevlastním, ani o ní v budoucnu neuvažuji. Skutr je pro mě značka ideal pro přesuny po městě s občasnými výlety za po ČR..ale to už jsem trochu off..Ano výrobce píše, že se jedná o zimní boty..otázkou je, o kolik budou teplejší než stávající co jsem jezdil http://obchod.bikerscrown.cz/nitro-nb-11-8999900023983 a to i v letě...jinak se obecně botám šitým přímo na moto či skutr vůbec nebráním. Ale jak jsem psal výše..vetšinou mám moto/skutr výlet spojený s nějakou tůrou či procházkou a moto/skutr botky na toto opravdu nejsou...což chápu..jsou to prostě boty na jízdu..ne na chůzi...jinak abych to ujasnil..preferuji boty vysoké..vím a mám otestováno, že i ve vysokých botách se dá v létě přežít.
Na svátky se přemisťuji do Českých Budějovic, kde sídly dodavatel bot z linků. Snad bude možnost je tam otestovat.
Uživatelský avatar
CONT

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 145
Registrován: 17 čer 2014, 12:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Silver Wing 600,
Tuning / úpravy: Křídlo tunit netřeba

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník