Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.
Odeslat odpověď

Re: Vysílačky PMR

01 říj 2011, 19:51

A jakou PMR máš ty a co měl ten týpek? Opravdu celkem dobrý dosah. Ono prý jsou i obyčejné PMR jakoby úmslně brzděné a prý by stačila přídavná anténka s nějakým odporem (či něčím podobným) a dosah je opravdu ohodně větší. :roll:

Re: Vysílačky PMR

01 říj 2011, 20:28

Typ vysílačky mám v podpisu u každého příspěvku :P je to PMR COBRA MT 975. Co měl týpek nevím.
Jinak vysílačky jsou samotnými výrobci omezeny na maximální výkon 0,5 W vyzářený z vestavěné antény.
Používání PMR stanic je řízeno tzv. všeobecným oprávněním, které by měli uživatelé těchto radiostanic dodržovat.
Takže zásah do radiostanice (úprava nebo výměna antény) je možný, ale nelegální. Samozřejmě že se stanice běžně upravují na vyšší výkon. :wink: Spojení bylo s origoš neupravenou.

Re: Vysílačky PMR

01 říj 2011, 20:54

To si uvědomuji. A já PMR ani do teď nevyužíval, jen jsem napsal, že prý .... Zákony se snažím dodržovat a F4 s TRIBE + F3 pro baťužek mi určitě bude stačit. Mě spíše zajímalo, co měl i ten týpek, protože ten dosah byl opravdu úctyhodný :wink: .

Re: Vysílačky PMR

01 říj 2011, 21:06

:mrgreen: :wink: Každýho věc :D to já jen tak pro info. :mrgreen:

Re: Vysílačky PMR

01 říj 2011, 21:48

Ok. Díky :wink: .

Re: Vysílačky PMR

02 říj 2011, 08:01

Sencor PMR - cenu nabídněte. Více na - viewtopic.php?f=15&t=6526&p=146519#p146519

Re: Vysílačky PMR

31 říj 2011, 01:46

nevali se nekomu doma nepotrebny obal do prilby na sluchatko handsfree MBH5 k cobra 97?

jsem zjistil, ze jsem ho vytratil z kufru skutra :-(

Re: Vysílačky PMR

31 říj 2011, 08:29

jakattara máš ještě tu pmr pisni mi když tak soukromě představu o ceně a nebo na 604173463 :D a nějak se domluvíme

Re: Vysílačky PMR

31 říj 2011, 19:21

mickey píše:nevali se nekomu doma nepotrebny obal do prilby na sluchatko handsfree MBH5 k cobra 97?

jsem zjistil, ze jsem ho vytratil z kufru skutra :-(


to není možný, při laborování s hlasitostí jsem tu měl celou sadu na díly :D snad to někde najdu a kdyžtak pošlu v další balíčku. Po částech :D

Re: Vysílačky PMR

01 lis 2011, 22:57

Tome,

ja nemuzu najit ten muj "molitan", v obalce od Tebe je jen kus na propojeni mezi vysilackou, headsetem a "spousti"

OT: pripomina mi to vtip, kterej konci: "to jsem jeste nevidel, to neni mozny,..."

Re: Vysílačky PMR

02 lis 2011, 14:29

v obálce je jen kabel který jsi chtěl na vyzkoušení. Molitan jsi doma nemohl najítaž potom co obálka byla na cestě :D

a co výsledek? (i bez molitanu, je to lepší?

Re: Vysílačky PMR

05 lis 2011, 01:03

Tome,

Tebou upravena kabelaz je o dost hlasitejsi, dokonce se nam zdalo, ze do druhe sady HF jde po uprave hlasitejsi zvuk z mikrofonu, ktery je pripojeny na upravene kabelazi nez driv (mozna je to subjektivni :-))

zkouseli jsme to v maximalce a slysitelnost dobra (pisu o maximalce leada bez plexi 8) , obe sady byly v integralnich prilbach)

diky za moznost vyzkouseni, posilam PM

Re: Vysílačky PMR

19 led 2012, 22:46

Zdary pánové možná i dámy :-)
Má někdo zkušenost se značkou Midland a jejich PMR s bluetooth?
http://www.vysilacky.com/566-radiostanice-pmr-lpd/5020-midland-445-bt/
http://www.vysilacky.com/566-radiostanice-pmr-lpd/5009-midland-g8e-bt-pmr-moto/?pg=2
Případně doporučíte jinou PMR s BT?
Chtěl bych to propojit s Interphone F4 (F5) a jestli je přenos stejně kvalitní jako přes kabel?
Díky za reakce

Re: Vysílačky PMR

19 led 2012, 23:33

Ahoj, toho Midlanda má jel.en, také se o tu vysílačku zajímám tak jsem ho chtěl vyzpovídat, ale psal mi že zatím neměl vůbec čas se v tom hrabat, snad až teď přes zimu, tak doufám, že nějaké poznatky hodí na fórum. Mám dvě bluetooth vyklápěčky a ta komunikace mezi nimi a navigací je bezproblémová tak se ještě rozhlížím i po nějaké BT PMR ať je to všechno bez drátů :wink:

Re: Vysílačky PMR

20 led 2012, 00:37

to stumbauer : a co tahle "Trible" http://www.interphone.cz/index.php?page=shop&pr_id=34
o té jsi neuvažoval ? Rozdíl v ceně s midland je necelých 500,-
Sám mám Interphone F4 a taky chystám nákup nejvhodnější PRM ...
Odeslat odpověď