prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod duky5 » 23 črc 2017, 09:06

Tiež mám taký obal, používam ho iba keď musím keď prší.
Že bráni odchodu tepla a zvyšuje prehrievanie píšem niekde vyššie, teraz som iba dodal že je škaredý. Tá zvlnená časť tomu tiež nepridá.
Takže škaredé a nefunkčné riešenie treba zahodiť a vymeniť.
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod dreamer » 23 črc 2017, 09:56

Mam podobny obal a pouzivam ho uz roky bez najmensieho problemu ;)
Honda NC750D Integra
Obrázek
Aprilia SR MAX 300
Obrázek
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Uživatelský avatar
dreamer

250+
 
Reputace: 55
Příspěvky: 356
Registrován: 29 dub 2014, 20:13
Skútr / moto: Honda NC750D Integra, Aprilia SR MAX 300

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod duky5 » 23 črc 2017, 10:04

Vždy záleží od konkrétneho mobilu ako sa pri záťaži zahrieva. Keď máš mobil, ktorý gps navigáciu zvláda s prstom v nose, obal mu vadiť nebude.
Sú mobily, ktoré sa aj bez obalu zahrejú tak, že obvody nedovolia dobíjanie... Zvyčajne nad 50°C.
A potom máš niečo medzi, kde bez obalu je mobil teplý, ale ešte ide v pohode a obalom ho "zabijes".
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod obiwanken » 23 črc 2017, 10:09

@Garrett
Je to tento:

Binmer High Quality Universal Motorcycle MTB Bike Bicycle Handlebar Mount Holder For Phone GPS Oct21 Drop Shipping MotherLander
http://s.aliexpress.com/VV7nyYv6
(from AliExpress Android)
obiwanken

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 dub 2017, 19:41
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod dusanSK » 23 črc 2017, 10:20

V mojom prípade nejde o dotyk zvlneného obalu. Tiež som si to pôvodne myslel, ale ako som spomínal, aj keď ho vyberiem a držím v ruke, tak v hornej časti deteguje dotyk. Vidím to pekne, lebo mám v systéme zapnuté zobrazovanie dotyku. Takže tam vidím chaoticky pobehovať imaginárny "prst" :) Či je niečo škaredé alebo pekné, je subjektívne - mne sa páči. A vďaka tomu puzdru ho nemusím vyberať ani v daždi - lenže zase mi zhoršuje viditeľnosť kvôli odrazom, to je fakt. Tiež je pravda, že mu dávam zabrať - okrem navigácie a renderovania vektorovej mapy (čo je výpočtovo náročnejšie ako bitmapa) musí prehrávať hudbu a trackovať + bluetooth spojenie a mobilný internet k tomu. Asi chcem od neho proste moc, navyše ako ste správne písali - tam v strede vzduch neprúdi, atď. Skúsim si nájsť čas a spraviť nejaký prototyp bieleho tienidla.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod duky5 » 23 črc 2017, 10:28

Ghost touch sa tomu zvykne hovoriť a jedným z dôvodov vzniku môže byť prehriatie.

Vyser sa na tienidlo a skús funkčné rady.
To že sa ti to páči je jedna vec, ale sám vidíš že to máš na hovno.

Ja na dizajn z vysoka kašlem, keby si videl môj držiak na mobil, je to hnus konštrukcia, ale funkčná, takže to neriešim a radšej jazdím.

Tiež mám gps navigáciu + záznam trasy cez Locus + mp3 do interkomu, nie je to ako máš ty, ale tiež to dá zabrať :)
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod dusanSK » 02 srp 2017, 21:49

Tak dnes som bol na 6-hodinovej jazde, bolo dosť horúco... Nasadil som prototyp tienidla z výkresu a asi to pomáha, lebo mobil neblbol ani raz. Len má ešte svoje konštrukčné nedostatky, ktoré sa ukázali za jazdy: prelepil som ľavý zips (ehm, no som to robil bez mobilu a nenapadlo mi to) a zle som vymysle zaisťovanie po zakrytí - za jazdy to nezaistím, výkres sa pokrčí, musím to spevniť. Myšlienka však je asi dobrá. Ešte to budem vylepšovať a testovať, ak sa to podarí dotiahnuť, nafotím.
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod castielo » 03 srp 2017, 09:12

Podtaktuj cpu na mobile do stavu, aby to zvladalo navigovat. Mam to umiestnene rovnako ako ty, mozno aj obal rovnaky :) a zatial mi telefon ani raz neblbol. Teda, v tychto horucavach som s navigaciou nejazdil, ale minuly mesiac mu nebolo nic :)
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod forester » 03 srp 2017, 09:45

castielo píše:Podtaktuj cpu na mobile do stavu, aby to zvladalo navigovat.


Nie sme všetci ITčkári , skús nám to napísať v reči zrozumitelnej :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod dusanSK » 03 srp 2017, 10:08

Zníženie rýchlosti procesora - "mozgu" mobilu. V podstate jeho spomalenie. Lenže v mojej situácii by to asi nejako zásadne nepomohlo, lebo CPU ide stabilne, problémy má len dotyková vrstva (ghost touch, ako tu duky5 písal).
Obrázek / SPRITMONITOR.DE: Obrázek
Uživatelský avatar
dusanSK

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 194
Registrován: 16 črc 2016, 00:00
Skútr / moto: Honda PCX (2017)
Tuning / úpravy: vyššie plexi Honda + deflektor Loster NC3, kufor Honda 39 l, od 7/2018 slidery Dr. Pulley 13,5 g

Re: prehrievanie mobilu / navigácie na slnku

Příspěvekod castielo » 03 srp 2017, 10:19

Pokusim sa to napisat v zrozumitelnej reci :D Tym ,ze znizis frekvenciu procesora, tak telefon nepojde maximalnym vykonom a teda pri zatazi bude produkovat menej tepla. Najjednoduchsie ako sa to da docielit je zapnut si setriaci rezim, system telefonu si nastavi znizenu frekvenciu podla seba. Toto moze, ale este nemusi pomoct. Na mojom Samsung androide to vsak funguje, telefon sa pri navigovani pocitovo fakt menej zahrieva. Ak by to nepomohlo, potom je tu este plan B, ale to uz je len pre aspon trocha IT znalych. Ak mas rootnuty telefon, tak si mozes nastavit cez aplikaciu frekvenciu manualne. Na mojom Xiaomi telefone to vyzera nejako takto. Na sygic mi staci jedno jadro o frekvencii 800 Mhz a telefon je cely cas vlazny.

@dusan ved tebe "odchadza" dotykova vrsta lebo sa ti prehrieva telefon, prehrievaniu vyrazne pomaha procesor a toto je jedna z veci ktore ho dokazu v topeni skrotit :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
castielo

50+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 84
Registrován: 24 pro 2016, 15:19
Skútr / moto: Honda PCX 125

Předchozí

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků