Interphone F4MC - problém

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Interphone F4MC - problém

Příspěvekod LadasM » 24 srp 2016, 08:27

Tak po 2 letech provozu se objevil problém. Při cca půldenním ježdění v dešti byla prolomena ochrana IP67 :evil: a intercom začal blbnout.
Nejdřív se všelijak samovolně přepínal, tlačítka dělala úplně něco jiného než měla, problíkávaly různě diody a ani nešel vypnout..
Nezbylo než ho rozdělat a vysušit :!: .

Po složení jaksi funguje, ale vypadá to jako by odešel mikrospínač pro přidávání hlasitosti (nebo tak něco). Hlasitost mi jde ubrat , ale už ne přidat, takže jsem si tohle nevěda ztlumil hlasitost na FM a v přehrávání hudby.
Hlasový průvodce funguje ve všech režimech i v FM, intercom, GPS, telefon jede - jen jim asi nesmím ubrat hlasitost (už bych nepřidal).
Když ho přepnu do angličtiny, tak v FM normálně vyhledává stanice a kyž nějakou najde odříká frekvenci a za chvíli i jméno stanice (z RDS), takže FM modul valí OK, ale nehrá.
Nepomáhá samozřejmě ani "Unmute", restart, ani přehrání FW na nějaké starší. Přijde mi jako by si interkom pamatoval nastavení hlasitosti pro každý režim zvlášť.
Jinak mikrospínače jsou samozřejmě SMD montáž, takže nějaká oprava v domácích podmínkách hodně komplikovaná - a oprava v servisu by se asi ani nevyplatila.
:arrow: Jen tak mimochodem sere mě, že odflákli lokalizaci do češtiny, protože ta v FM neřekne ani frekvenci stanice, natož jméno..

Moje otázka na někoho z majitelů F4MC, případně F5MC. Můžete zkusit ubrat hlasitost třeba na FM až na minimum (úplně ztlumit bez Mute pokud to jde) , pak vypnout a zapnout intercom a zkusit jestli hlasitost zůstala nastavena (ztlumena) jak byla? Dík.
Yamaha Tracer 700 (2019)
Honda SH125 ABS (2016)
Uživatelský avatar
LadasM

250+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 430
Registrován: 09 čer 2011, 11:05
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Yamaha Tracer 700

Re: Interphone F4MC - problém

Příspěvekod krizik1 » 24 srp 2016, 09:01

U F5 zůstává po vypnutí hlasitost rádia na úrovni před vypnutím. Snad je to srozumitelné :D
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Interphone F4MC - problém

Příspěvekod LadasM » 24 srp 2016, 10:26

To by odpovídalo popisovanému chování.
Kdyby tak šel aspoň resetovat do nějakého továrního nastavení, tak, aby vyrušil to uložení hlasitosti - zatím jsem nikde nic nenašel. Tím by se to dalo obejít.
Asi zkusím ještě kontaktovat dealera.
Yamaha Tracer 700 (2019)
Honda SH125 ABS (2016)
Uživatelský avatar
LadasM

250+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 430
Registrován: 09 čer 2011, 11:05
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Yamaha Tracer 700

Re: Interphone F4MC - problém

Příspěvekod LadasM » 26 srp 2016, 10:01

Takže, dle vyjádření dealera je to neopravitelné, náhradní díly se nedododávají a resetovat to do úplně továrního nastavení nelze.
Pořád si to pamatuje úrovně hlasitostí pro jednotlivé fuknce. :cry:

No tak jsem se naštval a rozdělal ho včetně toho mikrospínače, a takto to vypadá
F4MC_vnitrek.jpg

V zeleným oválu je ten rozebraný mikrospínač a kontakty, které spínají..
Nicméně jsem zjistil, že v tom problém fakt nebyl, na tom mikrospínači se téměř nemá co pokazit, nad kontakty je jen propružený plíšek, který je při zmáčknutí propojí..
Propípání mikrospínače měřákem taky ukázalo vše OK.
Ale zajímavý je ten odpor R9 vedle něj (je u každého mikrospínače), ten má odpor cca 10kOhm a jeden jeho konec je spojen s jedním kontaktem vypínače. Tudíž mi z toho tak nějak vyšlo, že mezi druhým pólem vypínače a odporu, by mělo být při sepnutí 10kOhm a při vypnutí nekonečný odpor.
Tohle skvěle fungovalo u ostatních mikrospínačů, ale u tohohle byl odpor i při vypnutém vypínači zas nějakých 10k a při sepnutí ještě míň. To mě prostě hlava nějak nebrala - zrejmě najaký studeňák, zkrat - či co. :?:
Tak jsem interkom rozdělaný zapnul, přepnul na rádio, vzal jehlu a začal s ní tak nějak čistit a kratovat kontakty v mikrospínači (nepomohlo) , ale i na tom odporu, přitom jsem možná i propojil ten odpor s kondenzátorem C64,
ale mlask a najednou se se sluchátek ozvalo rádio :wink: :lol: :wink:
K...a fakt nevím co jsem s tím udělal, ale vše začlo fungovat jak má, zkratování příslušných kontaktů mikrospínače už hlasitost normálně přidává spolehlivě.
Takže jsem mikrospínač zase nějak složil - mimochodem pěknej vopruz protože nemá víc jak 5mm, a celý to dal do kopy. A vše zas funguje jak má.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Přidám pár dalších postřehů, k F4MC:
================================

:arrow: :!: Náchápu proč se pyšní certifikaci IP67 (má vydržet 30 minut ponoření do vody 1m hluboko), když kolem toho jejich USB kontaktu to jení vůbec utěsněno :!: celá krabička má kolem dokola super těsnění, ale kontaktem se tam voda dostane, teda pokud ji hermeticky neuzavře ten konektor sluchátek - čemuž nevěřím, protože to zas až tak natěsno nesedí, což vícéměně potvrdil i můj problém.
Takže delší jizku s interkomeM v dešti už asi oželím..

:arrow: Baterie uvnitř je klasickej LiPol jednočlánek (3,7V) o kapacitě 650mAh, takže až klekne měla by jít v poho vyměnit (i za silnější).

:arrow: Celkově to je fakt bytelně uděláno a mechanicky by se to zničil nemělo (vymačkat tlačítka, atd.).
:arrow: Celkem odfláknutá česká jazyková mutace - v FM neříká frekvenci ani jméno stanice, nechal jsem angličtinu, protože ta hlásí frekvenci.
To samé při příchozím hovoru. V češtině ani nekvákne a vůbec nevím kdo mi volá, v angličtině předříká jméno kontaktu.

:arrow: ne zrovna ideální RDS, RDS má PS a AF (alternativní frekvencí při slabém signálu). Buď je aktivní obojí nebo nic. Pokud chcete PS (tj. předříkat jméno stanice), tak je automaticky akvivní i AF, což nechutně často přelaďuje - aspoň teda v mém okoli. Takže to jistí vyplé RDS a aktivní angličtina, protože ta řekne aspoň tu frekvenci.

:arrow: :wink: Funguje hlasové vytáčení přímo přes interkom, k tomu používám apku "Voice Speed Dial", super věc (placená), kde si sami nahrajete hlasový povel ke kontaktům (možno i k aplikacím).

:wink: Suma sumárum jsou to ale drobné vady na kráse tohoto jinak skvělého interkomu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Yamaha Tracer 700 (2019)
Honda SH125 ABS (2016)
Uživatelský avatar
LadasM

250+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 430
Registrován: 09 čer 2011, 11:05
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Yamaha Tracer 700

Re: Interphone F4MC - problém

Příspěvekod mirsil » 26 srp 2016, 11:14

U F5XT je přiložena vazelína a dosedací plochy kolem konektoru se mají podle návodu občas mazat.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz


Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron