Honda PCX - plexi stit

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod flubertn » 14 kvě 2020, 23:17

Tak ale ak ma 69 to by mohlo byt akurat. Skus to prosim ta zmerat. Na internete ten original nemozem najist.
A ked si nemal deflektor ako sa to spravalo?

Edit:
Tak som tetaz nasiel v katalogu prislusenstva na uk stranke hondy pre rok 2020 ze ide o:
WIND SHIELD KIT
08R70-K96-T00
Specially engineered for PCX 125, this windshield features
a sporty look that complements the scooter’s styling.
Dimensions: 566x466x4mm. All components required to
install the windshield are included.

Pri com mi nesedi ten rozmer ktory spominas.
flubertn

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2020, 19:01

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod Timgad » 15 kvě 2020, 12:55

Plexi v Moravamotors.cz jsou tady:
http://www.eshop.moravamotors.cz/plexis ... =14%2C1047
Já mám PCX 2019. U toho plexi píšou délku 690 mm, změřil jsem, ve skutečnosti je to 65,5 cm (takže v popisu mají chybu) a když skutr stojí na kolech, tak horní hrana je 135 cm od země. Bez deflektoru šel proud vzduchu přímo do očí, s deflektorem jde nad přilbu. Deflektor GIVI zde, ale já jej kupovak za asi 2.200 před 5 roky.
https://cz.xlmoto.eu/mc-dily/dily-ramu- ... lsrc=aw.ds
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod Citelis » 15 kvě 2020, 14:46

ziziuh: Já mám Givi plexi a taky nemá "držáčky" - mám PCX z "druhý" ruky a dotyčný, který ho montoval byl asi "levoň" - mám tam vylámané všechny ty "packy" a drží mi to jen na ty dva šroubky :roll:
offtopic: on to je asi důvod proč hodně PCX drnčí :lol:, když jsem sundaval kapotáž ze zadní půlky skůtru, abych udělal ventilové vůle, tak mi jich tam už taky pár chybělo :roll: a asi 2 jsem ulomil já :x takže postupem času už pak všechno drží jen na šroubkách a v místech "pacek" to drnčí :twisted:
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod ziziuh » 15 kvě 2020, 18:34

Citelis píše:ziziuh: Já mám Givi plexi a taky nemá "držáčky" - mám PCX z "druhý" ruky a dotyčný, který ho montoval byl asi "levoň" - mám tam vylámané všechny ty "packy" a drží mi to jen na ty dva šroubky :roll:
offtopic: on to je asi důvod proč hodně PCX drnčí :lol:, když jsem sundaval kapotáž ze zadní půlky skůtru, abych udělal ventilové vůle, tak mi jich tam už taky pár chybělo :roll: a asi 2 jsem ulomil já :x takže postupem času už pak všechno drží jen na šroubkách a v místech "pacek" to drnčí :twisted:


ahoj,
díky za info ... packy mám zatím všechny, jen se mi to trochu nezdálo :-)
PCX mám ani ne měsíc ,tak se učím co s ním ... olej , filtry, variátor , spojka atd...
Ale prozatím velká spokojenost :-)
Díky Zizi
ziziuh

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 22
Registrován: 27 dub 2020, 11:48
Skútr / moto: Honda pcx 125
Tuning / úpravy: bez

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod flubertn » 15 kvě 2020, 19:11

Timgad:
Dik za info keď kukam na tie plexy tak to givi je fakt od stredu hore moc uzske a vysoke. A tie nizsie su tiez uzsie ako to original 2019 a nizsie o 5 cm. Je hold drahe ale asi aj najkrajsie.

Rozhodnute objednal som. Maju ho v akcii a dorucenie na slovensko za 300cz
Az by mi hucalo v helme kupim casom este ten deflektor.
flubertn

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2020, 19:01

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod flubertn » 20 kvě 2020, 13:00

Tak plexi je doma a namontované. Musim povedat ze dokonale odviedlo vzduch z tela a rúk. Problem je že pri mojej výške končí všetok prievan na vrchu prilby a tak sa zvýšil hluk. Jedine riešenie teda ostava ten deflektor. Už som objednal. Tak dam info ako to dopadne. Škoda ze nerobia plexi tak 75cm ve to by bolo ideal aj bez deflektoru.
flubertn

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2020, 19:01

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod flubertn » 30 kvě 2020, 09:27

Tak deflektor namontovaný. Funkčnosť na 100%.
Takze na koniec spokojnosť.

Celkový výsledok je 90%.
Tych 10% je za dizajn.
Idealne by boli plexi o vyske cca 73 bez deflektora :-)
flubertn

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2020, 19:01

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod Timgad » 05 čer 2020, 08:13

A jaký deflektor jsi koupil?
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod ziziuh » 05 čer 2020, 10:03

Rád bych se zeptal, jak se Vám chová skútr při vyšších rychlostech a větru ?
Já nahodil Kappu KD1136st
http://www.eshop.moravamotors.cz/plexi-kappa-kd1136st
Designově se mi to moc líbilo...a do rychlostí 70 km/hod to šlo taky...
Ale nad 80 km a nějakém větru to strašně smýkalo s PCXkem ... sotva jsem udržel ... bohužel jsem musel vrátit.
Proto mě zajímá, jestli se tak chová pouze konkrétní plexi a nebo jste tyto nové (horší vlastnosti) oželely ?
Díky Zizi




flubertn píše:Tak deflektor namontovaný. Funkčnosť na 100%.
Takze na koniec spokojnosť.

Celkový výsledok je 90%.
Tych 10% je za dizajn.
Idealne by boli plexi o vyske cca 73 bez deflektora :-)
ziziuh

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 22
Registrován: 27 dub 2020, 11:48
Skútr / moto: Honda pcx 125
Tuning / úpravy: bez

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod Citelis » 05 čer 2020, 10:44

Už jsem koupil s vyšším plexi od Givi, takže nemám srovnání - přijde mi ještě větší než ta Kappa. Nárazový vítr se mnou docela háže, když to člověk nečeká, tak mi jednou nestačila ani šířka mého pruhu :-) Ale řekl bych, že za to ani tak nemůže plexi, takže jsem se s tím smířil, zas když jedu za lehčího deště, tak vůbec nepotřebuji nepromok na kalhoty ... je to něco za něco. Ale spíš bych řekl, že za to může poměrně velká boční plocha, nízká hmotnost a malá kola než nějaké plexi - nárazový vítr se mnou šmíká i v 50km/h ... a pokud jede člověk v úplavu za autobusem nebo kamionem, takto je taky dobrá fackováná a bohatě stačí i těch 50km/h
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod flubertn » 06 čer 2020, 16:53

Timgad: plexi som kúpil to GIVI čo si mi odporúčil.

Ziziuh: čo sa týha hádzania /šmýkania vo vyšších rýchlostiach tak ja som nič také nezaznamenal.
Podla mňa ak niekoho hádže s večším plexi tak je to koli velkej ploche a nízkej váhe. Ja ten skúter ale zaťažím mojimi 120kg :D

Jediné čo pociťujem s nahodením plexi a deflektorom že mi netlačí vzduch do hrude ale ide okolo mna/ponad mňa - čiže komfort
flubertn

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2020, 19:01

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod Citelis » 11 zář 2020, 08:14

Po té co jsem to položil a urazil si na jedné straně plexi, jsem byl nucen toto neplánovaně řešit. Střední Givi se mi moc nelíbilo, tak jsem koukal po něčem jiném. Nakonec jsem skončil u PUIG 7549, cena závratná, ale podařilo se mi sehnat levněji, navíc je k tomu sada na rozšíření zrcátek, takže to docela jde.
Když obě plexi porovnám, tak PUIG sice taky směřuje vzduch na helmu, ale hluk je subjektivně menší. Přijdou mi i lépe chráněné ruce, plánoval jsem dokoupit na zimu i sadu deflektorů na ruce, ale obávám se, že bych musel víc položit řídítka k sobě a to se mi nechce (když zamknu řídítka, tak se mi páčka brzdy lehce dotýká plexi). Jediné co je trošku horší je větší díra u světla a jde tamtudy mnohem víc vzduchu než u Givi, takže víc táhne na krk, jezdím s nákrčníkem, takže mi to příliš nevadí. Vzhledově jsem max spokojen, vypadá výrazně lépe (černá s červenou jsou prostě sexy).
Co se týče komfortu za plexi, tak to neberte doslova, ono záleží na spoustě věcí a každý to bude mít jinak :wink: U mě úplně stačilo, když jsem demontoval kufr i s plotnou, tak hned bylo za tím Givi plexi mnohem víc "větrno" :idea:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Honda PCX - plexi stit

Příspěvekod MartinNunu » 11 zář 2020, 08:51

Mám originál vysoké plexi od Honda a jsem spokojený :-)
MartinNunu

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 11 zář 2020, 08:44
Skútr / moto: Honda PCX 125

Předchozí

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník