Bluetooth handsfree do přilby

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Richijan » 17 zář 2009, 12:55

Ciao.
Máš pravdu bylo to tam. :shock: To jsem celej já. Takovýhle pozor jsem dával i ve škole :|

P.S.: Kdes byl včera, žes nebyl :?:
:mrgreen:

31.12. edit:
Ciao 8)
Kontrolní otázka: je v této oblasti něco nového, tj. neobjevil jste někdo někde nějaké nové zařízení, které umí i to připojení na PMR jak píše Gullwing?

Abych věděl co pořídit a byl "týmově kompatibilní" :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 zář 2013, 00:15, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku. Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod lonewolf » 31 pro 2009, 22:38

treba tohle?
Na skutrforum chodim malo nebo spis vubec. Kdyby mel na me nekdo dotaz ohledne skutru ci cestovani na nem - byvam k zastizeni na maxikach nebo na motorkarich. Diky za pochopeni.
Uživatelský avatar
lonewolf

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 32
Registrován: 09 říj 2008, 11:46
Skútr / moto: BMW C650GT

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Toom » 02 úno 2010, 23:30

:?: Kde koupit nejlevněji INTERPHONE F3?? Našel jsem cenu 4696,- Ještě jsem našel na maxíkách odkaz na p.Mikeše, že poskytne nějakou slevu, jestli to ještě platí...
Toom

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 289
Registrován: 16 srp 2007, 12:16
Bydliště: Tlustovousy
Skútr / moto: exB650exe K8
Tuning / úpravy: mouchy na plexi

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Rady » 02 úno 2010, 23:48

ano plati a podminky tam jsou popsany :)
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod láďa » 20 črc 2010, 23:46

teď jsem našel toto http://www.skutrmoto.cz/modules.php?nam ... 1376,vypadá to zajímavě a za slušné peníze..
Uživatelský avatar
láďa

1000+
 
Reputace: 30
Příspěvky: 1352
Registrován: 06 čer 2009, 09:55
Bydliště: Praha 9-Černý Most II , 723524604
Skútr / moto: Suzuki GSR 600
Tuning / úpravy: iridiové svíčky,KN filtr,laděné výfuky,xenon

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod moto.joker » 21 črc 2010, 12:25

Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod láďa » 21 črc 2010, 16:59

noo,to je ončo,už jsem tu firmu taky našel.ale objednat a zaplatit přes pay pal fakt neumim.nevim ani co to znamená...nebude si to někdo objednávat,že bych se přidal??
Uživatelský avatar
láďa

1000+
 
Reputace: 30
Příspěvky: 1352
Registrován: 06 čer 2009, 09:55
Bydliště: Praha 9-Černý Most II , 723524604
Skútr / moto: Suzuki GSR 600
Tuning / úpravy: iridiové svíčky,KN filtr,laděné výfuky,xenon

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod _Tom_ » 21 črc 2010, 17:32

moje dobrá zkušenost s BT scala rider solo nebo Q2
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Brano007 » 21 črc 2010, 23:41

Ahoj,
Nechci zakladat nove tema a sem se to snad hodi. Chci se zeptat, jestli nekdo z vas posloucha za jizdy ve meste hudbu. Premyslim, ze si poridim bluetooth headset, ktery ma A2DP profil a krome hovoru a navigace bych si obcas pustil nejakou tu pisnicku. Z auta jsem zvyklej poslouchat hudbu porad. Jen nevim, jestli to na skutru neni nebezpecne. Jezdim jenom po Praze. Jake jsou vase zkusenosti? Diky...
Yamaha BWs 50, Saab 95
Brano007

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2010, 00:31
Skútr / moto: Yamaha BWs 50

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod ajfel » 22 črc 2010, 22:45

Ahoj, to je dobrá otázka. A2DP je bezdrátový standard pro přenos dvoukanálového zvuku v CD kvalitě přes BT. Předpokládám tedy, že budeš poslouchat ve stereu na dvě sluchátka. A v tom to právě vězí: jestliže si do obou uší přivedeš zvukový (hudební) signál nemalé intenzity, budeš ještě schopen vnímat okolí? Zvuk motoru, tikání směrovek, klakson, kvílení pneumatik, sirénu záchranky atd.? Jsou situace, kdy to může být důležité... Jako ve všem, je to o rozumné míře hluku a rozptylování, které Tě odstřihne od okolí s riziky, která z toho plynou. Já poslouchám za jízdy na moto rozhlas na jedno sluchátko, většinou Radiožurnál, zprávy, dopravní info, publicistiku. Ve městě bez problémů, na dálnici je to horší, protože jednak nemám RDS a druhak aerodynamický hluk v přilbě při vysokých rychlostech vylučuje poslech čehokoliv... Nebo taky ticho a kochám se. Hudbu poslouchám rád v hi-fi kvalitě, tedy doma nebo v autě.
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Brano007 » 22 črc 2010, 23:48

Ahoj, no to jsem si prave rikal. Mozna je lepsi varianta kterou pouzivas Ty, tedy poslouchat jen jednim uchem... A nebo mit hlasitost jenom nekde uprostred, tak abych slysel treba sanitku, nebo jinou dulezitou indicii, ze se neco deje. Ja treba pres helmu blinkry neslysim a je pravda, ze se mi obcas stane, ze na ne zapomenu... A z toho muze byt pekny pruser... Takze se na to hodne soustredim. Skoda ze se neumi vracet, tak jako v aute. :D Co se te hudby tyce, urcite bych se nechtel uplne odriznout od okoli, spise takove zprijemneni jizdy. Do zvuku motoru se zaposlouchat moc nemusim, pac v mem pripade to vyjde nastejno s motorovou sekackou :) . Tedy dotaz lehce aktualizuju: poslouchate nekdo za jizdy ve meste hudbu ve stereu? Diky...
Yamaha BWs 50, Saab 95
Brano007

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2010, 00:31
Skútr / moto: Yamaha BWs 50

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Brano007 » 24 črc 2010, 17:20

Zdravím vás, tak jsem to nevydrzel a objednal jsem si tohle:
http://www.parrot.com/usa/products/motorcyclekits
Jsem zvedavej, jesti me bude hudba pri rizeni rusit, jestli jo, tak to budu pouzivat jen jako handsfree a na gps. Stoji to cca 3000 Kc, coz si myslim, ze neni tak strasny. S batuzkem nejezdim, takze intercom nepoterbuju...
Yamaha BWs 50, Saab 95
Brano007

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2010, 00:31
Skútr / moto: Yamaha BWs 50

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Winterwolf » 29 črc 2010, 08:34

Ahoj,
docela mne tohle HF zaujalo, jen jsem nepochopil kde je ten vnitrni mikrofon :?: :?: Uz to mas doma :?: jak jsi s tim spokojeny :?:

Diky
Lukas
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Brano007 » 29 črc 2010, 22:26

Ahoj,
Doma to mam od vcerejsiho vecera. Chtel jsem jeste chvilku testovat, nez neco napisu, ale najel jsem s tim na hlave asi 30 km a prijal dva hovory, tak snad neco uz napsat muzu...
Takze, vemu to odjednotlivych funkci:
Telefonovani: ani jeden z volajicich nepoznal, ze ve chvili hovoru jedu na skutru. Mikrofon jsem nechal cca 3 cm od ust, takze nijak neprekazi. Co se tyce slysitelnosti volajiciho, nemuzu si stezovat, slyset je perfektne a v pripade, ze je hlasitost nastavena na max, tak je to az moc. Takze telefonovani za 1.
Hudba: Jako prehravac pouzivam Blackberry Bold 9700, ktery ma A2DP profil, takze hudba je ve stereu a lze ji ovladat pres ridici jednotku HF a take pres ovladac na riditkach(ten popisu nize). Hlasitost prehravane hudby je trochu nizsi, nez u hovoru, ale urcite to neni na skodu... Diky tomu totiz je slyset vsechno dulezite z provozu. Dneska kolem me jeli hasici a sirenu jsem slysel dobre a vcas. Clovek si na to, ze mu v hlave hraje hudba trochu musi zvyknout :D , ale musim rict, ze je to docela prijemne. Kvalita zvuku vsak neni nijak ohromujici, je to dano urcite tim, ze sluchatka nejsou primo v usich, ale "pobliz". Mozna si jeste budu muset trochu pohrat s mistem, kde mam sluchatka nalepeny. Nicmene i v tom pripade hodne citelne chybej basy. Ale jak rikam, diky tomu je tak akorat slyset provoz. Zakze hudba za 2.
Radio: S touto funkci mam nejmensi zkusenost, protoze jsem radio poustel jenom doma, kdyzjsem si s tim HF hral. Nicmene radio hraje ciste a nahlas. Laden probiha pres ovladac a syntetickyhlas vam rekne frekvenci, ktera se "chytla". Myslim, ze pro poslech za jizdy je to skvely, takze radio plus-minus za 1.
Samostatnou kapitolou je ovladac na riditka: Trochu jsem se bal, ze ty cca 2 cm co mi ovladac pripevneny na riditka zabere, budou chybet... Ale je to v pohode, na blinkry se v pohode dostanu. Ovladac je velmy pohodlny a je super ze lze za jizdy prepinat pisnicky, ovladat hlasitost, nebo prijmout hovor, aniz by clovek sundal ruce z riditek. Ovladac lze pripevnit na riditka behem par vterin, jde jen o to nezapomenout ovladac po jizde sundat :D... Jinak jsem z DO nadsenej.
Dalsi prijemna vec, je ze v pripade ze vam nekdo vola, tak HF nejdriv rekne do usi jmeno volajiciho. Je to samozrejme anglicka synteza, takze jmeno je znacne zkomoleno, ale pri trose snahy clovech pochopi :D.
Jedinou nevyhodu je asi trochu vetsi ridici jednotka... Proste pri pohledu na helmu ze predu je videt, ze tam neco navic je... Ale ridici jednotka neni tezka, takze kdyz to am clovek na hlave tak o tom nevi.
Takze finale: S handsfree jsem zatim velmi spokojenej. Nemuzu jeste rict, jak je na tom s vydrzi... Ale myslim, ze by to mohlo byt dostacujici. V teto cenove relaci (v pripade ze nepotrebujete tak jako ja intercom) je to myslim dobra volba... Ovladac jsem u ostatnich HF nenasel.
Takze tak... :D

Edit: Nevim, co presne mysli tim vnitrim mikrofonem, asi nejspis jde o to, ze ho muzes v pripade integraly schovat do brady... Jinak me nic nenapada...
Yamaha BWs 50, Saab 95
Brano007

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 30 čer 2010, 00:31
Skútr / moto: Yamaha BWs 50

Re: Bluetooth handsfree do přilby

Příspěvekod Winterwolf » 30 črc 2010, 18:33

Cte se to jak kdyby jsi byl prodejce :P Pokud to takhle funguje tak je to super asi do toho taky pujdu :wink: Vnitrim mikrofonem jsem myslel reproduktor, akorat prsty byly rychlejsi nez oci... :oops: Jak se upevnuje ? Na helmu nebo na hlavu? Neprekazi ? Mam prilbu dost natesno na hlave tak aby netlacil na ucho :idea:

Diky
Lukas
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

PředchozíDalší

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron