Baterie Motobatt.

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Baterie Motobatt.

Příspěvekod Olda » 01 úno 2014, 17:14

Máte někdo nějakou zkušenost s baterkou Motobatt?Tak nějak jsem zjistil,že se mi totálně vybila baterka na Burákovi,povedlo se mi jí teda tak nějak oživit,ale už jí asi věřit nemůžu,takže se chystám koupit novou.Narazil jsem na tyhle baterky,jsou za slušné peníze,tak mě zajímá,kolik vydrží a jestli je na ně spoleh.Na http://www.motobatt.cz jsem našel typ MBTX9U,ten by měl pasovat.Dík za případné rady.
Uživatelský avatar
Olda

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008, 20:38
Bydliště: Stetten AG-CH
Skútr / moto: Honda Africa Twin adventure sports

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod kalibr » 01 úno 2014, 17:46

Hoj, na B400 jsem ji taky kupoval a naprostá spokojenost.
Je tam třetí rok a pořád OK.
"Vzít za plyn umí každý, ale ubrat ho jen ti nejlepší"
Uživatelský avatar
kalibr

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2011, 22:55
Bydliště: Prostějov
Skútr / moto: Burgman 650 EXE K9
Tuning / úpravy: Nejsou třeba- zatím

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod foky » 01 úno 2014, 17:48

Rozhodně bych se toho nebál.
Je to stabilní velikán na trhu s bateriemi.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod Olda » 01 úno 2014, 19:11

Tak dík za odpovědi,tak jí teda objednám. :wink:
Uživatelský avatar
Olda

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008, 20:38
Bydliště: Stetten AG-CH
Skútr / moto: Honda Africa Twin adventure sports

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod saimon1 » 02 úno 2014, 10:19

JÁ JI MĚL NA 4KOLCE TAKY NĚJAKÝ ROK A MŮŽU JEN DOPORUČIT.
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod Pavel » 10 úno 2014, 17:08

Prodávám je nějaký ten pátek a můžu vřele doporučit. Pokud si pročteš popis níže, uvidíš proč. Za tři roky prodeje, mám asi jen dvě reklamace..

Baterie nové generace s patentovanou technologií Quadflex™

Baterie nové generace, navržena k obrovské variabilitě ve vašem skútru. Klasická konstrukce tzv. mokrého akumulátoru pak často poskytuje výkon na samé hranici skutečné spotřeby vozidla. Díky použití technologie AGM (Absorbed Glas Mat) bylo u baterií Motobatt možné zvýšit plochu a počet olověných desek v jednotlivých článcích. Tím se výrazně zvyšuje výkon, kapacita i spolehlivost v poměru k jejich objemu a váze.
- Moderní AGM technologie
- Uzavřené články, bez nebezpečí úniku elektrolytu
- Vylepšená konstrukce pro potřeby motocyklů, skútrů a malých vozidel
- Připraveno k okamžité montáži
- Dlouhá životnost i v náročných podmínkách
- Velmi variabilní a jednoduchá instalace
- Záruka 24 měsíců
Provozní odolnost

Absorbed Glas Matt - zkráceně AGM patří mezi uzavřené, tzv. ventilem řízené baterie. Prostor mezi deskami nevyplňuje pouze kapalný elektrolit, ale každá z olověných desek AGM článku je obalena skelným rounem, do něj je klasický elektrolit nasáklý.
Baterie tak sice funguje na stejném principu, ovšem rounové separátory jí dávají hned několik výrazných výhod:

1. Motobatt je odolná vibracím - dlouhodobým působením vibrací může dojít k uvolnění desek a v konečné fázi až k jejich propojení, tedy ke zkratu článku. Motobatt díky skelným separátorům odolá i silným vibracím.

2. Motobatt redukuje nebezpečí zkratu článku vlivem sulfatace ( v angličtině tzv. mechový efekt ) - uvolněné krystalky síranu olova z desek klasického akumulátoru mohou v elektrolytu migrovat a často dochází k jejich vzpříčení mezi + a - deskou čímž dochází ke zkratu článku. V bateriích AGM tento problém odpadá.

3. Vyšší odolnost Motobatt k hlubokému vybití - zatímco běžné baterii škodí již několik hodin na úrovni vybití kolem 50%, ABM baterie dokáže jít bez výrazné ztráty celkové kapacity až na hodnotu 70% vybití.

4. Odolnost Motobatt k různým režimům provozu - pro motocykly ( a jim podobná vozidla ) je charakteristický nepravidelný provoz, tedy častá období kdy baterie zůstává v nedobytém stavu. Oproti klasické konstrukci umí separátory AGM výrazně zpomalit přirozenou sulfataci článků.
QUADFLEX technologie

V řadě Motobatt lze až překvapivě snadno najít baterii přesně pro váš model. Téměř neúnosnou variabilitu rozměrů a též způsobů instalace instalace bylo nutné rázně vyřešit.
Název "QUADFLEX" sdružuje hned několik chytrých konstrukčních prvků:

a) Motobatt zdvojené +/-póly - patentovaný systém umožňuje instalaci většiny baterií v obou gardech: jako levou i pravou a zároveň je možné na dva volné póly připojit další spotřebič, či pevný konektor nabíječky CTEK.

b) Motobatt univerzální vývody pólů - patentovaný systém pro instalaci libovolného typu i směru vývodů ( nahoru, do boku, dolů).

c) Motobatt stavebnice - pro doladění přesných rozměrů a utěsnění baterie v konkrétním modelu motocyklu se využívá speciálních, přesně vylisovaných nástavců, jejich kompletní sada je vždy standardem každého balení.

Díky chytrým QUADFLEX prvkům dokáže jeden typ Motobatt plnohodnotně nahradit až 11 typů baterií klasické nomenklatury Yuasa.

Kompatibila: MBTX9U = YTX9-BS / YT12A-BS / YTZ12S / YTZ14S / CT12A-BS
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod Olda » 10 úno 2014, 19:44

To už jsem všechno pročetl,právě proto mě zaujala.Koukal jsem i na vaše stránky,ale pro Burgman 400 tam máte špatnou baterii,máte tam MBTZ10S,ale patří tam MBTX9U podle všech tabulek. :idea:
Uživatelský avatar
Olda

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008, 20:38
Bydliště: Stetten AG-CH
Skútr / moto: Honda Africa Twin adventure sports

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod Dándí » 05 dub 2015, 20:16

Přesně jak psal Pavel, je to dobře vymyšlené a funguje to. Můžou ležet nebo stát, prostě paráda. Osobně jsme je zakoupili a makaj na jedničku :!:
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Baterie Motobatt.

Příspěvekod LipaSY » 12 lis 2015, 15:27

Kupoval jsem žlutou Motobatt do Varadera i čtyřkolky. Absolutně se o baterii nestarám a drží. Kontrétně 4kolka jezdí občas a parkuju ji v přístavku, protože garáge je plná. Přístavek promrzá na venkovní teplotu.. Baterie drží. Jak mi klekne u Silvouše (blíží se to), tak ji hned objednám. Pamatuji si, že jsem po tel. řešil tu kolku a prodejce mi poradil dobře a komunikoval na výbornou.

Vím, že už sis ji dávno pořídil, ale píšu to i pro další co je nákup aku čeká..

Salut Lípa
http://thomsonmotorson.motorkari.cz
lipadroid(zavinac)gmail(tecka)com
Uživatelský avatar
LipaSY

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 250
Registrován: 04 srp 2014, 15:56
Bydliště: Svitavy-Lačnov
Skútr / moto: Honda Silver Wing FJS600 (mimo jiné)


Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků