Zdravit se je...

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod dejavu » 21 črc 2022, 10:43

goes píše:Takze kdyz jdes po vacalavaku zdravis kazdeho chodce tak jako na motorce kazdeho motorkare? Dobra prace…

jen si myslim ze neni treba ty veci hrotit jak pises. Resime zdraveni na motorce/skutru ne to ze nekam vstoupis ci nekam prijdes. Pokud povazujes za neslusne nezdravit na motorce okej brat ti to nebudu.


Vytrháváš věci z kontextu a zbytečně to ženeš do extrému - viz zdravení na Václaváku.

Psal jsem: Slušný člověk odpoví na pozdrav. Zdůrazňuji "ODPOVÍ", kdybys to přehlédl. Ne že považuji nezdravení na motorce za neslušné. Příště buď všímavější a ušetříme si čas ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod panTerek » 21 črc 2022, 12:20

Zdravit se je... přežitek.

A. Když jsem byl malej byla motorka na silnici zázrak, dnes jich je jak sra.ek.
B. Skútr není motorka. :wink: :D
C. Dneska každej druhej na skútru jezdí, protože s řidičákem na auto může a je rád, že se udrží v pruhu a projede krokem zatáčkou (dřív se mi nestávalo, že bych autem v rámci rychlostních limitů dojížděl a předjížděl skútristy, letos o prázdninách je to několikrát týdně a fakt mám strach kam to navalej), natož aby věděli co je nějaký zdravení.

Takže zdravím jen když jedu na mašině a jen lidi na motorce a víceméně jen na okreskách, kde potkám motorku jednou za čas. V okolí Prahy a na okolních vytížených trasách na pozdrav maximálně odpovídám.

A úplně nejvíc mě baví, jak za jízdy na sebe všichni mávají jak na 1. máje, ale zastavím na pumpě a řeknu zdar někomu na motorce a on nejenom že neodpoví, ale ještě radši čumí jinam.
Uživatelský avatar
panTerek

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2022, 08:50
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX 125

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod valsidalxam » 21 črc 2022, 13:37

no vidíš, a ja kecám ešte aj na semaforoch. Zvyknem vyprovokovať chlapčiská na superšportoch a naháčoch, ktorí poslušne stoja v kolone, ked okolo nich prejdem a prekľučkujem sa až dopredu, tak im to nedá a idú za mnou. A tam potom ked je čas do zelenej, tak kecáme. Väčšinou mi chvália motorku, lebo u nás v KE je zatiaľ ADVčka zjavenie. Fakt som ešte nestretol druhú na ceste.
Síce mám skuter, ale aj teraz stojím v robote pri 650CB -čke, a veru že tá moja je väčší kus motorky. Takže len to radenie ostáva na to, aby nejaký super truper motorkár sa cítil nejako navyše. Ale rád mu to kvedlanie ľavými končatinami prenechám. Predsa, som už pán v strednom veku (alebo ako sa hovorí surovšie: Blížim sa do veku, ked nemôžem umrieť predčasne :) .

No a ťapol som si už pár krát aj aj s chodcami. Mám omotanú okolo ramienka späťáku takú kostru, ktorá so mnou koluje z motorky na motorku už roky (žena sa za to na mňa hnevá, že si špatím peknú motorku :) ). No a ked stojím niekde vedľa frekventovanejšieho chodníka, a ide okolo partička puberťákov, tak mi ju chodia obkukávať. Myslím tú kostru :). A párkrát som si už s nimi dával "GiveMiFive-ky" :)
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod dejavu » 21 črc 2022, 16:41

panTerek píše:Zdravit se je... přežitek.



A. A kolik ti, prosím tebe, je?
B. A kdo tvrdí, že je skůtr motorka? Stejně tak jak tříkolka a pod...
C. Tak to bude asi jen tvůj případ. U nás tady jezdí lidi na skůtru už od 15ti ;)

PS: A ještě mám supr zážitek, kdy jsem jako JEDINÝ a to ještě na skůtru zastavil dvěma holkám,co měly problém s mašinou. Páni MOTORKÁŘI se na ně jednoduše vysrali. A "skůtrař" pomohl. A určitě to nebylo tím, že jsem člen IZS a pomáhání máme v popisu práce. Prostě rád pomůžu komukoliv a nemusím si hrát na to, jestli jsem pan Motorkář nebo jezdím na skůtru.
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod Britt » 21 črc 2022, 16:49

Už můj děda říkal "bav se s volem bez klacku". Je to marný, je to marný je to... :lol:
Pozdrav je to nejmenší a pomoc by měla být samozřejmostí, jenže...
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod josuk » 21 črc 2022, 19:15

Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod dejavu » 21 črc 2022, 19:25

Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod David 5 » 21 črc 2022, 22:50

Většinou zdraví skútraři. Pár motorkářů na GS mě taky pozdravilo jako první. Na čoprech nezdraví vůbec, tam je to asi jen o čoprech...
Moje zkušenost :-)


Odesláno z Mi 11 Pro
F350
Uživatelský avatar
David 5

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 299
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karviná

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod panTerek » 22 črc 2022, 08:21

dejavu píše:
panTerek píše:Zdravit se je... přežitek.



A. A kolik ti, prosím tebe, je?
B. A kdo tvrdí, že je skůtr motorka? Stejně tak jak tříkolka a pod...
C. Tak to bude asi jen tvůj případ. U nás tady jezdí lidi na skůtru už od 15ti ;)

PS: A ještě mám supr zážitek, kdy jsem jako JEDINÝ a to ještě na skůtru zastavil dvěma holkám,co měly problém s mašinou. Páni MOTORKÁŘI se na ně jednoduše vysrali. A "skůtrař" pomohl. A určitě to nebylo tím, že jsem člen IZS a pomáhání máme v popisu práce. Prostě rád pomůžu komukoliv a nemusím si hrát na to, jestli jsem pan Motorkář nebo jezdím na skůtru.


A. Pade se blíží.
B. Ti co chtějí, aby je motorkáři zdravili.
C. Jezdím na moto tak od 30, ale udělal jsem si řidičák na moto a motoškolu, narozdíl od mamlasů, co na skůtr sednou v pokročilejším věku bez zkušeností jen s papírama na auto a pak projíždějí zatáčky krokem jen aby to nemuseli naklopit.

Nemám potřebu se na netu vychloubat komu jsem kdy v životě pomohl a kde pracuji, ale žij si ve svém světě, kde motorkáři na všechny kolem serou.
Uživatelský avatar
panTerek

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2022, 08:50
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX 125

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod Britt » 22 črc 2022, 09:55

Já jezdím na moto s malými přestávkami od 15 let a blíží se mi 60. Mám kompletní řidičák a minulý rok jsem přešel ze silnice na skůtra a vůbec se za to nestydím. Klidně mne nazývej mamlasem, mě nenasereš. Zdraví mě harlejáři, silničáci, cesťáci i skůtristi, tak proč bych jim neopětoval pozdrav?
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod Citelis » 22 črc 2022, 09:59

Moje zkušenost z Prahy? GSo mě nepozdravilo žádné. Když jedu na Fazeru, tak ochota ostatních odpovídat na můj pozdrav roste. Čím horší počasí, tím míň "motorkářů" a tím víc se zdraví ... teď v těch parnech, kdy jezdí každý mě nezdraví v podstatě nikdo ... neřeším a jezdím :wink:
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod dejavu » 22 črc 2022, 11:30

PanTerek: "A úplně nejvíc mě baví, jak za jízdy na sebe všichni mávají jak na 1. máje, ale zastavím na pumpě a řeknu zdar někomu na motorce a on nejenom že neodpoví, ale ještě radši čumí jinam."

A víš, že se jim ani nedivím?
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod goes » 23 črc 2022, 21:27

Nepozdravil sem skupinu harlejaru. Nepozdravil typka na skutru. Nekolik na motorce. Pak par jo. Pak sem zastavil jedno auto kteremu vlal plech pod autem a pridratoval sem jim to at muzou dojet.

Jsem proste lepsoclovek.

Jinak na benzince se s nikym nebavim. At prijede na motorce nebo v aute. Nejak nejsem druzny clovek proste.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod MaxArdour » 24 črc 2022, 00:28

Na skútru zdravím všechny, ale pokynutím hlavy, ruce mají být na řidítkách.
MaxArdour

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2021, 22:38

Re: Zdravit se je...

Příspěvekod Britt » 24 črc 2022, 05:10

Takhle odpovídal na vojně kluk do vysílačky a museli ho převelet ke skladníkům. :lol: :lol:
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků