Tak jsem přišel o skutra

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Tak jsem přišel o skutra

Příspěvekod Krma » 21 srp 2013, 11:13

IMG_4817.jpg
Odpovědi na předchozí dotazy:

StuntJ: policie zabavila a bude se domlouvat s pojišťovnou, která se ho pokusí prodat

forester: Vzhledem k tomu, že už proběhlo plnění, tak jsem rovnou pojišťovně oznámil, že preferuji, aby si nalezený skútr vzali a vypadá to, že to tak dopadne

Mr.X: Kdybych chtěl, tak mi ho vrátí, já vrátím plnění. Pojišťovna by ale zaplatila případné škody, které vznikly v době, kdy byl skútr ukradený.

pan.smith: Řetězem, který má oko cca 7cm a tloušťka kovu je cca 1cm, byl zamčený o kovové zábradlí. Řetěz se nenašel a ani stopy po broušení/přecvaknutí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Krma

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 21
Registrován: 15 led 2011, 17:56
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 150
Tuning / úpravy: Plexi origo Honda

Re: Tak jsem přišel o skutra

Příspěvekod StuntJ » 21 srp 2013, 18:30

Hmm ty řetězy jsou k ničemu,šikovnému lapkovy stačí 20 vteřin a řetěz v hodnotě 5 000,-Kč tiše a bez pozornosti kapituluje .... Viz spousta videií na tvojítrubce ... To mě též odradilo od koupi něčeho takového, co ani nesplní funkci ....
Jednoduše řečeno " normální je nekrást, ale tu není nic normálního ..... :|
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: Tak jsem přišel o skutra

Příspěvekod tydeet » 21 srp 2013, 21:05

Jakýkoliv klasický článkový řetěz (viz obrázek Krmy) je snadno střihnutelný pákovými nůžkami na střihání betonářské kulatiny (v železářství cena od 1000 korun nebo na každé stavbě, kde se dělají železobetonové konstrukce ...). Je jedno, jestli má oko řetězu průměr 5 nebo 10 mm, pokud se průměr vejde mezi čepele nůžek, tak to menší nebo větší silou přecvakneš v několika vteřinách. Proto mají origo motorkářské řetězy takový průměr, abys ho do nůžek nedostal ... tlusté lanko s navlečenými ocelovými kroužky o větším průměru než maximální roztažení standardních pákových nůžek. To je teorie, prakticky ale i sebelepší moto řetěz půjde nějak překonat, ale určitě ne jednoduše a rychle.
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Tak jsem přišel o skutra

Příspěvekod junm » 21 srp 2013, 21:09

K nicemu privazana nebyla. Jen sikovne misto s kamerou a osvetlenim. Je to podloubi nonstop kasina. Ale policie si ani neprisla vyzvednout zaznam z kamery. Nemyslim si ze ho najdou, i kdyz podle me jak tu nekdo pise, kdyby sli po kamerach tak najdou kde stoji a jen by ho vyzvedli.
Uživatelský avatar
junm

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 06 čer 2010, 23:33
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: Honda Forze 250 (r.v. 2006)

Re: Tak jsem přišel o skutra

Příspěvekod PBM2 » 21 srp 2013, 21:16

Ono je to jako u aut nebo čehokoliv jiného. Když je zloděj OPRAVDU dobrý, tak jakékoliv zabezpečení dříve nebo později překoná. Maximálně bude uvažovat, zda mu to případné riziko, že ho někdo při tom překonávání překážky (malé zdržení navíc), uvidí, stojí za tu věc, kterou chce ukrást. Takoví ti OBYČEJNÍ zlodějíčci na to moc nemají, spíše něco poškodí, než ukradnou, u nich by řetěz, alarm, imobilizér mohl celkem slušně uspět. Ale aby se dalo říct, že TOTO je jistota v ochraně proti krádeži, to snad ani nejde. Dá se říct, že ten či onen výrobek, firma, značka nebo typ je lepší, než tucet jemu podobných. Ale jistotu nikdo nedá. Pak opravdu zůstává jen to pojištění, které sice stroj nevrátí, ale aspoň nahradí finance a umožní koupi něčeho dalšího. Slabá útěcha, ale aspoň nějaká v tomto slzavým údolí... :!: :roll: 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Tak jsem přišel o skutra

Příspěvekod vena307 » 21 srp 2013, 21:22

A o to jednoduši kdyz někdo tam necha i kliče 8)
Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali a ty ses usmíval, až jej budeš opouštět!“
Uživatelský avatar
vena307

500+
 
Reputace: 173
Příspěvky: 602
Registrován: 14 čer 2010, 16:27
Bydliště: Praha-Horoměřice
Skútr / moto: Honda SW-T 400,Yamaha FZS 1000 Fazer,Yamaha R1,
Tuning / úpravy: Honda CBR 1000RR Fireblade

Re: Tak jsem přišel o skutra

Příspěvekod Winterwolf » 22 srp 2013, 06:23

To není tak úplně pravda :idea:

Přítelkyně nechala stát PCX na Bělohorské před hospodou s klíčema v zámku asi 2x po celou noc a nikdo na něm neodjel :mrgreen:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Předchozí

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků