motodovolenka (napríklad BG?)

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod valsidalxam » 23 bře 2022, 12:25

Pánové,

riešil už niekto dovolenku napríklad v Bulharsku spôsobom, že familia letí a vám dá cestovka posteľ v tom istom hoteli, s tou istou stravou, ale odpočíta z ceny hodnotu jednej letenky ? Mne sa to zatiaľ napríklad cez Inviu vyklikať nepodarilo, dokonca ani tetuška cez telefon mi v tom veľmi nevedela pomôcť.
Veľmi by mi vyhovoval tento typ dovolenky. Aj dovolenkujem s rodinkou, aj si zajazdím do syta, až do prejedenia, aj mám skúter pod balkonom a prejazdím to tam skrz na skrz. A riešilo by to aj moju aerofobiu. Asi by som išiel na surovku po dialnici cez Srbsko, čiže cesta presun, nie kochačka.

Tak by som ocenil info od niekoho, čo niečo podobné už riešil, prípadne má kontakt na nejaké cestovky, ktoré by to vedeli zriešiť.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 518
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod Winterwolf » 23 bře 2022, 16:02

Osobně bych to neřešil přes cestovku.
Rodinu pošli s cestovkou a zjisti si jaký je to hotel a pak zavolej přímo tam a nebo přes booking si tam vezmi také pokoj. Když máš rezervace tak se dají dělat "zázraky" - Každý rozumný hoteliér se s tebou domluví.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod valsidalxam » 23 bře 2022, 17:18

[quote="Winterwolf"]Osobně bych to neřešil přes cestovku.
Jasne, toto ma nenapadlo. Vyslovene zavolať na recepciu, že im priplatím za prístelku (tá rodina je totiž len manželka, 10r syn a ja, takže dalšia izba nepotrebná a zbytočná ). A ked hotel súhlasí, buknuť im zájazd. Ked nie skúšam další hotel.
Diki , toto fakt musí fungovať.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 518
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod duky5 » 24 bře 2022, 17:12

Cestovky ponúkajú logicky balíky služieb.

Nič ti nebráni objednať hotel cez booking, pre rodinu letenky zvlášť...
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1197
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod valsidalxam » 24 bře 2022, 21:17

bojím sa, že bude cena letnej dovolenky takto samostatne celkom inde. Ale švagor je hypercestovatel , takže mi to skúsi naklikať cez svoje účty (bookingový, aj letenkový ), tak som zvedavý. Zatiaľ viac menej robím len taký prieskum, bojím sa niečo dopredu objednať, duplom vyplatiť v tejto momentálnej situácii, ked nevydochol ešte ani vírus, ani rus.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 518
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod kerim7 » 25 bře 2022, 09:34

Na dobrou cenu se dostaneš. V posledních letech takhle cestujeme. Objevují se letenky do zajímavých lokalit za zajímavé ceny. A potom ten Booking, ale jestli hledáš hotel s plnou penzí, na cenu cestovky se nedostaneš. My spíš brali apartmán v nižší ceně, jednou za den si něco uvařit (v poledne se na jihu stejně na slunci a venku nedá existovat) a večer si na něco zajít. Ale jestli si řekneš, že chceš v konkrétním termínu do konkrétní lokality, asi to drahé bude. Chce to průběžně sledovat a vybírat z přijatelných nabídek.
Držím palce, s tím skútrem k dispozici to bude kdekoliv fajn. :-)
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod Gandalf » 25 bře 2022, 10:24

Aspoň v minulosti existovaly cestovky, kde si člověk rezervoval ubytování+stravování a doprava byla volitelná (letecky, vlastní, event. bus). Jestli to tak funguje i dnes nedokážu říct.
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod valsidalxam » 25 bře 2022, 11:23

[quote="kerim7"] Však práve čo počúvam o Bulharsku (nebol som tam nikdy ), tak tam vraj vôbec nejaké PP a AI nie sú potrebné, a vystravuješ sa po reštikách.
Taliansko, Chorvátsko (čo je akčný rádius môjho aerofobneho prístupu k doprave ) by som sa takto nedoplatil, takže tam minimálne polpenzia musí byť.
Mám jednu zásadu, že aj ked nie som milionár, tak moja manželka- workoholička, ktorá celý rok drie jak otrok v robote aj doma (sebakriticky priznám, že o dosť viac jak ja) nesmie na dovolenke ani chleba na raňajky namazať a má to tam prevegetiť rovnako ako my.
A zas ubytovanie máme radšej hotaly , ako apartmány. Najlepšie s bazenom, ideálne s toboganmi, priamo na pláži atd. Junior sa strašne rád zoznamuje s cudzími rovesníkmi, slovák, čech, chorvát, tatar, všetko jedno. Preto potrebujeme hotel, v súkromí to je ťažšie (nevravím nemožné).
No a teraz, ked tam budem mať skutra je možné, že tú partiu bude potrebovať ešte viac, lebo tatik s mamkou budú brázdiť nejaké uličky Nesebaru :D .
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 518
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod kerim7 » 25 bře 2022, 11:39

Já si to v hlavě blbě přebral, BG = Bulharsko. Mě napadla Belgie, Bulharsko je docela z ruky, nějak sem ho proto asi pominul. Ale jo, stroj na to máš dobrý a jestli riskneš přejezd Rumunskem, bude to ok. Nejsem si úplně jistý, jestli je tam bezpečno (krádeže...) Levným jídlem je BG vyhlášené. Byl jsem tam asi v 15 letech, čili začátek osmdesátek. To tam byl i levný chlast, jejich brandy "Solnčev breg", maďarské cseres a barak pálinky a další. Moře mě teda nenadchlo, vlny, medúzy a písek pořád všude. Já raději Jadran a nejlépe Černou Horu. Tak ať ti to klapne a pak napiš zkušenost, jakou jsi udělal.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: motodovolenka (napríklad BG?)

Příspěvekod valsidalxam » 25 bře 2022, 12:37

[quote="kerim7"]cesta tam cez Srbsko. Komplet dialnica.
V Rumunsku sú ešte vždy masaker deravé cesty, nerád chodím po zlých cestách, ktoré nepoznám. To radšej hudbička do prilby a 130 km/h celá cesta. V piatok po robote by som sa pohol, prejdem Madarsko, polku Srbska, so zotmením prespím niekde v moteli, ráno so slnkom vstávam a na obed som pri mori. Možno skôr ako rodinka lietadlom. A kochačky potom radšej okolo mora, každý deň trošku.Tolko, kolko sa mi bude chcieť.
Cesta domov vyrazím posledný deň ráno a večer som doma. Ked sa mi nebude chcieť, tak to tiež niekde po ceste zapichnem . To by som už možno šiel aj cez to Rumunsko. Bez plašenia, ked tak aspoň kvôli porovnaniu
Toť môj plán. Len škoda, že sa do leta môže ešte tolko vecí pokaziť, až na to človek radšej nechce myslieť :(
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 518
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků