Kedy je neskoro na kúpu skútra

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod Mellington » 29 pro 2019, 21:59

icask2
Moc ľudí v okolí nepoznám, teda aspoň tých, ale mám ešte pár mesiacov na to, aby som niečo vymyslel. Možnosti kurzov v okolí sú, či už Orechová, alebo ten Swechat, tak sa už len správne rozhodnúť. No hlavne nech je aspoň kúsoček teplejšie :)
A SMOOTH SEA NEVER MADE A SKILLFUL SAILOR
Uživatelský avatar
Mellington

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 12 pro 2019, 23:38
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Moto Guzzi V85TT

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod forester » 29 pro 2019, 22:31

Orechová potôň čiže Slovakiaring je dosť na komerčnej báze.Ja som tam bol sice na pozvanie Mazdy pri predstavovaní nových modelov a školy šmyku ale robí ištruktora ten istý človek aj na moto. Bude asi lepší Schwechat alebo Brno. Môj názor.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5475
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod icask2 » 30 pro 2019, 09:10

Na zimne veceri sa daju najst videa s Rastom Chvalom ktore su zamera.e na zaklady jazdy so skutrom. Je tam dost zaujimavych veci ktore som ja ako autickar nevedel. Pre mna to bol start na 2 kolesach.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod forester » 30 pro 2019, 10:17

Keď myslíš Rasťa Chvalu a jeho kanál GARAŽ TV tak ten sa venuje iba autám a ich testovaniu, odoberám ho dosť dlho. Bude lepšie dať sem link na tie jeho videá zo skútrami.

Videí podobného zamerania mám napozeraných dosť ale je to o ničom keď ťa niekto priamo na ceste nekoriguje a nevysvetlí ti hneď akú robíš chybu. Že si to doma pozreš je fajn ale keď budeš na ceste a v zatáčke rozmýšlať ako to tam bolo tak nedokážeš nič, akorát sa zlaknúť.

Keď si syn kúpil motorku Horneta tak sme mali obydvaja bluetooth a ja som išiel za ním a hlasovo som mu vysvetloval ako a čo robí zle priamo live. Najazdili sme takto aj 200km a bol vyškolený. Takto fungujú aj motoškoli na západe a možno už aj u nás.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5475
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod icask2 » 30 pro 2019, 18:53

U nas urcite nie aspon v BA. Na nej som sa nic nenaucil iba radit.

Mal to este na SME skusim to najst. A ano aj tam zaznela rada chodte s nejakym motorkarom niekam na plac a nech vas usmerni.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod Mellington » 30 pro 2019, 20:29

To som našiel na SME v YT, ale je to zmazané. Má asi 1 video, kde jazdí v kruhu a ukazuje odtláčanie / náklony, ale to je asi vše. Možno sa časom nájde nejaký skútrista na výlety po okolí.
A našťastie je zima, tak to až tak nepáli :) Aspoň ho dovtedy trocha vylepším (rozšírenia sp. zrkadiel + autokonektor pod sedadlo)
A SMOOTH SEA NEVER MADE A SKILLFUL SAILOR
Uživatelský avatar
Mellington

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 43
Registrován: 12 pro 2019, 23:38
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Moto Guzzi V85TT

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod andy.gee » 01 led 2020, 22:57

tie videa, ktore hladate boli kedysi tu, zjavne maju problem s archivom: https://auto.sme.sk/t/1383/videoautoskola-na-skutri

neviem na akej urovni su slovenske kurzy, v Brne sa mi pacilo, ze tam bol dost individualny pristup, bolo 5 instruktorov, kazdy mal na starosti 5 ludi a dali nam celkom zabrat :D

trening na parkovisku sa hodi vzdy, na rozcvicenie je to dobra vec, ked niekam idem a mam po trase prazdne parkovisko, tak si tam chvilu zajazdim

forester,
dik za tip na ten Schwechat, ked to delia na skupinky, tak hovoria aj anglicky? lebo moja nemcina pokulhava :lol:
Obrázek Yamaha X-MAX 250 (2016)
Uživatelský avatar
andy.gee

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 37
Registrován: 04 led 2019, 12:24
Bydliště: BA
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250 (2016)

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod forester » 01 led 2020, 23:40

andy.gee: obavu z rečovej bariéri mať nemusíš. Delia to na skupinky nie skrz reč ale kôli tomu aby sa mohli dostatočne každému venovať. V skupinke je myslím 10-12 účastníkov.Zúčastuje sa tam dosť slovákov a som si istý že rakúsky policajti ktorý tento kurz poriadajú disponujú minimálne základnou angličtinou a je velmi pravdepodobné že tam bude niekto kto to bude pre nás simultánne prekladať. Sú na nás zvýknutý a myslím že majú s nás radosť keď tam chodíme :D

Ja tiež nie som vybavený nejak obzvlášť rečovým nadaním ale nemám problém sa dohovoriť všade aj v Portugalsku :D Angličtiny menej ako nemecky ale napríklad chorvátsky slušne. Ale v Rakúsku je plno srbov a nie je problém ich stretnúť v službách a obchodoch. Takže s tohoto si hlavu nerobím.

Treba počkať kým na webe nezverejnia termíny a potom sa tam dá do tabuliek podla dátumov registrovať. Je to záväzné a treba to zároveň aj zaplatiť.Jedná sa o sybolickú sumu tuším 20€ ale poskytnú malé občerstvenie, káva čaj a párky. Robia to viac menej pre bezpečnosť premávky a nie pre komerciu.

Keď mi sadne termín a nebude kolidovať z mojím pracovným rozpisom tak by som sa tento rok rád zúčstnil. Mám sa čo učiť aj keď mám už na motocykloch najazdených aj 150 tis km.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5475
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod josuk » 02 led 2020, 15:08

jsem také chvíli hledal nějaký školící videa jak na skútru a narazil jsem taky na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=70WdZK9NRTc
:-D
strašný dementi!! Z toho si opravdu příklad nebrat! :-D (slabší povahy ani nekoukat!!)
Ty motoškoly jsou fajn. Ale jsou krátký. I když je to celý den nebo i dva, ne všechno si člověk zapamatuje, ne všechno používá.
Určitě je dobrý nepodcenit teorii a techniku stroje (správně nafouknutý gumy, brzdy, žádné velké vůle, zpuchřelé hadice.. atd. atd.). Oblečení!
A ta praxe ta se musí trénovat. a trénovat.. Jízda rovně, zastavení, jedna noha na zem, druhá. .. trénink rovnováhy. Zatáčení, otáčení v malé rychlosti řídítka nadoraz a regulace plynem. Brzdění dvěma prsty.. https://www.youtube.com/watch?v=BZaeBbpyz-s
Hodně štěstí v 2020!! (kdo bude mít štěstí bude zdravej a v balíku ;-))
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod JardaB » 02 led 2020, 15:50

Seznam videí z Motoškola Lysý (Hořovice) - je to jen atmosféra z místa činu, nejsou zde žádné poučné výklady lektorů a ani jejich přípomínky k jednotlivým jezdcům. Absolvoval jsem to na Downtown 125 a brzda jsem nebyl :-) https://www.youtube.com/playlist?list=P ... GgsReAahTU
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod liťas » 04 led 2020, 13:24

Takže mně bude příští týden v lednu 64 a budu kupovat skutra. Bude to Kymco Dowtown 125. :D
liťas

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 122
Registrován: 19 bře 2011, 23:17
Bydliště: Doma
Skútr / moto: Kymco Agility 125
Tuning / úpravy: ne

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod adacarp » 04 led 2020, 14:32

Tak ať dobře slouží,přeji hodně pohodových kilometrů, a na věk kašli, pokud jsi zdravotně a psychicky v pohodě, tak to budeš dávat s přehledem.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod Monarcha » 04 led 2020, 14:53

liťas píše:Takže mně bude příští týden v lednu 64 a budu kupovat skutra. Bude to Kymco Dowtown 125. :D


Ja mam 68 - za 4 mesiace a jazdim 1.5 roka na SymMaxym 600i , pritom mam oba bedrove kĺby s titanu . Najhoršie je prekročenie toho tunela a po dlhšom nácviku som to začal zvládať . Len nie padnúť , to by zle dopadlo.
Ale dá sa aj takto ...
monarcha 52
Uživatelský avatar
Monarcha

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 96
Registrován: 12 zář 2016, 21:50
Bydliště: okr. Prievidza, Valaská Belá ...
Skútr / moto: SYM Maxym 600i, ABS 6/2016
Tuning / úpravy: Nasávanie vzduchu mimo zadného kolesa ...

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod icask2 » 04 led 2020, 15:06

Gratulujem. Dobry vyber. S Downtown 125 som brazdil cesty 4 sezony

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Kedy je neskoro na kúpu skútra

Příspěvekod forester » 04 led 2020, 16:25

Žiadne mindráky z veku chlapci. Mám dve príhody z detkovcami na moto. Keď som bol na Grossglockneri a chcel som si dať do navigácie taliansky Plöcken pass za tieho boha mi to nebralo,trápil som sa s tým na parkingu a najhoršie bolo že som nevedel žiadny iný názov mesta poblíž. Keď som už chcel rezignovať a ísť na blint smer Taliansko, vidím ako jeden motorkár z GS sedí na kameni a drží v ruke papierovú mapu rotiahnutú aj na 2m. Podišiel som bližšie a vidím nemec, tak sa ho pýtam či mi ju nepožičia že potrebujem nahodiť do navigácie nejaké mesto. On že kaine problém a keď mi ju podáva pozerám mu na tvár ktorú mal ale fest “dokrčenú” keď som si spravil čo som chcel mu ju podávam a pýtam sa ho koľko má rokov. On že 74, tak som úplne stratil reč a ešte dodáva a že teraz idem na jednu šupu do Kolína kde bývam.Nasral ma teda poriadne :D

Ďalšia príhoda zo zrelým motorkárom je z Mariazell kde chodievam na to Alpské jazero Erlaufsee. Bolo tak skoro z jari a bolo nádherne, prakticky už na kúpanie ale voda bola ešte ladová. Tak si ležim na pláži a vyhrievam staré kosti a vidím pod stromom leží tiež jeden motorkár, boli sme tam tuším iba dvaja. Keď som išiel vysypať smeti z môjho pikniku ala Billa tak vidím že zvihol hlavu tak zdravim štajerským prízvukom “sievas” Vysypem smeti a cestou naspäť za zastavujem pri ňom a on už sa usmieva tak sme začali debatovať. Bol to rakúšan z prilahlého mesta asi 100 km vzdialeného. Štihli bol ako 30 ročný ale zase tvár plno vrások aj brucho zvráskavé. Keď sa ho po družnej debate pýtam koľko máš rokov a on že 72.Zase velká poklona a že je už od 52 rokov na penzii lebo robil v ťažkom priemysle. Potom dodával že mal veľkú haváriu a poležal si v nemocnici skoro 2 mesiace. Nedala mu prednosť ženská a z vedlajšej cesty vyletela rovno pred neho. Preletel celé auto a nemohol sa postaviť. Motorka rozbila pol auta a bola na kašu ale dal ju dokopy aj keď to stálo majland.Dal som si k nemu veci a asi 2 hodiny sme debatili. Asi videl že ma s tej nemčiny už bolí hlava hovorí že bude pršať a ukázal na mraky ktoré sa ukázali z ničoho nič, pred tým bolo modré nebo. Hovorim mu že predpoveď na dnes je bez dažďa, on sa smeje a hovorí že to ešte nepoznáš Alpy. Samozrejme zmokol som ako jedno hovado práve v tých najhorších serpentínach.

A to som sa frajeril že ja z mojími 60 rokmi si jazdiim po Europe krížom krážom :D

Nemám rád vetu že vek je len číslo,lebo to je dosť pritiahnuté za vlasy ale chcem každému “starcovi” odkázať že ja som si robil vodičák velké “A”keď som bol po druhej puberte a mal 51 rokov a teraz je to skoro presne 10 rokov. Pred tým som o motorke ani nesníval a dokonca som ich nenávidel. Môj syn ich mal tuším 6 a obsadzoval mi s nimi garáž.Vždy sme sa z manželkou modlili aby sa mu nič nestalo. Padol lahko iba raz ale neskôr už presedlal na auto.
No a teraz jeho tatko sa zbláznil do motoriek. Nič nelutujem a keby som tomuto koníčku neholdoval tak by ma ani vo sne nenapadlo ísť do Portugalska cez pol Európy na skútri a prejst za 14 dní 8300km a prejazdiť 9 štátov. Je to lepšie ako sex po 50ke :D

Sorry že som sa tak rozpísal :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5475
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků