Evidenčné číslo si možno budeme môcť preniesť na iné vozidlo

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Evidenčné číslo si možno budeme môcť preniesť na iné vozidlo

Příspěvekod forester » 14 led 2021, 23:13

Konečne niečo múdre v prospech motoristu. A ešte by sa zišlo tak ako to majú rakúšania a to jednu PZ si prehadzovať podla potreby a využitia na viac áut/motocyklov a samozrejme platiť iba jedno ZP.

Poslaneci pripravujú na najbližšiu schôdzu NR SR návrh zákona ktorý by mal zjednodušiť prepisy vozidiel.

Raz pridelené EČV, môže byť na vozidle až do jeho "smrti", bez ohľadu na trvalý pobyt jeho aktuálneho majiteľa.
Raz kúpenú EČV, ku ktorej má majiteľ špeciálny vzťah, môže používať roky a prenášať si ju z vozidla na vozidlo.
✔️ Šetríme financie štátu a občanom (náklady na výrobu a nákup nových EČV).
✔️ Prinášame aj ekologicky efekt. V súčasnosti sa ročne rozstrihá cca 400 000 jednotlivých tabuliek EČV.
✔️ Znížime aj byrokraciu. Novela obsahuje zrušenie dvojkrokového odhlásenia a prihlásenia vozidla na nového majiteľa. Po novom by sa na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte v SR vykonala kompletná zmena držby vozidla na kupujúceho.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Evidenčné číslo si možno budeme môcť preniesť na iné vozidlo

Příspěvekod josuk » 15 led 2021, 09:19

Tak ať to dobře dopadne.
Škoda, že poslanci většinou musí vymyslet něco vlastního, co se pak ukáže jako komplikace v praxi.
V ČR je třeba nevýhoda značek na přání, že při poškození se dá sice nechat vyrobit jiná, ale pokud se ztratí nebo odcizí musí být vyšktrnutá z registru navždy.
Ten jednokrokový převod také není vždy výhoda, dřív se dalo auto prodat o víkendu s kupní smlouvou a v pondělí odhlásit na úřadě a všechno ostatní byla záležitost kupujícího, teď je nejlepší, aby se to nezkomplikovalo nějakou nespoluprácí, když se auto prodá a předá až po převodu za účasti obou tzn. v pracovní době úřadu.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Evidenčné číslo si možno budeme môcť preniesť na iné vozidlo

Příspěvekod icask2 » 31 led 2021, 21:00

Pokial to pojde elektronicky cez obciansky tak to bude super. Ja som teraz menil trvalu adresu cez net. 2 dni od podania ziadosti mi domov dorazila SPZ aj technicky. Uplne super. Stalo ma to 8 €. Jedine co som zavahal tak zrychlenie plastovej karticky na 2 dni. To by stalo tusim 23€ komplet.

Takze ak ja ako predavajuci sadnem k PC, vyplnim papiere a mam vozidlo prehlasene tak to bude super. Stare papiere dat kupujucemu. Ved do plastovej karty sa daju zapisat prechodne udaje.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků