Co vzít sebou na výlet?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod Hanys8 » 06 dub 2013, 22:02

chcu se optat co si berete sebou na delsi vylety cca 1000km uvazuju co vsechno vzit rad si necham poradit
Hanys8

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 27 bře 2013, 20:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Skútr / moto: piaggio skipper lx 125 ,suzuki katana ay50
Tuning / úpravy: Nebourat

co vzit sebou na vylet

Příspěvekod SnoopyBA » 06 dub 2013, 23:25

Sadu na opravu defektov a dobru naladu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
SnoopyBA

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2012, 11:36
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: multivar Malossi + kontrastka

Re: co vzit sebou na vylet

Příspěvekod celda1970 » 07 dub 2013, 00:36

Skútr....????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Peugeot Satelis 125 ABS Peugeot 307sw silver Oxygo 1.6 HDi 80kw..2007
černá metalíza "2008"
Ex.- Simson elektronik. 1986
Ex.-MZ 150. 1992
Uživatelský avatar
celda1970

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 181
Registrován: 25 říj 2012, 22:16
Bydliště: Cheb Spáleniště
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125 ABS 10/2007
Tuning / úpravy: Origo nosič na kufr Peugeot,kufr Kappa K37N ,brzdové světlo a blinkry do kufru,proužky na kola.

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod Hanys8 » 07 dub 2013, 18:07

no budeme ve 3 ko a vseci na skutrech pritelkyne suzuki katana 50 ja piaggio skipper 125 23T a bratranec piaggio skipper 125 ,4T jedem na slovinsko tak prave premyslam co vzit antipich nejake naradi ale jeslti nejake dily nebo jak plastenky interkomy a takove veci to uz mam ale nevim co jeste snad mate nekdo zkusenost
Hanys8

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 27 bře 2013, 20:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Skútr / moto: piaggio skipper lx 125 ,suzuki katana ay50
Tuning / úpravy: Nebourat

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod pan.smith » 07 dub 2013, 18:10

Misto Antipichu si nechejte dat do gum Ultraseal. Mam s nim najezdeno uz 20.000 km a nemel jsem nikdy problem;)
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod wictor » 07 dub 2013, 18:11

Už nevím, kde jsem to objevil ... jediné čím jsem si 100% jistej je, že to bylo někde na NETU :wink: :mrgreen:

"Co si vzít sebou?"


Tohle je otázka, kterou si klade snad každý méně zkušený cestovatel. Je docela podivuhodný, že hledání odpovědi je i na netu docela složitý. Já našel za dobrý dvě hodiny surfaření pouhopouhý dvě stránky. První se tvářila nabouchaně až skoro pro fesionálně, ale moc užitku z ní nebylo. Druhá stránka byla už lepší ( Alova stránka ), ale pobrat to co vozí on chce buď odložit spolujezdce anebo sehnat přívěsný vozík. Zj istil jsem, že být na všechno připravenej a zároveň naložit relativně málo je docela umění.

Takže hurá na to:

V prvním bodu bych chtěl napsat něco o oděvu:
Trenky - počet ať si každej určí sám. Hardcore jezdci si můžou vzít jen plavky a v těch se každej večer vykoupat.
Moiru/Bauer - je dobrý si vzít něco co je "vcelku" a udělá Vám další kompletní vrstvu bez skulin. Tepláky a tričko jsou fajn dokud se Vám nevykaše. Pak to tlačí a "protahuje" a je to zkrátka celí naprd, kor když Bauer stojí v Hypernově 400Kč.
Ponožky - určitě si mezi ty letní narvěte i zimní podkolínka. Za chladnějších večerů je vklouznutí do nich hotová pohádka.
Tričko kr.rukáv - jedno bude stačit
Tričko dlouhý rukáv - taky jen jedno.
Ledviňák - samozřejmost (doporučuju neoprén - ten drahej koženej co mám já je pěkně naprd)
Rifle+luxus tričko - Když jdete mezi lidi, tak ať nevypadáte jako kosmonaut.
Mikina - jeden kousek bude určo stačit.
Svetr (lehčí) - nutnost pokud plánujete hory
Nazouváky/sandále atd. - párkrát jsem je už zapomněl a lítat v těžkých botech celej den je fakt humus.
Nepromok - pokud nemáte, tak si vemte odpadkový pytle. Lepší než nic…
Plavky - Hardcore plavci si je brát nemusí.
Kraťasy - nutnost jinak chcípnete
Maskáče nebo něco takovýho - moje nejoblíbenější oblečení když máme "padla"… Když je zima tak zahřejou, když je vedro tak jsou díky prostornosti taky v poho.
Tepláky - nikdy nevíte kdy se vám budou hodit. V horách bývá často zima i ve spacáku a Bauer a kůže taky všechno "nepoberou".
Helma, kůže, nákrčník/šátek/kukla, rukavice - samozřejmost.

Druhý bod je trošku kontraverznější. Pár mích kámošů se na můj účet docela pobavilo, když viděli co všechno sebou vezu, ale řeknu Vám, že nebyla věc, kterou jsem za celou dobu nepoužil, ba co víc. Ty věci, který jsem nesehnal mi dost chyběli a musel jsem s i je půjčovat od domorodců.
Takže hurá na to:

Doklady a informace:
Velice důležité je mít tel. číslo na ambasádu, místní autoklub a na policajty/záchranku.
Dále je dobré mít adresu ambasády, zdravotní připojištění a připojištění motorky. Nevím jak se to přesně jmenuje (stačí skočit na pobočku kde máte povinný ručení), ale za menší peníz Vás na pár dní tak připojistí, že pokud se Vám něco stane, tak se o vše p ostarají a vy se navíc budete mít jako prase v žitě.
Dobré je mít i plánek celé motorky rozdělané do šroubku tzv.motofiche. Ať se Vám stane cokoliv, tak je vždy dobré vědět co kde je uchycené, atd..
Taky nezapomeňte na zelenou kartu a železnou zásobu EURo.

Věci:
Antipich - nebo cokoliv co lepí kola. Nikdy nevíte kde vám to může řachnout
Antirain - docela dobrá věcička na hledí, když musíte jet v dešti. Stojí to 2 kilča.
Bombičku a vařič - lihovej vařič je naprd. Plyn je vcelku skladnej a bohatě Vám vystačí na 14ti denní výlet.
Spojkoví lanko/plynový lanko - když se Vám vysere spojka, tak jste v prdeli. Já vozím dvě neoriginální a co nejdelší lanka, který můžu použít místo čehokoliv. Když je ho potřeba, tak se jen naměří vzdálenost, ušmikne se, originál konec se dá do páčky a ten ušmiknutej co jde k motoru se vyrobí pomocí rozklepnutí malé "matičky". Vyzkoušeno nesčetněkrát a drží nafest.
Sadu pojistek - nutnost
sadu žárovek - nutnost
kompas - pokud jedete do hor a máte ho na tankvaku nebo nějak přichycenýho u budíků, tak je to velice pohodlný pomocník na orientaci.
Komplet nářadí - popřemýšlejte co jste schopní opravit a co k tomu budete potřebovat. Taky nezapomeňte na "Svíčkáč".
Sekera v pouzdře - mnohým to příjde jako zbytečnost, ale řeknu Vám, že mi to na poslední dovolené velice chybělo. Ano, dřevo můžete nalámat, ale dřevo, který zlomíte vám shoří během chvilky…a přepalování kmenů taky není zrovna dobrý když si chcete na ohňi zakotlíkovat. Navíc sekerku potřebujete na pořádný rozklepnutí matičky, při opravě spojky. Kámen je naprd.
Zvonkáče - tohodle drátu vozím metry. Je to velice dobrá věc použitelná skoro na všechno.
Krokodýlky + drát - vozím 2 páry. Nikdy nevíte kdy budete muset něco přemostit. Zvonkáčem to taky jde, ale co kdyby upadli a něco vyskratovali?
Kus starýho hadru - co na to říct…
Baterku - doporučuju jí mít co nejvíce poruce, tj. v tankvaku v boční kapse. Když Vám odejde elektrika nebo jen praskne žárovka, tak počítejte, že to bud v noci a hrabat za totální tmy v kufru musí bejt brutus.
Šrouby, matice, podložky, hřebíky - nikdy nevíte kdy co budete potřebovat. Berte všechny velikosti, který se na mašině vyskytují.
Vteřinové lepidlo -Tohle je samozřejmost.
Velkou lepící pásku s mřížkou - dá se to koupit v každým supermarketě. Stojí to 50-150Kč (podle výrobce) a je to jedna z nejpotřebnějších věcí (lepení plastů, ig.pytlů, atd.) Drží to i za deště a fest.
Kudlu v pochvě - Prej stačí rybička, ale když tohle seženete, tak je to lepší.
WD40 apod. - vytěsňuje vodu, zesnadní odtahování závitů, lehce maže…
Solvina - když máte ruky od oleje, tak se to ve studené vodě a s normálním mýdlem dává dost blbě dolů. A zkuste si ze zaprasenýma rukama vlízt do rukavic za 15 set a jet v tom pár hodin.
Dárečky (Malbora, Tatranky, Slivovice) - pokud jedete do chudších zemí jako Polsko, Rumunsko, atd. tak vám tohle může velice pomoci.
Slivovici - Nikdy se tak dobře ve stanu nevyspíte jako když si dáte pár čtvrtek…
sirky, zapalovač - samozřejmost.
Kádinku (vaničku) na cca 3 litry - věcička na všechno
Reflexní pásky - za deště nebo za tmy je dobré označit kraje kufrů (bagáže). Málokterý auto ve tmě počítá, že budete širocí skoro 1,5 metru.
Igelity do odpaďáků - když bude chcát, tak do nich můžete zabalit sebe anebo spacáky (konce zalepíte páskou)
Nerezovou termosku- řeknu Vám, že tohle je úplně boží věc do horkýho počasí. Udrží vodu v opravdu ledovým stavu i celí den…


Léky:
Brufen - hlava je někdy po kalbě pěkně dodělaná
Protirýma - hory jsou hory
Antisračkoid - doporučuju HILAK (nebo HYLAK?) je to i na sračku i na zácpu. Nějak to zničí celou mikroflóru a vysadí novou…přesnej princip nevím, ale funguje to….teda zatím odzkoušeno jen na běhavku. Pokud se po tom někdo týden nevysere, tak se omlouvám.
Desinfekce - jód ve spreji apod.

Camp:
Stan - doporučuju dvouvrstvej s moskytierou. U řek je to někdy pěknej mazec.
Spacák - pokud máte "EXTRÉM" (0 až -5), tak vítejte do rodiny spáčů v oblečení. Jsou levný, ale naprd. Tyfus a ostatní doporučují spacáky s "KOMFORTEM" (0°C).
karimatka- Ti lepší si seženou samonafukovací, ti chudší (já) aluminiovou + "pěnovka"
Maskovací síť - pokud jedete do zemí, kde se nesmí stanovat, tak vám tohle pomůže přelstít muže zákona. Stačí 3x3m.

Ostatní:
Hygien. potřeby - no comment
Motolékárnu - nutnost
Manikůru - hlavně nůžky jsou potřeba
Šití - jehla (mala a velka) + nit (taky pár velikostí) - nikdy nevíte co se přihodí…
Karty - kdyby byla nuda
sešit+tužky - můžete psát zážitky, hrát piškvorky…
toaleťák - radši dvě rule..
ešus + hrnek + příbor - z něčeho se žrát musí



Možná Vám tohle příjde jako obrovská hromada věcí, ale vesměs je to všechno hodně skladný.
Oblečení dáte do postraních brašen (kufrů)
Doklady, mapy, pití, pláštěnky a zkrátka všechny věci co musíte mít poruce dáte do Tankvaku.
Kozervy a "dílnu" narvete do kufru. Aby to v něm nehrkalo, tak na to narvete ješta dva polštáře na spaní.
Spacáky mají místo na brašnách a stan s karimatkama se připavoukuje na kufr.
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod foky » 07 dub 2013, 18:29

Já si po několika minulých zkušenostech beru trenky raději v dvojnásobném množství, než je počet dní výletu. Sekery vozím tři a slivovici v 5L demižonu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kudlu v pochvě jsem naštěstí ještě nevezl, nedokážu si ani dost dobře představit, jak bych ženu s takovým zraněním vezl na motorce.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod dukon » 07 dub 2013, 18:34

Super vyčerpávající odpověď.Já ještě přibaluji moto plachtu,místo antipichu doporučuji sadu knotú s bombičkami na dofouknutí a bez měřáku nebo aspoň 12V zkoušečky bych dál nejel!
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod krizik1 » 07 dub 2013, 18:38

Připojím se s povinným vybavením na loňskou skútrexpedici :mrgreen:
viz:
Po několika nedávných dotazech jsme se s Petrou rozhodli zveřejnit rozpis povinného vybavení. Tento si vytisknete a přilepíte na vnitřní stranu víka kufru. Každý jednotlivý díl oblečení bude podepsán lihovou fixou nebo opatřen nášivkou se jménem. Kontrola bude provedena těsně před odjezdem stejně jako odevzdání potvrzení o bezinfekčnosti od obvodního lékaře. Souhlas rodičů stačí odeslat do 10.5.2012 na email krizik1@skutrexpedice.cz
1x zelená karta k motocyklu
1x technický průkaz
1x občanský průkaz (pas)
1x pojištění (zdravotní připojištění)
1x platební karta
500x euro
3x spodní prádlo (trenky, kalhotky) Foky si může vybrat.
2x mikina
2x kalhoty (jedny moto, jedny vycházkové)
3x ponožky
1x bunda
2x boty
1x nepromok
2x triko (jednou dlouhý rukáv)
1x spacák
1x čepice
2x rukavice (zimní a letní)
1x pyžamo (noční košile) Foky si může vybrat
2x kapesník
1x ofrankovaná obálka nebo korespondenční lístek
psací potřeby
šitíčko
oblíbené hry (monopoly, dostihy a sázky)
olej na dolití
nářadí
řemen variátoru Foky si brát nemusí
GPS
fotoaparát
telefon (nabíječka) pro Fokyho "nabíječka telefonu"
kamera
Hygienické potřeby
1x kartáček na zuby Foky 2x (jeden na řetěz, nezaměňovat)
1x zubní pasta
1x ručník
1x mýdlo
1x šampon
6x kondom
1x žínka
1x manikůra
32x šťourátka do uší
1x špunty do uší (neznáme se, tak na noc)
1x cestovní fén (sušení bot)

Jelikož se expedice účastní i starší jezdci, nesmím zapomenout připomenout taštičku s léky. A na cedulce vypsaná důležitá telefonní čísla.
Možná také papů a brm brm na cestu Pro Tomáše@ (kolínko na 500g a plzínku na 30l).
S sebou též impregnační sprej.
Před odjezdem odeberu ode všech hotovost, která pak bude přidělována dle potřeby, aby jste hned všechno neutratili.
Jestli jsme na něco zapomněli, dejte prosím vědět.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod elem » 07 dub 2013, 18:38

Zapomneli jste na repelent, pokud jsem to neprehlidl.
Piaggio MP3 500LT Business Obrázek
http://www.scbrno.cz
Uživatelský avatar
elem

500+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 723
Registrován: 30 dub 2007, 18:25
Bydliště: BRNO
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Business 2013
Tuning / úpravy: Honda PCX 125, 2013, 8000km, IXIL, (prodana 19.6.2014)

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod benfa » 07 dub 2013, 18:39

Tak to je mazec..... To bych raději nikam nejel.... :-) A není těch kondomů málo? :-)
Uživatelský avatar
benfa

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2012, 18:51
Bydliště: Lubná, Kroměříž
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 400

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod dukon » 07 dub 2013, 18:44

Já myslel, že ty PAVY mají na machrování ,ale ona je to nutnost, jdu dodělat závěs!
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod tyjo » 07 dub 2013, 21:50

Já osobně bych si vzal sebou "Hasící přístroj Pyrocool" V Rumunsku to možná neocenní, ale jednou jsem takhle před léty uhasil soudruhovi z německa kabely u motoru a uchráněné hodnoty řádně ocenil tvrdou západoněmeckou měnou :mrgreen:
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod Hanys8 » 08 dub 2013, 20:36

dik ogari a dcerky jeste uvazujem o nejakem komunikatoru mezi sebou ale ty interkomy sou celkem mastne a zrovna pro 3 motorky je jich malo tak to bude zajimave
Hanys8

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 27 bře 2013, 20:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Skútr / moto: piaggio skipper lx 125 ,suzuki katana ay50
Tuning / úpravy: Nebourat

Re: Co vzít sebou na výlet?

Příspěvekod Hanys8 » 09 dub 2013, 18:59

chlapci kolik stoji ten Ultraseal naplneni skutru zhurba cenu
Hanys8

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 27 bře 2013, 20:56
Bydliště: Frýdek-Místek
Skútr / moto: piaggio skipper lx 125 ,suzuki katana ay50
Tuning / úpravy: Nebourat

Další

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků