Chlazení variátoru

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Chlazení variátoru

Příspěvekod JardaB » 25 čer 2021, 20:26

sem si vědom "možného negativního vlivu" prachu ze silnice na opotřebení variátoru, ale protože kovové víko variátoru staršího Xcitingu nemá z výroby žádné šrouby pro připevněné klece filtru, je zřejmé že někteří výrobci to navrhli bez filtru sání, tak se chci informovat, jak to řeší různí výrobci. Já znám jen DT 125 a DT 350. Jak je sání variátoru konstruováno různými výrobci u malých a velkých kubatur, vždy je tam molitan filtr ?

Chlazení variátorů sportovněji laděných skútrů je věc hodná zřetele s vlivem na životnost řemene. Rozdíl proudění vzduchu "s" a "bez" filtru je hodně velký. Ve varci je dost jemného prachu i s filtrem. Čistil jsem molitanový filtr sání variátoru po 20 tis. ... byl sice černý, ale ne ucpaný. Na povrchu bylo z jedné strany několik stébel suché trávy. To co teklo z molitanu při mytí byl černý prach - jako saze, žádná další hrubá nečistota či cokoli svědčícího o silničním prachu a písku.

Z toho, jak komplikované jsou vedené přivodní kanály sání v plastovém víku DT 350, mám pocit, že většina bordelu a vodní tříště (v dešti nejezdím :-) ) se usadí v tomto prostoru pod plastovým víkem. (DT 125 měl jen plastové víko ).
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Chlazení variátoru

Příspěvekod tomkob1980 » 25 čer 2021, 21:01

Yamaha X-max 400 má na variátoru klasický papírový filtr. Měním ho společně se vzduchovými filtry vždy po 10 tis. km a ten variatorový je z nich vždy nejšpinavější...
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: Chlazení variátoru

Příspěvekod josuk » 27 čer 2021, 07:41

Kymco má tenký molitan co chytá spíš listí než prach. Xmax účinnou papírovou harmoniku, podle mě to může souviset s tím že má vazelínu na valeckach a nějaký prach zvenku proto vadí víc....
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy


Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron